Radio PePe
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2011 11:27
Pomysł na Radio PePe zrodził się w głowie Norules, i był to zupełnie spontaniczny, wtedy jeszcze nieprzemyślany, ale pociągający pomysł. Tak więc, razem z Tomaszem, podłapaliśmy temat i postanowiliśmy pomóc Norules w realizacji tego przedsięwzięcia. W skrócie, Norules zajęła się stroną techniczną, żebyście mogli naszego pięknego radia wysłuchać i cokolwiek nagrać, a ja z Tomaszem stroną organizacyjną. Jest to, a raczej będzie, dość duży projekt, dlatego wymaga szerszego omówienia. :)

Bezsprzecznie radio wiąże się z ramówką, albo chociaż jej zarysem. Stworzyliśmy więc kilka tematycznych audycji na próbę, zarówno stałych, prowadzonych przez jedną osobę, jak i tych, które będą kręcić się tylko dzięki wam i waszym nagraniom. Oczywiście, jeśli ktoś będzie miał swój własny pomysł na audycję, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Prosimy zgłaszać je do redakcji Radia PePe. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie nagrania będą sprawdzane, zwłaszcza pod kątem treści i wartości merytorycznej.

Audycje Radia PePe:

- Kinomaniak - Tomasz Obłuda
- Nowinki portalowe – Almari, zawsze i ks-hp
- Wiadomości kulturalne (teatr, malarstwo, kino, fotografia, eventy kulturalne itd.)
- Z medio-życia wzięte (felietony, reportaże, wywiady z ciekawymi ludźmi, relacje)
-„Poezjobranie” - czytanie waszych wierszy – każdy
-„Prozak”- czytanie waszych tekstów pisanych prozą – każdy
- Lektura pod pierzynę - Sagitarius (Na żywo!)
- Słuchowisko – każdy/grupowe
- Nasza muzyka/Hity PePe – Tutaj puszczamy utwory użytkowników PP
- Recenzje z kubkiem gorącej czekolady - JaneE
- Wieczorajka - julass (Bajki i bajeczki dla dzieci)

Postaramy się, by radio działało co tydzień, jednak częstotliwość jego nadawania zależy o tego, ile nagrań do poszczególnych audycji wpłynie pod koniec tygodnia, a przesyłać je możecie tutaj:
radiopepe@portal-pisarski.pl w temacie wpisując nazwę audycji.
Deadline mija w sobotę o 23.59. W niedzielę redakcja (czyt. Norules, Almari, TomaszObłuda) ustali tygodniowy harmonogram audycji i ogłosi go na forum, a potem na bieżąco będzie wrzucać nagrania. O której godzinie, nie wiadomo, jak wiecie, z czasem różnie bywa, ale bez obaw – będziecie mogli odtwarzać nagrania do woli :)

Do nagrywania mogą posłużyć wam dwa, proste programy, które poleca Norules:
1. Total Recorder
2. FREE Hi-Q Recorder

Samouczek znajduje się tutaj

Korzystanie z radia jest bardzo proste, będzie można go słuchać bezpośrednio ze strony Portalu Pisarskiego. Wszystkie audycje będą archiwizowane.
Niestety nie możemy puszczać muzyki, którą gra się w komercyjnych radiach, ponieważ nie mamy na to licencji. Można ją co prawda nabyć, wypełniając formularz na stronie ZAIKSU, ale nie są to małe sumy. Zresztą, w Radiu PePe powinno się grać utwory portalowiczów, i tak też będzie :D.

Zapraszamy gorąco do słuchania, nagrywania oraz tworzenia własnych, oryginalnych audycji, które będą wspaniałą, wspólną inicjatywą i, mam nadzieję, receptą na udaną zabawę. Prosimy również o wyrozumiałość, gdyż minie trochę czasu zanim nabierzemy w tym wprawy i lekkości :)

Z nagrywaniem startujemy od przyszłego tygodnia!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 09-11-2011 18:51
dodam od siebie...
do nagrywania może też służyć znany nam skądinąd program Audacity do którego instrukcja tu http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?rowstart=820&forum_id=20&thread_id=1592#post_139708

:)
przecinki są homo
_________________________________
Ach, gdyby zamiast być piekłem, świat był ogromną niebiańską odbytnicą...
Lautreamont
Do góry
Autor
RE: Radio PePe
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-11-2011 19:07
Aż się boję zapytać, co kryje się pod pierzynką ;)

Ja bym jeszcze dodała wywiady z PP-indywidualnościami.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2011 19:09
Dzięki, julass. Każda opcja się przyda :)

