Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2012 09:45
...
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2012 12:20
Oba tematy mogą być bardzo ciekawe dla czytelników, ponieważ dla większości ludzi były to środowiska całkowcie niedostępne. Zresztą każdy temat odpowiednio podany jest interesujący. Wszystko zależy od autora.
Dla mnie mogłoby to być ciekawe, o ile absurdy są pokazane z odpowiednią dawką ironii. Niektórzy ludzie potrafią być tak głupi, że czytanie o ich zachowaniach na poważnie mogłoby pogłębić tylko moją depresję.
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2012 22:13
...
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2012 23:34
Dlatego uwielbiam Szwejka. Haszek, tworząc ze swojego bohatera totalną gapę, ale nie idiotę, umiejętnie obnaża całą głupotę otaczającego nas świata.
Trochę inaczej zrobił to Dołęga-Mostowicz w Karierze Nikodema Dyzmy. Stworzył bohatera prymitywnego, durnego i chamskiego, w którym rzekoma elita zobaczyła męża stanu. Mężczyzni doceniali charyzmę, a kobiety fascynowała jego tajemniczość, bo jak inaczej można było wytłumaczyć jego niechęć do konwersacji.
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Leszek Sobeczko Użytkownik
  • Postów: 1303
  • Skąd: Rydułtowy
Dodane dnia 29-08-2012 00:18
mozetz - zapytam wprost, czy zamierzasz publikować u nas?
bo narobiłeś mi apetytu, że hey; a to dlatego, że byłem w wojsku swego czasu za panowania I sekretarzy i fali, atmosfera totalnej paranoi. z początku nie mogłem załapać czy służę krajowi, czy jestem w więzieniu;
Cytat:
Dla wielu opowiadania są nieprawdopodobne ( dla tych z nowych pokoleń nie znających wojska z tamtych czasów).
przeżyłem w realu, to słowo mnie nie zniesmaczy, a młodzi będą mieli niepowtarzalną okazję wyobrazić sobie np "pogrzeb peta" /oczywiście jeśli i taki folklor ująłeś/. więc jak będzie?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 29-08-2012 14:42
Również chętnie poczytałabym, co tam się działo, bo mój ślubny, odkąd wyszedł z wojska, a było to dość dawno, nie pisnął na jego temat ani słowa. I nie, żeby to była jakaś tajemnica wojskowa, ale zamknął ten okres swojego życia raz na zawsze, mówiąc, ze chce zapomnieć o tamtejszej paranoi. To jak? Będziesz publikować?
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-08-2012 03:42
Jak to napiszesz dobrze, dobrym językiem (=nie spieprzysz) i dostaniesz dobrą promocję (=dobre wydawnictwo albo media), to będziesz miał HIT !!!

W szczególności, że teraz mamy w Polsce silne skrzydło intelektualno-internetowe na prawicy, więc te kilka tysięcy egzemplarzy kupionych przez czytelników Uwarzam Rze, tudzież wyborców Korwina, nauczycieli historii, tudzież różnych solidrnościowców, masz jak w banku. Zresztą, taką bym obrał strategię marketingową tutaj, jako docelową grupę odbiorców. Z Twoich wypowiedzi jasno też wynika, że i nie powinno być to środowisko Tobie obce.

Dlatego koniecznie uderzaj jak najwyżej, do URz, ew. do Gazety Polskiej.
Wyborcza nigdy Ci czegoś takiego nie puści, chyba, że pozmieniasz połowę. Ja mam sam znajomych w Rzepie i URz, więc jeśli jesteś zainteresowany, to mogę Ci pomóc. Wystarczy tylko, że napiszesz do mnie wiadomość.

(Trzymam za Ciebie kciuki, bo i w mojej rodzinie były niedawno problemy z różowo-czerwonymi....)

