Kto chce wyjść poza system?
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 24-11-2012 13:07
No takie życie...
Cytat:
Ja się na takie funkcjonowanie nie piszę


rewolucję planujesz?
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2012 14:45
@Jahpa,

Co prawda jestem ignorantem politycznym, gospodarczym i ekonomicznym, ale jedno rzuca się w oczy bezwzględnie i jednoznacznie: od wieków ludzie głupi (ale dobrzy*) są wykorzystywani przez ludzi mądrych (ale złych**). Tu nie ma mowy o państwie, bo czegoś takiego jak ono nie ma. Państwo (rząd państwa) składa się z ludzi, z człowieków konkretnych się składa. Bez wnikania w prawo i inne regulacje można zasadnie powiedzieć, że wszystko zależy od dobrej lub złej woli człowieka. Dopóki ludzie są głupi, dopóty będą biedni. Ja też chcąc się dorobić szukam głupiego, a z drugiej strony daję zarobić mądrzejszym od siebie, którzy wykorzystują moją głupotę w danej dziedzinie.

Problem często sprowadza się do tego, że ludzie tarzając się we własnej głupocie, chcą wytarzać od państwa pieniądze na dalszą możliwość tarzania. Nic nie robią, tylko roszczą sobie i roszczą, i o chceniu śnią. A akcji tej patronuje szlachetna zdobycz myśli ludzkiej Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, do której oczywiście nie można mieć pretensji, ale nie przewidziano, że człowiek potrafi tak siebie upodlić, że będąc - za przeproszeniem - gównem (np. młodzieniec, ćpak podblokowy, ożywiający się na imprezie, a dzień przepędzający w apatii i wrogości do wszystkiego co nie jest nim), dorasta i wolno mu chcieć mieć dobrze w życiu. Te rodziny z tłumem dzieci w mieszkaniu, które napędzają oglądalność w telewizji (dają zarobić mądrzejszym od nich), to owoce wspaniałej - jak im się swego czasu wydawało - beztroskiej zabawy w życie.

Mam prawo o tym mówić, bo sam żyję od pierwszego, do pierwszego (a czasem do piętnastego, bo potem szukam osoby, która zaakceptuje mnie jako swojego dłużnika). Nie chcę jednak świecić przed ludźmi gołą dupą i radzę sobie dyskretnie. Nie myślę o brzuchaceniu i dziecioróbstwie, chociaż niby powinienem twierdzić, że jestem człowiekiem więc mi się należy rodzina. Nic mi się nie należy dopóki na to nie zapracuję. Nie stać mnie.

@Jahpa, ludzie nad którymi ubolewasz, to pasożyty, roszczeniowcy, których większa część marzy raczej o najnowszym Volkswagenie Golfie, niż o dobrej szkole dla dziecka albo solidnym posiłku na co dzień. Solidaryzowanie się z najbiedniejszymi oznacza obciążanie szali głupoty i bierności, to tolerancja tasiemca w organizmie państwa.

Żeby sobie ostatecznie zaszkodzić, dopowiem (wolno mi bo jestem ignorantem i dlatego moje słowa w tym temacie nic nie ważą ;>). Demokracja jest faktycznie nieszczęśliwym ustrojem, ale na szczęście u góry są świadomi tego faktu ludzie, którzy swoimi przekrętami trzymają całość w jako takim porządku. Nawiązując do tematu, poza system powinni (i to robią) wychodzić mądrzy (aktywni więc bogaci), ale z dobrą wolą.



* dobrej woli
** złej woli
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2012 15:44
[quote]Ekszyn Dupacycki napisał/a:
Wiesz, to jest tak, że albo prawo, albo sprawiedliwość]
***************************************************
Scena z sali sądowej:
Babina tłumaczy sędziemu jak to ukradziono jej gęsi. I coraz to używa z szacunkiem wiernopoddańczej formuły "Proszę Wysokiej Sprawiedliwości".
Wreszcie sędzia wali pięścią w stół i krzyczy:
"TU NIE MA ŻADNEJ SPRAWIEDLIWOŚCI - TU JEST SĄD !!!"
Babina niemal pada na kolana i milknie.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 25-11-2012 16:29
Cytat:
Nic mi się nie należy dopóki na to nie zapracuję. Nie stać mnie.
+ mysle podobnie jak Ty

