Kto chce wyjść poza system?
Autor
Kto chce wyjść poza system?
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2012 10:35
Moi mili, jeśli jesteście przeciażeni napływem tego, co wokół i zastanawiacie się, co to znaczy, a świat mimo wszystko pcha was za mocno możecie się przyłączyć do moich działań... Kto jest za?
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 27-03-2012 11:53
A co to za system i co jest poza? Aha, jeszcze jedna rzecz - jak daleko trzeba iść?
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 27-03-2012 11:55
Planujesz krwawą rewolucję? Dość enigmatycznie to brzmi.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
anek Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Warszawa
Dodane dnia 27-03-2012 13:54
a co będziemy robić?
bo jak w ogródku to ja się nie piszę :)
[...] bo gdy kochamy, zawsze pragniemy być lepsi, niż jesteśmy...
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-03-2012 15:01
Ja mogę napisać hymn, jeśli już coś przedsięweźmiemy.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 27-03-2012 16:32
ale mamy partię założyć? Chętnie ale gorzej z programem :p
Jak rewolta chętnie ale musi być nas wielu ;)

Ale pamiętajmy że, po rewolcie trzeba odpocząć i "posprzątać" ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
mateuszekf Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2012 11:58
Więc o co chodzi? Niech autor nie trzyma w tajemnicy tego "przedsięwzięcia" :)
Senrix - jest nas wielu :) zapewniam!
Oto stał sam....
Patrzył gdzieś w dal i dziwił się dlaczego nie
jest Mistrzem i dlaczego na boga właśnie nie patrzy
na niego Małgorzata, nagle skończył czytać ostatnią
kartkę i znów był człowiekiem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 14-10-2012 12:40
Jestem młoda i słucham głosów... rozsądku. ;)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2012 16:56
wielu jest już, inna sprawa, że nie każdy ma duchowość pozaspołeczną, 99% społeczeństwa to duże konkretnie myślące głowy, czyli nie każdy się nadaje, z tym ,że niektorzy sa po prostu ogłupiali, a nie glupi
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 09-11-2012 18:30
Czyli z dużymi głowami nie chcesz, jedynie z małymi...
Znaczy szukasz głupków?
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-11-2012 20:07
Myślę, że jemu bardziej jednak chodziło o konkretnie myślące... duże - też nie rozumiem.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2012 15:00
a co sądzicie o naszym prawie? czy jest sprawiedliwie stanowione? i dla kogo? na ile czlowiek ma blokować swoje emocje i na ile musi udawac i sie wtapiac w klamstwo?

duże glowy, czyli urzedowo-spoleczne...
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2012 15:30
Wiesz, to jest tak, że albo prawo, albo sprawiedliwość (Kaczyński strzelił samobója na wstępie), one nie idą w parze. No bo sprawiedliwość, o jakiej pewnie każdy marzy, to ta salomonowa, ale ona wyklucza literę prawa i pozostawia osąd mądrej głowie (człowiek-jednostka decyduje).
A jeśli konieczne jest prawo spisane, to sprawiedliwość oznacza postępowanie zgodnie z nim i np. wyrzucanie biednych ludzi na bruk jest sprawiedliwe.

@Jahpa, rozważałeś temat pod tym kątem? Podziel się konkluzją. Dziękuję.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2012 16:38
Tak, rozważałam, i jestem przerażona, takie incydenty to zwykłe piiiiiiiiiiiiii, pytanie, kto tak stanowi prawo. Np. są fundusze dla rodzin zastepczzych dla dzieci z biednych domów, a czemu tych pieniędzy nie dać właściwym rodzinom? Chodzi o finansowy obieg i machinę gospodarczą, gdyby dać kasę rodzicom, to oni by nie musieli pracować, a tak to państwo ma haka, ja jestem odpowiedzialna, ale stała praca to nie dla mnie i już mam wokol siebie przeblyski urzędniczej nagonki jako matka, mimo ze mam kasę na życie. Wszystkie te inicjatywy, jak poprawianie warunków życia, wychodzenie z bezdomności itp to jest łowienie przez system wołów roboczych, a nie pomaganie ludziom względem ich godności... Trochę się naszukałam tych mechanizmów, odnalazłam i uważam, że to straszne... Jeśli jak mówisz, wyrzucą kogoś na bruk, to po to, by się gdzieś zgłosił i by z niego czerpać podatki, jak się "podniesie". To jest umiejętne polityczne sterowanie, okraszone też tzw. psychologią społeczną, wg której wszyscy mamy się bratać i jednać... Po co? Bo zgodność daje lepsze efekty budowania razem. Pytanie, co się buduje na tym? Ostatnio zadzwoniłam do jednego z departamentów ministerstwa x z poważnym i prostym zapytaniem, a piiiiiiiii co tam siedzi i bierze 10tys miesięcznie powiedział mi, że - uwaga - A TO JA NIE WIEM... (!!!!!!!!!!!!!). Nie wiem, czy tu można bluzgać, ale jak można to mnie oświećcie jak najprędzej.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2012 17:30
Bardzo pomieszane to co piszesz, ale wiem już co to za szkoła światopoglądowa, przeciwna do kierunku rozwoju człowieka i świata ;)
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 21-11-2012 18:32
Cytat:
Np. są fundusze dla rodzin zastepczzych dla dzieci z biednych domów, a czemu tych pieniędzy nie dać właściwym rodzinom?
- a czemu by nie dać biednym dzieciom (dodam - dzieciom, a nie ich patologicznym rodzicom, albo nierobom), albo rodzinom, które wzięły pod opiekę sieroty, albo dzieci z domów dziecka? Poza tym to działa w dwie strony, system nas wysysa, ale są i tacy co kiwają system i dobrze się mają na tej swojej "biedzie".
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-11-2012 19:38
Ale co to za pomysły żeby dawać komuś pieniądze. Dzieci nakupują cukierków, a dorośli wódkę i tatuaże, po czym dalej będą głodować. A nakroić im chleba zamiast tego (zaspokoić podstawowe potrzeby), na brak luksusów nie będą narzekać, bo to parodia tragedii.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
troll Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-11-2012 00:33
Tja... a oni te kromki wezmą za pazuchę, znajdą tych, co mają wódkę, wejdą w spółkę i wszyscy szczęśliwi... Ani to prawo, ani sprawiedliwość... Ale owszem, można poza systemem żyć. W kanałach. Straż miejska dowozi ubrania i żywność.
http://krzywepioro.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-11-2012 20:58
Jahpa, no tak.

