Propozycja
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2011 22:47
Może warto rozważyć możliwość wprowadzenia opłat sms-em dla użytkowników umieszczających swoje teksty?
Prawie każdy ma komórkę, a wysłanie na przykład raz w miesiącu SMS-a za 2 pln + VAT nie powinno nikogo zabić.
Jeżeli administracja nie chce wprowadzać obowiązkowych opłat, to można byloby pomyśleć o sms-ach, które przyśpieszałyby pojawienie się tekstu. Zamiast kilku dni, po wysłaniu sms-a czas oczekiwania nie przekraczałby np. 12 godzin. Oczywiście wysłanie sms-a nie może powodować, że redaktorzy będą zmuszeni przepuszczać gnioty. O właśnie, opłata będzie za to, że redaktorzy przeczytają przesłany tekst w określonym czasie i dadzą odpowiedź odmowną z krótkim uzsadanieniem lub po prostu go umieszczą.

Płatność sms-em jest coraz bardziej naturalna, a zważywszy na skalę, może być niewielka. No i wiele młodych osób, nie posiada jeszcze konta, a telefony komórkowe już tak. A zdaje się, że wiele młodych osób tutaj publikuje swoje teksty.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 23-11-2011 23:00
Pomysł z płatnością smsami jest niezły, nawet nie trudny do realizacji.
Ale po co od razu nagradzać? Wystarczy skromne podziękowanie od Sagita, jak w przypadku przelewów ;)
A przymusowe płatności nigdy nie są zbyt przyjaznym użytkownikowi rozwiązaniem.
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2011 23:06
Byłem moderatorem na portalu, gdzie żeby założyć własne nowe opowiadanie, trzeba było mieć określoną liczbę punktów (pamiętam, że z działu fantasy kosztowało to aż 1000). Można było je zbierać za darmo dzięki dopisywaniu się do opowiadań innych bądź dzięki dopisom innych do swojego opowiadania. Ale możliwe było również wysłanie SMS-a, żeby zakupić ileś tam punktów.
Natomiast mam pewne obawy co do zastosowania tego u nas. Redaktorzy mieliby sporo roboty, ludzie narzekaliby, że mimo wysłanego SMS-a ich tekst został odrzucony, a wiecie, jak to jest, nawet pomimo przeczytanego regulaminu takiej akcji tak czy siak znajdą się tacy, którzy będą się wykłócać. Myślę, że lepiej jest poczekać na dodanie swojego tekstu z kolejki (nie przesadzajcie, w końcu nie trwa to jakoś bardzo długo), a odkładać pieniążki np. na zakupienie książek z portalowej księgarni - to byłaby o wiele lepsza inwestycja, bo i w portal, i w kulturę samych siebie.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 23-11-2011 23:20
chyba nie po to jest PP, żeby zrobić z niego płatny publikator ;)
wielu wspaniałych odeszło z pp z naprawdę błahych przyczyn i to jest kolejna możliwość, by zniechęcić lud :) zresztą promowanie rozwoju czytania i pisania na wyższym nieco poziomie niż lektury szkolne oraz ogólnie pojętego rozwoju literatury przez dodatkowe opłaty nie jest najszczęśliwszym pomysłem
może jeszcze wprowadzimy np. 10 gr za komentarz napisany przez ekonomistę, 50 gr za ten od Elwiry lub Almari (70gr jeśli z korektą interpunkcji) i 1.50 za Sagitariusa :lol:

jeśli chcesz dzielić użytkowników na równych i równiejszych w ramach kryteriów finansowych, rzeczywistość poczekalni może zmienić się w rzeczywistość polskiej służby zdrowia ;)
chcesz wspomóc portal -wysyłasz przelew jako darowiznę
nie za coś - za nic -> i to jest w tym najlepsze



Cytat:
ks-hp napisał/a:
. Myślę, że lepiej jest poczekać na dodanie swojego tekstu z kolejki (nie przesadzajcie, w końcu nie trwa to jakoś bardzo długo), a odkładać pieniążki np. na zakupienie książek z portalowej księgarni - to byłaby o wiele lepsza inwestycja, bo i w portal, i w kulturę samych siebie.


