Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Tolkien Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-02-2014 13:06
Oglądam Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014. Wczoraj widziałem, jak Kamil Stoch zdobył złoto olimpijskie! Jest świetny, co Wy na to?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 10-02-2014 14:58
Obie części "Nimfomanki" mam już za sobą, Lars von Trier w formie niemniej dla mnie lepsza jest chociażby "Melancholia".
Więcej o "Nimfomankach" nabazgrałem tutaj: http://filmseverywhere.blogspot.com/2014/.../wyuczona-bezradnosc.html
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-02-2014 21:45
Demoniczny wiatr. kultowy horror z 1990 roku, polecam gorrrąco :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 12-02-2014 08:48
mike17 napisał:
Demoniczny wiatr. kultowy horror z 1990 roku, polecam gorrrąco :)


Kuknąłem na filmweb. Zapowiada się ciekawie.

Ostatnio oglądałem w tv "Księga ocalenia" z Denzelem W. Trochę pierdziawka ze świętojebliwą końcówką, ale - prócz owej końcówki - oglądalne.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2014 18:31
"Chłopi".. losie.... jakie nudy.. kto ich rzeźbił? :sourgrapes:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-02-2014 19:49
Władysław Stanisław Reymont.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-02-2014 16:56
Dziękuję za odpowiedź.... milusi jesteś, nie ma co :rol:
teraz oglądam po raz milionowy Władcę Pierścieni... uspokaja mnie :D
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 13-02-2014 23:42
"Kapitan Phillips"
Czy ja wiem? Powiedzmy, że nie jest zły
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2014 00:09
Tak się złożyło, że obejrzałem niedawno pierwszy film w tym roku. Zrobiłem sobie ucztę ze "Śmiercią w Wenecji". Najpierw lektura, potem film.

Visconti Tomasza Manna trochę przerobił na Berlusconiego. Mało intelektualnie mu wyszło, bardziej pedofilsko, ale za to doskonale wizualnie. Książka oczywiście daleko lepsza.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 26-02-2014 01:04
Captain Phillips. Bardzo dobry. Hanks zagrał nieźle, a nawet więcej niż nieźle. Drugi - pierwszoplanowy - rewelacyjny, tym bardziej, że aktorem nie jest...
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2014 01:11
Jestem cyborgiem i to jest OK.

Jestem nim oczarowana. Jednocześnie ciężki do przełknięcia, ale cudowny w swobodzie i zabawie formą. Dłużył mi się, ale chciałam też, by się nie kończył. Bardzo bogaty. Całkiem cudny.

Genialny Chan-wook Park.
Polecam też jego trylogię zemsty (Pan Zemsty, Oldboy, Pani Zemsta) i Pragnienie.
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 26-02-2014 17:37
Blue Jasmine. Film taki sobie, fabuła - jak to u Woody Allena - miłośnie zakręcona, ale Cate Blanchett zasługuje na Oscara. Jest rewelacyjna! Tylko dla niej warto sięgnąć po ten obraz.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-02-2014 20:07
OMEN 2 - kontyuacja super horroru wszech czasów, polecam namięęęętnie :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 26-02-2014 21:41
Wałęsa. Człowiek z nadziei. Więckiewicz całkiem niezły. Nawet autentyczny się wydaje! Masa dokumentalnych wstawek; niektóre nowe sceny "na staro" zrobione - duży ukłon dla operatora i montażysty - i nie wiesz, czy to dokument, czy współczesna produkcja. Muszę wrócić do sceny rozdawania ulotek w SKM - Janda i Radziwiłowicz tacy młodzi. Czyżby to było z innego filmu?! Ogólnie kawał historii. Bardzo mi bliskiej, zresztą.

[Dodano 27-02-2014 00:51]
Grawitacja. Niewiele dni zostało do ogłoszenia oscarowych wyników, więc łykam wszystko, co mi w ręce wpadnie, żeby mieć własny osąd przed. Dziś Grawitacja, która nie zrobiła ze mnie wielkiej fanki tego obrazu, niestety, choć w UK wszędzie i wciąż ją wychwalają. Owszem, rozmach jest -kosmiczny nawet - za to podziękowania dla techników - ale samej gry aktorskiej mało. Sandra B. przeleciała się w kosmosie kilkoma pojazdami, sprytna bestia, i...? Ogólnie studium samotności. Zauważalne. Nie powiem - emocje były czasami -ale... No, własnie. Tego "czegoś" zabrakło.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 27-02-2014 09:47
Last Vegas (2013, USA)

