Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
salata Użytkownik
Ja oglądałam "Nerve" bardzo fajny film o młodym pokoleniu.
Do góry
Autor
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
"W jak wendeta"
Wydaje się po latach, z perspektywy obecnych wydarzeń politycznych, że ten film wyprzedził swój czas. Czas, w którym liczą się emocje i opinie, a nie fakty i wiadomości. Gdy można podważyć wszystko.
Bardzo czytelne są tam nawiązania do spisku prochowego(w finałowej scenie zostaje wysadzony parlament). Widać w nim odbicie lęków przed terroryzmem, lecz nie tylko. Także przed totalitaryzmem(inwigilacja za pomocą systemów monitoringu).
W sytuacji, w której częste są porównania(chociaż nie zawsze uzasadnione) obecnej sytuacji politycznej do tej z lat 30.XX wieku, te lęki wydają się być silniejsze.
Do góry
Autor
marcia1987 Użytkownik
Dodane dnia 16-07-2017 19:49
bardzo podobał mi się film "Pogrzebany" w ostatnim czasie. Niby prawie nic się nie zmienia i film trwa w jednym miejscu, a trzyma w napięciu niepewności, rodzi wątpliwości i na prawdę wciąga
"Moje słowa lecą w górę, moje myśli pozostają na ziemi. Nie poparte myślą słowa nigdy nie wzniosą się do nieba. " W.Szekspir
Do góry
Strona WWW
Autor
introwerka Recenzent
Właśnie na łódzkim Transatlantyku widziałam „Chavelę” - dokument o legendarnej meksykańskiej pieśniarce Chaveli Vargas, niezwykłej osobowości i wielkiej artystce - gorąco polecam! :)
"Śmierć z bezgraniczną czułością."

(Birgitta Lillpers)
Do góry
Strona WWW
  • Skocz do forum:
ShoutBox
  • mr.odysseus
  • 24/07/2017 22:09
  • Tru. Ale niektórych słucha się pierońsko dobrze :)
  • Krzysztof Konrad
  • 24/07/2017 21:41
  • Mam taką teorię, że pisarze to kretacze i krasomowcy. Gadają dużo o niczym, ale sami nie wiedzą co i jak :
  • mr.odysseus
  • 24/07/2017 20:57
  • Rozumiem, nie znam niestety dobrych podręczników warsztatowych, chociaż Pinkera już mam kupionego i czeka na czytanie. Jest dużo takiej literatury po angielsku.
  • Maru
  • 24/07/2017 20:51
  • Uwaga, chwalę się! ^^ Lipcowy numer Histerii, a w nim moja "Sprawiedliwość"! :D
  • Krzysztof Konrad
  • 24/07/2017 20:38
  • Właśnie takie mnie nie interesują, gdyż nie mam kłopotów z motywacją. Jak chce to po prostu to robię. Ale byłoby miło dobrze wykonywać tę robotę.
  • mr.odysseus
  • 24/07/2017 20:37
  • Ale jeżeli ktoś lubi i potrzebuje takiego klimatu, to ksiazka spełnia swoje zadanie.
  • mr.odysseus
  • 24/07/2017 20:05
  • Krzysztof Konrad, "Będę pisarzem" Dorothei Brande jest całkiem całkiem, tylko trzeba wziac pod uwagę, że to jest poradnik czysto inspiratywny, motywujący. Nie ma tam za wiele o warsztacie.
Wspierają nas