o właśnie! :) :klask klask klask:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2011 23:22
Norules, upierałbym się jednak, że wysłanie SMS-a musi być w jakiś sposób premiowane. Niekoniecznie tak jak ja to wymyśliłem, a wymyśliłem to tak, żeby jednak dać możliwość publikowania tym, którzy nie chcą lub nie mogą wnieść nawet minimalnej opłaty. Zresztą wiele serwisów jest w ten sposób podzielonych na dwie strefy - bezpłatną i płatną. Użytkownicy portali są do tego przyzwyczajeni.

ks-hp na pewno jest sporo racji w tym co napisałeś. Ja rzuciłem tylko pomysł i jeszcze raz przypominam, że telefony komórkowe są znacznie powszechniejsze niż konta bankowe. I co ważne, powszechność opłaty sprawi, że będzie ona minimalna dla każdego użytkownika z osobna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-11-2011 23:26
Szczerze powiedziawszy rozważałem taką możliwość już jakiś czas temu. Przeważyło jednak to, że taki system bardziej zniechęci niż zachęci. Dlatego szukałem alternatywnych rozwiązań jakimi są programy partnerskie, gdzie użytkownik może sobie zrobić przyjemność, kupując książkę i jednocześnie portal powinien mieć wkrótce z tego realne korzyści.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Propozycja
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-11-2011 23:27
chcesz wspomóc portal -wysyłasz przelew jako darowiznę
nie za coś - za nic -> i to jest w tym najlepsze
- i ja się pod tym podpisuję. nie ma sensu wprowadzać jakichkolwiek opłat za korzystanie z portalu - zrobi się z niego gra/zabawa - moje skojarzenie. czy zamysłem portalu nie była dostępność i równość? :confused: sama w życiu nie wysłałabym smsa.
jeśli jesteśmy w pp zaangażowani to wspieramy jego rozwój. tyle.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2011 23:46
Mariamagdalena, to jest według Ciebie wartościowy komentarz do dyskusji o pieniądzach?
Napisałaś tak wiele słów tylko po to, żeby zdyskredytować luźny pomysł.



Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Szczerze powiedziawszy rozważałem taką możliwość już jakiś czas temu. Przeważyło jednak to, że taki system bardziej zniechęci niż zachęci. Dlatego szukałem alternatywnych rozwiązań jakimi są programy partnerskie, gdzie użytkownik może sobie zrobić przyjemność, kupując książkę i jednocześnie portal powinien mieć wkrótce z tego realne korzyści.


Niestety, żyjemy w kraju, gdzie się nie czyta. Ja bardzo doceniam to co robisz i jeżeli wpadnę na jakiś sensowny program, to na pewno Ci go podeślę.
Dotacje to najgorsza forma pozyskiwania kapitału. Nigdy nie wiadomo czy ktoś wpłaci czy nie. Ja nie będę bawił się w "mecenasa" i nie mam zamiaru dotować portalu. Na pewno jednak będę korzystał ze sklepu lub wniosę obowiązkową opłatę członkowską jeżeli kiedyś taka się pojawi.

Do innych:
Jeżeli uważacie, że dotacje to takie świetne rozwiązanie, to dlaczego nie Wy prosicie na forum o pieniądze na utrzymanie portalu? Może zastąpcie w tym naszego superadmina?
Do góry
Autor
RE: Propozycja
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 23-11-2011 23:49
a co, nie wolno mi? :lol: ekonomię na studiach miałam, zdałam na 5 ;)
sama dyskusja jest zresztą wg mnie w większej mierze o portalu i jego obrazie, jego założeniach, więc skoro wysuwasz projekty, które aż tak luźne znowu nie są, to ja mogę dyskredytować je w ilości słów jaką uznam za stosowną dla wyrażenia mojej opinii - zwłaszcza, że każde zdanie traktuje o czymś innym niż pozostałe

