Coś na weekend ?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Coś na weekend ?
darek_96 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Gorzów
Dodane dnia 20-12-2011 17:07
Może ktos polecic jakąś ciekawą do ostatniej strony książkę, nieważne ile stron. Najlepiej jeśli byłaby to fantastyka.... Chyba, ze znacie coś równie wciągającego.... Bo mam taki problem i muszę się jakoś oderwać od rzeczywistości, a nie mogę nic znależć ....:bigrazz:
Życie nie kończy się w dniu śmierci, ale po naprawieniu błędów...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2012 19:32
Właśnie czytam "Poszukiwanego lub martwego" Toma Clancy'ego- myślę, że facetowi się na pewno spodoba...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
darek_96 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Gorzów
Dodane dnia 13-02-2012 12:03
jeśli pominąć fakt, że jestem kobietą...
o czym jest książka ?
Życie nie kończy się w dniu śmierci, ale po naprawieniu błędów...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 22-02-2012 03:04
Aaaaa... To przepraszam, zasugerowałam się nickiem ;). Tom Clancy to król sensacji, political fiction. Ta książka opowiada o pojmaniu (i jego planowaniu) najgroźniejszego terrorysty świata. Akcja toczy się w tej książce tak szybko, jak w filmie "Mission Impossible'. :p
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
darek_96 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Gorzów
Dodane dnia 22-02-2012 22:46
To zapowiada się ciekawie...
Pomyłka się nie przejmuj, nie jesteś pierwsza... ale jakoś nie mam tego nikomu za złe ;)
A coś jeszcze tylko bardziej w fantasy uderzająco możesz polecić czy nie koniecznie ?
Życie nie kończy się w dniu śmierci, ale po naprawieniu błędów...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
Darcon Redaktor
  • Postów: 173
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 23-02-2012 12:27
Polecam Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga, prosta ale przyjemnie się czyta.
Sam czytam teraz Pierwszą Księgę Pellinoru - Dar - Alison Croggon, też całkiem przyzwoita.
W obydwu głównymi bohaterkami są młode kobiety :) Nie wiem czy to dla ciebie atut:)

Na przemian z fantasy czytam sci-fi - Diuny Franka Herberta, super ale cięższe są:) Muszę czytać na zmianę z czymś lżejszym.
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
darek_96 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Gorzów
Dodane dnia 25-02-2012 10:37
Jeśli chodzi o Trudi Canavan to przeczytałam już wszystkie przetłumaczone na polski książki przez nią napisane...
Ale możesz coś więcej powiedzieć o Diunie, bo wielu poleca ;)
Życie nie kończy się w dniu śmierci, ale po naprawieniu błędów...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
Darcon Redaktor
  • Postów: 173
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 26-02-2012 10:53
Ktoś powiedział, że Diuna w sci-fi jest tym, czym Władca Pierścieni w fantasy. To chyba najlepsza rekomendacja. Herbert napisał pierwszą część, Diunę, w 1965 roku. Facet wyprzedzał swoje czasy przynajmniej o jedno pokolenie :)
Bardzo ciekawa wizja świata przyszłości, ale przede wszystkim ludzkich charakterów i osobowości. Także zależności, lojalności i uczciwości międzyludzkich. Oczywiście tak jak u Tolkiena, wizja świata jest dokładnie i szczegółowo opisana.
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
darek_96 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Gorzów
Dodane dnia 27-02-2012 15:20
hmmm.... może być ciekawie... Chyba w końcu zobaczę za tą książką, ale na razie wciągnęła mnie saga Richelle Mead ... nie idzie się od niej oderwać ;)
Życie nie kończy się w dniu śmierci, ale po naprawieniu błędów...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 17-03-2012 00:48
Polecam historię o magicznym świecie Xanth. Ja przeczytałam właśnie pierwszy tom- "Zaklęcie dla Cameleon". Autorem jest Piers Anthony. Nie mogę uwierzyć, że ta książka po raz pierwszy ukazała się 35 lat temu :). To fantastyka w najczystszym wydaniu :).
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-03-2012 12:43
Dracon.
