Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 28-11-2012 17:07
Anonimowość jest tylko pozorna. Tak naprawdę można łatwo namierzyć tych ludzi, ale - powiedzmy sobie szczerze - komu się chce? A niewielu jest takich, którzy umieją i zabezpieczają się tak, że nie da się ich znaleźć. Reszcie się tylko wydaje, że jak nie ma imienia i nazwiska, to są anonimowi i mogą bluzgać na kogo chcą.

- tak napisała Atagonistka, i owszem, tak jest dla hakerów i inszych służb, nie sądzę aby piszący poświęcił sobie tyle trudu by rozszyfrować kto kryje się pod nickiem, na ten przykład Abi-syn.

NIektóre portale WYMAGAJĄ podania imienia i nazwiska, insza sprawa czy te podane są prawdziwe, nieważne, myślę, że agresja jednak maleje wraz z większym poziomem identyfikacji, pytanie dlaczego kibole zakrywają twarz, wydaje się retoryką, oni idą na zadymę.

Tak, podpisuję się pod deklaracją na PP, przynajmniej się starajmy być rzeczowi, zarówno dla komentarzy pozytywnych, jak i tych na nie. Pozostaje pytanie co z tymi, które ni ziębią ni grzeją, te chyba też właśnie w taki sposób trzeba opisać
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 18:50
A tak naprawdę to o jakiej skali mówimy? Ilu jest takich użytkowników? Dwóch, pięciu, dziesięciu? Nie, podejrzewam, że przynajmniej ze stu, bo dla dziesięciu nie byłoby sensu robić takiej akcji.

Rzadziej bywam, że więc nie zauważyłem na PP nagminnej agresji lub nienawiści, ale widocznie jest tragicznie skoro trzeba aż tak dramatycznie apelować. A ja przestałem komentować, bo miałem sygnały, że mój sposób komentowania nie jest mile widziany. Czytam więc sobie już tylko, ale moje uwagi zostawiam dla siebie. Po takim apelu czułbym się podwójnie niezręcznie, gdybym miał kogoś skrytykować w moim stylu.
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 28-11-2012 19:00
Cytat:
A tak naprawdę to o jakiej skali mówimy? Ilu jest takich użytkowników? Dwóch, pięciu, dziesięciu? Nie, podejrzewam, że przynajmniej ze stu, bo dla dziesięciu nie byłoby sensu robić takiej akcji.
Nie spotkałeś nigdy portalu/forum rozbebeszonego przez dwóch/pięciu/dziesięciu userów? Naprawdę potrzeba stu?
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 19:05
Cytat:
widocznie jest tragicznie skoro trzeba aż tak dramatycznie apelować

Delikatnie przypominamy jeno :)

Cytat:
A ja przestałem komentować, bo miałem sygnały, że mój sposób komentowania nie jest mile widziany.

A to jest tak zwane odwracanie kota ogonem :)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 19:12
Hmmm... nie wiedziałem, że w takim stanie zagrożenia tutaj żyjemy.



Wasinko, ja bym wolał, żeby administratorzy i co światlejsi użytkownicy nie stawiali się w pozycji tych lepszych, kulturalniejszych czy mądrzejszych :)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
creep Użytkownik
  • Postów: 614
  • Skąd: Stąd
Dodane dnia 28-11-2012 19:38
:) nie żyjemy w stanie zagrożenia, i nie ma dramatyzmu - i nie postrzegam siebie jako lepszego, kulturalniejszego, mądrzejszego - nie o to chodzi -

i nie chodzi również o jakieś szablony, o niekomentowanie - po co wchodzić w skrajności? po co sinusoida?

chodzi o komentowanie: zarówno pozytywne i negatywne, ale: ze smakiem, w sposób rozbudowany, aby się wzajemnie wymieniać doświadczeniem, jest różnica między wpisem: beznadziejne, słabe, bez sensu, a wpisem: słabe, ale to lub to można tak, to można poprawić, doszlifować -

a więc: chodzi o Herbertowski smak, wyważenie, poziom, a nie pion, pomoc, a nie bicie po głowie komentatorskim tępym toporem -
PP jak każda wspólnota zrzeszająca różne osobowości, charaktery, temperamenty potrzebuje pewnych jasnych granic, przypomnienia kierunku, czystych zasad i reguł, aby każdy czuł się Tutaj dobrze - a co do liczby, zupa grzybowa straci na jakości, jak się doda np. dwa muchomorki

- i o
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 19:56
Cytat:
Wasinko, ja bym wolał, żeby administratorzy i co światlejsi użytkownicy nie stawiali się w pozycji tych lepszych, kulturalniejszych czy mądrzejszych

