Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 04-06-2008 12:36
"Sierociniec" niestety mnie nie zachwycił, "2012 Doomsday" też w sumie żadna rewelacja, "Plac Zbawiciela"-genialny, polski film.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2008 14:13
Zgadzam się z valdensem co do "Ghost in the Shell". Wspaniałe anime. Jeśli chodzi o pełnometrażowe filmy anime to polecić jeszcze mogę: Final Fantasy (obie części), Appleseed, Vampire Hunter D i Blood: The Last Vampire.



Królowie nocy (We own the night) - to jeden z filmów, jakich obecnie brakuje. Oprócz ciekawej fabuły, na uwagę zasługują role Joaquina Phoenixa i Roberta Duvalla. Dobrze spisał się też Wahlberg i Eva Mendes. Naprawdę dobry film sensacyjny, nieprzesycony bajeranckimi efektami itp. Bardzo przyzwoity i godny polecenia.

Królowie ulicy (Street Kings) - kolejny film jakich brak w dzisiejszym kinie. Fabuła naprawdę dobra, mocne kino sensacyjne. A postać grana przez Keanu Reevesa... to jest coś. Dawno nie widziałem bohatera tego typu filmu, który tak by mi się podobał (trochę jak współczesny Harry Callahan:D). Warto też wspomnieć o Forrescie Whitakerze. Polecam ten film gorąco. Na pewno się nie zawiedziecie.

21 - lubię filmy o kartach i matematyce. Do tego drugiego nigdy nie miałem ani cierpliwości ani chęci, ani pewnie umiejętności, ale na ekranie to uwielbiam. Ciekawa, lekka i niezbyt skomplikowana historia. Może nie ma zbyt fajnego klimatu, ale na pewno jest to dobry film. Do tego jak zawsze świetny Kevin Spacey i mały "powrót" Laurence'a Fishburn'a. Przewidywalny, ale zapewnia dobrą rozrywkę... szczególnie miłośnikom Black Jacka.

Gwiezdny Pył (Stardust) - magia kina. Dawno nie oglądałem tak ciekawego baśniowego filmu. A rola De Niro to perełka w jego karierze (nie to, że jakaś genialna, po prostu rzadko oglądamy go w takim wydaniu). Zresztą Michelle Pfeiffer w roli wiedźmy też wyszła świetnie. Wspaniała rozrywka nie tylko dla dzieci. Osobiście bawiłem się na tym filmie znakomicie.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 18-06-2008 19:45
Ostatnio trafiłam na film Transamerica - opowiesc o transeksualiscie, który w pewnym momencie swojego życia (na kilka dni przed operacją zmiany płci) dowiedział się, że ma siedemnastoletniego syna... ciekawy, zabawny, choc tematyka nie do końca do śmiechu.
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2008 15:44
"Wzgórza mają oczy 2". Nie oglądałam jedynki, ale dwójka mi się podobała. Miejscami być może nieco kiczowata i naciągana, ale wciąga :).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2008 15:56
Obie części to według mnie bardzo słabe filmy.

Resurrecting the Champ - niezły film. Świetna rola Samuela L. Jacksona i niezła Hartnett'a. Podobał mi się i jest ciekawie zrobiony. Ale czegoś mu jednak brakuje. Oparty na faktach i warty obejrzenia.

Memento - kto widział, ten wie. Kto nie widział, powinien zobaczyć. Film po prostu świetny. Guy Pierce zagrał idealnie.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-06-2008 16:48
Mnie ostatnio wyraźnie odrzuciło od Amerykańskiego kina. Nie jest to uraz spowodowany jednym, czy dwoma filmami, ale pewien proces, który postępuje. Albo dojrzewam, albo się starzeję, trudno zdecydować.
Ostatnio najbardziej podoba mi się Polskie kino, razem ze "Symetrią", "Placem Zbawiciela" i tym podobnymi, ale nie wyłączając tych nowych romantycznych filmów np. "Nie kłam, kochanie" , "Nigdy w życiu" (to już niepokojące) i o zgrozo zaczynają mi się podobać seriale! Co prawda na razie tylko jeden tasiemiec - "Barwy szczęścia", no i drugi, mniej wstydliwy - "Pitbull".
Cóż, coś się dzieje. :|

A zaraz włączę sobie "Kill Bill" (bo kumpela miała z gazety DVD i mi przysłała) i będę się z niego uczyć pisania scen. :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-06-2008 19:16
Jestem w trakcie "Przełamując fale" .NIe obejrzałam jeszcze do końca,ale musz eprzyznać, ze nic mnie tak ostatnio nie poruszyło. Jest to film, przy którym można się prawie porzygać, ale musi się go oglądać. Dlatego walczę z nim kawałek po kawałku.
Jedno jest pewne; jest to jeden z tych filmów, które zapadają w pamięć na zawsze.

