Portalowy Kasting
Autor
Portalowy Kasting
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 03-07-2013 14:46
Lada chwila ukaże się opowiadanie Portalowy Kasting. Zgodnie z ustaleniami wynikającymi z tekstu, będziemy zadrukowywać papier toaletowy wierszami, opowiadaniami i tym co tylko nam w łapy wpadnie tu na portalu. Twórcy, którzy nie życzą sobie takiej reklamy, proszeni są o to, by tu na forum zgłosili swoje zastrzeżenia.
Każde zastrzeżenie musi być poparte argumentami, inaczej nie zostanie uwzględnione.
Nie przewiduje się tantiem z tytułu takiej formy wydawnictwa :)
Zapraszam do zabawy.
----
Zadyma /jeszcze przed ukazaniem sie tekstu/ trwa na całego. :(
Piszą, że na główną nie pójdzie, zatem jest w treści dyskusji.
Usunęli! Skrobanka w najczystszej postaci!
--------------
W dole tematu jest poprawiony tekst opowiadania. Osoby które nie chcą w nim brać udziału proszę o info z zastrzeżeniem.
Mogę podesłać na majla.
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 03-07-2013 14:56
Poszła do poczekalni szukać tekstu...

Ale, ale, skoro tantiem nie przewidujesz, to raczej Ty musisz mieć argumenty za, a nie autor przeciw. Takie prawo rynku.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 03-07-2013 15:01
Odpowiedź w tekście :) I życzę miłej zabawy:)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 03-07-2013 15:24
Hej, a mi się to podoba. :)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 03-07-2013 20:48
Ale co? Papier toaletowy, brak tantiem czy tekst? Bo tekst to jak na razie chyba tylko ja czytałam. :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 03-07-2013 21:15
No ogólnie koncepcja. ;) Wyjście w szerszy świat - tzn. taki świat, jaki opisany jest w owym Tekście - z utworami (czasem niezauważanymi), z Portalem (tyle zrozumiałem z postu tydrycha). Papier sam w sobie jest poza tym spoko, o braku tantiem się nie wypowiem, zaś z Tekstem rzeczywiście trudno mi do tej pory było mieć przyjemność. ;)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 04-07-2013 12:26
Zapraszam tu po ukazaniu się tekstu Portalowy Kasting:)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 04-07-2013 12:40
Aż się boję...
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
pablovsky Użytkownik
  • Postów: 431
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 04-07-2013 13:26
Niby co, moje historie mają się znaleźć na papierze toaletowym?! To skandal! :p
A jak znam Tydrysia, to pewnie chcąc zaoszczędzić - wyłoży na tacę najzwyklejszy szary papier z Biedronki! :)
pablo pablovsky vel Zły Zaskroniec - człowiek o niewielu twarzach.
Redaktor naczelny kwartalnika "No czytaj mi, ciociu!"
Publicysta miesięcznika "Jak zostać gangsterem"
Prezes stowarzyszenia "Klub WeSZołego SZampona"
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2013 13:38
Cytat:
Twórcy, którzy nie życzą sobie takiej reklamy, proszeni są o to, by tu na forum zgłosili swoje zastrzeżenia.

To działa odwrotnie, ci którzy chcą powinni zgłaszać chęć.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 04-07-2013 19:55
"...i tym, co tylko nam w łapy wpadnie" :) I nie nerwowo, lada dzień powinno się te opowiadanie pojawić:)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 04-07-2013 22:07
Zachary Ann napisał/a:

To działa odwrotnie, ci którzy chcą powinni zgłaszać chęć.

Jestem dokładnie tego samego zdania, co Zachary.
A w związku z tym, że dla wielu osób nick może być tak samo rozpoznawalny co imię i nazwisko, ba, może być nawet kojarzony z imieniem i nazwiskiem, oraz jakby nie było, w jakimś stopniu wypełnia warunki ustawy o ochronie danych osobowych, należy zapytać o zgodę wszystkich, którzy w zabawie występują Zwłaszcza, że niektórzy widnieją na PP pod własny imieniem i nazwiskiem.

i przypominam, że żeby: "będziemy zadrukowywać papier toaletowy wierszami, opowiadaniami i tym co tylko nam w łapy wpadnie tu na portalu. " - również trzeba mieć zgodę autora, nie potem, ale najpierw.

a przy okazji, czytałam, i nie chcę uczestniczyć w owej zabawie. niestety inni, żeby wyrazić zgodę będą musieli i mogli przeczytać już po publikacji, a nie przed - co powinno mieć miejsce.
podkreślam również fakt, że nie możesz zmienić opowiadania znajdującego się w poczekalni, więc pytanie o zgodę w tym momencie zakrawa troszkę na kpinę z userów.
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 04-07-2013 22:10
Zachary Ann napisał/a:

To działa odwrotnie, ci którzy chcą powinni zgłaszać chęć.

