Nowa odsłona
Autor
RE: Nowa odsłona
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 27-12-2012 19:49
nowa odsłona bardzo mi się podoba, jednak trzeba się do niej przyzwyczaić i tyle nowych funkcji :) z tego co jednak czytam jeszcze nie jest całkiem doszlifowana, wierzę że to minie :) z braku czasu coraz mniej odwiedzam pp szkoda :(
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-12-2012 16:28
Błąd z formatowaniem w edytorze do zgłaszania tekstów został usunięty.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 29-12-2012 16:27
Dzięki, Sagitarius, za info! Obecnie udaje się dobrze formatować dopiero co wstawiany/edytowany tekst.


Pozdrawiam,

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2012 20:14
Za mocna jest zieleń w pomocnych komentarzach. Oczy bolą. I, jeśli jest jeden po drugim zaznaczony jako pomocny, zlewają się w jeden komentarz, traci się linia rozdzielająca. Nie wiem jak innych, ale mnie to irytuje i przeszkadza.

.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-12-2012 11:12
poranna_kawa napisał:
Za mocna jest zieleń w pomocnych komentarzach. Oczy bolą.


Spróbujemy przetestować jakąś łagodniejszą, mniej kolizyjną odmianę zieleni.


poranna_kawa napisał:
I, jeśli jest jeden po drugim zaznaczony jako pomocny, zlewają się w jeden komentarz, traci się linia rozdzielająca.


Też to zauważyłem. Tutaj pewnie zastosujemy naprzemienną kolorystykę dwóch odcieni, ale to wszystko w nowym roku dopiero.

Tymczasem zdecydowałem się wyłączyć wysuwaną reklamą z lewej strony. Już dzisiaj powinna zniknąć z Portalu.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 30-12-2012 14:34
Jeśli chodzi o naprzemienną kolorystykę, to bym uważał (np. może osłabić wrażenie, że dwa odcienie dotyczą tego samego). Może raczej jakąś ramkę cieniutką dać? Ewentualnie tylko na dole - jeśli tak się da?
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-12-2012 15:11
O, to pocieszające :) Dzięki za odpowiedź.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-12-2012 15:16
Silvus napisał:
Jeśli chodzi o naprzemienną kolorystykę, to bym uważał (np. może osłabić wrażenie, że dwa odcienie dotyczą tego samego). Może raczej jakąś ramkę cieniutką dać? Ewentualnie tylko na dole - jeśli tak się da


To raczej nie problem. Zobaczymy jak to w praniu wszystko będzie się prezentować i wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie (rzeczywiście mieszanie dwóch kolorów zieleni może za bardzo namieszać w stonowanej kolorystyce Portalu).
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2013 20:04
Mam jeszcze pytanie dotyczące komentarzy. Czasem jest tak, że piszę komentarz, ale czasem przed dodaniem jeszcze coś w nim poprawiam, dodaję cytat z tekstu na przykład. Cytat jednak nie wchodzi w miejscu ustawienia kursora, ale na koniec komentarza i trzeba go stamtąd wycinać i wklejać w miejsce, w którym miał być. Jak komentarz jest krótki, to pal sześć, ale przy dłuższym staje się to nieco uciążliwe. Da się z tym coś zrobić czy raczej nie ma szans?

I jeszcze druga sprawa. Komentarz można edytować do jakiegoś tam czasu. Kiedy ten czas mija nadal pojawia się komunikat:

Jako ostatni dodałeś/łaś komentarz do tego tekstu. Jeśli chcesz wprowadzić nową treść do komentarza, użyj przycisku edytuj.

Może powinien się w tym momencie pojawiać już inny komunikat, skoro przycisk edytowania znikł?

I jeszcze jedna rzecz. Kiedy cytuje się w poezji kilka wersów wszystko zbija się w jeden wers. Troszkę to irytujące jest, może da się z tym coś zrobić?

.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-01-2013 20:23
poranna_kawa napisał:
Cytat jednak nie wchodzi w miejscu ustawienia kursora, ale na koniec komentarza i trzeba go stamtąd wycinać i wklejać w miejsce, w którym miał być.


Cytat wchodzi spację niżej od kursora. Dla mnie to rozwiązanie jest dość wygodne i przy okazji sprzyja temu, że komentarz jest czytelny, bo cytat jest dobrze wyszczególniony i odcięty od treści. Raczej nie będziemy tego zmieniać.

poranna_kawa napisał:
I jeszcze druga sprawa. Komentarz można edytować do jakiegoś tam czasu. Kiedy ten czas mija nadal pojawia się komunikat:


Umieścimy odpowiedni komunikat.

poranna_kawa napisał:
I jeszcze jedna rzecz. Kiedy cytuje się w poezji kilka wersów wszystko zbija się w jeden wers. Troszkę to irytujące jest, może da się z tym coś zrobić?


