Pora na Komentatora - propozycje
Autor
Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2012 10:12
Witajcie.
A zatem zaczynamy wyróżniać komentatorów, podając swoje propozycje.

Przypominam regulamin:

Regulamin:

1. Wybieramy komentatora PROZY/POEZJI, którego chcemy wyróżnić za komentatorską działalność w ostatnich tygodniach.
2. Zgłaszać komentatora może każdy zarejestrowany użytkownik w specjalnie do tego celu utworzonym temacie na forum, typując dowolną liczbę kandydatów.
3. Zgłoszenie bez uzasadnienia daje komentatorowi jeden punkt, z uzasadnieniem – dwa, przy czym pod uwagę należy brać komentarze cechujące się wartościami merytorycznymi.
W przypadku uwag lub wątpliwości redakcja może poprosić użytkownika o uzasadnienie wyboru komentatora i wskazanie wartościowych komentarzy. Zastrzegamy sobie też prawo do niezaliczenia głosu, jeśli nie znajdziemy dla niego potwierdzenia pod tekstami.
4. Komentatorów zgłaszać można od 04.06 do 30.06. 2012 r.
5. 1 lipca br. punkty zostaną zsumowane i podamy ranking wyróżnionych komentatorów.
6. Trzy osoby (z każdego działu; proza, poezja) z największą ilością głosów otrzymają unikalną rangę „Wyróżniony przez Brać Portalową” oraz kolor (niebieski). Wyróżnienie będzie trwać do momentu następnego głosowania.
7. Osoby, które przez kolejne trzy edycje konkursu będą znajdowały się wysoko w rankingu komentatorów, zostaną nagrodzone książkami. Jednak jako że jest to pierwsza edycja, postanowiliśmy osobę, która zajmie w niej pierwsze miejsce, również obdarować upominkiem książkowym.
9. Wszelkie pytania proszę zadawać pod newsem ( http://www.portal-pisarski.pl/news.php?readmore=1738 ), żeby tutaj nie bałaganić.

I to na tyle. Teraz wszystko w rękach Portalowej Braci.
Do dzieła :).
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 04-06-2012 16:03
Lista niealfabetyczna i nie według zasług ułożona. Wedle Dobrej Cobry to następujące osoby:


Zajacanka - zawsze prawdę ci powie, choćby pod prąd. Ma swoje zdanie.

Elwira - niezastąpiona i zna się na rzeczy. Higroskopijna - czasem aż do bólu. Jak z nią się uda (przeżyć) to z każdą inną (komentującą) też!

mike17 - wschodząca gwiazda komentów.

Wasinka - doszuka się prawdy wszędzie. Słodycz wymieniać z nią uwagi. Tylko coś często księżyc się błąka w jej przypisach i nie wiadomo co z nim robić...

Hedwig - szacunek, doświadczenie i stałość.

Celina Dolorose - ponad literę ceni ducha. Śmiała.

Sokol - niby z boku a potrafi docenić dobrą robotę. Niesztampowa.

Cristimm - niezbadana tak do końca recenzjowiczka PP. A to pojawia się a to znika.

Figiel - gdzieś zaginęła nam ostatnio. Emocjonalny żar.

Adela - ukryta rokendrolowiczka komentowa. Otwarta na nowe wyzwania.

Blaszka - mimo porzucenia ostatnimi czasy publicznego komentowania wciąz mile wspominana za otwartość na różne kierunki współczesnego pisarstwa portalowego i wyważone oceny.



Lista ta nie oznacza, że nie ma innych komentujących, albo, że się ochrzaniają czy robią uniki. Pozwoliłem sobie wymienić tylko "creme de la creme" komentujących na PP według DoCo.;)


Ukłony.

Dobra Cobra



I jeszcze był ktoś dobry w te klocki ale nie pamiętam...
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 04-06-2012 22:02
To ja, nieco zawstydzona pierwszą nominacją DoCo, zgłaszam co następuje:

Proza:

Wasinka - czująca i wrażliwa, łagodną perswazją zachęcająca do pracy nad tekstem

Elwira - drobiazgowa do bólu - chciałabym, żeby stała mi za plecami przy każdym pisanym tekście

Darksio - choć ostatnio mało widziany, zawsze prawdomówny i rzeczowy, nie wdający sie w układy sympatii

szara eminencja - doskonały w sprawach natury natury:) roślinki, zwierzyniec i te sprawy.

mike17 - obejmuje zarówno moją ulubioną Prozę, jak i Poezję, choć częściej Go widzę w Prozie (z tej prostej przyczyny, że do Poezji zaglądam sporadycznie). Zawsze obiektywny i naturalny w wypowiedziach.

