Konkursy poetyckie
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Konkursy poetyckie
someone else Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2012 17:13
Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Oczywiście że biblioteki dokładają - bo powtarzam mają to w satusie - to są instytucje publiczne i główne punkty tych że statusów są zbierze, różnice dotyczą czysto technicznych szczegółów działania (godziny otwarcia, kary za przetrzymanie ilość wypożyczanych książek itd).


A jednak.

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Zresztą jakaś tu niekonsekwencja - z jednej strony marudzenie o naszych podatkach - z drugiej chęć zwiększenia wydatków (wydrukowanie powiedzmy 5 wierszy w 4 egzemplarzach to koszt ok 2 zł w przypadku gdyby miał to robić organizator - powiedzmy 500 uczestników to jakieś 4500 egzemplarzy).


Dlatego bardziej zachwalam komputery, ale skoro już ktoś musi drukować dla dobra sprawy... Cóż.

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Statystyki - o to ja poproszę te statystyki, czy też są tajne, jak ci wybitni autorzy którzy przez złe bibliotekarki nie dostali swojej szansy?


Zacytuję ponownie:

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Przykre jest że osoba która w jakiś tam sposób zajmuje się literaturą wygłasza, nie mającą żadnego oparcia w rzeczywistości


To Ty oskarżyłeś mnie o wygłaszanie opinii niemających oparcia w rzeczywistości. Dowód leży zatem po Twojej stronie. PS - bierz pod uwagę, że "nikt" to oczywiście tylko kolokwializm mający zaznaczyć znikomość jednej grupy osób względem drugiej.


Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Co do przepisów - nie pamiętam odnośnych paragrafów ale już napisałem do znajomego i kiedy będę miał odpowiedź natychmiast podam - nie lubię być gołosłowny...


I właśnie dlatego, na to także cierpliwie zaczekam.

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Zmiana większości przepisów dzięki którym władze gminne wspierają kulturę nie leży w ich gestii - poza tym większość gmin ma mimo wszystko ważniejsze problemy - przykładowo bezrobocie, pomoc społeczna i inne "pierdoły".


Przykre jest że osoba która w jakiś tam sposób zajmuje się literaturą wygłasza taką opinię. Jasne najlepiej w ogóle się nie zajmować kulturą, nauką i poezją, bo przecież są ważniejsze sprawy... Szkoda jeszcze, że przy tym te "ważniejsze" sprawy jakoś średnio im wychodzą...

Cytat:
wierszokleta napisał/a:
co do "wadliwej konstrukcji człowieka" - ponownie mnie autorze zasmucasz nie rozumiejąc tego prostego zwrotu. Pogłówkuj, pomyśl, bo podobno poezją się parasz...


Miałem tu zrobić znów off topic, ale mi się nie chce.



Cytat:
Emily napisał/a:
Cytat:
Masz lustrzane lenonki?

Mam.


No to musisz w nich już w ogóle wyglądać jak gwiazda rocka.

Cytat:
Emily napisał/a:Co do anonimowości uzyskiwanej poprzez godła - to też idealne rozwiązanie nie jest. Są ludzie twierdzący, że to bzdet, bo niektórych autorów można rozpoznać po stylu. Poza tym - część uczestników podpisuje się zawsze (albo prawie zawsze) tym samym godłem, a godła laureatów często są wymieniane w protokołach.


Ja wprowadziłbym anonimowość jeszcze do piłki nożnej, tak żeby piłkarze grali w kominiarkach i sędziowie nie byli poszkodowani, do sądów, tak żeby sędzia nie wiedzał kogo sądzi oraz do komitetu noblowskiego, tak żeby nie znano narodowości ani nazwiska naukowca...

Ludzie czy nie widzicie, że wszelkie szanujące się komisje i sądy funkcjonują inaczej (i jakoś sobie radzą)? I, że to absurd?
"Dobrzy artyści istnieją tylko w tym, co tworzą, sami przez się są zgoła niezajmujący. Wielki poeta, prawdziwie wielki poeta, jest najmniej poetyczną istotą na świecie."

Oscar Wilde
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 04-07-2012 20:10
Nie bardzo wiem co jednak - cóż wspólnego z organizacją konkursu mają godziny otwarcia biblioteki na przykład?

Jeszcze tylko należy wprowadzić obowiązek posiadania komputera i dostępu do internetu. I załatwione.

