Propozycja
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Propozycja
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 24-11-2011 12:25
Ja się odniosłam do pierwszego zdania z posta Ekonomisty.

Cytat:
ekonomista napisał/a:
Może warto rozważyć możliwość wprowadzenia opłat sms-em dla użytkowników umieszczających swoje teksty?
Prawie każdy ma komórkę, a wysłanie na przykład raz w miesiącu SMS-a za 2 pln + VAT nie powinno nikogo zabić.


Rozumiem, że później nastąpiło złagodzenie frontu, ale jednak opiera się caly czas na tym samym. Gdyż publikacja za sms opóźniałaby w nieskończoność publikację bez smsa. W prozie teksty czekają po 8 dni teraz. I uważam, że dłużej to już przesada, a gdyby wprowadzić akcję sms, to pewnie i do miesiąca by było. Dyskryminacja? Nie, tylko wyraźny sygnał, że jak nie zapłacisz, to nie masz.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 24-11-2011 13:24
Pomysł wygląda niby fajnie i wydaje się dawać perspektywy zarobienia kilku groszy, od czasu do czasu zawsze by PP coś wpadło. Ale moim zdaniem, groziłby tym, że za opłatą poszłyby żądania osób, które wysłały sms w myśl zasady "płacę i wymagam". Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy trafiłoby na kogoś bardziej wrażliwego na krytykę, a po wysłaniu smsa tekst okazałby się dnem i zostałby usunięty :)

A próbowaliście szukać jakichś grantów, sponsorów, programów? No nie wiem, może niech UE coś da :D (to ostatnie oczywiście żartem, ale tak a propos wczoraj słyszałam ile to np. gminy tracą kasy przeznaczonych na szkolnictwo, bo nie potrafią ich wykorzystać, a kasa jest). Może i na takie przedsięwzięcia ktoś obyty w tematyce coś by znalazł?
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Propozycja
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 14:16
Wyśle SMSa powiedzmy za 2zł mój tekst nie zostaje przyjęty...żadnego tekstu więcej nie wysyłam,dałem 2zł i nie mam nic,w dodatku się napracowałem.
Taki przykład.
Jakieś tam SMS-y mogą być, to jest dobry pomysł,ale nie w sprawie dodawania tekstów.
"What keeps me going is goals"- Muhammad Ali
Do góry
Autor
RE: Propozycja
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-11-2011 15:42
O dotacjach można zapomnieć - potrzebna jest rejestracja w sądzie - np. jako stowarzyszenia literackiego.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 24-11-2011 16:57
a może zamiast za-pomnieć to za-rejestrować ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-11-2011 17:00
Pomysł dobry - jakby co to służę radą, uczestniczyłem kiedyś w rejestrowaniu jednego.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 17:10
Zarejestrować, to nie problem. Jednak jak już coś robić to z głową. Jeśli powstaje podmiot, to wymaga obsługi, co wiąże się z kosztami, jak samo założenie i zarejestrowanie również. Zacznijmy może od znalezienia księgowego - wolontariusza, który poprowadzi księgi za darmo...;) A to tylko początek.;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-11-2011 17:28
Cytat:
Sagit, temat stowarzyszenia wraca jak bumerang.smiley
co miałoby wynikać z takiego stowarzyszenia oprócz regularnego opłacania składek? :rol:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 18:59
Czy to stowarzyszenie może być organizacją pożytku publicznego?
Do góry
Autor
RE: Propozycja
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-11-2011 19:44
Samo założenie stowarzyszenia wymusza powołanie zarządu (prezes, skarbnik itd).
Stowarzyszenie może np. organizować warsztaty literackie sponsorowane przez gminy. W wypadku strony internetowej jest to możliwe ale ciężko znaleźć gminę chętną do sponsoringu.

Co do organizacji pożytku publicznego to oczywiście że można zdobyć taki statut i jest już kilka takich.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 19:45
Gdyby można było przepisać na portal 1% podatku dochodowego to myślę, że namówiłbym na to przynajmniej kilkanaście osób z mojego otoczenia.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 20:42
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Samo założenie stowarzyszenia wymusza powołanie zarządu (prezes, skarbnik itd).


No ba! Trzeba zaprosić do grona ludzi z kompetencjami i pasją. Skarbnik nie załatwi sprawy, on może zbierać składki. Księgowość jednak prowadzona musi być normalnie, odprowadzane podatki, etc. Temat stowarzyszenia jest już dyskutowany od dawna w gronie redakcyjnym, więc dobrze wiemy, co trzeba zrobić. Gorzej ze środkami na ten cel i kompetencjami różnego rodzaju.;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 20:46
hm... nie wiem, co napisać, ale mam poczucie, że muszę. 2zł za esemasa nie ma nikogo zabić tak? No to spytajmy tych, którzy za 1000zł muszą wyżywić swoje rodziny. Wprowadzajac opłatę sms znów tworzymy system typu ''kto ma kasę - jest górą - nieważne ile ma talentu''. To jest zwykłe szufladkowanie i podziały. Ja uważam to za bezsens i napewno przeszłabym na niepłatny portal, który oferuje to samo - nie oszukujmy się. Pisanie nie jest modne więc pewnie wiele osób zrezygnowałoby z tego portalu mając dodatkowo umieszczać opłatę. Wydaje mi się, że doprowadziłoby to jedynie do końca tego portalu i zwijania działalności:). Ale mogę się mylić. Nie czytałam wypowiedzi innych osób, piszę to, co myślę.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 24-11-2011 20:48
czy redakcja pp podzieli się swoimi planami lub chociaż pomysłem? stowarzyszenie mogłoby istnieć, gdyby było wiadomo cokolwiek na jego temat... :rol:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Propozycja
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-11-2011 20:50
;) Ja się do partii nie zapiszę, może być TPPR :lol:
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 20:51
Tak, jak wspomniał Sagit, po nowym roku, pewnie coś wykwitnie.;) To nie jest taka ot, sobie akcja, wymaga porządnego przemyślenia, przede wszystkim przez samego Ojca Dyrektora.;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-11-2011 21:14
Zgadza się nie jest to ani proste, ani szybkie. Parę miesięcy.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-12-2011 17:17
Jestem na PP od niedawna, ale z tego co już zdążyłam się zorientować naprawdę jest tutaj ciekawie i jestem pod wrażeniem jak dobrze jest zorganizowany. Jestem jednym z członków założycieli stowarzyszenia od 2005 roku. Własny portal mamy od niedawna wcześniej to były tylko statyczne strony. Bolączki działania małymi kosztami i opieraniu się tylko na chęci wolontariuszy są mi doskonale znane. Kiedy coś dostaję (a dostaję tutaj możliwość uczenia się) to chcę wiedzieć ile to kosztuje albo czym innym mogę się wymienić, dla mnie to jest oczywiste. Ale wielu ludzi tak nie myśli, szczególnie Internet sprawia wrażenie że wszystko jest dostępne za darmo. I rozumiem że szukacie bardziej stałych sposobów finansowania. Z tym że ze skladkami też nie jest tak różowo.

Nie chcę się tutaj wymądrzać ani cokolwiek doradzać (raczej czuję się kimś z zewnątrz), ale jeśli jesteście zainteresowani praktycznymi informacjami na temat stowarzyszenia to chętnie się podzielę.

pozdrawiam
Agata
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.