Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 11-07-2011 12:29
Obsługiwałem angielskiego króla
Film Jiri Menzla według prozy Hrabala - nazwiska gwarantują najwyższy poziom. Kwintesencja specyficznej czeskiej afirmacji życia.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 11-07-2011 13:01
Cytat:
Obsługiwałem angielskiego króla


Brzmi ciekawie, trzeba dodać do listy :D

A ja:

The Japanese Wife - jak ktoś fajnie podsumował na filmwebie - "obracający o 180 stopni wyobrażenie kina rodem z Indii"

Taare Zameen Par (Gwiazdy na ziemi) - film powinien być obowiązkowy dla każdego nauczyciela :)

za filmweb:

Cytat:
Niezwykła historia małego chłopca, który zamknięty jest w świecie marzeń, fantazji i cudów. Mimo że widzi wszystko w kolorowych barwach, nikt nie podziela jego wizji. Dorośli nie rozumieją jego fascynacji zwykłymi, przyziemnymi zjawiskami. Ishaan nie potrafi sprostać stawianym mu zadaniom. Nie umie czytać ani liczyć. Nikt nie potrafi mu pomóc. Jest odrzucany i pogardzany. W końcu chłopiec nie wytrzymuje presji, zaczyna się buntować, przestaje chodzić do szkoły. Zostaje więc wysłany do szkoły z internatem. To jeszcze bardziej deprymuje Ishaana – jeszcze bardziej zamyka się w sobie, a świat powoli zaczyna tracić kolory. Jednak znajduję przyjazną duszę – nauczyciela rysunku, który rozumie chłopca i pragnie mu pomóc.
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jeszoswiesz Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2011 17:50
Dawno nic nie oglądałem, nie licząc najlepszego na świecie One Piece ;D, tyle że to serial anime, a z filmów?
Zrobiłem sobie powtórkę z dawnych lat:
Trylogia Martwe Zło - mówcie co chcecie, ale te prastare efekty specjalne przy tych współczesnych komputerowych 3D po prostu miażdżą!
Obcy 2 - dla mnie numer jeden wśród wszystkich części Obcego
Jestem przy tobie - ech.. te bollywoodzkie bajki ;)
Jeszoswiesz - piszasz i poeta łomator amator
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 11-07-2011 18:21
Cztery wesela i jeden pogrzeb hyyy :p
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2011 18:22
Gra o Tron - przyznam, że najpierw czytałam książkę, ale serial mnie nie zawiódł. Z wielkim rozmachem zrobiona ekranizacja naprawdę dobrze oddaje realia książki. Wszystkim wielbicielom gatunku fantasy gorąco polecam! Ja czekam na ekranizację kolejnej części.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 20:14
Ja dużo, nie wiem o czym napisać, bo o wszystkich mi się nie chce, poza tym kogo obchodzi, czy coś oglądałem, jeśli nie mam nic do powiedzenia, o filmie, poza tym, że go widziałem. Musiałbym się uważać, za kogoś baraz zaj... :)
Widzałem
Rytuał
Na samym początku słyszymy - Film oparty na faktach!!! Masakra :smilewinkgrin: Raczej film, kiedyś się o jakieś fakty oparł. Początek jest ciekawy, trochę psychologiczny, trochę dramatyczny, i nagle bum. No dobra, przypadek. Idziemy dalej, bohater jedzie do Rzymu, ładne widoki, ciekawe zdjęcia (no tak, z egzorcyzmów). Dużo informacji, jestem ciekaw na ile prawdziwych, ale dość interesująco jest. No i Hopkins! Jest nieźle, bo gra dobrze, ma fajną rolę. Nawet kilka zabawnych motywów, tak aby atmosferę rozładować, i bum. Mamy szatanów i sceptycznego księdza. I reżyser nie pozwala nam wątpić z księdzem. Mamy szatana i tyle, zero tajemnicy. ;/ Taki horrorek. (na faktach :uhoh:)

Ale dlaczego jest wg mnie godny uwagi? Zaraz po filmie poszedłem do łazienki, i jak usłyszałem dźwięki w rurach, to aż miałem ciarki na plecach, prawie słyszałem głos szatana :D Niby horrorek, ale klimat miał. Straszny :D

Wyjaw swe imię demonie!!!

Polecam fanom egzorcyzmów i Hopkinsa.



