Pora na Komentatora - propozycje
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wiolin Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd: inowroclaw
Dodane dnia 18-06-2012 19:53
Witam serdecznie. Jak się bawić to tak na poważnie:):):) Zawsze trafnie, rzeczowo i fachowo - Miladora...... Julanda - ma smak ze wskazaniem na liryzm. She Cat - umie tupnąć nogą - ma literackie poczucie smaku. Coca_ Monka - przyleje, jeśli wierszom brakuje stylistycznej ogłady. Varrans - zna rzemiosło....
Przepraszam że pominąłem jeszcze kogoś b ważnego - Emily. Zawsze na miejscu i na temat. Czuje poezję....Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 19-06-2012 22:02
Jaga, ostatnio się uaktywniła. Pisze komentarze na wysokim poziomie, więc jest cennym nabytkiem komentatorskim. :)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Tjereszkowa Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Ziemie odzyskane
Dodane dnia 20-06-2012 00:50
Pozwólcie, że i ja się wypowiem, choć nie będę oryginalna. Na dzień dzisiejszy, dla mnie, najbardziej wybijającymi komentatorami w prozie są:

Wasinka – za autoryzowane i nieautoryzowane wejścia do głowy autora, wnikliwe analizy oraz subtelne, pomocne podpowiedzi.

Zajacanka – za obiektywne uwagi, świeżość i odwagę, pozwalającą krzyknąć czasem, że król jest nagi.

Obie panie – za wiedzę oraz za to, że niezmiennie są. Te dwa nicki można spotkać niemal pod każdym tekstem.

Nie mogę pominąć Elwiry – choć mniej jej ostatnio – za dokładne do bólu błędolizy (napisałeś bezbłędnie? Nie łudź się, Elwira po prostu nie miała czasu skomentować).

Tyle póki co ode mnie, pozdrawiam :)
Podwójne zaprzeczenie nigdy nie jest niegłupie
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wiolin Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd: inowroclaw
Dodane dnia 20-06-2012 20:05
Wielką szkodą dla konkursu jest to że nie rozdzielono komentujących prozy i poezji.....Wielu z nas pisze tylko jedną ich formę, więc trudno głosować na komentujących prozę, i piszącym wiersze - odwrotnie.....Wiem kto jest kim, ale trudno podzielić się wrażeniem jak komentuje. Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 20-06-2012 21:15
Wiolinie, podział jest; od głosujących zależy wszystko. Trzy osoby z prozy i trzy osoby z poezji z największą ilością głosów (punktów) będą wyróżnione kolorem i rangą.

Cytat:
Regulamin:

6. Trzy osoby (z każdego działu; proza, poezja) z największą ilością głosów otrzymają unikalną rangę „Wyróżniony przez Brać Portalową” oraz kolor (niebieski).



Zapraszam zatem każdego zainteresowanego do typowania :).
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 20-06-2012 22:03
Zawsze można edytować zgłoszenie i dokładnie określić na jaki dział (i komentujących) oddaje się głosy:)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 20-06-2012 22:13
Jeśli mogę, chciałbym oddaś głos:

zajacanka, Wasinka, mike17 - jesteście mili i kompetentni, i co najważniejsze, czytacie moje wypociny, albo dobrze udajecie, że to robicie. ;)
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2012 00:56
JaneE - nie wiem na czym to polega, ale bardzo pozytywnie odbieram wszystko co pisze
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2012 08:14
ekonomisto, chodzi o to, żeby "Portalowcy" wyróżnili komentatorów, których cenią.
Regulamin jest na początku tematu :).
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-06-2012 09:20
Tak sobie czytam i zastanawiam się nad określeniem "wysoki poziom komentowania" w świecie amatorów, to trochę z przymrużeniem oka, a jeśliby zawitali na pp krytycy z certyfikatem, to też bym przymrużyła i drugie oko, bowiem odmienność postrzegania rzeczy różniąca się nawet o kilka pikseli, tworzy inne wszechświaty; próbujemy zaginać przestrzeń, co wychodzi? A coś wychodzi...
Za wierność portalowi i aktywność medal należy się Wasince i Zajecance! Reszta przysiada, gdy ma czas, a one mają portal widać w grafiku, to jest niesamowite. :**
Za aktywność i wierność wyróżniłabym też twórców z Altany, coś niesamowitego!
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2012 10:04
Wasinko, mi chodziło o to, że nie wiem, dlaczego tak lubię pisaninę JaneE :D
Ja na Nią głosuję, a to był mój "wymagany" komentarz ;)
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2012 10:10
julando, chodzi przede wszystkim o wyróżnienie komentatorów przez Bywalców Portalu - a z jakiego powodu cenią czyjeś komentarze - to już kwestia subiektywna.

ekonomisto, rozumiem, jednak tutaj chodzi o pisaninę komentatorską wyłącznie.
Tak czy siak - nie dziwię się, że lubisz :).