czyli Vegas z naciskiem na Last - historia 4 kumpli z dzieciństwa, którzy będąc już w latach (około sześćdziesiątki) wybierają się do Vegas (kto wie, może ostatni raz) by zaszaleć na wieczorze kawalerskim kolegi, który w przeciwieństwie do nich ma dopiero teraz stanąć na ślubnym kobiercu. W obsadzie: Douglas, de Niro, Freeman, Klein. Polecam na relaksujący weekend - film optymistyczny i przyjemny.
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
kolbertyna Użytkownik
  • Postów: 118
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-02-2014 10:13
Tajemnica Filomeny

Doskonała gra aktorska, Judi Dench - mistrzyni emocji no botox, ani jednego zbędnego wątku, przepiękne przejmujące zdjęcia, piekielnie trudne tematy - napisane przez życie i podane strawnie, pole dla widza na wnioski, do koniecznego obejrzenia. Po seansie człowiek się kłóci sam ze sobą. Polecam na dużym ekranie.
wśród szeptów i szampana, i gwiazd
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 27-02-2014 20:32
Dziś kolejny z nominowanych. Dallas Buyers Club. Matthew McConaughey jest obłędny w roli chorego na AIDS, ale z chęcią do życia, pomagania innym i walczący z amerykańskim prawem. Nie jest to tkliwy obraz, współczujący, delikatny, ale brudny, początkowo przesycony seksem, dragami, alkoholem. Scenariusz doskonały. Nie zdziwiłabym się, gdyby Matt dostał statuetkę dla najlepszego aktora. Zasłużył na nią.

[Dodano 28-02-2014 02:20]
American Hustle. Mam mieszane uczucia, bo nie lubię krętactwa, obłudy, wyrachowania, a to w tym filmie było do potęgi n-tej. Christian Bale świetnie ucharakteryzowany, Bradley w lokówkach na głowie rozłożył mnie na łopatki i ... to by było na tyle. Owszem, intryga świetna, burza mózgów -podziwiam - ale się nie zachwyciłam. No, ale to Amerykańska komisja oscarowa przyznaje nagrody. Być może dopatrzą się jakichś rozrachunków minionej epoki. Dla mnie dobry, bardzo dobry film, ale nie do statuetki.

[Dodano 28-02-2014 23:44]
12. Years a Slave. Jeszcze nie ochłonęłam po emocjach. A były. Choć może nie takie, których się spodziewałam. Niemniej jednak Amerykanie potrafią robić "kino". Piękna, epicka opowieść o wolności i jej braku, o uczuciach, głupocie, instynktach pierwotnych, braku człowieczeństwa, zazdrości. Wiele by wymieniać. Powrót do "Korzeni", choć pewnie niewielu użytkowników PP wie, o czym mówię, bo to dawne dzieje. Tak jak Polska wciąż robi filmy o wojnie, choć 60. lat minęło z okładem, tak Ameryka wciąż rozlicza się z niewolnictwem. Czy film zasługuje na Oscara? Tak. Czy odtwórca głównej roli? Nie. Ale to tylko moje skromne zdanie.

[Dodano 02-03-2014 05:02]
To dalej filmowo. Co prawda porzuciłam dziś oscarowe - nieco trzeba odsapnąć przed jutrzejszą galą - choć oddechu wielkiego nie złapałam.

Po Symetrii z 2003 r. - dziwnym trafem nie widziałam wcześniej i żałuję bardzo, bo obraz ciekawy, gęsty, nieźle zrobiony - wpadła mi

Amelia 2001 r. po raz kolejny, tym razem w oryginale z napisami angielskimi. Śmiechu było polsko-francusko-angielskiego wiele, i to w doborowym towarzystwie, więc zabawa przednia, inteligentna. A na dobranoc JJ Kolski ze swoją

Wenecją z 2010 r. Nie zaczarował, ale coś jest w jego wizji, postrzeganiu świata, że człek wsiąka w obraz, współczuje bohaterom, utożsamia się. Poetycko, plastycznie, z doskonałą muzyką. Świetny odtwórca głównej roli, nastoletni chłopaczek Marcin Walewski. Ma dzieciak talent! Jestem pod wrażeniem.