No z tego co wiem jak się wygłasza opinię i to jako prawdę objawioną to należałoby ją poprzeć dowodami. Ale niech będzie - można się np wybrać na pocztę i sprawdzić jak "świeci pustkami"
Polacy wysyłają 2 miliardy listów rocznie - to liczba świadcząca o tym że prawie nikt nie korzysta z jej usług.

Nie wygłaszam żadnej opinii - stwierdzam fakt dotyczący gmin. Jeśli dla ciebie literatura jest ważniejsza od jedzenia - szczerze podziwiam. Jednak jednostki administracji terytorialnej mają inne priorytety... ciekawe dlaczego?

Anonimowość jest, oczywiście mocno nieskutecznym, jednak środkiem który w założeniu ma chronić przed nepotyzmem. Nieskutecznym bo tu się kłania "wadliwa konstrukcja człowieka".

I całkiem na marginesie nie wydaje mi się żeby komisję noblowską można jeszcze zaliczać do szanujących się, po przykładowo skandalicznej nagrodzie dla Obamy.

Zresztą nie rozumiem w czym ta anonimowość przeszkadza, jedyny "kłopot" to wymyślenie godła.

I uogólniając - konkursy mają taką a nie inną formułę, mnie osobiście ona nie przeszkadza, ale przecież nie ma obowiązku uczestnictwa?
Mamy wybór, a jeśli ktoś uważa się za takiego geniusza to niech siedzi i czeka na pewno przyjdą do niego - z Noblem w rękach :D
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 04-07-2012 20:17
Cytat:
No to musisz w nich już w ogóle wyglądać jak gwiazda rocka.

Wyglądam lepiej niż gwiazda rocka - nie ćpam i nie jeżdżę w wykańczające trasy koncertowe.


Cytat:
Ludzie czy nie widzicie, że wszelkie szanujące się komisje i sądy funkcjonują inaczej (i jakoś sobie radzą)? I, że to absurd?

Jak odróżnić komisję szanującą się od nieszanującej się? Organizator Bierezina się nie szanuje, bo chce, żeby propozycje konkursowe opatrywać godłami? "Lampa" się nie szanuje, bo materiały do ewentualnej publikacji trzeba wysyłać pocztą?


Cytat:
I uogólniając - konkursy mają taką a nie inną formułę, mnie osobiście ona nie przeszkadza, ale przecież nie ma obowiązku uczestnictwa?

Jak wspomniałam już wcześniej - konkurs mi się nie podoba = nie wysyłam. Można dyskutować o sensowności poszczególnych punktów regulaminu, ale organizatorzy konkursów raczej naszego forum nie czytają.

Nie wiem, kurczę - someone, może rozpisz własny konkurs? Szkoda, żeby twoje refleksje się zmarnowały. Na pewno poradzisz sobie lepiej niż wszystkie bibliotekarki i nie-bibliotekarki.
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkursy poetyckie
someone else Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2012 20:54
Cytat:
Emily napisał/a:
Cytat:
No to musisz w nich już w ogóle wyglądać jak gwiazda rocka.

Wyglądam lepiej niż gwiazda rocka - nie ćpam i nie jeżdżę w wykańczające trasy koncertowe.

To może chociaż uprawiasz dużo seksu? :lol: Jednak jeżeli nadal chcesz pozostać w dobrej formie, myślę, że chyba powinnaś zmienić reguły portalowych konkursów i poprosić o te maszynopisy.



Cytat:
Emily napisał/a:
[quote]Ludzie czy nie widzicie, że wszelkie szanujące się komisje i sądy funkcjonują inaczej (i jakoś sobie radzą)? I, że to absurd?

Jak odróżnić komisję szanującą się od nieszanującej się? Organizator Bierezina się nie szanuje, bo chce, żeby propozycje konkursowe opatrywać godłami? "Lampa" się nie szanuje, bo materiały do ewentualnej publikacji trzeba wysyłać pocztą?


Nie napisałem, że komisje gdzie materiały trzeba wysyłać pocztą się nie szanują, ani, że nie szanują się komisje które żądają anonimowości. Napisałem, że znane mi szanujące się komisje o dziwo nie wymagają anonimowości, o nieszanujących się nie wspomniałem.

Cytat:
Emily napisał/a:
Nie wiem, kurczę - someone, może rozpisz własny konkurs? Szkoda, żeby twoje refleksje się zmarnowały.