Elwi, to można zaliczyć do audycji z medio-życia wzięte :D Jak masz kogoś na oku, to zakasaj rękawy!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-11-2011 19:18
Pewnie, że mam. Indywidualność nad indywidualnościami :) Nawet na kolanach przede mną klęczała (no dobra, po pijaku, ale zawsze). Mogę się nawet osobiście umówić i nagrać, ale się obraził... :|
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 09-11-2011 19:32
Tak, to byłby niezapomniany wywiad ;)


A recenzje książek będą?
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2011 19:41
Można zrobić audycję, gdzie będziemy czytać recenzje oraz wypowiadać się odnośnie do nowości literackich na rynku. Myślę, że toby współgrało. JaneE, bierzesz fuchę? ;) Oczywiście każdy może to robić, ale ty byś tak ogarniała wszystko w tym temacie mniej więcej, gdyż masz najwięcej recenzji napisanych, w dodatku z kubkiem gorącej czekolady :D



Cytat:
Elwira napisał/a:
Pewnie, że mam. Indywidualność nad indywidualnościami :) Nawet na kolanach przede mną klęczała (no dobra, po pijaku, ale zawsze). Mogę się nawet osobiście umówić i nagrać, ale się obraził... :|


Ten typ tak ma, poza tym chyba nikt by nie zrozumiał, o co mu chodzi :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 09-11-2011 20:25
No tak, z wywiadami byłaby niezła opcja, ale póki nie znajdę dobrego rozwiązania do bezproblemowego nagrywania na żywo, jest jedynie opcja nagrywania będąc przy jednym komputerze lub jakoś rejestrować dźwięk ze skajpa itp. Pracuję nad tym :D
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2011 20:39
To zakrawa na niechlujstwo dziennikarskie. Wywiad to trzeba do ludzi iść! Porozmawiać z nimi face-to-face, nagrać i wtedy przesłać tutaj :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 09-11-2011 20:48
Ja jednak nie do dziennikarstwa, a do informatyki i technologi w pierwszej kolejności miłością pałam :)
A zamiłowanie każe szukać najoptymalniejszych rozwiązań. Nie będę przecież z mikrofonem i dyktafonem Polski przemierzać ;P
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-11-2011 21:11
JaneE zgodziła się prowadzić kącik recenzencki. Niniejszym dołączam jej audycję do wyżej wymienionych. Będzie czytanie recenzji, informowanie o nowościach literackich na rynku i świetna zabawa :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-11-2011 21:25
Cytat:
Almari napisał/a:
To zakrawa na niechlujstwo dziennikarskie. Wywiad to trzeba do ludzi iść! Porozmawiać z nimi face-to-face, nagrać i wtedy przesłać tutaj :D


Popieram. Ale jest nas dużo, jesteśmy z całej Polski, ciekawe osobowości też. No, ja nie mam sprzętu, ale może coś się zaradzi.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 09-11-2011 21:26
nagrywanie rozmowy przez skajpa nie stanowi najmniejszego problemu :)
przecinki są homo
_________________________________
Ach, gdyby zamiast być piekłem, świat był ogromną niebiańską odbytnicą...
Lautreamont
Do góry
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 09-11-2011 21:28
Owszem że nie stanowi. Ale jakość nie jest zadowalająca.
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-11-2011 21:31
:) Wyobrażę sobie, dopiero, kiedy zobaczę, że coś takiego działa. Nie słucham radia od dawna, nie oglądam telewizji. Przy obecności netu są to media archaiczne, ale może takie internetowe wróci stare dobre czasy, cofnie zegary... Można pomarzyć!
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 09-11-2011 21:36
to zależy tylko od tego jak dobry mikrofon ma ktoś po drugiej stronie:)
przecinki są homo
_________________________________
Ach, gdyby zamiast być piekłem, świat był ogromną niebiańską odbytnicą...
Lautreamont
Do góry
Autor
RE: Radio PePe
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 09-11-2011 21:53
Lektura pod pierzynę - Sagitarius (Na żywo!)

znaczy OjciecDyrektor w sex telefon się będzie bawić? :D
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 09-11-2011 21:57
Też mnie to intryguje . Oj, Sagit będziesz miał sporo słuchaczek ;)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-11-2011 22:02
Ale zaraz, to będzie na żywo? Chyba posłucham jakiegoś niemuzycznego radia, aby sobie przypomnieć!
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Radio PePe
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 09-11-2011 22:07
Na żywo można nadawać. Obecnie ja i Sagit tą mocą tajemną dysponujemy, aczkolwiek sekret posiadania jej nie jest strzeżony zazdrośnie.
Interesująca sprawa, acz pewnego większego programu wymaga.
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.