Z bardziej lżejszych: "Dzień świra" po raz enty i "Obiecaj mi" Kusturicy. Serdecznie polecam: niewiarygodnie kolorowy i wyrafinowanie wprost śmieszny.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2008 22:06
Symetrię mam i wkrótce się zabiorę. Dzień świra to świetny film. Śmieszny, ale za razem do bólu rzeczywisty.
A jeśli o kino amerykańskie chodzi, to trzeba po prostu uważnie wybierać. Kręcą teraz dużo śmieci, ale są też dobre filmy. Zamiast polskich romantycznych superhiperprodukcji zdecydowanie wolałbym na Twoim miejscu kino azjatyckie.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 20-06-2008 22:05
A ja znowu oglądam starego śp Louisa i śmieję się do rozpuku : "Skrzydełko, czy nóżka" jest na tepecie...:) :) :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 20-06-2008 23:10
Hmpf... Mówcie co chcecie o serialach, ale ten jest absolutnie genialny. Oglądam drugą teraz serię "Gilmore girls" i z każdym odcinkiem zakochuję się od nowa i coraz bardziej... I smutno mi, że siódma seria jest ostatnia...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-06-2008 10:06
Hot Rod :D Film tak głupi, że aż śmieszny. Opowiada historię kaskadera amatora, który chce nazbierać niezbędne fundusze na uratowanie swojego ojczyma :p
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-06-2008 12:05
:D ostatnio oglądałem mecz, przedostatnio mecz, a przedprzedostatnio mecz... :D
Jak skończy się Euro, to pomyślę o czymś innym :p
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-06-2008 13:14
"Sierociniec" i nie rozumiem zachwytów. Ani pomysł, ani wykonanie. Średniak.



Polecam "Wesele" (2004). Polska komedia dla tych, którzy lubią swojskie klimaty bez znieczulenia. :D

A dla ginger bajeczka: "Zaczarowana" (ang. "Enchanted";). Bardzo fajna.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-06-2008 14:48
"Wesele" , hmm. Genialne; dokładnie jak je opisał valdens:) Ja jeszcze dorzuce polski "Cud purymowy". Po raz enty o sile pieniądza, gorzko-śmieszny. pOjęcia nie mam dlaczego przemknął tak nie zauważony.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2008 19:49
K-19. Nie znoszę H. Forda, ale ten film jest świetny. Wpradzie zastanawia wiele rzeczy, ale film na długo pozostaje w pamięci.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2008 21:54
Kiedy go oglądałaś?;>
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 21-06-2008 22:06
Wczoraj zaledwie. Leciał w telewizji.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2008 08:07
To skąd wiesz, że na długo pozostaje w pamięci?:p

Lśnienie - odrobinę się rozczarowałem. Film dobry, ale jako adaptacja, słaby. Kubrick nakręcił sporo denerwujących scen. To bieganie i kamera za biegnącym... No bez wątpienia nie było to dla mnie to, czego oczekiwałem. Rola Nicholsona genialna, to fakt. Ale postać Torrance'a w ogóle nie pasuje do książkowego pierwowzoru według mnie.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2008 15:55
Hm. Niezle pytanie. Bo 60% innych filmów zapominam po dwunastu godzinach. Poważnie mówię. A ten potrafię opisać chwila po chwili. A tak w ogóle to się czepiasz :p. Film jest świetny i tyle.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 22-06-2008 16:03
Tu na portalu niektórzy mają taką czepialską naturę, a my musimy nauczyć się z tym żyć ;)

A ja sobie ostatnio przypomniałam, że oglądałam "Zaczarowaną". Bajka bardzo bajkowa, ale śmiałam się najgłośniej w kinie... I popłakałam też troszkę... Naprawdę polecam w celu oderwania się od rzeczywistości.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.