I to jest myśl! Czekam na propozycje ze strony portalu :yes:



Cytat:
wierszokleta napisał/a:
Zresztą nie rozumiem w czym ta anonimowość przeszkadza, jedyny "kłopot" to wymyślenie godła.


Właściwie w niczym. Tu na portalu też większość posługuje się nickami. Dziwi mnie tylko to, że jest apodyktycznie narzucona.
"Dobrzy artyści istnieją tylko w tym, co tworzą, sami przez się są zgoła niezajmujący. Wielki poeta, prawdziwie wielki poeta, jest najmniej poetyczną istotą na świecie."

Oscar Wilde
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 04-07-2012 20:54
Cytat:
someone else napisał/a:
I to jest myśl! Czekam na propozycje ze strony portalu :yes:

Miałam na myśli, że zorganizujesz konkurs jako ty, co ma do tego portal?
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkursy poetyckie
someone else Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2012 21:31
Cytat:
Emily napisał/a:
Cytat:
someone else napisał/a:
I to jest myśl! Czekam na propozycje ze strony portalu :yes:

Miałam na myśli, że zorganizujesz konkurs jako ty, co ma do tego portal?


Jako ja, wspólnie z portalem i z Tobą. B)
"Dobrzy artyści istnieją tylko w tym, co tworzą, sami przez się są zgoła niezajmujący. Wielki poeta, prawdziwie wielki poeta, jest najmniej poetyczną istotą na świecie."

Oscar Wilde
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-07-2012 00:43
To w jaki sposób prace konkursowe mają być dostarczone określa regulamin konkursu, regulamin przygotowuje organizator, a więc w szczególności np bliblioteka a jeszcze ściślej jakaś Pani bibliotekarka, byc może taki regulamin musi być zatwierdzony przez jakąś grupę osób, ale to ciągle są ludzie którzy mogą zdecydować - elektronicznie albo papierowo. Jeśli elektronicznie to w regulaminie może a nawet powinno być określone szczegółowo w jakim pliku w jakim formacie, czy każdy wiersz w osobnym pliku, jaki powinien być format nazwy pliku itp. Byłam organizatorem konkursów (nie poetyckich) i wiem że nie ma odgórnych wymogów co do sposobu dostarczenia prac w naszym regulaminie był zapis że opowiadania należy przysyłać elektronicznie, a z jednej szkoły zostały przysłane tylko papierowo, bo dzieci pisały odręcznie, nie mając dostępu do kompuera czy e-maila, więc i odwrotne sytuacje też się jeszcze zdarzają.

Na pewno zmiana regulaminu jest możliwa, ale wymaga pewnego wysiłku, bo po pierwsze jeśli to jest konkurs z dużą liczbą przed to regulamin jest gotowy, wystarczy tylko uaktualnić w nim daty, a więc wymagałoby to zmiany tegoż "gotowca". Po drugie znaleźć komisję której forma elektroniczna będzie wystarczała, a jak nie to załatwić sponsora, który pokryje koszty drukowania prac, jeśłi komisja będzie miała taki kaprys. Wszystko to jest możliwe a płakanie że się nie da bo tak było i jest i musi być jest marudzeniem. Problemem moim zdaniem nie jest zmiana regulaminu, czy inny sposób organizacji konkursu, ale zmiana myślenia, przyzwyczajeń i rozejrzenie się wokół że świat sie zmienia czy tego chcemy czy nie.

Ale żeby cokolwiek zmienić to trzeba dotrzeć do tych osób instytucji które takie konkursy organizują (a całkiem możliwe że bardziej do członków komisji bo to oni pewnie sobie życzą w formie papierowej) z misją przyszłości.

Rozumiem Someone else, że na razie tylko pytasz o zdanie?