Cytat:
Solidaryzowanie się z najbiedniejszymi oznacza obciążanie szali głupoty i bierności, to tolerancja tasiemca w organizmie państwa.
+ no dobrze, ale czy dotyczy to również np. ofiary klęsk żywiołowych? Ludzi, którzy mieli coś w życiu, ale stracili np z powodu nieuczciwego postępowania urzędów, sądów, innych ludzi? Często oglądam Sprawę dla reportera i naprawdę niektóre ludzkie historie są przerażające. Co np z osobami, które są od urodzenia chore, upośledzone, albo uległy ciężkim wypadkom?
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2012 16:56
Jestem za a nawet przeciw;-) Ileż to przez te tysiąclecia rewolucji widziałem i innych bzdur wymyślonych przez ludzi, i każdy taki pomysł rozmył się w czasie. Poobserwuję rozwój sytuacji i zaśmieję się na końcu.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 18:15
Cytat:
Moi mili, jeśli jesteście przeciażeni napływem tego, co wokół i zastanawiacie się, co to znaczy, a świat mimo wszystko pcha was za mocno możecie się przyłączyć do moich działań... Kto jest za?
No tak, ale co mam wypić? :rol: Co pijesz, żeby wyjść poza system?

Cytat:
a co sądzicie o naszym prawie? czy jest sprawiedliwie stanowione? i dla kogo? na ile czlowiek ma blokować swoje emocje i na ile musi udawac i sie wtapiac w klamstwo?
Stary :D bo nie widziałeś porządnej meliny, nie chodzisz na mecze polskiej piłki, w takich miejscach ludzie mają gdzieś prawo i nie tłumią emocji. Tylko w tym wypadku polecam być silnym, umieć się bić i nie być kobietą ani dzieckiem :shy:
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2012 19:32
Cytat:
Berenika napisał/a:

+ no dobrze, ale czy dotyczy to również np. ofiary klęsk żywiołowych? Ludzi, którzy mieli coś w życiu, ale stracili np z powodu nieuczciwego postępowania urzędów, sądów, innych ludzi? Często oglądam Sprawę dla reportera i naprawdę niektóre ludzkie historie są przerażające. Co np z osobami, które są od urodzenia chore, upośledzone, albo uległy ciężkim wypadkom?


Ale to wszystko reguluje prawo. Postawiłem wyżej tezę, że albo prawo, albo sprawiedliwość. Nie mamy Salomona, który rozsądzałby sprawy ponad prawem. Jego litera jest nieubłagana. Pocieszenie w prawie jest takie, że każdy może z wielkim prawdopodobieństwem przewidzieć konsekwencje prawne swojego zachowania.

Co do przypadków losowych, to są one - jak sama nazwa wskazuje - losowe, często wyjątkowe i trudne do przewidzenia dla ustanawiającego prawo. To tak jakby mieć pretensje do sklepu obuwniczego, że nie ma na magazynie butów rozmiaru "56". Ludziom dzieje się coś nietypowego i nie potrafią faktu nietypowości ogarnąć. W końcu co w tym dziwnego i niesprawiedliwego, że komuś, komu wydarzyło się coś złego jest źle? Dlaczego tragedia ma nie być tragedią? Może dla równowagi szczęście ma nie być szczęściem? Tracę rozeznanie i nie wiem już o jakiej sprawiedliwości mowa.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 20:33
Cytat:
Co np z osobami, które są od urodzenia chore, upośledzone,
No właśnie.
Mnie zawsze fascynowała starożytna Sparta, zwłaszcza po obejrzeniu 300. Z filmu wynikało, że Ephialtes, chory od urodzenia okazał się zdrajcą i pokazał Persom tajne przejście.

Cytat:
Ileż to przez te tysiąclecia rewolucji widziałem i innych bzdur wymyślonych przez ludzi,
:rol: Czyżbyś nie był człowiekiem? Żyłeś kilka tysiącleci? Napisz wspomnienia.

Nie, no dora, temat jest bardzo poważny, jak założycie partię będę na was głosował :D
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2012 21:57
Ech... mądrze piszecie, Tomasz, Ekszyn, i inni. Wiadomo, zgadzam się w tym z wami - prawo prawem, ale dopóki - podkreślam, dopóki - ludzie nie będą mieli w sobie prawa moralnego, to nic się nie da zrobić. Zawsze ktoś zejdzie na złą drogę. Zawsze znajdą się wyzyskiwacze, źli rządzący, nieroby. Lenistwo jest złe, ale dopóki ktoś nie zrozumie, że jest złe (jest grzechem), to i najlepsze prawo załamie się na jego recydywie...

