Manga/Anime
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
Manga/Anime
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 10:36
Temat głównie o anime, jednak zachęcam również do dyskusji na temat mangi. Ja osobiście ledwo się z nią zetknąłem (parę lat temu kilka tomów Dragon Ball). Oglądałem ostatnio anime "Death Note". To jest coś!!! Genialna fabuła, ładna kreska, trzyma w napięciu. Postacie świetne. Polecam każdemu. W najbliższym czasie zamierzam kupić mangę. Została wydana przez naszą JP Fantastica. No to dalej, jak w temacie, założę się, że są tu jacyś fani tych klimatów:)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 14:36
Dragon Ball też mnie kiedyś intrygował:) i miałam sporą wiedzę na ten temat. Teraz niestety wszystko sie zmieniło, począwszy od rozwoju mangi i anime, aż po moją zmianę zainteresowań. Ale temat ciekawy, będę śledzić jego rozwój, może się czegos dowiem ciekawego.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 27-04-2008 15:56
Oglądałam zarówno Dragon Ball jak i Death Note (choc niestety nie obejrzałam wszystkich odcinków, ale mam nadzieje ze niedługo mi się to uda). Death Note jest po prostu rewelacyjny jak dla mnie. :)
Jeśli chodzi o samą mangę - bardzo ją lubię. Sama często rysowałam, niestety było to bardzo dawno.
Z tego co sie orientuje są jeszcze inne podgatunki Anime czy Mangi, ale nie wiem niestety jakie.

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 19:00
A widział ktoś anime Hellsing? Świetny klimat ma. Alucard to niesamowita postać.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 19:27
Widzę, że Dragon Ball był bardzo popularny za naszych młodych lat.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2008 14:15
Mange lubie, ale sama nie rysuje, bo poprostu nie umiem. Co do ogladania, to nie ogladalam ani Dragon Bulla, ani Pokemonow, ani niczego innego. Wole mange na papierze.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-04-2008 20:25
W liceum dwóch kumpli kupowało tomy Dragon Ball, później Dragon Ball Z. Jeśli tom był już w kiosku, a chłopacy nie mieli kasy tego dnia, wykładałem za nich lub pożyczałem od ludzi :) Oni kolekcjonowali, kilka osób wokół pożyczało i czytało - na przerwach, na lekcjach, w autobusie, w domu. Zaczęło się szukanie filmów pełnometrażowych na kompa, no i tych odcinkowych też. Stare konie, a bajki oglądali :) Ale wciągała ta historia - śmieszna, prosta, o rozwoju siły, wytrwałości i stawaniu w obronie przyjaciół. I jeden godny uwagi fakt - walczyli, bo to kochali, walczyli dla radości walki i zmierzenia się z przeciwnikiem.
Gdyby tak każdy umiał w życiu robić - stawiać czoła przeciwnościom, będąc naładowanym pasją życia :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 29-04-2008 10:25
Widzę, że rekordy popularności bije Dragon Ball. No ja osobiście widziałem chyba wszystkie odcinki i filmy kinowe. I do tego byłem nawet w redakcji strony o DB. Mam nawet na dysku sporo odcinków.
Nie spodziewałem się akurat na ten temat takiej dyskusji. Jeśli chodzi o dzieciństwo, oglądałem jeszcze Tsubasę, nie ma to jak piłka nożna. Trochę Rycerzy Zodiaku, Slayers.
A wspomniany przeze mnie wcześniej Hellsing? Albo Cowboy Bebop? Widział ktoś?
Ja oglądałem bardzo dużo anime. I dlatego planuję w najbliższym czasie nadrobić jeśli chodzi o mangę, bo dobrze znać źródło. W wydawnictwie JP Fantastica znalazłem Death Note. Dobre może być też Heat.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-08-2008 18:17
Hellsing? Fragmenty - kumpel polecił. I jeszcze coś o samurajach, ale straszna jatka, aż nudna - tylko się ciachają.
Z dragonków się wyleczyłem już dawno, ale czasem lubię sobie oglądnąć albo zagrać w jakąś gierkę :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 05-08-2008 10:17
I ja dołączam się do dziecięcych widzów Dragon Ball :D Pamiętam, że puszczali to na RTL7 :) Oglądałam bo nie miałam wyjścia ze wzdlędu na brata :p ale powiem szczerze, że ta bajka potrafiła wciągnąc.
Dzisiaj jednak jakos nie specjalnie mnie to już zajmuje.
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 05-08-2008 19:41
Dragon Ball to był kvlt :yes:

Niezwykle podobał mi się też film "Spirited Away" (polskie tłumaczenie "W Krainie Bogów";).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 06-08-2008 11:02
ja oglądałam Czarodziejka z Księżyca & Naruto :p z tymże Naruto tylko kilka odcinków.
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2008 16:59
muszę się przyznać, że mam słabośc do Naruto... :)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 06-08-2008 18:35
Naruto bardzo fajna bajka, mój chłopak ją ogląda ;D
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2008 18:39
a ile ma lat? :-p

właśnie usiłuję obejrzeć 156 odcinek, ale baje.pl nie działa jak trzeba ;-)
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2008 18:41
Jeśli chodzi o mangę to dawno, dawno temu oglądałem Kapitana Tsubasę (w polskiej wersji "Kapitan Jastrząb";), teraz wszelkie wielkookie i tryskowo-kolorowo bajki wschodnie powodują u mnie grymas bólu na twarzy ;)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2008 18:53
ogląda się anime, a czyta mangę :-D
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2008 18:59
Cytat:
ogląda się anime, a czyta mangę :-D

a pali w piecu ;) anime/manga - dla mnie jeden niestrawny pies, bo ze wschodu ;)
a Tsubasa też miał "komiks" :)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 06-08-2008 21:31
Joaichm - 16, Pan ShiroTenshi to on :p
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Joachim Użytkownik
  • Postów: 234
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2008 21:42
zaczynam się za stary robić na shonen x-D
Wiadomym jest mi, że masz lat blisko czterdzieści, wyglądasz na blisko trzydzieści, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad dwadzieścia, a postępujesz tak jakbyś miał niecałe dziesięć.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]