Klub Fanów Stephena Kinga
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-10-2008 18:12
Ta fajna "Carrie", myślę? :) In de akademik nie mamy tv, więc nie obejrzę, ale może skądś kiedyś (OCZYWIŚCIE jak najbardziej legalnie :D ) ściągnę.
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-10-2008 14:27
kurczę i zapomniałem nagrać :(
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Nekromanta BOOM Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2008 10:03
Ja jestem ostatnio pod wielkim wrażeniem jego twórczości. Właśnie zamierzam się do kupna "Misery" i "Lśnienia"



Ja jestem ostatnio pod wielkim wrażeniem jego twórczości. Właśnie zamierzam się do kupna "Misery" i "Lśnienia"
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2008 10:36
Kończę czytać "Oczy smoka". Moja dwudziesta czwarta książka tego autora:)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-10-2008 14:42
"Sklepik z marzeniami" strasznie mnie zmęczył...
"Zieloną milę" włączyłam do osobistej biblioteki..
Czasem Król Stefan bywa przegadany...
Ale jak sam napisał:
"Nawet dziwna miłość jest lepsza od braku miłości..."
I z tym się zgadzam. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-10-2008 20:12
Ręka Mistrza jest wielka. Świetna. naprawdę świetna.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
marlip Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd: Słupsk
Dodane dnia 02-11-2008 21:32
Ja czytam Jego książki po kilka razy, śmieją się, że jestem maniakiem. Przeczytałem większość z tego co napisał. Polecam gorąco Rękę mistrza, najnowsza, ale na prawdę dobra, przeczytałem w ciągu dwóch dni. :yes:
Pozdrowienia dla wszystkich.
Każdy dzień przynosi nowe dobro.Wystarczy nauczyć się je dostrzegać.
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Kapewu Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 03-11-2008 14:03
Ja w sumie też fan... chociaż kilku książek nie strawiłem, a jedną to uważam wręcz za beznadziejną ("Regulatorzy"... ).
Hm... do tej pory jakoś strasznie dużo jego dzieł nie przeczytałem, ale najbardziej mi przypadły do gustu "Komórka", "Desperacja" i "Bastion". No i kilka opowiadań ("Cadillac", majstersztyk ;< )
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-11-2008 16:40
Czy ten "Cadillac" nie jest aby o facecie, który wykopuje kawałek szosy, żeby wpakować tam ów tytułowy cadillac razem z pasażerem (zabójcą żony)? Jeżeli to to, to też mi się podobało - mimo że mogłoby się komuś wydawać koszmarnie nudne. A widziałeś film "Regulatorzy"? To dopiero przednia komedyja! :D Książka przy tym to istne arcydzieło.
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Kapewu Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 03-11-2008 17:07
Tak, własnie to ;]

Nie widziałem filmu, ale skoro książka jest od niego lepsza, to musi być ostry xd

Ah, jeszcze może oddam sprawiedliwość, że w Regulatorach był jeden znakomity fragment - list starego górnika (bodajże? już nie pamiętam, tak czy owak on siedział w tym całym mieście Desperacja), który przeżył dziwną rzecz w tym całym kompleksie 'Grzchotnik'.
Ale poza tym powieść to imo porażka i paw ;x
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
KenG Użytkownik
  • Postów: 200
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-11-2008 17:59
A powiem ci, że "Desperacja" podobała mi się jako książka i film - o dziwo! Oczywiście reżyser i cała reszta musieli co nieco pozmieniać, ale nawet tak strasznie mnie to nie kłuło. Spodziewałam się kolejnego badziewia, takiego jak "Miasteczko Salem" czy "Carrie" (ta gorsza, bo niedawno dowiedziałam się od Valdensa, że jest jakaś inna, fajniejsza wersja. Podniosło mnie to na duchu :) ), a nawet nie było tak źle :)

Tia.... Wiedziałam, że coś mi nie gra... Jak na moje ćwierćwiecze mam stanowczo zbyt wielką sklerozę. Chodziło mi o "Langoliery" :) W tekście nawet fajnie to wyglądało, za to w filmie... Szkoda gadać... Skaczące zębate kulki...
"Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego." <Reinhold Niebuhr>
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
marlip Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd: Słupsk
Dodane dnia 03-11-2008 21:57
Moim zdaniem najlepszy jest Bastion. Czytałem go kilka razy, a film oglągałem kolejne kilka. Tyle wątków składa się w jedną całość, powodując niesamowite uczucie. jednym słowem mistrzowsko napisana książka. Walka dobra ze złem, wcale nie traci na aktualności i chyba najważniejsze to, że ludzkość ma jednak szansę. Ciekawe czy ją wykorzystamy.