Kaero - robi dobrą robotę z debiutantami


To tyle na tę chwilę. Więcej nie pamiętam, za wszystko żałuję :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2012 22:40
Ja uderzę z poezji:

sheCat - jak się przyczepia, to konkretnie do czegoś. Udziela się dużo jeśli chodzi o sprawy rymowo-warsztatowe.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Jaga Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2012 23:08
Zajacanka - gdzie nie zajrzę, okazuje się, że ona już tam była i coś sensownego napisała:)

Wasinka -delikatnie powie, że coś jej się nie podoba, zawsze znajdzie plusy, aby autor się nie załamał:)

Julass- zrobi rzetelną korektę, choć twierdzi, że w jego pracach usterki nie są błędami;)

Innych dopiszę niebawem:)
"Być wolnym, to móc nie kłamać" [A.Camus]


Jaga N.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 05-06-2012 00:27
No to tak:)

Miladora - która wypatrzy wszystko i wszędzie i pomoże naprawić błędy + doda słowa otuchy w komentarzach, że będzie jeszcze lepiej:)

Zola111 - za to samo:)

julanda- podobnie jak Milka i Zola + za niezwykłe interpretacje wierszy:)


Wasinka - za dobry uśmiech w komentarzu i słowa otuchy jeśli czasem coś nie wyjdzie:shy:


Poke kieszonka - której tu ostatnio mało, ale za to w swoje komentarze wkłada całe serducho:)




Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-06-2012 10:14
Varrans - solidne, zaangażowane komentarze, wsparte zapleczem merytorycznym, z dbałością o spójność logiczną analizowanego tekstu.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 05-06-2012 14:11
Oke Mani - już jej tu (chwilowo?) na PP nie ma, ale w komentach była wszechstronna i wszystko wiedziała. Godzi się dawać jej kandydaturę?
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 05-06-2012 15:38
Oke już od dłuższego czasu nie ma konta na PP. A podajemy Użytkowników zarejestrowanych.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 05-06-2012 19:14
z poezji sheCat, za czucie i technikę - bo do jednego i drugiego przykłada wagę

Wasinka mniej oryginalnie, bo za to samo
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 05-06-2012 21:41
Wasinko,

Pytałem, bo w regulaminie nie znalazłem ani słowa o Użytkownikach zarejestrowanych obecnie.

Dziękuję za odpowiedź. Wycofuję kandydaturę.
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 06-06-2012 11:40
Wasinka za to, że potrafi w bardzo delikatny sposób wytykać błędy. Doradza, ale nie krytykuje :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Hedwig Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2012 13:31
Chciałabym zaproponować:
SOKOL - za fachowość, doświadczenie, wysoką kulturę i delikatność.:)
WASINKA - za subtelność, życzliwość, kulturę, dobre rady.:)
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2012 21:03
W kolejności alfabetycznej:

julass, wasinka, zajacanka dla wszystkich za rzetelność komentarzy.
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
julass Użytkownik
  • Postów: 1107
  • Skąd: Północne Doki
Dodane dnia 06-06-2012 21:36
pierwszy kandydat:
MRP - własciwie to widziałem tylko jeden komentarz... ale był tak wypasiony że to już właściwie była cała recenzja... i to profesjonalna...
przecinki są homo
_________________________________
Ach, gdyby zamiast być piekłem, świat był ogromną niebiańską odbytnicą...
Lautreamont
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2012 21:51
sheCat i creep za merytoryczne komentrze.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 06-06-2012 21:57
To i ja dodam moich kandydatów.
Wasinka - za niesamowity profesjonalizm i ujmującą kulturę. Zawsze kiedy czytałem jej komentarze, miałem wrażenie, że przeprasza za to, iż ośmieliła się zwrócić uwagę autorowi na błędy. :)
Zajacanka - za niebywałe zangażowanie w komentowanie, wszędzie jej pełno, a komentarze pisze rzeczowe i mądre, nie mylić z przemądrzałe.
Elwira. - za dojrzałe spojrzenie na aspekty merytoryczne i profesjonalizm językowy.
Miladora - mimo że porzuciła prozę na rzecz poezji (czego nie mogę jej wybaczyć ;) ) za cierpliwość, profesjonalizm, olbrzymią wyobraźnię, tolerancję i najważniejsze: NADZIEJĘ, którą zaraża.
Dziekuję Wam wszystkim, bo bez Was nic nie byłoby takie, jakie jest. Dziękuję.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2012 23:26
Moi kandydaci:
Wasinka, Elwira, Julass, Miladora
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasyl Użytkownik
  • Postów: 452
  • Skąd: Wieluń
Dodane dnia 07-06-2012 09:25
Z poezji

sheCat
creep

za rzeczowość
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 07-06-2012 10:57
No i się czołówka wyłania. Pokusi się ktoś o pierwsze zestawienia?

To ja się pokuszę: w tej chwili prowadzi o dwie długości Wasinka, za nią Zajacanka, Elwira i sheCat. Na tym etapie wszystko jeszcze możliwe.B)
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]