Manga/Anime
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Manga/Anime
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2009 15:53
Carista, ja się nie denerwuję, tylko myślę, że zbyt płytko i ogólnie traktujesz temat:)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Asamur Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2009 19:55
taaak... anime... ;P wychowałem się na tym. nadal jestem wielkim fanem Sailor Moon...:D większość podanych tu tytułów znam: Tsubasa, Daimos, Tygrysia Maska, Yataman, Piłka w grze, Technoman itp...
dla małoletnich? nie wszystkie. Cowboy Bebop- super! a muzyka!
Podobało się bowiem Bogu uświęcać i zbawiać ludzi nie pojedynczo, z wykluczeniem wszelkiej wzajemnej między nimi więzi, lecz uczynić z nich lud, który by Go poznawał w prawdzie i zbożnie Mu służył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Carista666 Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 18-01-2009 20:02
Vivaldi, ale się czepiasz :lol: ja wiem, że to głupio zabrzmiało :lol:

Heh- Slavku. Temat nie jest mi bliski, więć traktuje go płytko. Z tego też powodu nie będę się kłócić, bo domyślam się, że istnieje jakaś druga strona, której ja nie jestem w stanie odczuć :)

ale cóż to by była za dyskusja, gdyby wszyscy byli "za' :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Beata_ Użytkownik
  • Postów: 35
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 18-01-2009 20:49
Cytat:
Carista666 napisał/a:
Heh- Slavku. Temat nie jest mi bliski, więć traktuje go płytko. Z tego też powodu nie będę się kłócić, bo domyślam się, że istnieje jakaś druga strona, której ja nie jestem w stanie odczuć :)

ale cóż to by była za dyskusja, gdyby wszyscy byli "za' :)

A więc określasz anime/mangę jako "dziecinną, niską kulturę", chociaż tak właściwie japońska kreska jest Ci obca i nie widzisz w niej niczego poza wielkimi oczyma ;)

Cytat:
Asamur napisał/a:
Cowboy Bebop- super! a muzyka!

Zgadzam się, muzyka wpada w ucho. Jednym z moich ulubionych momentów jest chociażby to: http://www.youtube.com/watch?v=w-jcE8kqK9k (zwłaszcza w kontekście całego odcinka). Piosenka "Blue" też prezentuje się przyjemnie. Nie wspominam o wszechobecnym bluesie :)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Carista666 Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-01-2009 09:57
Beato- temat nie jest mi bliski, ale nie powiedziałam, że zupełnie obcy. Nie jestm fanką anime i mangi, więc nie mogę go rozpatrywać jako znawczyni
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Asamur Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 12:12
Cowboy Bebop- a "Tank" i "The Real Folk Blues" znasz? genialne!
Podobało się bowiem Bogu uświęcać i zbawiać ludzi nie pojedynczo, z wykluczeniem wszelkiej wzajemnej między nimi więzi, lecz uczynić z nich lud, który by Go poznawał w prawdzie i zbożnie Mu służył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 03-05-2009 13:46
Oglądałam dużo anime :)
Magic Knight Rayearth - pamiętam to było dość dawno temu, nie opuściłam ani jednego odcinka :)
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 14:36
Ostatnio oglądam nową serię Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Na razie wyszły 4 odcinki (piąty dzisiaj wieczorem) i jest średnio... Anime miało być (tym razem, bo pierwsza seria miała duże rozbieżności a w pewnym momencie - 36 odc. - poszła w zupełnie innym kierunku niż manga) całkowicie na podstawie mangi i Twórcy wywiązują się z tej obietnicy tylko w połowie. I wychodzi średnio, czasami jest świetnie (ep.1 i 4), a czasami twórcy się miotają i chcą za dużo upchać w 20 minutach lub wstawiają swoje głupie pomysły (ep. 2 i 3). Generalnie dużo oczekiwałem po tym anime i jestem średnio usatysfakcjonowany. Zobaczymy. Nowy odcinek wydaje się zapowiadać dobrze, a zważywszy na poziom czwartego jestem pełen nadziei. Oby się spełniły.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2009 14:41
Na Dragon Ball'u to całe pokolenie się wychowało. Jeśli ktoś jest wielbiciele mangi wszelakiej (w języku angielskim, można przy okazji się poduczyć :)) to polecam stronę www.onemanga.com, tam można znaleźć praktycznie wszystkie. Osobiście polecam "One Piece", wyszło już ponad 500 rozdziałów, a autor zapowiada, że to nawet nie połowa :O
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 14:52
A fe! Piractfo!
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2009 14:54
Tam zaraz Piratfo ;)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 18:26
A nie? :p
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2009 18:30
Większość z tych mang nie jest na polskim rynku dostępna (nie ma w ogóle dystrybucji), więc taka forma ich rozprowadzania tylko sprzyja popularności.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 18:37
Okej. Ale np. powiem na swoim przykładzie, że np. FMA lepiej czytać po polsku (tomik kosztuje niecałe 15 zł) bo ma GENIALNE tłumaczenie. Tam na onemanga w większości są tłumaczenia fanowskie i czasem, co tu dużo mówić, ciężko się to czyta ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2009 18:40
Tu muszę przyznać rację. I powiem szczerze, że gdyby "One Piece" np. było wydawane w tomikach, to na bank bym kupował regularnie :) a tak? W Polsce nie jest niestety wydawane :( więc czytam w wersji angielskiej.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 18:44
Łapię. :) Ale i tak większość ludzi wchodzi tam i czyta to, co jest po polsku, bo im, albo żal wydać kasy, albo nie chce się ruszyć do sklepu... Dlatego to piractfo :p
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
piotrek0515 Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2009 18:48
Prawdziwy fan będzie dumny, jeśli na jednej z półek będzie miał całą kolekcję tomików swojej ulubionej mangi :)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 19:00
No ba! :D
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
kuros Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-05-2009 21:07
A przepraszam. Była może mowa o C.G.?
<<All Hail Leleuch
Zapraszam na mojego bloga poświęconemu finansom osobistym i szeroko pojętemu rynkowi finansowemu http://pelnakiesa.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 03-05-2009 21:16
Leleuch mój kochany!!!!!!!!!!!!!!
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]