Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
SkyBlake Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Gliwice
Dodane dnia 08-01-2019 20:17
Ostatnim filmem jaki widziałam, był Aquaman. Aczkolwiek od dłuższego czasu poza próbą ukończenia książki, oglądam serial l"Criminal mind".
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-01-2019 15:25
Odświeżyłem "Imię róży" - wielce zacna pozycja filmowa :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 30-01-2019 22:02
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
"Ona"
Spike Jonze nakręcił film(na podstawie własnego scenariusza) o tym, jak bardzo Internet zmienił relacje międzyludzkie. Mężczyzna kupuje nowy system operacyjny, wyposażony w sztuczną inteligencję. System potrafi odczuwać emocje, nawet przybrał dla siebie imię Samantha.
Zaczyna się komunikować z nią, a z czasem okazuje się, że Samantha staje się mu bliższa niż ktokolwiek z ludzi, których poznał. Mimo, że nie może poczuć dotyku jej ciała, bo go po prostu nie ma. Pomimo faktu, że nie jest człowiekiem, lecz wirtualnym awatarem.
Korzystamy z kominikatorów internetowych, powszechnie udzielamy się w mediach społecznościowych. Jeszcze gdy się urodziłam, ta wizja komunikacji wydawała się być wizją przyszłości z powieści Stanisława Lema albo cyberpunku. Ciągle jednak jeszcze tak komunikujemy się z realnymi ludźmi. "Ona" zmusza do pytania: czy wirtualne relacje mogą zastąpić te prawdziwe? Czy komunikatory i komputery mogą zastąpić żywego człowieka?


Dość specyficzny film, to prawda. Jeśli ktoś zadaje sobie takie pytania, to polecam.

A swoją drogą, to ostatnio odświeżyłam w pamięci kilka filmów o "Winnetou" i obejrzałam "Deadpoola" Dość specyficzny humor. Jeśli ktoś chce się tylko pośmiać i lubi absurdy, to jak najbardziej. :)
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bertka Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2019 11:35
Ja ostatnio oglądam na Netflixie serial "Narcos". Słyszałam też dobre opinie o filmie, który niedawno pojawił się w kinach - Green book - ogładał ktoś?
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia"
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-02-2019 17:22
"Hellraiser" - wszystkie części kultowego horroru :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 28-02-2019 02:26
Lekkie, łatwe i przyjemne seriale na Netflixie - te poważniejsze na razie odhaczam na przyszłość... Z tych dotychczas obejrzanych tylko "The Kominsky Method" mogę polecić, za to z pełną odpowiedzialnością :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Amanda2 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2019 18:17
Netflix ma wiele fajnych produkcji to trzeba przyznać. Na to też lubie czasem do klasyków wrócić. Zajrzyjcie sobie na stronkę https://story-planet.com/pl/.../351 jeśli też lubicie dobry film i dobrą książke. Dowiecie się tam coś więcej o miejscach związanych z fabułą
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2019 02:21
"Egoiści"
W czasie jego oglądania nieraz pytałam siebie w myślach: zaraz, naprawdę ten film powstał w 2000 roku, skoro tak bardzo pasuje do naszych czasów? Otóż tak.
Kobieta siedząca sama nago w pustym mieszkaniu, jej jedyną towarzyszką życia jest kamera wideo. Dziś pewnie to byłby smartfon, za pomocą którego robiłaby zdjęcia na Instagrama. Zamiast lecieć do Stanów wyrusza w szalony alkoholowy rajd po warszawskich knajpach z koleżanką(będącą w ciąży!). Po nim ledwie stoi na nogach. Rozpaczliwie próbuje zwrócić na siebie uwagę innych.
Smutny-niegdyś kompozytor muzyki poważnej, marzący o wielkiej karierze. Teraz dla mamony komponuje muzykę do reklam telewizyjnych. Potwornie samotny mężczyzna, utopiony w nocnym życiu stolicy. Co z tego, jak dzwonią do niego producenci z Paramount Pictures, informując, że nakręcą film o jego życiu, jak odbiera ten telefon w toalecie, do której poszedł wciągnąć koks.
Młody- arcyhedonista, robiący szaleńczy wieczór kawalerski na statku na Wiśle. Lubi używki i seks. Wcześnie odniósł finansowy sukces. Wówczas w reklamie, mediach, biznesie było wielu takich jak on-ludzi, którzy jeszcze przed trzydziestką weszli na zawodowe szczyty.
Część została na nich do dzisiaj, część nie wytrzymała presji bycia człowiekiem sukcesu i wypadła z obiegu.
Filip- zamożny architekt, homoseksualista(co ciekawe- jego dziełem życia jest niedokończony kościół), desperacko szukający miłości. Gdy jej nie znajduje, dochodzi do wniosku, że lepiej umrzeć(podpala własny dom...) niż tak dalej żyć.
Tak, proszę Państwa, właśnie tak- wygląda owa legendarna "warszawka", o której czytamy w kolorowych magazynach i tabloidach. W swoim odrealnionym, sztucznym, narkotycznym świecie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
anytsu3 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2019 13:03
Bardzo ciekawie się to czyta.