Ojej, ojej, zupełnie nie w tym kierunku było to wszystko nakreślone, ekonomisto. To raczej kwestia podsumowania,rozwinięcia/dopowiedzenia niektórych punktów regulaminu, żeby przypomnieć ideę portalu. Nie jest to forma napominania, zupełnie nie. Raczej dbania o Użytkowników - bez rozdzielania admini nie-admini :)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 20:03
Wasinko, nie widzisz, że dbanie o innych stawia Was w nadrzędnej pozycji? :)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 28-11-2012 20:13
Cytat:
ekonomista napisał/a:
Wasinko, nie widzisz, że dbanie o innych stawia Was w nadrzędnej pozycji? :)

Sugerujesz, że powinniśmy przestać dbać i beztrosko udać się na piwo? ;)
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 20:14
Cytat:
ekonomista napisał/a:
Wasinko, nie widzisz, że dbanie o innych stawia Was w nadrzędnej pozycji? :)



Wiesz, ekonomisto, troszkę nie rozumiem o co Ci idzie. Nadrzędnej? W jakim sensie? Czujesz się jakoś uciskany przed Administrację? :) A może odbierasz to jak propagandę? Ja raczej jak promowanie tego co jest ok i się sprawdza, jak widać.
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 21:15
Ekonomisto, w ten sposób możemy czepiać się każdego słowa i każdej dobrej intencji.
Jeżeli chcę troszczyć się/dbać o, na przykład,moją rodzinę, to znaczy, że stawiam się w nadrzędnej pozycji?
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 21:31
Nie chcę być traktowany protekcjonalnie jako użytkownik. Nie chcę, zeby ktoś mu sugerował jak mam komentować itd.
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 21:36
Te sugestie raczej były dla tych (bo tacy często się pojawiają na portalach), którzy nie wiedzą od czego zacząć, nie potrafią inaczej napisać niż fajne albo nie podoba mi się.

Szablony to zło, ale od czegoś trzeba zacząć.
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 21:42
Protekcjonalnie, no proszę.
Nikt nie mówi Ci, jak masz komentować, ale byś zachował kulturę i szacunek dla drugiego człowieka.
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 28-11-2012 21:46
Jeśli się podoba, to też fajnie, jak się napisze dlaczego. Autora pogłaskać też czasem trzeba, jak zasłuży :D

A tak poważnie, nikt nie komu nie mówi, jak komentować, tylko wymaga się szacunku do drugiego człowieka. Nic więcej. Komentuj tak, jak rozmawiałbyś z autorem o jego tekście, gdyby siedział naprzeciwko. Życzliwie, z taktem, szacunkiem, ale szczerze. Uważam, że największymi krzywdami, jakie można zrobić, jest kłamanie i krytykowanie dla samej krytyki.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 21:57
Ale tutaj na PP naprawdę nie jest wcale źle. Wręcz bym powiedział, że to oaza spokoju i kultury. Czasem trafi się ktoś, kto nie potrafi poskromić emocji, ale naprawdę rzadko. A z Waszej deklaracji płynie myśl, że jest źle z kulturą wśród użytkowników :)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
creep Użytkownik
  • Postów: 614
  • Skąd: Stąd
Dodane dnia 28-11-2012 22:08
protekcjonalnie? hm - równie dobrze mógłbym napisać, że jako kierowca jestem traktowany protekcjonalnie, bo mi postawili znak "stop" i utrudniają płynną jazdę bez trzymanki :)

Cytat:
Czasem trafi się ktoś, kto nie potrafi poskromić emocji, ale naprawdę rzadko.
"

właśnie kluczowe jest to "czasem' i "ktoś" - "Czasem" "ktoś" czyni sporą różnicę - po to przypomnienie granic, zakreślenie terenu wolności, aby wolność "ktosia" nie ograniczała wolności kogoś innego - czysty personalizm :)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2012 22:18
Cytat:
z Waszej deklaracji płynie myśl, że jest źle z kulturą wśród użytkowników

Jako już rzekłam, to tylko przypomnienie/uzupełnienie regulaminu/idei portalu, nie jakowyś prztyczek w nos dla Użytkowników.
Jeśli tak to może być odebrane - to mogę tylko zapewnić, że nie to było naszym celem.
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 29-11-2012 01:23
Ależ zwrócenie uwagi na problem zawsze jest wskazane, ale Deklaracja to trochę jak mierzenie z armaty w komara :) Trzeba uważać, bo można przy okazji uśmiercić Bogu ducha winne muszki, motylki i koniki polne ;)
Do góry
Autor
RE: Deklaracja ideowa Portalu Pisarskiego
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 29-11-2012 08:16
Odwiedzam czasem inne portale, nigdzie nie potrafię zagrzać miejsca. Między innymi z powodu atmosfery, która tam panuje.
Osobiste przytyki, plotki, grupki i grupeczki.

U nas naprawdę jest miło :)

Nie ruszam się stąd nigdzie :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]