Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Portal Pisarski » Wspólne Pisanie » Proza
Autor
Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 21:51
Dobra wymyśliliśmy z Almari zabawę. Kto chce niech się włączy, kto nie, to niech się nie włącza, a jak ktoś chce marudzić i narzekać, to niech sobie kupi rybki.

Zasady są proste. Każdy tworzy sobie postać, której imię jest odrwóconą nazwą nicka. Ja jestem Adulbo Zsamot itp.

Jestem też mistrzem gry, czyli tylko ja mam prawo dodawać postronne postacie, oraz zjawiska atmosferyczne, do których będziecie się odnosić. Ja też co jakiś czas będę wiązał akcję, oraz streszczał minione wydarzenia, aby się wszystko kupy trzymało. Preferowana jest akcja, oraz dialogi, ale postacie mogą też sobie myśleć i ogólnie mają prawo robić co chcą.

Proszę nie pisać przesadnie dużej ilości słów, powiedzmy około 150, nie licząc początkowego przedstawienia postaci, ale jak ktoś przekroczy 150, nic się nie stanie.

Dobra zobaczymy co z tego wyjdzie.

Kraina zwie się Iksrasip Latrop, leży na planecie Tenretni. Żyją w niej smoki, krakeny, elfy, żywiołaki i co tam sobie wymyślę.

Moja postać
Adulbo Zsamot pan czarnych wojowników. Olbrzymi murzyn o długich włosach i dzikim spojrzeniu. Wygnany ze swojej krainy, o nazwie Akyrfa przez wuja uzurpatora. Teraz sam przemierzam równiny Latrop w poszukiwaniu nowego życia.


Adulbo prężył swe ogromne muskuły w promieniach wschodzącego słońca. Przebudził się właśnie i starał się rozgrzać mięśnie. Noce w Latropii były dużo chłodniejsze niż w jego rodzinnych stronach. Od kilku dni nie jadł. Widział czasem uciekające przed nim zające, ale nie posiadał żadnej broni, którą mógłby coś upolować. Jedynym co posiadał, była przepaska, z lamparciej skóry, którą ukrywała jego ogromną męskość. Nagle podniósł do góry głowę i wytężył wzrok z oddali coś się zbliżało. Coś lub ktoś.
Do góry
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2011 21:58
Moja postać: Iramla


Chimeryczna wiedźma. Wychowanka szkoły "Straszydła, kumosze i inne kalosze". Potrafi zmieniać kształty.
Ma przy sobie wystrzępioną miotłę "submin" i czarnego jak węgiel kota, który w wyniku źle wypowiedzianej formuły na wieczność przykleił się do jej ramienia.



Iramla otuliła się szczelniej swoim asymetrycznym, czarnym płaszczem, kiedy poczuła chłodny powiew powietrza.
Minęło sporo czasu, od kiedy wyrzucono ją ze szkoły wiedźm za niestosowne zabawy kształtem. Teraz pozostał jej tylko doklejony kot i miotła. W oddali zamajaczyła rosła postać.
Może on będzie wiedział, gdzie tutaj jest jakaś karczma
- Ej! Kochaniutki! Ty miejscowy jesteś? - zwróciła się do czarnego mężczyzny.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 22:03
Adulbo skrzywił się na pytanie, bladej niewiasty, w cudacznym stroju. Jednak, głód tak mu doskwierał, że przemógł się przed odrazą i odparł:
- Kobieto, jestem wielkim królem Akyrfy, oddaj mi swą karłowatą pumę, bym mógł się posilić. To będzie dla ciebie zaszczyt.
Do góry
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2011 22:15
Wiedźma spojrzała na niego zalotnie, choć wciąż trzymała dystans, na wypadek, gdyby zachciało mu się czegoś więcej.
- Taki z ciebie król?! A gdzie masz ubranie i broń, o władco moczymord? Kochanieńki, moja... puma nie jest do żarcia, przyklej sobie swoją, jak takiś mądry - prychnęła, nie kryjąc jednak podziwu dla muskulatury nieznajomego.
Z boku coś zaszeleściło. Z krzaków wypadł mały królik. Iramla, w obawie o swojego kota, natychmiast udusiła królika magicznym fetorem i przyniosła mężczyźnie.
- Masz.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 26-09-2011 22:23
Eszwaz - dorosła kobieta w ciele piętnastoletniej dziewczyny. Potrafi hipnotyzować rudymi oczami oraz plątać zmysły rozmówców. Wygląda niewinnie i krucho, jednak wystarczy ją rozzłościć, aby poznać jej wredne oblicze.

