Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2012 01:04
Proste pytanie.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-03-2012 18:52
Dać się poznać. Choć być może nawet to warunek nie konieczny...
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 25-03-2012 19:00
Według mnie - pisać wiersze zamiast zadawania dziwnych pytań i zamiast rozkmin na temat zostawania największym poetą tego stulecia.
A pisać tak, żeby była iskra, żeby to pisanie było uau, wizjonerskie, żeby kopało w jaja, ściskało za gardła etc. etc. etc.

(swoją drogą - kto, tak w ogóle, jest największym poetą poprzedniego stulecia?)
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2012 20:23
W Polsce? Czechowicz. Na świecie nie da się stwierdzić, trzeba by znać biegle wszystkie języki.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-03-2012 20:45
Dobry temat. Mi się wydaje, że musisz wymyślić jakiś nowy prąd w poezji, zostać jego głównym twórcą, zebrać grupę wiernych ci czytelników i innych artystów i dobrze się promować w mediach i internecie. Może jakaś sekte żałożyć, opluć papieża, coś w tym stylu.
Tak myślę.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Darcon Redaktor
  • Postów: 173
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 26-03-2012 16:29
Umrzeć młodo.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 27-03-2012 11:52
Cytat:
Ares napisał/a:
W Polsce? Czechowicz. Na świecie nie da się stwierdzić, trzeba by znać biegle wszystkie języki.


A jeśli ja powiem, że nie Czechowicz, a Łobodowski, to znaczy, że autor "Poematu o mieście Lublinie" przestaje być największym? I to wcale nie jest głupie pytanie, to jest wręcz pewna forma odpowiedzi na Twoje (;
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2012 00:38
Czechowicz był tak genialny, że aż niemożliwy. Jego wiersze były dla mnie jak objawienie. Rozumiem każdy jego tekst, chociaż żadnego nie potrafiłbym omówić słowami.

Oczywiście wielkich poetów było wielu, ale wg. mnie Czechowiczowi nikt nie dorównał - Twoje zdanie może być odmienne, ale błędne z mojego punktu widzenia. Myślę że jeżeli ktoś nie stawia Czechowicza najwyżej to dlatego, że nie zrozumiał.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 28-03-2012 01:13
Cytat:
Ares napisał/a:

Oczywiście wielkich poetów było wielu, ale wg. mnie Czechowiczowi nikt nie dorównał - Twoje zdanie może być odmienne, ale błędne z mojego punktu widzenia. Myślę że jeżeli ktoś nie stawia Czechowicza najwyżej to dlatego, że nie zrozumiał.

Narcystycznie.

Nie polecam jednak budowania wielkości na skandalu, pomysłowość lepiej wykorzystywać w twórczości niż w wymyślnym wizerunku.
Wszak nie interesuje mnie biografia poety, ale jego twórczość.
I na niej, drogim aspirującym, radzę się skupić.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 28-03-2012 08:40
Cytat:
Ares napisał/a:

Oczywiście wielkich poetów było wielu, ale wg. mnie Czechowiczowi nikt nie dorównał - Twoje zdanie może być odmienne, ale błędne z mojego punktu widzenia. Myślę że jeżeli ktoś nie stawia Czechowicza najwyżej to dlatego, że nie zrozumiał.


Mhm...
Ale to temat jest pozbawiony sensu. Jeśli bowiem chcesz zostać takim poetą to pisz wiersze i znajdź jedną osobę, która powie o nich co ty o Czechowiczu i voila (:
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2012 12:20
Żeby być największym, trzeba: przecedzając rzeczywistość przez oczyszczone acz styrane sito klasyfikującej jaźni, zatrzymać esencję odkładającą się od wieków i gromadzić na kupkę. Gdy kupa poleży, odejdzie z niej reszta rzeczywistościowej zwykłości przyziemnej do ziemi. Suche te trociny wyschłe łatwo rozwiać własnym rozbieganiem. Gdy taki poeta rozdmucha kupkę istotności, to ta, rozpylona w oczy szczypie i w nosie wierci. A to trzeba cicho ,jak kura na bezludziu obchodzić i dziobać kupę, a potem jajowiersz posadzić, ale i wysiedzieć na nim dostatecznie długo.
Kura grzebiąca, jak i poeta nos w esencji maczający pożywne i smaczne krągłości donoszą.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 28-03-2012 13:39
Mnie się wydaje, że dużą rolę odgrywa tu moda, bo człowiek jest tak skonstruowany, że daje się modzie.