Dokładnie tak jak pisze Zach.

Nie rozumiem celu tej "akcji".
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 04-07-2013 22:26
Nie chcę nic mówić, ale to samo napisałam na początku, tylko innymi słowami.
W ogóle uważam, że podobne zabawy powinny się odbywać na forum w odpowiednim dziale. Jesteśmy portalem literackim i winniśmy publikować teksty literackie. A bawić gdzieś indziej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2013 22:27
Jak dla mnie jedyny cel tego wątku, to reklama opowiadania. Ale mogę się mylić.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-07-2013 02:40
coca_monka napisała:
a przy okazji, czytałam, i nie chcę uczestniczyć w owej zabawie. niestety inni, żeby wyrazić zgodę będą musieli i mogli przeczytać już po publikacji, a nie przed - co powinno mieć miejsce.


tydrych, to samo miałem na początku wrażenie, ale poczekam na opowiadanie, może ono coś wyjaśni. ;)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
tydrych Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Zabrze /rodem z Elbląga/
Dodane dnia 05-07-2013 09:24
Ludzie,przecież tu nikt niczego nie bedzie drukował na czymkolwiek, co z wami? Skostnieliście do szczętu?
Tu czekam na żartobliwe wpisy i proponuję zabawę słowną. Czy tak ciężko w to się wam wpasować?
Oderwijcie się od luster i zamiast narcyzmu poczujcie, że tu na portalu można nie tylko pisać, ale i pożartować :) A przecież zamiast wydumek można tak:
"Życzę sobie, ale tylko na 4 warstwowym w kolorze jaśminu i tak samo pachnącym" :)
"Nie życze sobie, bo już mam wszystko wydrukowane na papie dachowej" ....itd, itp:)
Ręce opadają!
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 05-07-2013 09:53
Ale czemu służy takie życzę, nie życzę, idące w parze z tekstem mało literackim, zrozumiałym tylko dla garstki użytkowników i wykorzystującym nicki osób, które nie wyraziły na to zgody? Moim zdaniem to jest robienie szumu wokół siebie, więc karmienie własnego narcyzmu. Każdy żart powinien też odpowiednio smakować, a jeśli komuś nie smakuje, nie zmuszajmy go. Bo wtedy z żartu zrobi się awantura, a po co nam to?
Proponuję:
1. Przenieść się z takimi zabawami w całości na forum. Założyć sobie jeden wątek.
2. Żartować z osobami, które chcą brać udział w zabawie, zgłosiły chęć, a tych, którzy nie chcą, zostawić w spokoju.
3. Nie stawiać nikogo pod ścianą i nie strofować jak dzieciaka, że jak się bawić nie chce, to narcyz. Każdy ma prawo sam decydować, w jakiej zabawie i kiedy bierze udział.
4. Najpierw pytać o zgodę, a później używać czyjegoś nicku, cytatu i tym podobne.
Zabawa również powinna zachowywać podstawowe zasady kultury i dobrego smaku.

Jednocześnie informuję, że opowiadanie "Portalowy Kasting" nie zostanie opublikowane na stronie głównej. Nie wszyscy, którzy zostali tam wymienieni wyrazili zgodę, poza tym stoi na za niskim poziomie literackim.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portalowy Kasting
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 05-07-2013 11:30
tydrych napisał:
Czy tak ciężko w to się wam wpasować?

Jeśli miałem inaczej to zrozumieć, to ok. Hm. Może trochę mam poważniejsze podejście do tematów na Portalu, no ale to ja.

;)
Do góry
Autor
RE: Portalowy Kasting
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 05-07-2013 11:41
Jestem narcyzem wyczulonym na swoim punkcie (serio się boję, aczkolwiek, w razie czego, nie zamierzam wszczynać awantur).
Pozdrawiam.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.