Jeśli chodzi o godło to uważam że to jest raczej zbędna szopka. Po pierwsze jeśli ktoś często wysyła prace na konkurs może posługiwać się tym samym godłem za każdym razem więc będzie rozpoznawalny po godle. Po drugie jeśli ktoś wyśle prace po raz pierwszy to jego nazwisko i imię które nic nie mówi komisji jest jak godło. Członek komisji cokolwiek posiada godło czy nazwisko jest w stanie w jakiś sposób sprawdzić daną osobę dzięki wszechobecnemu internetowi, ale nie myslę że mając 300 prac komisja to sprawdza. Po trzecie jeśli w komisji zasiada znajomy poety to czy posługuje się on godłem czy nazwiskiem jest w stanie bez problemu potraktować go "po znajomości". Sens godła jest jedynie wtedy jeśłi jest ono nadawane przez osobę przyjmującą prace, a nie przez samego uczestnika konkursu. Ale żeby i tę sprawę zmienić to znowu pozostaje iść z kagankiem i misją do bibliotek czy innych organizatorów, albo samemu być organizatorem.
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
someone else Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 05-07-2012 18:46
Cytat:
Alga napisał/a:
To w jaki sposób prace konkursowe mają być dostarczone określa regulamin konkursu, regulamin przygotowuje organizator, a więc w szczególności np bliblioteka a jeszcze ściślej jakaś Pani bibliotekarka, byc może taki regulamin musi być zatwierdzony przez jakąś grupę osób, ale to ciągle są ludzie którzy mogą zdecydować - elektronicznie albo papierowo.


Też mi się tak wydawało. :|

Cytat:
Alga napisał/a:
Rozumiem Someone else, że na razie tylko pytasz o zdanie?


Tak. Obawiam się, że dokonanie jakichś zmian w tym temacie będzie możliwe tylko gdy nastąpi zmiana pokoleniowa osób które stoją za tymi konkursami. Albo gdy zdecydują się na próbę włączyć do tego skrzynki mailowe i zdziwią się dlaczego frekwencja wzrosła im np. o 300%.
"Dobrzy artyści istnieją tylko w tym, co tworzą, sami przez się są zgoła niezajmujący. Wielki poeta, prawdziwie wielki poeta, jest najmniej poetyczną istotą na świecie."

Oscar Wilde
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 05-07-2012 21:32
Widzę że cierpicie na jakąś fobię na punkcie pań bibliotekarek - samo zło w waszych oczach,
Swietnie będzie kiedy frekwencja wzrośnie o 300% - żaden człowiek przy zdrowych zmysłach nie zgodzi się na jurorowanie już obecnie 90 % wysyłanych nie nadaje się do niczego i nie warte tych 5 zł wydanych na wysłanie.

I na marginesie pani bibliotekarka ewentualnie przepisuje regulamin ale go nie pisze. (nie wiem czy słyszeliście że biblioteki mają dyrektorów)
Oczywiście cały czas mówię o konkursach z nagrodami finansowymi a nie rzeczowymi w postaci książki pani Kowalskiej albo mp3 za 50 złotych...
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-07-2012 21:49
Tak Wierszokleto przy duzych konkursach trzymanie się organizacji w tradycyjny (przyjęty) sposób może wynikać z ryzyka, ponieważ konkurs może zostać podważony w wyniku oskarżenia że został on przeprowadzony stronniczo, czy niewłaściwie. Jak jest tradycyjnie to większy spokój że nikt się nie przyczepi. Tak to może być spore ryzyko, przy konkursach z nagrodami pieniężnymi. Nie mam nic do pań bibliotekarek, dyrektor to ciągle człowiek który może podjąć decyzję jak zorganizować konkurs.

Myślę że jest jeszcze jedna istotna kwestia, przy plikach i elektronicznych wersjach, jest większe prawdopodobieństwo że coś się usunie, pomiesza itp... W związku z tym sporym krokiem w kierunku zmiany mogłoby być przygotowanie programu wspomagającego obsługę takiego konkursu, katalogowanie, przeglądanie i tym samym ocenę prac z uwzględnieniem możliwości dodawania notatek, punktów, sortowania prac indywidualnie przez każdego oceniającego.

Ja nie mam takich planów, ale myślałam że Someone else zbierasz opinie bo chcesz coś z tym zrobić, ale cóż samo się nic nie zrobi, pozostaje czekać. :)
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
someone else Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2012 02:48
Cytat:
Widzę że cierpicie na jakąś fobię na punkcie pań bibliotekarek - samo zło w waszych oczach


Tu nie chodzi tylko o panie bibliotekarki, ale też o innych organizatorów. Nie mam nic do zawodu redaktora czy bibliotekarki, przeszkadza mi tylko to, że nie korzysta się z oczywistego potencjału poczty elektronicznej który mógłby zadziałać tylko na korzyść.

Cytat:
Swietnie będzie kiedy frekwencja wzrośnie o 300% - żaden człowiek przy zdrowych zmysłach nie zgodzi się na jurorowanie już obecnie 90 % wysyłanych nie nadaje się do niczego i nie warte tych 5 zł wydanych na wysłanie.