Pozwolę sobie dopisać kilka słów na temat Franka Herberta. Wspomniałeś Diunę napisana dziesięciolecia temu. Myślę, że warto również skierować uwagę na pozostałe części. Ten sześcio-ksiąg prowadzi czytelnika znacznie dalej, a finał stworzony w efekcie lektury jest jak najbardziej uzasadnioną ceną za poświęcony mu czas. Zwracam uwagę na czas, bo czytając utożsamiamy się z rzeczywistością stworzoną przez autora. Samo to świadczy jakim arcydziełem jest cały cykl.
Przyjemnej lektury i wytrwałości!
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
darek_96 Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd: Gorzów
Dodane dnia 18-03-2012 21:55
Chyba się w końcu podejmą przeczytania Diuny... mam nadzieję, że dam radę ;)


A tak po za tym to mcalla możesz coś więcej powiedzieć o tej książce ?
Życie nie kończy się w dniu śmierci, ale po naprawieniu błędów...
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
mcalla Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2012 00:12
darek, już Ci odpiszę nawet z okładki :). " Xanth. Kraina, gdzie każdy ma jakiś magiczny talent bądź sam jest magiczny. Albo inteligentny. Trochę to skomplikowane, ale jeśli w grę wchodzi magia, trzeba się do tego przyzwyczaić". Od czasu pierwszej publikacji wyszło podobno 35 (!!!!) tomów....
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
Darcon Redaktor
  • Postów: 173
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 26-10-2012 15:36
Alex
Mówiłem o wszystkich, jak pisałem czytam na zmianę z czymś innym :)Teraz właśnie przegryzam piąty tom, na Święta zostawiam ostatni, ale już się zastanawiam czy pójść w kontynuację pisaną przez syna (Briana) i Kevina J. Andersona.
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
mlech Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2012 13:33
Spróbuj "Nowa Europa- Zagłada" gwarantuję oderwiesz się od rzeczywistości;)
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
sisi122 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2013 17:21
Chciałabym się podzielić z Wami książką, którą ostatnio przeczytałam. Jest to książka Moniki Nowickiej „Piąta fala pożądania” .Pierwszy raz książka wywołała u mnie tyle emocji! Jest to niezwykle erotyczna książka. Opowiada o przygodach i fantazjach erotycznych zarówno kobiet jak i mężczyzn. Park, sanatorium, dom, las , namiot? Każde miejsce jest dobre ma rozładowanie fali pożądania. Bohaterki i bohaterzy książki pochodzą z różnych miejsc, są w różnym wieku, mają różne podglądy, cele, marzenia, łączy ich jedno: seks. Każdy przeżywa niezwykle erotyczne przygody od których nie mogłam się oderwać i czytałam je z wypiekami na twarzy. Książka jest erotyczna lecz nie wulgarna. To klucz to odkrycia swoich ukrytych pragnień seksualnych. Polecam ją wszystkim, kobietom i mężczyznom powyżej 18 roku życia, którzy chcą oderwać się od szarej codzienności i dodać swemu życiu pikantnego smaczku ;). Link do ebooka http://org-epost.com/book19783562.php.
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
ewlagrod Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-05-2014 09:21
W takim razie koniecznie i ja będe musiała przeczytać „Piąta fala pożądania”, dzieki za polecenie :D
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 09-05-2014 10:13
To musi być pasjonująca lektura! Biegnę do empiku, pewnie jest kolejka od rana!
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
Gala Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2014 16:23
Zbliża się weekend więc może moglibyście polecić jakąś lekturę na wolne dni? Pogoda za oknem okropna, nie wiadomo czy to dzień, czy noc, więc jak nie trzeba wychodzić z domu to nie zamierzam się nigdzie ruszać ;) Planuję zaszyć się w domu z kubkiem ulubionej herbaty i szukam lekturowych inspiracji. Macie jakieś pomysły? ;)
"Najbardziej poetyckie jest właśnie to, co nie może być spisane." Virginia Woolf
Do góry
Autor
RE: Coś na weekend ?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-11-2014 21:03
Ja na przykład staram się czytać "Kości wróżebne. Podróż do przeszłości i teraźniejszości Chin" (np. tu: http://chiara76.blox.pl/2010/.../Kosci-wrozebne-Podroz-po-przeszlosci-i.html); to reportaż o współczesnych Chinach (kilka-kilkanaście lat temu prawdopodobnie, jeszcze nie wiem). Nie polecam, bo nie znam jeszcze, ale skoro znalazłem ją u siebie w domu (prawdopodobnie tata kupił), nie może być zła.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]