oj, chyba nie tylko styl mojego pisania, ale i styl wypowiedzi - są dla Ciebie drażniące ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2011 23:55
Ja się zgodzę z Sagitariusem, że opłaty za portal/dodawanie tekstu, raczej zniechęci użytkowników. Nie ma też co ukrywać, że taki portal kosztuje i często naraża na koszty samego założyciela. Mi zdarza się dotować portal, ale pieniędzy na rozwój jest ciągle mało. Redaktorzy pracują jako wolontariusze z czystej pasji, ale już administratorzy techniczni czy graficy, chcą zapłaty za swoje usługi, nie wspomnę o kosztach utrzymania domeny czy serwera i wielu innych, jak choćby rozesłanie nagród pokonkursowych. O takich rzeczach nie rozmawialiśmy dotychczas na forum, staramy się szukać w inny sposób, przede wszystkim Sagitarius się stara vide programy partnerskie, czy reklamy oraz współpraca na zasadzie barteru.
Tak więc Ekonimisto, dotacje to również jeden ze sposobów pozyskania środków, dobry jak każdy inny. :)



Cytat:
ekonomista napisał/a:

Na pewno jednak będę korzystał ze sklepu lub wniosę obowiązkową opłatę członkowską jeżeli kiedyś taka się pojawi.


Sagit, temat stowarzyszenia wraca jak bumerang.;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-11-2011 23:56
Cytat:
Niestety, żyjemy w kraju, gdzie się nie czyta. Ja bardzo doceniam to co robisz i jeżeli wpadnę na jakiś sensowny program, to na pewno Ci go podeślę.
Dotacje to najgorsza forma pozyskiwania kapitału. Nigdy nie wiadomo czy ktoś wpłaci czy nie. Ja nie będę bawił się w "mecenasa" i nie mam zamiaru dotować portalu. Na pewno jednak będę korzystał ze sklepu lub wniosę obowiązkową opłatę członkowską jeżeli kiedyś taka się pojawi.


Wiem, na dotacjach nie ma sensu opierać budżetu, tym bardziej w czasach kryzysu. Mam nadzieję, że w końcu nasza księgarnia "ruszy" z kopyta ;-)

@ Esy - to prawda, temat stowarzyszenia nurtuje mnie od dłuższego czasu, myślę, że po nowym roku będzie można tworzyć już powoli jego struktury, ale to osobna bajka ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2011 23:59
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
[...]
oj, chyba nie tylko styl mojego pisania, ale i styl wypowiedzi - są dla Ciebie drażniące ;)


Niestety, nie wywołujesz mnie emocji :) Ale marzyć nikomu nie zabraniam :)
Do góry
Autor
RE: Propozycja
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 24-11-2011 00:00
Cytat:
ekonomista napisał/a:

Jeżeli uważacie, że dotacje to takie świetne rozwiązanie, to dlaczego nie Wy prosicie na forum o pieniądze na utrzymanie portalu? Może zastąpcie w tym naszego superadmina?


każdy na PP wie, że możliwość dotowania portalu jest i w zakresie własnego uznania i możliwości dotuje go albo nie. z tą agitacją msz raczej przesadziłeś ;)

a po to też jesteśmy na portalu literackim, że tu ludzie wbrew pozorom czytają więcej. to samo jeśli chodzi o posiadanie/kupowanie książek i chęć rozpropagowania tej wartości (pogadaj z Tomkiem Obłudą, jest pasjonatem tej dziedziny ;) )

trochę dziwi/śmieszy (ale nie złośliwie) mnie fakt, że jesteś w stanie za tę samą rzecz ("korzystanie z portalu";) zapłacić z ogromna chęcią składkę członkowską, jeśli w ten sposób uzyskasz lepszy status ["jestem na pp"], a zrobienie tego samego tzn. opłata w ramach korzystania z portalu będąca wynikiem nie wybijania się, ale czegoś prostszego - dobrej woli - jest już dla Ciebie nie do przyjęcia, chociaż w obecnym momencie efekt jest ten sam ["jestem na pp"] ;)
akurat w kwestii portalu literackiego nie sądzę, by to, że jest on płatny, miało przynosić mu wyższy poziom prac, zdolności uczestników czy "prestiż" związany z daną grupą (w ujęciu środowiskowym a nie snobistycznym ;) )


