Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Autor
Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-03-2008 09:39
Dosyć ciekawy temat wypłynął shoutboxie. Myślę, że można to sformułować nieco dłuższe wypowiedzi niż 200 znaków ;)

Według mnie coś, po końcu naszego życia być powinno, ale tylko powinno. Prawda jest taka, że w większości religii to sam człowiek karmi się nadzieją życia pozagrobowego, a w wizjach końca świata zawsze na końcu pojawia się jakiś promyk nadziei (Ragnarok - drzewo życia, Hinduizm - koniec nieustannego procesu reinkarnacji, Katolicyzm - Niebo na Ziemi itp..) Inna sprawa, jak kto traktuje Biblię czy źródła swojej wiary. Wyobrażenie o życiu po śmierci istnieje chyba od początku istnienia naszego gatunku... Ale tak naprawdę pewni jesteśmy tylko jednego - śmierci ;) Wierzyć to także znaczy zadawać pytania, czekam na wasze wypowiedzi :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Dragon Użytkownik
  • Postów: 34
  • Skąd: Łuków
Dodane dnia 24-03-2008 10:54
Ekhm... Przyjaciele, rodacy, Polacy!
Koniec z kapitalistycznymi bzdurkami. Po śmierci czeka na nas Wielki Księgowy, który rozlicza nas z grzechów i dobrych uczynków. Tak twierdzę Ja, tak twierdził towarzysz Lenin i... Nie! Zostawcie mnie! Lud musi wiedzieć!!!!



A tak na serio. Po śmierci coś musi być. Cokolwiek, ale musi.
http://www.dragonblog.ovh.org
Mój Blog.
http://www.lastfm.pl/user/.../MarcinGorski/
Co słucham
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2008 12:00
Dlaczego niemal każdy ludzik chce mieć patent i wyłączność na reprezentowanie Pana Boga?
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2008 12:09
niemal...właśnie, niemal każdy
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 24-03-2008 22:26
a ja wolałabym żeby nic nie było, choć wiele czytałam o tym że jednak coś jest :|
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 25-03-2008 14:36
Cytat:
fantasja napisał/a:
Dlaczego niemal każdy ludzik chce mieć patent i wyłączność na reprezentowanie Pana Boga?

to chyba nic złego?:) poza tym jest to delikatne zjawisko, nie dramatyzowałbym ;-)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 25-03-2008 17:43
delikatne? chyba nie, ale nieszkodliwe...
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2008 01:06
Cytat:
Dragon napisał/a:
Ekhm... Przyjaciele, rodacy, Polacy!
Koniec z kapitalistycznymi bzdurkami. Po śmierci czeka na nas Wielki Księgowy, który rozlicza nas z grzechów i dobrych uczynków. Tak twierdzę Ja, tak twierdził towarzysz Lenin i... Nie! Zostawcie mnie! Lud musi wiedzieć!!!!



A tak na serio. Po śmierci coś musi być. Cokolwiek, ale musi.

A to niby czemu?

Cytat:
fantasja napisał/a:
Dlaczego niemal każdy ludzik chce mieć patent i wyłączność na reprezentowanie Pana Boga?


ja tam nie chcę
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-03-2008 17:01
może nie chcesz, ale egoistką jesteś, bo każdy w jakimś stopniu ;)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
fantasja Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2008 20:32
Nic nie dzieje się bez przyczyny

Mimo to śmierć nie zawsze oznacza koniec świata. W ogóle koniec świata jest nie możliwy tak jak początek nie był możliwy. Jest to zwykłe i proste zapętlenie, być może są to punkty wspólne okręgu lub elipsy.
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-03-2008 21:13
ładnie powiedziane :)
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2008 22:57
Cytat:
isa napisał/a:
może nie chcesz, ale egoistką jesteś, bo każdy w jakimś stopniu ;)

Ależ ja nie twierdzę, że jest inaczej, napisałam tylko, że nie chciałabym miec patetntu i wyłączności na reprezentowanie Boga. To nie jest to samo :)
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 28-03-2008 23:15
no ok :) w takim razie masz rację.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Ita Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2008 22:56
Moim zdaniem znajdujemy się w powtarzającym cyklu śmierci i narodzin...Następne życie jest uwarunkowane prawem karmy...Dlatego gdzie znajdziemy się następnie zależy tylko od nas, od tego w jaki sposób rozwijamy się duchowo...
To takie moje wejście w temat, który mi się spodobał;)
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 05-04-2008 22:48
Ita, jesteś może buddystką?
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2008 00:01
Powiedziałabym raczej...Kryszna Hare Hare...:) za to ją kocham:)
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 06-04-2008 12:16
do mnie prawo karmy nie przemawia... czytałam ciut o tym, żeby samą siebie przekonać, ale przyniosło to skutek odwrotny.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Ita Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2008 18:35
Rzeczywiście do niektórych nie przemawia...Zreszta ten temat jest mocno zawiły..tak samo jak reinkarnacja- chocby biorac pod uwage mnie i moja kolezanke obydwie wierzymy w ponowne narodziny, a jednak w naszych wierzeniach sa spore roznice...
Isa:) nie wiem jakie przeczytalas ksiazki na te temat ale moze wybieralas zle Jezeli cie to interesuje w jakis sposb nadal to polecam ci te, ktore napisal Śri Śrimad A. C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada,np . "Reinkarnacja"i "BhagavatGite, taka jaka jest"- z tym, że jest trudniejsza...
Jestem wyznania Kryszny:)
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-05-2008 11:25
Ita, zapomniała dodac bardzo wazna pozycje do tych polecanych... Nauki Królowej Kuntii:D czuje do niej sentyment, jak na woodstocku bakhta napisał mi w niej dedykację "żebyś latała jak pszczoła nad ulem, a nie jak mucha nad gównem" przepraszam, za brzydkie słówko, ale taki był cytat.B)
Co do tematu, nigdy sie nad tym nie zastanawiałam, jestem chrześcijanką, wierzę i ufam Bogu, śmierć to dla mnie w pewnym stopniu zagadka, a w pewnym konieczność i kontynuacja życia.
Do góry
Autor
RE: Smierć, Koniec Świata... i co dalej?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-05-2008 12:00
Nic nie mam do Krysznowców, bo to takie kolorowe, śpiewające ludki, więc co mam do nich mieć? :) Mam natomiast poważne zastrzeżenia do teorii reinkarnacji. Jedno z nich to pestka, bo ty tylko moje "widzimisie", ale drugie to sprzeczność, która tę teorię dyskwalifikuje:

1. nie podoba mi się, że jestem żebrakiem (przykład), bo jakaś obca osoba (bo tak nazywam osobę, której nie znam i nigdy nie widziałem) była niegrzeczna. Co gorsza - każdy człowiek, który mnie widzi żebrzącego, mówi "należało mu się". Nijak się to ma do mojej wewnętrznej definicji sprawiedliwości.

2. jeśli reinkarnacja jest prawdą, a to oznacza, że "dusze" krążą w obwodzie zamkniętym, gdzie część z nich otrzymuje ciała zwierząt, a w wersji hardcore - ciała roślin, to populacja (łączna liczba ludzi ziemi) powinna maleć, a tymczasem ludzi jest coraz więcej. Skąd te dodatkowe "dusze"? Przecież nie od Boga.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]