Kurczę, co ja wczoraj jeszcze widziałem! Zapomniałem dodać. Łowca Androidów! Obejrzałem, bo dowiedziałem, się, że mają kręcić remake Pamięci Absolutnej, a że pamięć, jest na podstawie opowiadania P.K.Dicka, to pomyślałem,że coś Dickowego ;) (jak by było tłumaczenie - dickowe - na polski) obejrzę. Blade Runnera widziałem dawno temu, a jakiś rok temu czytałem książkę. Chciałem sobie porównać. Masakra :rol: Książka a film, to dwie bardzo, bardzo różne rzeczy, w tym przypadku. Mimo to, oba twory, są genialne. Muzyka, Ford i Hauer, scenografia, ten cały mroczny, wilgotny klimat, aż człowiek się zapomina. Zakładam, że mało kto oglądał ostatnio ten film. To trza! Zobaczyć. A jak ktoś nie widział wcale :confused: To ma obowiązek. Zadanie domowe.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 12-07-2011 11:39
Blade Runner to arcydzieło. Jeden z tych, jakże nielicznych, wyjątków od reguły, że książka jest lepsza od ekranizacji. Dla tych, co jeszcze nie oglądali (jeśli istnieją),istotna uwaga: szukajcie wersji reżyserskiej, różni się zakończeniem od kinowej, hollywoodzkiej wersji.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-07-2011 07:57
Zgadzam się z powyższym, Blade Runner to wspaniały film. Nie czytałem książki - zraża mnie trochę sam Dick, nie tylko ze względu na stosunek do Lema. Tylko takie pytanie: gdzie można zdobyć tę wersję? Podkreślam, że zakup wchodzi w rachubę jako ostatnia z opcji :)
Ja natomiast obejrzałem Solaris Tarkowskiego. Tak się zastanawiam, czy współczesne kino (bardzo współczesne, zaznaczam, że chodzi nie tylko o kino ambitne) jest w stanie kiedykolwiek osiągnąć taki poziom? Nie sądzę.
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Jeszoswiesz Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2011 19:08
Hanna - Były agent specjalny, wychowuję swoją córkę na maszynę do zabijania, gdzieś na ośnieżonych bezdrożach. Oboje mają plan zemsty jak i przetrwania we współczesnym świecie, w którym Hanna jako nastolatka zagości pierwszy raz.
Film przedni. Zabrakło może ciut więcej akcji jak i same sceny akcji mogłyby być nakręcone ciut lepiej, z drugiej strony nie miało się chociaż tego wrażenia przesadyzmu jak w Kick Ass, który sam się nasuwa jako film konkurencyjny dla Hanny (tam też w jednej z ról ze złymi ludźmi miota się wściekła nastolatka i jej ojciec, Nicolas Cage). Sama Hanna jest bardzo ładna, wyobcowana i wrażliwa. Jest też malutki polski akcent. Dobre zdjęcia.
A najlepszy jest soundtrack. Wspaniały. Swe decki głęboko mieszali w nim The Chemical Brothers.

Sucker Punch - Kolejna młoda dama walczy ze złem, tym razem bardziej w wyobraźni niż na jawie, próbując uciec z zakładu psychiatrycznego. Film już gorszy od poprzedniego, fabuła taka sobie, raczej nudna, zaniedbana, choć sam pomysł dobry. Masa efektów specjalnych, wyraźnie kreowanych z myślą o 3D. Graficznie efekty specjalne są tak ładne jak w przyzwoitej grzej komputerowej, no ale właśnie, po filmie spodziewałbym się czegoś lepszego. W ogóle śmieszna sprawa, wszystkie sceny gdzie bohaterka walczy w tych fantazyjnych światach są niemal żywcem ściągnięte z popularnych gier komputerowych :D.
i tak np. Walka o mapę: Pomieszanie Medal of Honor z Wolfem (klimat, wrogowie) plus atak bohaterek to mniej więcej to samo co występuję w jednym z trybów multiplayer w F.E.A.R. (atak jednego mecha i reszty)
W walce o ogień, ujrzałem bitwę o zamek inferno z Herosa, plus dodatkowo ten smok jak z Dragon Age.
No i nóż kuchenny, gdzie poczułem się jakbym oglądał przebieg akcji z misji z pociągiem, gdzie jedna drużyna musi go zatrzymać, a druga stara się tej pierwszej przeszkodzić. Był nawet helikopter. Chodzi oczywiście o grę Unreal Tournament.
Nie to, że jestem jakimś maniakiem gier, ale lubię gry i w trochę tytułów grałem, więc nietrudno mi było o oczywiste skojarzenia oglądając Sucker Punch ;d.
Ogólnie, film można obejrzeć jak się na prawdę nie ma nic do roboty, albo może lepiej nie. Soundtrack nawet fajny, jest Bjork, jest cover Eurythmics w ciekawym wykonaniu (nie Merlin Manson).
I tyle na temat filmu.