Zabrałem się teraz za Oczy smoka. Super się czyta. polecam. :yes:
Każdy dzień przynosi nowe dobro.Wystarczy nauczyć się je dostrzegać.
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-11-2008 20:41
Mila jest po prostu świetna. Jakoś trafiam na same dobre książki Kinga, niech się trafi jakaś zła, no! ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Mortimer_Grady Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Dębica
Dodane dnia 08-01-2009 15:08
Moją pierwszą książką S. Kinga była "Pokochała Toma Gordona". Kiedy skończyłem byłem zachwycony klimatem jaki udało się stworzyć pisarzowi i wciągającą fabułą, która nie pozwalała czytelnikowi oderwać się od lektury nawet na chwilę.
Za najlepszą powieść mistrza uważam jednak "Lśnienie". Czytałem je cztery razy i za każdym razem bałem się tak samo. Co ciekawe nadal mnie nachodzi, żeby przeczytać ją jeszcze raz. Jest to - wg mnie - absolutnie najlepsza książka "Króla".
Ostatnią książką jaką czytałem była "Ręka Mistrza". W księgarniach w moim mieście reklamowana była jako "mocniejsza niż "Lśnienie", straszniejsza niż "Misery"". Cóż mogę powiedzieć... "Misery" jeszcze nie miałem okazji czytać, ale "Lśnienie" jak dla mnie nadal pozostaje najlepsze:). Nie znaczy to oczywiście, że "Ręka..." jest słaba. Wręcz przeciwnie. Jest genialna i klimatem prawie że dogania historię Jacka Torrancea:)

Jako, żę jestem nowy na forum nie wiem, czy ktoś już podawał tę informację, więc mnie poprawcie, jeśli tak:)
Taka małą ciekawostka:

"King pracuje także nad kolejną powieścią zatytułowaną "Under the Dome". Koncepcja tej historii narodziła się, gdy autor "Lśnienia" miał 25 lat, jednak uznał wtedy, że pomysł przerasta jego możliwości, więc odłożył realizację na później. Projekt rzeczywiście jest niebagatelny: rękopis liczy ponad 1500 stron, czyli ma dwukrotnie większą objętość niż opublikowana w USA kilka miesięcy temu "Ręka mistrza"."
"Nie jesteś każdym. To prawda. Zdecydowanie nie jesteś. Ale każdy jest kimś."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-01-2009 20:52
Jupi! Im grubsze książki Kinga, tym lepsze. Bo To!, chyba najgrubsza, jest jak na razie najlepsza.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 05-02-2009 21:36
Kinga czytam od jakichś 3 lat, pierwsza moja książka to "Cmętarz zwieżąt" :D i powiem że bardzo mi się podobała chociaż w mojej opinii ciągle nic nie może przebić "Lśnienia" najbliżej tego wyczynu były "Ostatni bastion Barta Dawesa", "Miasteczko Salem" i "Bezsenność" :) obecnie zamierzam wykorzystać bo prezentacji maturalnej "Worek kości" i motyw duchów i zjaw w tej pozycji, myślę że dużo ciekawych rzeczy można na ten temat wyciągnąć z tej książki :) najsłabsza przeczytana przeze mnie? Zdecydowanie "Colorado Kid" ;) zamierzam się niedługo wziąć za "Rage", szkoda że nie ma tego po polsku :)

co do ekranizacji, nie widziałem ich za wiele ale raczej mnie zawodzą, świetnie zrobiony jest serial "The Dead Zone" poza tym widziałem "Lśnienie" na którym się kompletnie zawiodłem i "Carrie" która również nie bardzo do mnie przemówiła ;) najlepsza jaką widziałem to "1408" :) "Mgła" kiepsko zakończona, zupełnie zmieniony sens opowiadania co mi się nie spodobało zupełnie, obecnie czekam na "Cadillac Dolana", kiedy jest premiera w Polsce, wie ktoś? :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
marlip Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd: Słupsk
Dodane dnia 03-03-2010 20:03
Za kilka dni 9 marca ukaże się polskie wydanie najnowszego dzieła mistrza “Pod kopułą” (Under the Dome). Przebrnąłem przez wersję angielską i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Nie mogę doczekać się polskiego tłumaczenia. Ciekawy jestem co myślicie, czy ktoś już czytał? słyszał?
Każdy dzień przynosi nowe dobro.Wystarczy nauczyć się je dostrzegać.
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-03-2010 20:07
:( a ja zakładałem osobno temat dla mistrza. Nie wiedziałem, że już jest takowy. Mój błąd. ;/
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 03-03-2010 22:46
dziękuję za tę informację, będę szukał na Allegro już niedługo :D a jak znowu tam przysiądę w poszukiwaniu to od razu Koontza sobie nakupuję :rip: trudno się mówi, od tego jest kasa żeby ją wydawać :smilewinkgrin:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-03-2010 23:46
Ja też jestem maniakiem twórczości Kinga, on jest moim mistrzem:D

Z powieści które do tej pory przeczytałem najbardziej przypadła mi do gostu "Christine" - nie wiem czy najlepsza ale na pewno najlepiej napisana z jego powieści. "Ręka mistrza" też była w porządku, ale po jakimś czasie zaczęła mnie nudzić.

"Dzieci kukurydzy" - najlepsze opowiadanie jakie w życiu czytałem...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]