Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-01-2012 17:04
"Miliard szczęśliwych ludzi" dokumentalny Macieja Bochniaka

do obejrzenia tutaj:

http://www.kino.pecetowiec.pl/video/.../Miliard-Szczęśliwych-Ludzi--2011

Bayer Full w Chinach. Fajne zderzenie skrajnych mentalności.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 16-01-2012 13:32
Ostatnio mój gust ma niezłą rozpiętość:

Podwójne życie (a raczej Bóbr, no ale nie dziwię się polskiemu tytułowi bo nasze tłumaczenia mają to do siebie, że są beznadziejne i nietrafione... choć nie wiem, co było trudnego w przetłumaczeniu akurat tego dosadnego i dosłownego tytułu...)
M. Gibson w duecie z J. Foster ukazuje studium człowieka dziedzicznie chorego na depresję, jego walkę z chorobą, walkę o siebie samego i swoją rodzinę.

http://www.filmweb.pl/film/Podw%C3%B3jne+%C5%BCycie-2011-527776

Kowboje i obcy
H. Ford i D. Craig w wybuchowej mieszance westernowego Dzikiego Zachodu i inwazji (jak zwykle wrogo nastawionych)Obcych. Jako wisienki na torcie można potraktować role O. Wilde - może nie będę zdradzać kogo gra 13tka od dr. House'a; oraz oraz P. Dano, który jak zwykle potrafi wyprowadzić mnie swoją świetną grą z równowagi.
Ogólnie nastawiałam się na totalny chłam, robiący z mózgu papkę, nastawiony na mielenie kasy - ale film potraktowany, jako lekka rozrywka daje radę...

http://www.filmweb.pl/film/Kowboje+i+obcy-2011-193505

a na dokładkę

Kac Vegas w Bangkoku :smilewinkgrin::lol:
B. Cooper, E. Helms, Z. Galifianakis, J. Bartha tym razem zostają wessani przez Bangkok. Nie jest to może rodzaj komedii, który wzbudza u mnie salwy śmiechu ale muszę przyznać, że były tu "momenty".

http://www.filmweb.pl/film/Kac+Vegas+w+Bangkoku-2011-519960


Podsumowując wszystkie filmy, choć odległe gatunkowo, mi się podobały.








(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2012 20:34
"Głośniej od bomb"
Jest to ciekawy polski film o młodych ludziach. Dobrze się ogląda, do tego piękne miasto - Wrocław. Jak na moje - klimaty kina niezależnego. Polecam.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-01-2012 20:40
'jeden dzień' - kocham otwarte zakończenia. zapatrzyłam się, choć sam film nie był porywający. przyjaźń i miłość - podstawowe wartości w życiu człowieka się przemieszały.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2012 22:55
"Rzeź" Polańskiego. Dobre aktorstwo (zresztą same gwiazdy), trochę psychologii, trochę czarnego, i nie tylko, humoru. A zakończenie po prostu rozwala. Nie jest to może najlepszy film Polańskiego, ale warto obejrzeć.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 20-01-2012 23:54
"Sin" with Gary Oldman. Stare, 2003, ale zakręcone nieźle.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nannna20 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2012 10:03
''Hotel Rwanda'' i '' Czasem w kwietniu'' :)
''W każdym momencie naszego życia jedną noga tkwimy w świecie baśni , a drugą w otchłani piekieł.''
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 25-01-2012 19:07
"Dziewczyna z tatuażem" - na podstawie pierwszej części książek Stieg Larsson'a: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", seria Milenium.

osobiście przeczytałam całą serię książek, żałując, że autor nie zdążył napisać nic więcej. i, choć obawiałam się, że film, jak to często bywa, nie dorówna mojej wyobraźni, to tutaj się nie zawiodłam. wiadomo, że wątki zostały okrojone, wiele informacji pominiętych. mimo wszystko, w kinie siedziałam zaskoczona - nie spodziewałam się. polecam film, polecam książki. ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-01-2012 20:53
Cytat:
"Rzeź" Polańskiego. Dobre aktorstwo (zresztą same gwiazdy), trochę psychologii, trochę czarnego, i nie tylko, humoru. A zakończenie po prostu rozwala. Nie jest to może najlepszy film Polańskiego, ale warto obejrzeć.
Przyznaję, świetne :) bawiłem się przednio. Trudno wyróżnić, któregoś z aktorów. Wszystkoe idealnie.