Eszwaz zza krzaków przysłuchiwała się rozmowie nieznajomych. Nie wiedziała, czy lepiej wyjść z ukrycia, czy może zostać tam i czekać na rozwój wydarzeń. Nieco wystraszona mocą wiedźmy, postanowiła ujawnić swoją obecność. Nie zmieniając położenia, zaczęła łamliwym głosem:
- Przszszsz... Przepraszam, że przeszkadzam, nie chciałam podsłuchiwać... Macie może coś do picia?
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 22:23
Adulbo w innej sytuacji zachwyciłby się szybkością i refleksem bladej, kobiety. Jednak jej głupota, bo inaczej nie potrafił wytłumaczyć sobie, braku uwielbienia dla swej osoby, nie pozwalały mu na wygłoszenie komplementu. Złapał królika i rozrywając go zębami, patrzył ukradkiem na kobietę. Niepokoiło go jej zachowanie. Mimo, że to było niemożliwe, czuł, że może z niego drwić.
- Dziewko, w nagrodę pozwolę ci zostać moją służącą - wykrztusił dławiąc się ciepłą wątrobą zwierzęcia.
Odwrócił raptownie głowę, gdyż dostrzegł kolejną dziwną niewiastę.
Do góry
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2011 22:34
Dzikusy - westchnęła w myślach.
- Ciesz się, że nie mam pms, bo inaczej dostałbyś biegunki od tego królika - zmierzyła go godnym politowania wzrokiem, po czym rzekła do niewiasty - Dziecko, takaś mała, a pić już chcesz. Gdzie masz mamusię?
Iramla znudzona, zaczęła głaskać kota na swoim ramieniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2011 22:35
AdnaLui – księżniczka z Iidnalri. W prawymiarze dziecko nawiedzane przez prorocze sny, ratuje ginące gatunki smoków, dotąd nieopisane w księgach. W wirtualnym związku z księciem kosmosu, uczy się pilotować pojazdy nowej generacji, aby dotrzeć do krainy swojego wybranka. Niejaki Adulbo Szamot udzielał jej lekcji przelotu nad Akyrfą.

AdnaLui od tygodnia nie zasypia. Czuwa nad chorym smokiem, ostatnim przedstawicielem czerwonej rasy w całej krainie. W swoim laboratorium w niebieskich podziemiach przygotowuje nalewki z wina roczników dojrzewających podczas stuletniej pełni, jaka panowała w IP tysiąc lat temu, kiedy wydarzyło się pierwsze czytanie tajemnych tekstów, które znaleziono na wielkiej górze, do dziś uznawanej za najwyższy szczyt krainy. Adna właśnie w prywatnym newpalantirze ogląda wieści z krain przyległych. Zegar jęczy, że późno, być może ma rację.

"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 26-09-2011 22:37
Przemyślawszy wszystkie za i przeciw, nie chciała wyprowadzać wiedźmy z błędu.
- A tyś taka nieżyczliwa? Spragnionej odmówisz? Zero współczucia...
A gdyby tak z niego uczynić opiekuna, choć na chwilę... Lepiej mieć kogokolwiek po swojej stronie! Wygląda na silnego - myślała, wpatrując się w oczy nieznajomego.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 22:42
Bogowie- myślał Adulbo. - Co za odwrócona kraina.
- Dziewki, mnie też męczy pragnienie - powiedział najdumniej jak potrafił. - Poszukajmy jakiejś gospody - zapropnował, udając, że to jego pomysł. - Ze mną wam nic nie grozi - dodał.
Na niebie zaczęły nadspodziewanie szybko pojawiać się czarne chmury. Z nieba padły pierwsze krople ciepłego, wiosennego deszczu.