[Dodano 02-03-2014 23:41]
Big Love (2012, PL) - Ha! A jednak można zrobić w Polsce dobry film. Film o miłości, ale nie tej "romantycznej", "czułej", "miłej". To film o miłości namiętnej, zazdrosnej, gniewnej, przesyconej erotyzmem, oddaniem, poświęceniem, bólem. Niezły scenariusz, wykonanie całkiem, całkiem; muzyka, a właściwie "muza" do przyswojenia. Całość na duży plus. Brawo!

[Dodano 03-03-2014 06:09]
zajacanka napisała:
Nie zdziwiłabym się, gdyby Matt dostał statuetkę dla najlepszego aktora.

:)
zajacanka napisała:
za to podziękowania dla techników

to o "Grawitacji"
zajacanka napisała:
Czy film zasługuje na Oscara? Tak

to o 12. Years a Slave
zajacanka napisała:
Cate Blanchett zasługuje na Oscara. Jest rewelacyjna!

Cóż wiele mówić...

Jestem mocno usatysfakcjonowana wyrokami :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-03-2014 18:57
Rewelacyjny film obyczajowy, który widziałem już 20 lat temu - ODNALEŹĆ SIEBIE (Regarding Henry) 1991, historia przemiany duchowej prawnika człowieka, który był szują, a wskutek postrzału w głowę traci pamięć i inne funkcje poznawcze i wraca do życia... lecz już innego, staje się kimś dobrym, czułym, kochającym drugiego człowieka.

W kultowej roli... Harrison Ford.

Polecam, warto wejść w świat Dobra :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
spawngamer Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Łochowo
Dodane dnia 13-03-2014 14:58
American Hustle (2013)
Wiem, wiem z fabryki snów ale Amerykanie też kręcą świetne kino. Żaden z niego moralitet, żaden pretendent do zdetronizowania kultowego "Żądła" (podobna tematyka ) ale jest tak spreparowany, ze wciąga od pierwszych minut. Aktorsko majstersztyk - Christian Bale jako łysiejący oszust z brzuszkiem w chyba swojej najlepszej roli odżegnuje się grubą kreską od postaci posągowego Batmana, Amy Adams zdawała się być zaszufladkowana po disney'owskej "Zaczarowanej" i "Nocy w muzeum II" gdzie wcieliła się w Amelię Earhart, a tu z miłej, ładnej, prostolinijnej dziewczyny zmienia się w fascynującego mężczyzn wampa, Bradley Cooper jako niezrównoważony psychicznie agent FBI zrywa z wizerunkiem komedianta z Vegas Hangover. Ale to nie koniec aktorskich popisów! wydaje mi się, że Jennifer Lawrence wypadła swoją tragikomiczną postacią lepiej niż w przynoszącym jej Oskara "Pamiętniku pozytywnego myślenia" ( a propos grała tam z Cooperem! ). A wisienką na torcie jest krótki epizodzik De Niro jako mafioso. Ktoś kto lubi inteligentne rozrywkowe kino na pewno nie zmarnuje ponad dwóch godzin przedniej zabawy.
A od..l się! Nie...nie ty, ta druga po lewej.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 14-03-2014 00:41
Ambassada (pl, 2013)
Machulskiego bardzo cenię za dobry, inteligentny humor w dotychczasowej twórczości, ale w ostatnim filmie - odnoszę wrażenie - że poszedł na łatwiznę. Pomysł super, humor niezły, takie "co by było, gdyby...", ale wszystko położone na łopatki przy wykonaniu. Wyszła z tego banalna, nieco absurdalna opowiastka. Nie przeczę: śmiałam się momentami, bo komicznie było, nawet bardzo. Ale to płaski dowcip był tym razem.

Drogówka(pl, 2013)
Podchodziłam do tego filmu kilka razy, bojąc się obrazu zdeprawowanych glin. I miałam rację. Do połowy niemal byłam wkurzona na maxa. Złodzieje, oprychy, handlarze łajdaczący się byle gdzie i z byle kim. Chamstwo i słoma wystająca z butów! I to jest nasza policja?! 20 lat po "Psach" nic się nie zmieniło. Bolesne. Ale później coś zaczęło się dziać. Zaczęła się gonitwa za prawdą. Usiłując ochronić własny tyłek, policjant zaczyna walkę z machiną zła, korupcją, itd.
Czy mi się film podobał? Nie. Czy zrobił wrażenie? Tak. Smarzowski potrafi wsadzić patyk w mrowisko.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.