Pozdrawiam :)
Jeszoswiesz - piszasz i poeta łomator amator
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 13-07-2011 23:41
Wczoraj na jedynce leciała "Pestka", a dzisiaj "Tatarak" i oba jak na polskie bardzo, zwłaszcza ten dzisiejszy, przypadły mi do gustu. :)
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2011 11:11
Janda to przedziwna kobieta. W 'Tataraku' grala siebie grajaca siebie. Ona jest naturalnie przerysowana. Chetnie bym ja podejrzal, ciekawe czy sama przed soba tez gra.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-07-2011 11:16
A mnie się Tatarak kompletnie nie spodobał. Za dużo osobistych wstawek, taki trochę łzawiec. Opowiadanie o klasę lepsze.
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2011 11:19
No rozmemlany, kompozycyjnie fatalny.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-07-2011 15:21
Zwolnieni z życia
http://www.filmweb.pl/film/Zwolnieni+z+zycia-1992-12046
Bardzo dobry film Waldemara Krzystka. Trochę o SB, trochę o opozycji,ale przede wszystkim o szukaniu siebie i o samotności. Dość mocne kino, nie ma jakiegoś hardcoru, ale trzyma w napięciu i momentami irytuje - kurczę, po co on tam idzie :@ ;) Wiele ciekawych,żywych postaci. Frycz, Janda, Kownacka, Benoit, Wysocki. Fajnie są pokazane zmiany bohaterów, pod wpływem wydarzeń, które ich dotykają.Nie będę opowiadał fabuły, ale polecam. Każdemu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-07-2011 13:16
"Targowisko próżności" (i nie jest to żadna aluzja).;)

"Lot nad kukułczym gniazdem" (chyba po raz ileż tam setny...). Myślę, że głębokie przesłanie tego filmu nigdy nie straci na aktualności. Jak mówi Pismo: Alfa i Omega! Przeciwieństwem Alfy i Omegi są jakieś niekończące się tasiemce dla durnych bab (płci obojga).;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-07-2011 20:52
Właśnie wróciłam z "Harry Potter i Insygnia Śmierci: cz. 2". Jako zadeklarowanej fance Pottera oczywiście mi się podobało, ale jednak... No nie zaliczyłabym tej części do najlepszych. Oczywiście spektakularnie, oczywiście ładnie, ale tak skrótowo i po łepkach... A do szewskiej pasji doprowadzały mnie powiedzonka "american style", które chyba miały uczynić bohaterów bardziej "cool", ale w praktyce w ogóle nie pasowały ani do akcji, ani do postaci...
Pierwszą częścią tej części byłam zachwycona. Mimo dłużyzn praktycznie nie było czego jej zarzucić. W tej postawiono na akcję, niestety ze szkodą dla wszystkiego innego...

Ale obejrzeć i tak trzeba :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Cynizm Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 20-07-2011 22:20
Targowisko próżności:) Fajnie brzmi nie oglądałem ale tytuł zachęca. Ja polecam trzy filmy Skazani na Shawshank, Filadelfia i Buntownik z wyboru.:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-07-2011 22:28
Wszystkie trzy dobre i wszystkie trzy lubię. Też polecam. Nie powiem, który najbardziej, bo każdy jest inny. Niestety to hollywood, nie każdy na PP ogląda.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-07-2011 09:49
Również oglądałem wyżej wymienione trzy filmy. Proponuję jeszcze: "Człowieka bez maski", "Piknik nad wiszącą skałą" i "Przejażdżkę z diabłem".:)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
dragongirl Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2011 14:36
A mnie wczoraj mój Luby zmusił do obejrzenia przedostatniego Harrego Pottera - cobym była na bieżąco kiedy mnie zaciągnie do kina na ostatnią część ;) Co by nie mówić, to film ma swój klimat :)
______________
Stare meble
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.