Skoro tak się boją ilości wierszy i nie chce im się tego sprawdzać, to po co w ogóle organizują te konkursy? Może niech w ogóle postawią warunek dostarczenia wiersza gołębiem pocztowym, wtedy frekwencja będzie zadowalająca.

Cytat:
Ja nie mam takich planów, ale myślałam że Someone else zbierasz opinie bo chcesz coś z tym zrobić


Niestety potrafię pisać tylko względnie proste programy w języku c. :lol: Poza tym nie bardzo wiem co miałbym z tym zrobić. Zacząć bombardować wydawnictwa i biblioteki listami na ten temat?
"Dobrzy artyści istnieją tylko w tym, co tworzą, sami przez się są zgoła niezajmujący. Wielki poeta, prawdziwie wielki poeta, jest najmniej poetyczną istotą na świecie."

Oscar Wilde
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2012 10:01
Cytat:
Niestety potrafię pisać tylko względnie proste programy w języku c.


Ja jeszcze mniej bo tylko html i namiastkę php. Tylko że ja nic nie mówiłam o tym że masz wszystko robić sam. Można założyć organizację, albo poszukać już istniejącej która...

Cytat:
Poza tym nie bardzo wiem co miałbym z tym zrobić. Zacząć bombardować wydawnictwa i biblioteki listami na ten temat?


Ja też nie wiem co miałbyś z tym zrobić. :lol: No właśnie po Twoim stwierdzeniu że chcesz tylko zebrać opinie (ale nie masz żadnych dalszych z tym planów) powinnam się zamknąć. Z tym że kiedy przeczytałam Twój podpis o wyobraźni to mnie poniosło troszkę. No i pogadaliśmy sobie:lol:
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 06-07-2012 17:25
O, przypomniało mi się - jeśli już mówimy o bezsensowności niektórych punktów regulaminów - mnie zawsze rozbraja, kiedy laureat po nagrodę musi przyjechać osobiście, a organizator nie zwraca kosztów podróży&wyżywienia&noclegu.
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Konkursy poetyckie
someone else Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2012 19:03
Cytat:
Emily napisał/a:
O, przypomniało mi się - jeśli już mówimy o bezsensowności niektórych punktów regulaminów - mnie zawsze rozbraja, kiedy laureat po nagrodę musi przyjechać osobiście, a organizator nie zwraca kosztów podróży&wyżywienia&noclegu.


No tak, jest to ewidentny faux pas.
"Dobrzy artyści istnieją tylko w tym, co tworzą, sami przez się są zgoła niezajmujący. Wielki poeta, prawdziwie wielki poeta, jest najmniej poetyczną istotą na świecie."

Oscar Wilde
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 20-08-2013 09:30
Cytat:
mnie zawsze rozbraja, kiedy laureat po nagrodę musi przyjechać osobiście, a organizator nie zwraca kosztów podróży&wyżywienia&noclegu.
- ja raz miałam sytuację, że otrzymałam nagrodę pieniężną i nie dałam rady pojechać. Musiałam się pożegnać z wygraną. Pani przez telefon nie chciała nawet mi powiedzieć jak wysoka była ta nagroda. O ile rozumiem, że regulamin zakładał, że należy odebrać nagrodę osobiście to ok, ale traktowanie osoby na zasadzie "i tak Ci nie powiem co wygrałeś" to chamstwo moim zdaniem.
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Konkursy poetyckie
indie Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 24-04-2017 23:13
Odświeżam temat! :)

Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie - czy branie udziału w ogólnopolskich konkursach poetyckich ma sens? Mam na myśli wydarzenia takie jak OKP Bierezina czy Różewicza, gdzie stawką jest wydanie książki debiutanta/stosunkowo duża nagroda pieniężna. Nigdy się w to nie bawiłam i nie zamierzam, zastanawia mnie jednak czy tylko ja widzę to w takich czarnych barwach: systematycznie śledzę aktualności kulturalne i mam wrażenie, że 80% zwycięskich prac jest po prostu słabych, nieraz odstręczających wulgarnością czy bylejakością. Nie chcę generalizować, zdarzają się też dobre teksty, jednak większość nie powinna ujrzeć światła dziennego (w mojej opinii). To prowadzi do konkluzji, że zostanie laureatem takiego konkursu jest wątpliwym zaszczytem. Co o tym myślicie? Mam rację czy po prostu nie nadążam za trendami i najzwyczajniej w świecie przesadzam?
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]