Tymczasem setki kilometrów dalej, na oknie AdnyLui wylądował orzeł, do nogi miał przywiązaną kartkę.
Do góry
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2011 22:45
Iramla wymierzyła oskarżycielskie spojrzenie nieznajomej:
- A co ty myślisz, że nie wiem, kim ty jesteś, Eszwaz? Co jak co, ale w tej mojej szkole jeszcze o was się mówi. Możesz mi fiknąć z tymi swoimi zdolnościami. Jego zaczaruj. - Wskazała na dzikusa. - Jest goły i bezbronny, w dodatku złodziej, bo kradnie cudze pomysły.
Prychnęła i wtuliła twarz w kota.
- Tylko ty mnie, maleńki rozumiesz.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2011 22:47
... to pisane sympatycznym atramentem zaproszenie na sobotnią imprezę, którą organizuje Gubernator i Administratorzy Platformy Magów Słowa. Adna do tego czasu musi wyleczyć smoka i zlikwidować wory pod oczami po nieprzespanych nocach... I przygotować się na spotkanie z pełnymi temperamentu Iramlą i Eszwą, znanymi ze swoich publikacji w księgach Magów.
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2011 22:49
Moja postać: Yserolf Yse

Kobieta-animag - potrafi w dowolnej chwili zamienić się w wilka-waderę. Posiada doskonały węch i świetnie rozumie mowę ciała. Jej oczy mają kolor płynnego złota, włosy są koloru czarnego. Jest niezależna, silna, wytrwała. Działa instynktownie, dlatego mówią o niej zbójca doskonały.

Poczuła zapach świeżej krwi, była głodna, więc ruszyła w kierunku skąd dobiegał smakowity aromat. Zbliżając się do celu, jej uszu dobiegły głosy. Spięła mięśnie i wyprostowała ogon w linii równej z ciałem przygotowując się do skoku na wielkiego murzyna, który właśnie rozrywał królika - to będzie dziś jej posiłek. Wyskoczyła z za krzaków i nim wielkolud się spostrzegł, królik był już w jej zębach. Chrupnęło dwa razy i po mięsiwie. Oblizała się i uskoczyła w bok, widząc, że murzyn dorwawszy kamień usiłował cisnąć nim w jej stronę.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2011 22:53
- Ooo, wielki pies! - krzyknęła z zachwytu Iramla, kiedy zza krzaków wyskoczył stwór. - Chodź tutaj, kochanieńki, taś, taś, taś. O fuj! - Czar prysł, kiedy wgryzł się w kawał mięcha. - No teraz to jest was dwóch dzikusów.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 22:53
- Bestio! - wrzasnął Adulbo. - Mój posiłek. Straże!
Kamień wypadł mu z dłoni. Poczuł, jak jest bezbronny w tej dzikiej krainie. Nie miał straży, nie miał armii, nie miał nawet broni. Otaczały go bezrozumne istoty, niedostrzegające jego królewskości.
Do góry
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2011 22:55
Właśnie u wrót zamku Adny pojawił się jakiś Dzikus z kotem! Podejrzewa się nieznanego sprawcę o manipulowanie lokalnym archiwum holograficznym! Dzikus opróżnia beczkę wina, więc Adna zabrała kota i poszła spać...
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2011 22:57
Yserolf Yse - warknęła tylko, obróciła się wokół własnej osi i oczom wszystkich zebranych ukazała się czarnowłosa kobieta z bursztynowym błyskiem w oku. Mrugnęła do murzyna i skłoniwszy się lekko, z drwiącym uśmieszkiem rzekła - dzięki za królika, był wyśmienity.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 23:02
Deszcz badał coraz mocniej. Adulbo wzdrygnął się, gdyż nie przepadał za zimną wodą. Jednak kobieta zwierzę, zainteresowała go na tylę, że zawziął się w sobie i udawał, że nic nie robi sobie z chłodu. Była blada jak pozostałe niewiasty, ale jej mięśnie i siła, sprawiały, że dostrzegał w niej coś z prawdziwych kobiet, swego królestwa.
- Tak, wyśmienity królik - odparł, bo nie wiedział co mógłby dodać, więcej.
Do góry
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-09-2011 23:02
Wiedźma skrzywiła się podejrzanie na widok czarnowłosej. Zaiste wyglądały podobnie, różniły się jedynie barwą oczu. Iramla miała fiołkowe.
Hmm...
- Oh, świetnie, to jak już doszło do tego, że jecie razem królika, to może się przedstawcie, bo nie wiem, który dzikus jest który.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Odwrócone story PP, czyli Iksrasip Latrop
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-09-2011 23:08
- Prosta kobieto. Skoro mnie nie znasz. Wiedz, że jestem nieustraszony, wszechpotężny, mądry, wspaniały Adulbo Zsamot, pan czarnych wojowników z Akryfy - wyrecytował bez zająknięcia. - Możecie oddać mi pokłon!
Czyżby dziewka nazwała, mnie dzikusem? - pomyśał. Ale to nie było możliwe.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.