No tak, system systemem, ale to i tak przypadki skrajne. Powtarzam: skrajne. Jakby tak myśleć o każdym z osobna, to by chyba było "ultraopiekuńcze państwo", nie wszystkim by się to podobało, a skoro tak, to trzeba by i o nich pomyśleć (żeby się podobało), więc można powiedzieć, że wpadlibyśmy w pętlę nieskończoną...

Tak się nie da. Państwo ma wytyczone kierunki rozwoju - a one są w dużej mierze zależne, pomijając całą strukturę zależności, od ustroju, i jeśli ktoś mówi, że chce wyjść poza system, to w takim razie naprawdę zdroworozsądkowym twierdzeniem, lub radą dla niego, byłoby: wyjdź poza demokrację. Bo to tak naprawdę na niej zasadza się problem niedostosowania systemu do nierówności społecznych. Podkreślam, mówię to bez ironii.

A co do prawa, Jahpa, to już mówię. Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym kłamstwem, w które człowiek się wtapia, niemniej - wg mnie, prawo (jak i wszystko inne, btw) powinno być dostosowane najpierw do ewangelii (to chyba najlepsze określenie; może nie jako pisma - sam nie wiem - ale jako zasady moralne), a potem do konkretnych ludzi. Cóż, powinno być jej uszczegółowieniem. No chyba, że nasze państwo "wyznaje inną wiarę" (bo w sumie jak państwo może wyznawać wiarę?). Nie mówię, że wyznając inną religię, trzeba stosować się do zasad chrześcijańskich (to by było głupie, wg mnie).

Wobec tego, co napisałem, uważam, że nie powinienem "całego prawa" oceniać - a w każdym razie na pewno nie te "ogólniki", którymi jest zapisane w ustawach, uchwałach - najwyżej konkretne, poszczególne przypadki. Co to znaczy "sprawiedliwie" ? Co to znaczy dla mnie, co to znaczy dla ciebie? Wolałbym nie wchodzić w dyskusję na ten temat, może się nigdy nie skończyć.

Trzeba więc odnaleźć wytyczne, jakiś punkt odniesienia - naprawdę trzeba, bo inaczej każdy dla siebie będzie stanowić swoje prawo, tzw. własną sprawiedliwość, a czy to będzie dobre? - dzięki któremu powiemy: "ten punkt prawa jest sprawiedliwy, a ten - nie". Ale nie można zbyt pochopnie go znaleźć - bo wtedy każdy znajdzie (bo tacy są ludzie, ech) swój, czy to będzie dobre? A konieczne jest, no, nie kompromis, ale znalezienie takiego punktu odniesienia, który będzie "sam siebie bronił" - wszyscy, po odpowiednio długim staraniu się zrozumieć go, powiedzą: albo "nie, bo nie" - i takich ludzi się będzie starało przekonać później - albo "tak, chcę tak postępować, tworzyć prawo zgodne z tymi regułami".

To wszystko jest moim zdaniem, oczywiście. :)

No i wiem, że to podejście może się okazać nawet w całości błędne i, wobec przedstawienia kiedyś przez kogoś jego mądrzejszej alternatywy, gotów jestem je porzucić.

PS. Ekszyn, lubię takie stwierdzenia, jak twoje powyższe: "Bardzo pomieszane...". :) (I akurat się z nim zgadzam.) :)
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Jahpa Użytkownik
  • Postów: 30
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2012 11:44
Wy nie rozumiecie, co chcę powiedzieć, ja nie miałam na myśli rodzin patologicznych, tylko ludzi biednych po prostu, podejscie do pracowników to jest wykańcznie ludzi, a potem ktoś zarabia na tym, głównie sfera medyczna, czyli lekarze nfz i koncerny farmaceutyczne, na tym też się buduje różnorakie instytucje i fundusze, które kierunkowo wracają do wyższych pólek na wypłaty. Nikt nie pomyśli jak pomóc ludziom w taki sposób, by ich nie męczyć, bezdomnym nikt nie pomoże dla samego pomagania, zawsze jest coś poza i zawsze chodzi o pieniądze, pomoc ma zawsze charakter inwestycja-zwrot inwestycji. pytanie czy tak trzeba kierować państwem i czy taki ma być kształt gospodarki finansowej. Tak się produkuje mongoliadę, która tylko biega, zarabia, dorabia się, czasem im wypadnie wieczór w teatrze lub poetycki, a w praktyce nie wie, co jest jej obowiązkiem zawodowym jak ww pan z ministerstwa, bo tylko myślą by odbębnić swoje i zająć się swoim życiem. A ludzie są zostawieni sami sobie. Za to każda pomoc jest okraszona przymusem społecznym i ograniaczniem pozytywnej woli człowieka. Ma to sens?Ja się na takie funkcjonowanie nie piszę, bo to nie jest dobre podejście do ludzi. Alkohol i bezdomność to nie jest rozwiązanie, też tak uważam.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.