Klub Fanów Stephena Kinga
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 26-12-2007 12:14
Zakładam temat do dyskusji na temat pisarza i jego książek, a także ekranizacji. Piszcie, za co lubicie Kinga, ulubione książki, te, które Wam się nie podobały. Pierwsza książka Kinga i ostatnia, jakie czytaliście. Ja w tym momencie kończę siedemnastą jego książkę. I żeby Naczelnik również mógł się wypowiedzieć, można pisać, za co go nie lubicie (Kinga, nie Naczelnika:p)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 26-12-2007 17:17
Ja jakoś tak z dystansem podchodzę, bo nie moje klimaty, ale czerwoną różę mogłabym oglądać kilkanaście razy i by mi się nie znudziła ;)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-12-2007 17:57
Heh ja dostałem na mikołajki książke z 4 opowiadaniami tego pana i mocno sie zdziwiłem, kiedy tam zobaczyłem Skazanych Na Shawshank. Kinga lubię chyba tylko za ekranizacje filmów (Lśnienie, wspomnieni wyżej skazani), bo sam pisarz, jakoś mimo swojego komercjalnego sukcesu mnie nie przekonuje ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
rockhard Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-12-2007 20:23
ha:)
nie ukrywam - swego czasu mocno się fascynowałem ... Może nie wszystkim, co Stefek wyprodukował był (zdarzały się bowiem niesamowite gnioty, chyba jak każdemu), jednak momentami było (i jest) się czym fascynować ..

Osobiście : Gra Geralda i Wielki Marsz . "The dark half" czytałem w oryginale i nie ukrywam - położyła mnie na kolana, polskie tłumaczenie niestety nie dorosło do oryginału. Oczywiście "Skazani ..." i "Lśnienie" - spróbujcie jednak poczytać opowiadania, zwłaszcza te krótsze, polecam :)

pozdr,
rockhard (starsza - NIESTETY -generacja fascynatów Stefka) ;)
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-12-2007 22:11
Skoro polecasz opowiadania ;) Mam pod ręką, to się zabiorę. Wspomniany Wielki Marsz szczerze mnie zniechęcił. Przeczytałem sam początek i nie dotrwałem do końca ;]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 26-12-2007 23:00
Opowiadania ze "Szkieletowej Załogi" i "Wszystko jest względne" są niesamowite. Właśnie kończę "Worek kości". Naprawdę dobra książka. Ostatnio przeczytałem "Komórkę" i muszę przyznać, że King nie wychodzi z formy.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 23-01-2008 21:08
Pierwsza przeczytana przeze mnie - Miasteczko Salem. Wampiry wampirami, ale ten nastrój, który King potrafi budować, opisy mieszkańców, klimat miasteczka, które ma drugą twarz.
Ostatnio - Historia Lisey - na początku miałem chęć ją odłożyć, ale wytrwałem i okazało się, że było warto.
Komórka - czeka na półce w domu :)
Inne - sporo. Opowieści lepsze i gorsze, z dobrym i spartaczonym zakończeniem. Dobrze się czyta, to najważniejsze.
Przykładowo - Jak pisać: Pamiętnik rzemieślnika - można poznać biografię i dowiedzieć się, że i coś w formie poradnika można przedstawić w ciekawy sposób :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2008 22:46
U mnie na półce czeka "Oczy smoka". A teraz jestem w trakcie "Misery". Nie czytałem "Jak pisać...". Jest tam dużo porad czy tylko to o opowiadaniu 1408?
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-01-2008 10:40
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
Nie czytałem "Jak pisać...". Jest tam dużo porad czy tylko to o opowiadaniu 1408?

Porad nie za wiele, w skrócie - dużo czytaj, dużo pisz, naucz się jak najlepiej języka, w jakim piszesz, unikaj przysłówków, skracaj tekst, jeśli kochasz pisać, to rób to dalej :)
Przyjemnie się to czyta. Poznajemy kilka wydarzeń z młodych lat autora, kilka zwyczajów związanych z pisaniem, ale nie nastawiaj się na wielki poradnik :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 24-01-2008 11:22
No raczej i tak wolę coś w stylu objaśnień skąd był pomysł na opowiadania (jak np. w "Szkieletowej załodze" i "Wszystko jest względne". Strasznie lubię czytać takie rzeczy.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 25-01-2008 15:25
Niestety, nie mogę dołączyć do tego klubu, bo nie czytałam książek Stephena Kinga. :rip:
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2008 15:26
"Zieloną milę" dobrze się czyta :)
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
peter Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2008 09:09
Ale film to już ogląda się kiepsko! Nawet mimo dobrze zagranej roli przez samego Toma Hanksa!
Srogi Sączyciel
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2008 11:42
A mi się film podoba. Tylko, że książki jeszcze nie czytałem.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2008 14:29
dla mnie najlepszą jego powieścią jest "Bezsenność"
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2008 16:26
Mi też się bardzo podobała, ale nie jestem w stanie chyba określić, która jego książka jest moją ulubioną. A co powiecie na "Cmętarz zwieżąt" i "Miasteczko Salem"?
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 27-01-2008 10:46
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
Mi też się bardzo podobała, ale nie jestem w stanie chyba określić, która jego książka jest moją ulubioną. A co powiecie na "Cmętarz zwieżąt" i "Miasteczko Salem"?


Osobiście wole Miasteczko, jest ciekawsze
Cmętaż licho zekranizowali moim zdaniem, ale czyta się dość ok, prosta historia z "miłym" zakończeniem :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
peter Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2008 11:07
Fakt, też się zgadzam z twierdzeniem, że ksiązki są o NIEBO lepsze niż wersje filmowe. Nad kilkom filmami autor sam osobiście czuwał, ale nie dało to za wiele ciekawych efektów, bo kiepskie są po prostu i tyle ... Ostatnio odlądałem (po raz kolejny zresztą) "Lśnienie" i nawet obsada tak wybitnego aktora filmowi nie pomogła, bo jest miejscami nudny i ... mało straszny ;)
Srogi Sączyciel
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-01-2008 11:21
Co jak co ale "Skazani na Shawshank" to niemal perfekcyjna ekranizacja.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Klub Fanów Stephena Kinga
peter Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2008 11:30
Idąc tym tropem, to oczywiście znajdzie się kilka całkiem dobrze zrobionych filmów na podstawie opowiadań Kinga, ale i tak myślę, że czytając książkę samemu możemy wpływać na wizerunek fizyczno/psychologiczny bochaterów, a w filmie mamy wszystko niejako wciśnięte do głowy przez rezysera.
Srogi Sączyciel
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]