Powodzenia!
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2012 08:53
...
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 02-09-2012 12:09
Mozets - mnie tematyka twoich książek interesuje. Jeśli nie jest zanadto (!) szwejkowska ani szczegółowa i obszerna, a to z innych powodów niż lenistwo czytelnicze. Gdzie można je przeczytać?
Sok
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2012 16:35
Mozets, coś z tych czasów pamiętam, także to, że nikt nie zmuszał być oficerem LWP, szczególnie politrukiem. Gdybyś mi napisał, ile siana i jakiego koloru trzeba mieć w głowie, żeby wiązać się z tą działalnością, jak bardzo trzeba być łakomym na "socjalistyczne dobra", a nadto - kiedy pojawia się wstyd i potrzeba naprawy. Czy to czasami nie kolejne dostosowanie? Na koniec, co takiego chcesz opowiedzieć, żebym potrafiła Ci uwierzyć, bo opis rzeczywistości w "ludowym wojsku" jak i w całej "ludowości" wywołuje torsje.
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2012 22:40
...
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2012 23:40
Oj Mozets, Mozets! Jestem kobietą i do tego wiekową, więc nie przysyłaj mi swojego utworu, za dużo widziałam, za dużo wiem.
Napisałeś: Kto w cywilu miał łatwy start dla dzieci na studia , nie będąc aktywnym i oddanym działaczem partii? W tym zdaniu jedno słowo jest godne uwagi: "łatwe". Chcę uściślić, że żyje w Polsce trochę ludzi po cywilnych studiach, niekoniecznie dzieci działaczy.
Na szeroką dyskusję ze mną nie licz, bo dla mnie ona nie ma sensu, mimo to dorzucę dwa słowa.
Piszesz: „nauczę was strzelać – we właściwym czasie powiem w którą stronę...”
W którą stronę w 1956 roku kazali żołnierzom strzelać polscy oficerowie?
W 1981 roku wygrałam litr wódy od jednego politycznego. Uważał, że jego zadanie polega na opowiadaniu głupotek, w które i tak chłopcy nie wierzą. Postawiłam na opcję, że lada dzień każą mu do tych chłopców strzelać, gdyby nie daj Boże nie chcieli wykonać rozkazu.
Ten oficer okazał się porządny - przy najbliższej okazji wręczył mi bez słowa dwie półlitrówki.
Takie bywają skutki zabawy zapałkami.
Na zakończenie, dla równowagi, dodam, że znałam jednego, który w 1956 nie pozwolił swoim żołnierzom strzelać do ludzi. Wiesz coś o tym?
Jeżeli tak, to napisz o nim.
To koniec naszej rozmowy.
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 04-09-2012 10:39
Dagil, nie bądź tak surowa. Debiutanta należy zachęcić, wesprzeć, żeby wstępując na nasze forum dobrze się poczuł. Może zapowiada się na tęgiego pisarza. A nawet jeśli nie, to niech spróbuje. Do niedawna jego duchowy "brat" za podobną tematykę osiągał na PP wysokie notowania. Tylko, gdy wyczerpał temat, usunął się - w cień. Niepotrzebnie, ale może poczuł, że już się wypisał.
Nie trzeba nikogo na tym forum rozliczać z jego życiowych wyborów. Może ktoś - tu pofantazjuję - mieszkał daleko od wszelkich metropolii, a w domu była np piątka rodzeństwa i starszy, który nie miał specjalnych ciągot do nauki, chciał szybko pomóc finansowo rodzinie, więc wybrał zawód oficera. Przed wojną to było ho,ho. Teraz niech to ładnie opisze, a panowie będą zadowoleni. Nie szkodzi, że panie mniej to interesuje (niektóre tak), bo nie widziały wojska. Nam wystarczają dowcipy, jakie koledzy ze studiów przynosili ze studium wojskowego np: ile żołnierz ma par butów i z czego? Dwie, z czego jedne w magazynie.
A wiec Mozets - możesz!
Sok
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2012 19:54
...
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2012 19:55
Sokol, nie sprowadzaj sprawy do mojego wpisu. Nikt mnie nie upoważnil do zabierania głosu w imieniu wszystkich. Pytanie brzmi: Czy ta tematyka jest interesująca?
Sensowny wpis dał ekonomista: " każdy temat odpowiednio podany jest interesujący".
Mnie nie bawią "pamiętniki", które też można pisać, ale takowe radziłabym wysyłać do IPN-u lub podobnej instytucji, co nie oznacza, że jacyś czytelnicy zawsze się znajdują, np. Ty, sokol. Już się zdeklarowałaś. A ja nikogo od portalu nie odstraszam, nie mam do tego ani prawa, ani ochoty.
Dałam jedynie moją odpowiedź na pytanie, Ty dałaś inną i wszystko w porządku.
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 05-09-2012 11:36
Uważam, że temat stał się nadmiernie rozdmuchany. Debiutancie, wkroczyłeś tu niedawno, więc dawaj, jeśli chcesz próbki na stronie głównej, albo nie, i tyle. Mnie aż tak szczegółowo sprawy wojska nie bardzo poruszają, bo nie jestem zwolennikiem Szwejka, ale próbowałam cię zachęcić, abyś się dobrze poczuł na PP. Jednak gwarantuję, że celność przedstawienia ciekawej tematyki i humor znajdzie tu wielu zwolenników. Ja też zajrzę, bo lubię poznawać nieznane terytoria.
Bylebyś Mozets nie gubił się w takim wielosłowiu, jaki tu zaprezentowałeś w komentarzach dyskusji, bo zanudzisz. Po drugie: raczej nie zrażaj sobie ewentualnych odbiorców. Na PP panuje życzliwa atmosfera i nie ma zwalczania innych autorów. Przynajmniej mnie się tak wydaje.
Sok
Do góry
Autor
RE: Czy ta tematyka w ogóle jest interesująca?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-09-2012 12:52
Autor tego tematu usunął wszystkie swoje wypowiedzi. Tym samym wątek zamykam...
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.