dwulicowość i teatr masek
Autor
RE: dwulicowość i teatr masek
Sfora Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2011 11:20
A tu się nie zgodzę.
Niestety jeżeli zamiast dyskutować sprowadzamy wsio do trywialnych symboli wbitych w korpus społeczeństwa, jak brudny czerw - nie chce się dyskutować.
To jeden z tych tematów, które nie powstają po to by mówić o tym jak jest, ale o tym co się ma w środku.
A im więcej zderzeń z czyjąś wypełnioną archetypami-stereotypami jaźnią, tym mniej twórcza jest dyskusja.

Tylko brak wyobraźni sprawia, że rozmowy są jałowe.
A jeśli przyjdą Ateiści... - powiedział Bóg. - Mnie nie ma.
Nieuczeski - targowisko myśli
Do góry
Autor
RE: dwulicowość i teatr masek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2011 18:20
Przeciw reklamom

p.s.

niedługo akwizytorki będę reklamowały prezerwatywy w łóżkach klientów
Do góry
Autor
RE: dwulicowość i teatr masek
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2011 19:29
Dla mnie również świat jest bajecznie prosty, i może to mój brak wyobraźni, że muszę się teraz podpierać Szekspirem, ale uważam, że "świat jest teatrem, a ludzie aktorami" i po prostu trudno cokolwiek więcej wymącić. Chyba że pójdzie się w analizę psychologiczno-socjologiczną, ale po co, skoro takie już zostały dawno zrobione?

Gdyby jeszcze ktoś podał ciekawy problem typu "czy hipokryta może być sobą właśnie poprzez to, że będzie hipokrytą?". Albo "co zrobić gdy nasze role wzajemnie się ze sobą kłócą"?. Albo rozpatrywanie konkretnych zauważonych przypadków hipokryzji. Bo rozmowy ogólne o tym co jest w sumie dla mnie oczywiste, jakoś nie pociągają mnie specjalnie...
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: dwulicowość i teatr masek
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-08-2011 20:17
Cytat:
To jeden z tych tematów, które nie powstają po to by mówić o tym jak jest, ale o tym co się ma w środku.
A im więcej zderzeń z czyjąś wypełnioną archetypami-stereotypami jaźnią, tym mniej twórcza jest dyskusja.

Tylko brak wyobraźni sprawia, że rozmowy są jałowe.
Czyli sugerujesz, że powinniśmy dyskytować w oderwaniu od logiki i rzeczywistości? To zakrawa na próbę tworzenia kolejnej Utopii. Możemy się to bawić, wszyscy mamy bogatą wyobraźnie, skoro spotkaliśmy się na portalu literackim.

Cytat:
świat jest naturalnie prosty, jeno ludzie go sobie komplikują.
Tak, ale temat tyczy się ludzi, a nie świata bez ludzi. Można dyskutować o dwulicowości i teatrze masek, z czasów przed pojawieniem się człowieka, przecież jesteśmy tylko ułamkiem w dziejach Ziemi. Np o dwulicowości dinozaurów.

Cytat:
"świat jest teatrem, a ludzie aktorami" i po prostu trudno cokolwiek więcej wymącić. Chyba że pójdzie się w analizę psychologiczno-socjologiczną, ale po co, skoro takie już zostały dawno zrobione?
Ale właśnie socjologia o tym mówi. Świat jest teatrem,a ludzie aktorami, i dlatego wszystko jest takie nieprzewidywalne. Bo wszystko jest grą. Brawo. Staram się to powiedzieć od samego początku. Wszystko jest proste o tyle, że mamy proste potrzeby, ale jak o nie walczymy, jakie ideologie do nich tworzymy itd, to już inna bajka i tu zaczyna się ten teatr.

Cytat:
Albo "co zrobić gdy nasze role wzajemnie się ze sobą kłócą"?.
To jest bardzo interesujący temat. Jak być ojcem dla dzieci, a jednocześnie czeczeńskim watażką, mordującym rosyjskich najeźdzców (taki skarajniejszy przykład). Z takimi konfliktami ról, wszyscy mamy problemy.
Do góry
Autor
RE: dwulicowość i teatr masek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2011 20:53
Przeciw reklamom

p.s.

niedługo akwizytorki będę reklamowały prezerwatywy w łóżkach klientów
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.