Koniec offtopu, Kochani ;)
Wszelakie uwagi, przemyślenia - pod newsem bardzo proszę :).
http://www.portal-pisarski.pl/news.php?readmore=1738

Przy okazji słonecznie i kolorowo pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-06-2012 10:57
Zmusiłaś mnie Wasinko do skorzystania z pomocnej wiedzy Wiki ;))
Off-topic (w skrócie OT; ang. nie na temat) - używane powszechnie na stronach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u etc. określenie tekstu, który nie jest zgodny z narzuconym uprzednio tematem rozmowy. (Wklejam, jakby jeszcze ktoś z dinozaurów nie wiedział! Jeszcze pozostaje ów IRC, a swoją drogą przydałby się portalowy podręczny słownik!)

A link nie wchodzi. :(
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2012 17:17
proza - MRP - szczegółowa analiza z odzwierciedleniem emocji towarzyszących lekturze
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 22-06-2012 14:05
Proza:
zajacanka - wszędzie jej pełno: w poezji, prozie, publicystyce, prozie poetyckiej i galerii zdjęć. Zawsze można liczyć na jej merytoryczną ocenę, konstruktywną krytykę, dyskusję, ale również na dobre słowo. Obiektywna i szczera, co jest szczególnie cenne.

mike17 - jest tu od niedawna, za to niezwykle aktywny, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że depcze zajacance po piętach. Także u niego można liczyć na konstruktywne komentarze. Wytyka błędy, ale nie miesza z błotem. Pisze wprost, co się podoba, a co nie (przy czym widać, że zna się na rzeczy) - podejmuje dyskusję.

julass - jego komentarze można traktować jak papierek lakmusowy. Nie owija w bawełnę i zawsze trafia "w punkt" i to bez przesadnego słowotoku.

ekonomista - jakoś nie był aktywny ostatnimi czasy, ale, widać, powraca. Chadza własnymi ścieżkami. Nie zaprząta sobie głowy wytykaniem przecinków i kropek, stawia na swoje odczucia względem danego tekstu. Nie boi się przedstawić własnej opinii.
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2012 14:38
Miladora i Creep - rzeczowe komentarze, wytykające zarówno błędy jak i dobre strony. I co najważniejsze, zawsze zachęcają i dają motywacje.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2012 15:01
Kochani, jeśli nie znajdziemy informacji, czy głosujecie na komentatora w prozie, czy w poezji, a ów pojawia się w obu działach ze swoimi komentarzami, więc może być brany pod uwagę tu i tu, wówczas będziemy sumować punkty z prostym wnioskiem: jak poeta, to głosował na komentatora poezji, a jak proza - prozy (tym bardziej że przecież tak się w zasadzie najczęściej zdarza).

To taka mała informacja - gwoli ścisłości, by zapobiec ewentualnym nieporozumieniom.

Pozdrawiam z uśmiechem i zapraszam do zabawy :).



julando, nie wiem, dlaczego link u Ciebie nie działa... Mnie się otwiera...
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-06-2012 15:10
Jednakże sporo osób, które tu podawały swoich kandydatów, łącznie ze mną, udziela się jednakowo w prozie, co w poezji - pisze i to, i to.
Co wtedy, kiedy głosował ktoś, kto ma na koncie zarówno wiersze, jak i opowiadania?

Poza tym poeci mogli sugerować się komentami w prozie, a piszący prozę w poezji - myślę, że wszyscy tu czytają oba gatunki bez względu na własny, uprawiany.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2012 15:39
Myślę, że tacy Użytkownicy, podając komentatora, rozdzielą ich w prozie i poezji (bo działają na obu polach), niektórzy nie działają i też tak postąpili. Jeśli tak nie uczyniono do tej pory, jest możliwość naniesienia poprawek. Widząc, że nie jest to zaznaczane, dałam znać - właśnie ze względu na obawy podane w Twoim poście.
Wszak wiadomo, że wybieramy osobno komentatora prozy i poezji. Choć może się zdarzyć, że jeden Komentator będzie wybrany na dwóch polach.
Do góry
Autor
RE: Pora na Komentatora - propozycje
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2012 19:14
Moich kandydatów proszę uwzględnić na obu polach.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]