Moje wiersze na razie są grafomanią, ale może ktoś za 100/200 lat odkryje moje rękopisy i okrzyknie mnie geniuszem pióra?

Tak czy siak, ja raczej nie doczekam swojej, wielkiej sławy. :no:
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2012 14:43
Chyba nie było takiego wielkiego poety, który nic w wiersze nie wkładał, a potomni jednak coś wyciągnęli.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
msh Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2012 16:01
Ares napisał/a:

Oczywiście wielkich poetów było wielu, ale wg. mnie Czechowiczowi nikt nie dorównał - Twoje zdanie może być odmienne, ale błędne z mojego punktu widzenia. Myślę że jeżeli ktoś nie stawia Czechowicza najwyżej to dlatego, że nie zrozumiał.
Chyba czas się przyznać - nie zrozumiałem, bo nie stawiam najwyżej. Według szacownego gremium Akademii Szwedzkiej jest nią Wisława Szymborska, według Aresa - Czechowicz, według Kazia Z. - Zbyszek C., itd. Ja dla siebie zbieram po kilka wierszy od kilkudziesięciu poetów, bo nie zdarzyło się, by jeden całą twórczością rzucił mnie na kolana. Najbliższy był mi Gałczyński i od niego zaczęła się moja "miłość" do poezji. Jednostkowo każdy ma swojego ulubionego, najlepszego poetę, ale historycznie, na pokolenia, i tak zdecyduje za nas "jakieś szacowne gremium" i postawi na cokole swojego poetę. Tak jest w każdej epoce i pewnie nic się nie zmieni.
A żartobliwie, parafrazując stary dowcip, odpowiem: trzeba ćwiczyć, dużo ćwiczyć.
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
liliium Użytkownik
  • Postów: 143
  • Skąd: setki drewnianych podłóg.
Dodane dnia 28-03-2012 16:39
Hehe... Przez to całe nierozumienie, drogi autorze, nikt tu nie wymienia mnie :)
archanioł Martiel.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 28-03-2012 19:44
Cytat:
Wszak nie interesuje mnie biografia poety, ale jego twórczość.

A mnie na przykład biografia interesuje, czasem nawet bardziej niż twórczość. Chociaż to równie dobrze może znaczyć, że szukam ludzi zamiast poetów.


Może trzeba zacząć od definicji "największego poety stulecia"? Najbardziej znany? Najbardziej wizjonerski? Najbardziej bełkotliwy? Najbardziej zrozumiały?
(i tak wszystko, moim zdaniem, rozbije się o subiektywizm)
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
pieknairower Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: lubelskie
Dodane dnia 28-03-2012 22:21
Należy bardzo dużo jeść.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2012 22:47
Rozpoczynać na forach literackich dyskusje, które są bez sensu.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 28-03-2012 22:59
nie zapominajmy o wchłanianiu nieprzebranych ilości alkoholu... najlepiej w postaci wódki czystej, bez dodatków... można kolorową też ale to grozi zboczeniem w kierunku postmodernizmu...
przecinki są homo
_________________________________
Ach, gdyby zamiast być piekłem, świat był ogromną niebiańską odbytnicą...
Lautreamont
Do góry
Autor
RE: Co zrobić aby zostać największym poetą tego stulecia?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 29-03-2012 08:10
Cytat:
julass napisał/a:
nie zapominajmy o wchłanianiu nieprzebranych ilości alkoholu... najlepiej w postaci wódki czystej, bez dodatków... można kolorową też ale to grozi zboczeniem w kierunku postmodernizmu...


Niebywale słuszna uwaga!
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]