być może to powierzchowna opinia, ale to rzuca się w oczy :)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 00:01
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Cytat:
Niestety, żyjemy w kraju, gdzie się nie czyta. Ja bardzo doceniam to co robisz i jeżeli wpadnę na jakiś sensowny program, to na pewno Ci go podeślę.
Dotacje to najgorsza forma pozyskiwania kapitału. Nigdy nie wiadomo czy ktoś wpłaci czy nie. Ja nie będę bawił się w "mecenasa" i nie mam zamiaru dotować portalu. Na pewno jednak będę korzystał ze sklepu lub wniosę obowiązkową opłatę członkowską jeżeli kiedyś taka się pojawi.


Wiem, na dotacjach nie ma sensu opierać budżetu, tym bardziej w czasach kryzysu. Mam nadzieję, że w końcu nasza księgarnia "ruszy" z kopyta ;-)

@ Esy - to prawda, temat stowarzyszenia nurtuje mnie od dłuższego czasu, myślę, że po nowym roku będzie można tworzyć już powoli jego struktury, ale to osobna bajka ;)


Przede wszystkim należałoby się zastanowić nad tym, co jest największą wartością tego portalu. Wtedy być może łatwiej byłoby wytyczyć kierunki jego rozwoju.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 24-11-2011 00:02
Cytat:
ekonomista napisał/a:
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
[...]
oj, chyba nie tylko styl mojego pisania, ale i styl wypowiedzi - są dla Ciebie drażniące ;)


Niestety, nie wywołujesz mnie emocji :) Ale marzyć nikomu nie zabraniam :)


nie mam zamiaru :) wolę je u siebie - dla reszty świata zostawiając ironię ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 00:07
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
Cytat:
ekonomista napisał/a:

Jeżeli uważacie, że dotacje to takie świetne rozwiązanie, to dlaczego nie Wy prosicie na forum o pieniądze na utrzymanie portalu? Może zastąpcie w tym naszego superadmina?


każdy na PP wie, że możliwość dotowania portalu jest i w zakresie własnego uznania i możliwości dotuje go albo nie. z tą agitacją msz raczej przesadziłeś ;)

a po to też jesteśmy na portalu literackim, że tu ludzie wbrew pozorom czytają więcej. to samo jeśli chodzi o posiadanie książek i chęć rozpropagowania tej wartości (pogadaj z Tomkiem Obłudą, jest pasjonatem tej dziedziny ;) )

trochę dziwi/śmieszy (ale nie złośliwie) mnie fakt, że jesteś w stanie za tę samą rzecz ("korzystanie z portalu";) zapłacić z ogromna chęcią składkę członkowską, jeśli w ten sposób uzyskasz lepszy status ["jestem na pp"], a zrobienie tego samego tzn. opłata w ramach korzystania z portalu będąca wynikiem nie wybijania się, ale czegoś prostszego - dobrej woli - jest już dla Ciebie nie do przyjęcia, chociaż efekt jest ten sam ["jestem na pp"] ;)
akurat w kwestii portalu literackiego nie sądzę, by to, że jest on płatny, miało przynosić mu wyższy poziom prac, zdolności uczestników czy "prestiż" związany z daną grupą (w ujęciu środowiskowym a nie snobistycznym ;) )


być może to powierzchowna opinia, ale to rzuca się w oczy :)


Lubię wiedzieć, za co płacę i nie lubię, kiedy ktoś musi liczyć na mój gest. Nie musisz tego rozumieć :)
Sklep nie przyniesie wielkich zysków jeżeli będą z niego korzystać tylko aktywni użytkownicy PP. Miałem na myśli Polaków, a nie kilkaset osób z tego portalu.