Jahpa (przepraszam, że ciągle się zwracamy stricte do ciebie, wiem, to może trochę być niemiłe, cóż, ja tak robię, bo i dyskusja kręci się wokół twojego tematu), ja naprawdę nie wiem, co chcesz przedsięwziąć. Daj jakiś przykład. Osobiście - nie chcę iść na żadną rewolucję, wolę ewelucję. To nie znaczy, że nie chcę pomagać. Wierzę w Boga, jestem trochę zagubiony w tym świecie, ale staram się nie zwariować (nie mówić: nic nie rozumiem! to wszystko za trudne... nie chce mi się.) Staram się pomagać zawsze konstruktywnie - nie zawsze wychodzi, trudno - biednym wolę dać pieniądze, a nie ciągnąć na protest.

Co z tego wynika? Demokracja jest dla mnie dobra, przynajmniej rozpatrując sprawę z poziomu zwykłego człowieka - jednostki. A w każdym razie obecny system. Jaki by nie był. Jak będziesz chciała pomóc wszystkim, nie pomożesz nikomu. Chodzi o zbyt dużą (różnorodną) grupę ludzi. Takie jest moje zdanie, być może jest ono błędne.

Może chcesz od razu konkretniej? Jakieś pismo do jakiejś instytucji? Może prostest pod jakimś biurem? No nie wiem. :confused: Wiem, że piszę, strasznie ogólnie, przepraszam, ale widzę, że jest jakiś problem w rozumieniu tematu, i chciałbym go w ten sposób usystematyzować, na ile się mi tam uda.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 09:16
!
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-11-2012 15:53
Masz racje, mozets, może być i kupowanie bułki. :) Faktycznie, jest pomoc lepsza i gorsza. Przyznaję, być może robię gorzej, niż mógłbym...

Nie uważam jednak przy tym, że te pieniądze są najczęściej wyrzucone w błoto. No i, chodzi mi nie tyle o uspokajanie sumienia, ile robienie czegoś dobrego. Przecież kto powiedział, że taka, a nie inna forma pomocy jest dobra? Chodzi mi tu o obiektywne dobro, a nie o "dobro", które wypracowało społeczeństwo. Dobro obiektywne jest tym, wg mnie, do którego powinno się dążyć.

Jeśli kupujesz, to to podziwiam. Że ci się chce. :yes:
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 20:43
!
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-11-2012 22:21
Nieźle... ciekawy pomysł.
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 14-08-2013 22:12
mozets napisał/a:
P.S. Jałmużnę daję zawsze - pod kościołem i pod bramą cmentarza.


no właśnie dawać czy nie dawać? Naobserwowałam się w Krakowie przez lata, że to są zawsze jedne i te same osoby, mają swoje stałe miejsca, gdzie żebrają (naciągają?).
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 08-04-2017 22:12
!
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 21-04-2017 12:56
mozets napisał:
Przedstawię jeszcze lepszy obrazek. Idę do dużego sklepu przy skrzyżowaniu 4-pasmówki. ( 2 w jedną, 2 w drugą). Moi "starzy znajomi" już tam są. Młodzi, barczyści, zarośnięci ( modny brodozarost). Pachnący piwem. Jest także dwóch cherlaków - zanoszących się okropnym kaszlem. Ich szef wyrusza w moją stronę z wyciągniętą olbrzymią prawicą o wymiarach małego chleba z lat 60-tych.
- Cześć kierowniku!
Odpowiadam grzecznie:
- Dzień dobry panie dyrektorze.
Kierowniku daj złotóweczkę na browar. Wiesz stara nie chce dać - a my na bezrobociu.
Reszta stoi przy koszu na śmieci - pali papierosy. Wokół walają się niedopałki i śmieci.
Panowie - zatrudniam Was wszystkich - mówię.
Pozbieracie tutaj wszystkie śmieci i niedopałki i każdy dostanie 1 zł za 20 sekund pracy. Ja tyle nie zarabiam na minutę ( lojalnie ich uprzedzam...). No , panowie - do roboty.
Szef odzywa się lekko podenerwowany :
"Spie....j ty - tu następuje cała kolekcja wszystkich mi znanych z wojska i cywila najwymyślniejszych wielopiętrowych przekleństw, określeń mojej matki i siostry o złe prowadzenie się, podejrzenia mojej osoby o skłonności homoseksualne, insynuacje o niepoczytalności i na końcu - cwelu i frajerze.
Ponieważ robię to niemalże zawodowo ( po raz n-ty) w ciągu kilku lat - czekam spokojnie na koniec tyrady i posumowuję jak zwykle:
- chłopaki widzę , że pić wam się chce - ale pracować nie za bardzo.
Rozchodzimy się w zgodzie i spokoju.
Do następnego dnia.