Jesteśmy chyba jedynym Portalem gdzie zastosowano takie wygodne cytowanie. To o co prosisz wymaga olbrzymiej programistycznej roboty (szybkie cytowanie jest pozbawione stylów html), na którą niestety teraz nie mamy czasu. Tutaj nic obiecać nie mogę ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2013 20:37
Co do tego pierwszego, chyba nie zrozumieliśmy się ;-P

Chodzi o to, że dajmy na to, mam napisany cały komentarz, czytam go jeszcze, zanim kliknę magiczne "dodaj" i podczas czytania przychodzi mi jeszcze nowa myśl, którą zamierzam poprzeć cytatem z tekstu, którą chcę wrzucić gdzieś, powiedzmy w środku komentarza. Zostawiam kursor, w miejscu, w którym chcę dodać cytat, idę po cytat, a automat i tak wrzuca mi go nie w miejsce, gdzie był kursor, a na koniec komentarza.

Co do reszty i czytelności całkowicie się zgadzam ;-)

Cytowanie jest wygodne, to fakt. Zapytuję z czystej ciekawości. Dzięki za wyjaśnienie, że to kwestia programowania i to dość skomplikowanego. Codziennie się człowiek czegoś nowego uczy ;-)

.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-01-2013 20:46
poranna_kawa napisał:
Co do tego pierwszego, chyba nie zrozumieliśmy się ;-P


Teraz rozumiem. Przekażę Twoje zgłoszenie, zobaczymy co się uda zrobić ;-)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-01-2013 13:14
Sagitarius napisał:
poranna_kawa napisał:
Cytat jednak nie wchodzi w miejscu ustawienia kursora, ale na koniec komentarza i trzeba go stamtąd wycinać i wklejać w miejsce, w którym miał być.


Cytat wchodzi spację niżej od kursora. Dla mnie to rozwiązanie jest dość wygodne i przy okazji sprzyja temu, że komentarz jest czytelny, bo cytat jest dobrze wyszczególniony i odcięty od treści. Raczej nie będziemy tego zmieniać.


( Enter niżej? ;) )

Poranna, chodzi pewnie o to, że kursor ustawia się na końcu pola edycji - chyba, tak sądzę - kiedy je aktywujesz, tzn. wchodzisz w nie, po uprzednim np. aktywowaniu innego pola gdzie indziej (na tej samej czy innej stronie). Dokładnie jeszcze muszę to sprawdzić.

Sagitarius napisał:
Jesteśmy chyba jedynym Portalem gdzie zastosowano takie wygodne cytowanie.


Jedynym? Ojej. Fajnie. :D A cytowanie rzeczywiście nie takie złe. (Choć przydałoby się oddzielić cytaty, mówiąc mimochodem, ale nie namawiam. ;) )



Aha, jeszcze jedno: właśnie zauważyłem, że gdy kliknę w jakiś przycisk, i strona wymusi mi powtórne logowanie - i przejdę do strony logowania, co też jest miłe, że to nie główna, tylko oddzielna ;) - to po zalogowaniu wyświetla mi się ta strona, która mnie przeniosła na stronę logowania. Super! Tak właśnie powinno wg mnie to wyglądać. :D


EDIT: Ee... właśnie zauważyłęm... podwójne cytaty świetnie działają. ;)
Max: :D
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-01-2013 13:54
Silvus napisał:
Poranna, chodzi pewnie o to, że kursor ustawia się na końcu pola edycji - chyba, tak sądzę - kiedy je aktywujesz, tzn. wchodzisz w nie, po uprzednim np. aktywowaniu innego pola gdzie indziej (na tej samej czy innej stronie). Dokładnie jeszcze muszę to sprawdzić.


Nie. Chodzi o to, że zanim przejdę do cytowania, ustawiam kursor w miejscu, gdzie ma ten cytat wpaść, a i tak wyrzuca mi go na koniec komentarza ;-)
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-01-2013 17:11
Aa, to wybacz. Ciekawa sprawa. Nie bardzo to sobie wyobrażam, muszę sprawdzić. ;)
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-01-2013 17:30
Sprawdź, być może to tylko u mnie taki ewenement ;-)
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-01-2013 23:20
Ech. Zastanowiłem się i klapa. Wyjaśni mi dokładnie, punkt po punkcie, co robisz, bo ciemny jestem. :(
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-01-2013 00:15
Silvus napisał:
EDIT: Ee... właśnie zauważyłęm... podwójne cytaty nie działają?


To może frytki do tego :p?

@poranna_kawa - dostałem informację od Maxa, że modyfikacja jest możliwa do wykonania. Jak coś się ruszy dalej w tej sprawie, to napiszę w tym wątku ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-01-2013 16:49
Dzięki ;-)

Przed chwilką właśnie udało mi się odkryć takie coś:

http://screenshooter.net/5982299/pixkxhf

Jeśli się śledzi komentarze do tekstu, a tekst zostanie usunięty, nie znika to w profilu. Tak powinno być? Bo jeśli tak, to za jakiś czas taka pusta lista może się bardzo rozrosnąć. A w usunięty tekst nie da się wejść i zaznaczyć, że nie chce się już śledzić komentarzy. :-)

.
Do góry
Autor
RE: Nowa odsłona
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-01-2013 20:40
poranna_kawa napisał:
Jeśli się śledzi komentarze do tekstu, a tekst zostanie usunięty, nie znika to w profilu. Tak powinno być? Bo jeśli tak, to za jakiś czas taka pusta lista może się bardzo rozrosnąć. A w usunięty tekst nie da się wejść i zaznaczyć, że nie chce się już śledzić komentarzy. :-)


Dzięki za zgłoszenie, załata(ło) się ;)
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.