Nie odpisuj, postanowiłem już nie tracić czasu na dyskusję z Tobą :)
Do góry
Autor
RE: Propozycja
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 24-11-2011 00:28
Cytat:
ekonomista napisał/a:

Nie odpisuj, postanowiłem już nie tracić czasu na dyskusję z Tobą :)



będę chciała to odpiszę ;) po to mam forum - jak nie chcesz to nie odpowiadaj
zresztą po ostatniej podobnej deklaracji "~nie odpisuj, nie zajrzę" i tak musiałeś dodać trzy grosze - więc z Twojej strony tylko mnie to śmieszy ^^
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 24-11-2011 01:00
Nie sądźcie, że sms-y będą kopalnią pieniędzy. Przerabialiśmy temat na innym forum (budowlanym) przy czym nie chodziło o kasę na forum, tylko na cele charytatywne. Chodziło o pomoc dla pewnej bardzo chorej a znanej nam osoby. Otóż wypowiedziały się tam osoby - pracownicy naszych operatorów telekomunikacyjnych, że zaledwie 40 % wartości sms-a (tej netto, bez VAT-u !!!) ma szansę (ale nie pewność) zasilić fundusz pomocy.

To było 2 lata temu i nie sądzę żeby coś się zmieniło od tego czasu.

PS. Redakcja czasopisma prowadzącego forum potwierdziła te zasady. Miała własne informacje. I temat sms-ów upadł.
Do góry
Autor
RE: Propozycja
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 24-11-2011 09:31
Ja się odniosę do samego pomysłu.
Uważam, że sama konieczność płacenia za publikację jest śmieszna. Powody:
1. Piszę, więc wkładam w to ileś tam pracy, nie rozumem więc, dlaczego mam dopłacać za to, żeby ktoś mógł to czytać? To powinna być przyjemność dla czytelnika, nikogo zmuszać nie chcę.
2. Dlaczego mam płacić za publikację, skoro to mi wydawnictwo płaci za wydanie mojego tekstu? Czyli ci, którzy coś osiągną w dziedzinie literatury pójdą z portalu, a tym samym nie będą mogli służyć wsparciem, radą i pomocą młodszym kolegom.
3. Zapłacę za publikację i mogę nie dostać ani jednego komentarza, nikt nie przeczyta, więc pieniądze zmarnowane.
4. Jeśli mam płacić, to opublikuję na blogu za darmo
5. Powszechność telefonów komórkowych nie oznacza, że każdego stać na sms za 2 zeta, bo trzeba jednak się liczyć z tym, że ludzie młodzi dostają kieszonkowe, studenci muszą dorabiać i też nie zawsze ich stać na wszystko. Czyli automatycznie zawężamy grono publikujących do dorosłych z w miarę stabilną sytuacją oraz młodzieży, która jest w przyzwoitej sytuacji materialnej. Hm... Czy to nie aby tak, jak szkolnictwo tylko dla bogatych? Czy nie stworzymy warstw "portalowych"?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycja
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2011 12:06
Cytat:
4. Jeśli mam płacić, to opublikuję na blogu za darmo


Elwi, Ekonomiście chodziło o to, że tak czy siak tekst będzie opublikowany, ale jeśli ktoś chciałby, żeby nastąpiło to od razu, a nie po paru dniach, to wysyła SMS-a.
Ale ja i tak jestem przeciwny takim pomysłom, bo zgodzę się z Tobą w całej reszcie punktów. Przede wszystkim dostęp do kultury powinien być ogólnodostępny i bezpłatny, i tak narzekamy na wysokie ceny książek (choć wystarczy poszukać rozsądnych cen), albumów muzycznych i innych dzieł sztuki. Wystarczy, że wielce propagowana łatwo dostępna i bezpłatna edukacja jest paradoksem samym w sobie, bo bezpłatna wcale nie jest. Nie róbmy więc z PP portalu SMS-owego, bo zrobi się komercyjny, a to właśnie mi się w nim podoba, że jest ogólnodostępny i nie wieje od niego komerchą.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]