Zastanawiam się, czy te ubezpieczenia są ok https://ubezpieczamy-auto.pl/wydzial-komunikacji/.../sosnowiec/ Co o tym sądzicie?
Śmierć swojego ciała przyjęła bez zbędnych emocji, przecież nadal tutaj była. Świadomość, że mogła zniknąć, utracić szansę na spotkanie ludzi, których chciała jeszcze zobaczyć, zszokowała ją tak bardzo, że aż zamilkła.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Donnie Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2019 17:36
Słysząc sporo pochlebnych opinii, mimo pewnych obaw zabrałem się ostatnio za Johna Wicka. Niestety nie ujął mnie, fabuła prosta, jak budowa cepa i choć główny bohater z wielką klasą (headshot dla każdego) rozwala swoich przeciwników, filmu to jak dla mnie nie ratuje.

Długo ostrzyłem sobie zęby na "Smętarz dla zwierzaków", ale niestety wyszła klapa. Poziom produkcji telewizyjnych z początku tego wieku lub lat 90.

Jeszcze wcześniej zaliczyłem Avangersów i choć oglądało się dość przyjemnie, dalej uważam filmy Marvela za rozrywkę dla pożeraczy popcornu, nie kinomanów. Jeśli chodzi o filmy z superbohaterami, to Avangersi nie mogą się równać z Barmanami Burtona i Nolana oraz Spidermanami Raimiego.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
marionet Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2019 15:44
Ostatnio oglądałem "Green Book" - to film, przez który wgniotło mnie w krzesło. Rewelacja!
witajcie, jestem Mateusz
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-06-2019 18:33
Życie za życie. Maksymilian Kolbe.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Pablo77 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 08-10-2019 19:48
Cześć, Sie ma.
Ogląda ktoś Zwiagincewa ?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
danielowy1 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 14-10-2019 12:29
Dużo oglądałem w kinie, ale jakoś nic mnie nie ujęło :(
Nie wiem, czy mam za wysokie wymagania, czy media schodzą na psy.
Boże dopomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Noescritura Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 01-01-2020 17:13
Matrix
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2020 22:16
American Beauty
Na zewnątrz wszystko jest dobrze. Masz dobrą pracę, dom z ogrodem na przedmieściach, udane życie rodzinne.
A w środku jest pustka. W pracy jesteś wypalony, wymarzony dom przestał cię cieszyć, małżeństwo się wypaliło i nie ma w nim żadnych uczuć, dorastająca córka cię nienawidzi.
Przyznaję się- wcześniej przymierzałam się do oglądania tego filmu, jednak zobaczyłam go dopiero teraz. W momencie, w którym odczuwamy, że nadchodzi koniec dotychczasowej epoki(a American Beauty zamykał XX wiek w kinie amerykańskim). W chwili, w której świat, jaki znaliśmy do tej pory, po prostu stanął.
Zdecydowanie nie jest to przypadek.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
keshka Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 27-10-2020 20:55
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
American Beauty
Na zewnątrz wszystko jest dobrze. Masz dobrą pracę, dom z ogrodem na przedmieściach, udane życie rodzinne.
A w środku jest pustka. W pracy jesteś wypalony, wymarzony dom przestał cię cieszyć, małżeństwo się wypaliło i nie ma w nim żadnych uczuć, dorastająca córka cię nienawidzi.
Przyznaję się- wcześniej przymierzałam się do oglądania tego filmu, jednak zobaczyłam go dopiero teraz. W momencie, w którym odczuwamy, że nadchodzi koniec dotychczasowej epoki(a American Beauty zamykał XX wiek w kinie amerykańskim). W chwili, w której świat, jaki znaliśmy do tej pory, po prostu stanął.
Zdecydowanie nie jest to przypadek.

Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie oglądałam. Być może teraz jest na to najlepszy czas. Zaplanuję sobie wieczór z filmem, dziękuję za podpowiedź.
Cieszmy się piękną pogodą
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.