Cytat:
Podwójne życie (a raczej Bóbr, no ale nie dziwię się polskiemu tytułowi bo nasze tłumaczenia mają to do siebie, że są beznadziejne i nietrafione... choć nie wiem, co było trudnego w przetłumaczeniu akurat tego dosadnego i dosłownego tytułu...)
M. Gibson w duecie z J. Foster ukazuje studium człowieka dziedzicznie chorego na depresję, jego walkę z chorobą, walkę o siebie samego i swoją rodzinę.
Ja bym zwrócił uwagę przede wszystkim na sposób ukazania problemu, sposób prowadzenia akcji. Tam, tam, taram (to z książki, którą czytam), genialna amerykańska narracja. Wyobrażasz sobie ten film zrobiony w Europię? Wyszło by nudne g... dla impotentów i lasek w niemodnych butach, a tak mamy mądry film, ale też zabawny, dobrą, wartościową rozrywkę.

Kowboje i obcyRzadko mi się zdarza, ale nie dałem rady skończyć, może kiedyś dorosnę do tego filmu.

Ja polecam 50/50 amerykański komediodramat, oczywiście wszystkim frustratom, twierdzącym, że każdy film made in USA to gniot, nie polecam. Film opowiada o ziomku, który dowiedział się, że ma raka i nagle jego życie zaczyna się walić. Cóż, spodziewamy się wielkich smętów, ale dostajemy ciepłą opowieść o szukaniu siebie, o przyjaźni, tej męskiej i damskąmęskiej, o rodzinie, i ogólnie o życiu. Rewelacja.

aha linko do 50/50 http://www.filmweb.pl/film/50+50-2011-537177

I zapomniałbym, jak to możliwe, wczoraj byłem w kinie na filmie Sherlock Holmes - Gra cieni
Duet Robert Downey Jr. , Jude Law nieziemski. Ci panowie są przezabawni. Rany, mam wymienić wszystkie fajne role w tym filmie? Zbyt dużo pisania. Kino rozrywkowe na najwyższym poziomie. Dużo akcji, humoru, dobrej gry, strzelanin, pościgów i oryginalne sekwencje walk. Wszystko jest lekkie i przyjemne. No, troszkę trzeba skupienia, ale każdy z IQ 90 da radę. Ktoś kto lubi steampunkowe klimaty, kto lubi Downey Jr., Jude Law lub ogólnie kino przygodowe, zwłaszcza w kostiumach musi zobaczyć. Dodam, że znacznie lepszy od pierwszej części, a pierwsza był świetna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 26-01-2012 22:01
Idę na Sherlocka w sobotę, jak mi się nie spodoba, to wpadnę do Szczecina z kosą :):):)

Z Trylogie Millenium czytałam, a jakże, i oglądałam wszystkie trzy części filmu w szwedzkiej wersji językowej z napisami :):):) Bajka :):):)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-01-2012 20:18
zajacanka, ale pamietaj, że to film rozrywkowy. Mam nadzieję, że widziałaś pierwszą część, ta jest w podobnym klimacie, tylko lepsza :)

Przed chwilą skończyłem Warriora, dramat sportowy, jak ja to kocham. Tym razem jednak o czymś czego jeszcze na filmie nie widziałem o MMA. Nie przepadałbym za tą dyscypliną, ale przez pewną kobietę zaczynam ją kochać - mówię o MMA, nie o kobiecie ;) Jak się okazuje, amerykanie potrafią nakręcić film o każdym sporcie, aby było fajnie. Jak oni to robią?! No, w każdym razie film niezły, jak ktoś lubi coś w tym stylu. Trochę dramatu, trochę miłości, opowieść o braterstwie i zerwanych więziach, a przede wszystkim o wybaczaniu. No i czego nie może zabraknąć w amerykańskim dramcie sportowym? Wiadomo :D patosu :) patos aż wycieka z tego filmu, wylewa się z ekranu i kapie na podłogę. I ja to kocham! Od czasu do czasu, oczywiście. Aha i dodam, że film ma nominację, a dokładniej Nick Nolte za drugoplanową rolę męską. Przyznam, że zagrał świetnie i miał okazje, aby się wykazać umięjętnościami. Polecam dla tych, co lubią to o czym pisałem.

