Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 28-12-2015 22:48
Efekty specjalne niezłe.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
surrender Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2015 00:24
Nie były przesadzone, co najfajniejsze ;)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Michal Szulczewski Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 11-01-2016 16:38
Zjawa (http://www.filmweb.pl/film/Zjawa-2015-586583) - Inarritu ciągle w formie, trzy Złote Globy (dla DiCaprio, za najlepszy dramat i dla samego Inarritu za reżyserię) i spore Oscarowe szanse, ale to nie jest najważniejsze. Zdjęcia są świetne, historia Hugh Glassa od dawna czekała na dobrą ekranizację... i szkoda, że takiej się nie doczekała - owszem "Zjawa" jest silnie inspirowana faktami, ale nie trzyma się ich z przesadną dbałością (bo przecież zakończenie musi być "filmowe"...) Na wyróżnienie zasługuje Tom Hardy (co ciekawe nawet nie był do Globa nominowany). Inarritu ma swój klimat, ma swoje chwyty, które umiejętnie od lat stosuje, dlatego jeśli znasz i lubisz jego poprzednie filmy (Babel, 21 gramów, Biutiful czy nawet Birdmana) to istnieje spora szansa, że i "Zjawa" przypadnie ci do gustu. Dla mnie to mocna 8, rzecz warta obejrzenia choćby tylko ze względu na zdjęcia.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2016 19:19
A hard day's night - pierwszy film z Beatlesami.
Świetny i wierny zapis tamtych czasów, czuć tchnienie czegoś, co już nigdy nie wróci.
Przez film przewija się masa kawałków zespołu, a i oni sami ukazani są jak zwykli ludzie, co bardzo zjednuje.
Jest poczucie humoru, są fantastyczne zdjęcia, będące próbą uchwycenia magii lat 60.
Do filmu chce się wracać.
Po raz pierwszy oglądałem go prawie 30 lat temu, i nadal budzi tak samo żywe emocje.
Gorąco polecam :)

:yes:
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
elkowa Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Nowy Sącz
Dodane dnia 25-02-2016 16:50
"Pokój" (The room), chwalony za nominacje do Oscara, ale pierwsza połowa jak dla mnie była dość nudna. Dopiero później bardziej się rozkręca.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Darcon Redaktor
  • Postów: 173
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 26-02-2016 22:52
Zjawa - warto zobaczyć, nie koniecznie w kinie, ale jeśli w domu, to tylko wieczorem przy zgaszonym świetle :)
Pokój - nie rozumiem tych nominacji do Oskara, za kontrowersyjny temat?
Sicario - jak ktoś lubi mocne, dobre kino policyjne. Del Toro i Blunt na dobrym poziomie.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gotchegacon22 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Kańczuga
Dodane dnia 10-03-2016 14:50
Darcon napisał:
Zjawa - warto zobaczyć, nie koniecznie w kinie, ale jeśli w domu, to tylko wieczorem przy zgaszonym świetle :)
Pokój - nie rozumiem tych nominacji do Oskara, za kontrowersyjny temat?
Sicario - jak ktoś lubi mocne, dobre kino policyjne. Del Toro i Blunt na dobrym poziomie.



Na Zjawie się wynudziłem. Zdecydowanie za długi. Piękne zdjęcia, nic więcej. Leo dostał Oscara za całokształt, a nie za tą rolę.
Pokój - genialny film. Zwłaszcza gra aktorska B. Larson i J. Tremblay! Zdecydowanie zasłużony Oscar. Szkoda, że Tremblay niedoceniony.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-03-2016 18:22
Kuracja, reżyseria Wojtek Smarzowski.

Młody lekarz psychiatra postanawia na trzy miesiące iść do psychiatryka, by symulować schizofrenika, aby bliżej poznać świat chorych.
Niestety, coś po drodze idzie nie tak...

Polecam, świetna rzecz :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Hellsing Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2016 17:05
What We Do in the Shadows - 'Co robimy w ukryciu' (2014) - świetna horror - komedia o wampirach. Jak najbardziej polecam - można się pośmiać.

Needful Things - 'Sprzedawca śmierci' (1993) - thriller na podstawie książki S. Kinga. Bardzo dobry, wciągający dreszczowiec. Jedna z lepszych ekranizacji Kinga. Również godne polecenia wszystkim filmidło.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-03-2016 16:20
Smętarz dla zwierzaków S. Kinga.
Fajny, klimatyczny, typowo kingowski horrorek.
Polecam fanom mistrza i nie tylko :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
natalia30 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2016 13:27
mi się podobał film Zjawa, Leo zasłużył sobie na tego Oscara :) spore wrażenie zrobił też na mnie Creed
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 24-03-2016 15:05
Odświeżyłem sobie kultowy serial "Tulipan" (1987) z rewelacyjnym Janem Monczką w roli Kalibabki :)
Polecam fanom dobrego, polskiego kina.

:yes:
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
sewintr76 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Zamość
Dodane dnia 07-04-2016 13:03
Gdzie można też serial oglądnąć w necie?
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 07-04-2016 13:42
Ja oglądałem na NEXT24.PL
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
FranekK Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 19-04-2016 13:40
Ja Deadpoola, najpierw myślałem, że beznadziejny, ale okazał sie naprawdę zaskakująco dobry.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-04-2016 16:53
Klasyka sprzed lat "Rain Man" z genialną rolą Dustina Hoffmana, i nie gorszą Toma Cruise'a :)
Czy muszę polecać?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
KaniaMonic Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 19-04-2016 17:32
Ja ostatnio oglądałem mangę Death Note i wciągnął mnie na maksa. Ponad 30 odcinkow praktycznie w tydzień wciągnąłem :)


http://klinika-chirurgii-plastycznej-warszawa.pl
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-04-2016 19:03
"Nietykalni" - kultowy film o mafii i nie tylko, z rewelacyjną obsadą - warto obejrzeć :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
JackR006 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Wyszków
Dodane dnia 02-05-2016 10:06
It (To) 1990 - ekranizacja książki S.Kinga. Klimatyczny horror o tytułowym "To", tajemniczej istocie (demonie) przybierającej postać cyrkowego clowna i siejącej spustoszenie w małym, amerykańskim miasteczku. Film dosyć długi - ponad 3h, ale warto poświęcić ten czas i zaznajomić się z tym tytułem. Polecam fanom King-a i nie tylko.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 04-05-2016 16:40
"Bez przebaczenia" - kultowy western z Clintem Eastwoodem - arcydzieło gatunku, a także świetny film obyczajowy, polecam :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]