No cóż... Może następnym razem dostaniesz w papę za swoje mądrości wygłaszane w stosunku do lumpiarstwa, wszak profesor Staniszkis - wieloletnia zwolenniczka PiS, mimo że wybitny socjolog, stwierdziła niedawno:

"PiS ośmielił lumpiarstwo - – ludzi, którzy na co dzień wystają na placach małych miasteczek bez żadnych perspektyw. Ich agresja znalazła racjonalizację."
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 23-04-2017 20:32
Gender napisał:
///!No cóż... Może następnym razem dostaniesz w papę za swoje mądrości wygłaszane w stosunku do lumpiarstwa, wszak profesor Staniszkis - wieloletnia zwolenniczka PiS, mimo że wybitny socjolog, stwierdziła niedawno:///
*****************************************
Napisał - co napisał ale w jego wypowiedzi "czuć" olbrzymią chęć "przyłożenia Mozetsowi w "papę" - jaki to sympatyczny eufemizm...
Dlaczego w ogóle odpowiadam na tak wyraźny akt agresji. Z powodu skojarzenia. Kilka lat emu na portalu wojskowym zamieściłem urywek z powieści "Trepy", który opisywał komisarzy wojskowych z LWP a także pojęcie honoru w Ludowym Wojsku. Użyłem tam porównania cytuję: "pojęcie honoru w ludowej armii miało zawsze smutną twarz zgwałconej dziewczyny". I unikane było wielkim łukiem szczególnie przez politruków "jak psie nieczystości na trotuarze"...
Młynarski zaśpiewałby: "co to się działo, co to się działo pół akademii politycznej z wściekłości się skręcało"...
I jeden z politruków na tamtym portalu postanowił "dać odpór" niebłagorodnemu kapitanowi stwierdzając:
- was kapitanie powinno się za takie wypowiedzi naprać po pysku!!!
Do apopleksji niemalże doprowadziła go moja riposta że: " na jego nieszczęście napranie kogoś po pysku przez internet jest na razie niemożliwe".
Wypowiedzi gendera noszą ten sam ładunek uczuciowy (negatywny) jak enuncjacje tego politruka j/w.
A przecież na pewno gender nie kończył wspaniałej uczelni im. Edmundowicza Dzierżyńskawo w LWP. Skąd więc ten rys???
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 24-04-2017 09:57
No czego, Mozets, jeszcze nie wiesz? Nie wiesz, że jak wyciągają na Ciebie pazury, to się bierze pałę i im się te pazury pałą przetrąca? To jak nie wiesz, to głosuj na PiS, a już wkrótce lumpy wlezą Ci do chałupy, nasrają na środku i wystawią Ci rachunek za lumpie łajno.

Twoje wrażenie, że mnie by ucieszyło, kiedy byś dostał od lumpów w papę jest mylne. Po prostu "Mozets" jest dla mnie jednym z miliardów wirtualnych bytów. Zwisa mi i powiewa co z nim będzie. Trzym się ciepło Mozets i nie zadawaj się z lumpami, bo skończysz jako dozgonny miłośnik pana Kaczyńskiego i jego wychodka, zwanego partią.

[Dodano 24-04-2017 15:47]
mozets napisał:
trzewioczaszką


Nie zwróciłem uwagi, ale zdaje się miałeś, Mozets, na myśli twarzoczaszkę? No bo trzewia to inaczej bebechy. Chroni je tzw. otrzewna, z powodu zapalenia której można kopnąć w kalendarz i wylądować na piotrowej łączce, bądź w kotle piekielnym - zależy od najwyższego sądu, choć są ludzie, którzy z góry wiedzą, gdzie kto wyląduje po zejściu. Widać mają bezpośrednią łączność z Najwyższym Sędzią, który im zawczasu przekazuje swoje wyroki. Pozazdrościć!
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2017 22:15
Szczepan Gender napisał:
To jak nie wiesz, to głosuj na PiS, a już wkrótce lumpy wlezą Ci do chałupy, nasrają na środku i wystawią Ci rachunek za lumpie łajno
coś w tym jest wszak lewizna nie odpuści bo oni nie mają zasad czy honoru ani za grosz przyzwoitości, jak nie dadzą rady "po dobroci" czyli z zachowaniem pozorów demokracji to wlezą w nasze życie/życia i tu za cytuję- bo mi takie teksty przez gardło nie przejdą, ba nawet przez myśl (to chyba kultura osobista..?)
Szczepan Gender napisał:
a już wkrótce lumpy wlezą Ci do chałupy, nasrają na środku i wystawią Ci rachunek za lumpie łajno.
brrrr..ohyda!
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Kto chce wyjść poza system?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 24-04-2017 23:05
A co jest ohydnego w łajnie?
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]