Przypomniał mi się dramat sportowy, który zrobił na mnie spore wrażenia, a był pozbawiony patosu, Wrestler z Rourkiem, reżysera od Źródła, Czarnego łabędzia i Requiem - jak mógł zrobić taki film jak Zapaśnik? - mhm.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-01-2012 23:22
Obejrzałem sobie niedawno "Jak zostać królem".
Są rzeczy, których Anglikom nie zazdroszczę np. kuchni (ryba z frytkami brrr), ale aktorów zazdroszczę im bardzo. Colin Firth, Geoffrey Rush (Australijczyk, ale brytyjska szkoła widoczna jak na dłoni), Helena Bonham Carter - sam nie wiem, kto był lepszy.
Osobiście wolę oryginalny tytuł "The king's speech" i w ogóle jeśli będziecie oglądać ten film to nigdy w wersji z polskim lektorem. W tym filmie liczą się słowa.
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 31-01-2012 22:18
Spadkobiercy http://www.filmweb.pl/film/Spadkobiercy-2011-537189 REWELACJA. Georg Clouney ma świetnego nosa do wybierania ról, może ktoś mu podpowiada ;) Świetny film o radzeniu sobie ze śmiercią, o kłamstwie i wybaczaniu. Dramat, ale w kilku momentach się uśmiechnąłem i to lubię w USA, ich filmy nawet jak są smutne, są jednocześnie jakieś pogodne. Świetna rola Clouneya, polecam :) I pięć nominacji ;)



Cytat:
"Miliard szczęśliwych ludzi" dokumentalny Macieja Bochniaka
;/ Jaki smutny ten dokument. Bo Polak (nie)potrafi.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 31-01-2012 23:06
Clooney różnych ról się ima. "W chmurach", też chyba z jakimiś nominacjami w zeszłych latach, to była porażka. I "The Man who stare at Goats" ... Paranoja...
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-02-2012 18:52
W Syrianie był świetny, a Człowiek się gapił na kozy to bardzo dobry film przecież. Teraz w Idach Marcowych znów był rewelacyjny. Amerykanin, specyficzny film, ale "jakiś" i Georg był niezły. Ja myślę, że właśnie od Syriany zaczął się jego marsz po Oscara, bo od tamtej pory rocznie ma co najmniej jeden dobry film.

Ale mniejsza z nim. Widziałem przed chwilią Artystę i jestem pod wrażeniem. Świetny pomysł na film i film też bardzo fajny. Ogólnie jest jakaś też historia człowieka i dramat, ale jeśli ktoś nie kocha kina, albo przynajmniej nie lubi dość mocno, kina w całej swej rozciągłości w czasie, to może nie skumać konwencji i lepiej niech nie traci czasu. Jak dla mnie bomba. Gra aktorska :D mniam. Aha i pies! Pies jest bossski :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-02-2012 19:05
Podziemny krąg.

Proszę wypowiadaj się odrobinę szerzej. Bo nawet nie wiemy czy chodziło o film.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 17-02-2012 19:05
Artystę zdążyłam obaczyć w reklamie tuż przed Człowiekiem na krawędzi,a potem i I że cię nie opuszczę... wydaje się bardzo ciekawym obrazem, myślę, że wybiorę się i na to.
a co do wymienionych przede mną. pasowały do moich walentynek. żeby się wkurzyć, a potem popłakać. generalnie klasyka. pomysłowo jednak.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Marxxx Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 06-03-2012 18:29
Musimy porozmawiać o kevinie.

Co prawda mi ten tytuł nie przypadł tak bardzo do gustu, ale ze znajomymi spędziliśmy wiele godzin spierając się o interpretację poszczególnych scen.

Żądnym dyskusji miłośnikom dramatów - polecam jak najbardziej ; )
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 08-03-2012 17:58
Kobieta w czerni. Jest kilka momentów, że można podskoczyć z wrażenia na fotelu, ale ogólnie to taki horror dla nastolatek zapatrzonych w Daniela Radcliff'a B)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
anek Użytkownik
  • Postów: 45
  • Skąd: Łódź/Warszawa
Dodane dnia 09-03-2012 09:32
ostatnio obejrzałam film " Jak zostać królem" i przyznaję, ze ten film mnie urzekł swoim ciepłem... pokazanie człowieka który walczy ze swoją ułomnością i pokonuje ją :)
i rodzenie się przyjaźni.... takiej prawdziwej... o grze aktorów nie piszę bo jak dla mnie jest nie do dyskusji..
[...] bo gdy kochamy, zawsze pragniemy być lepsi, niż jesteśmy...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.