Manga/Anime
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 10:34
O tym jak Sandy szuka swoich rodziców.bo wmawiano jej przez całe życie że musieli oddać ją do sierocińca, bo byli za biedni. Jest pokazane całe jej życie. Jak się uczy zdobywa pracę, zarabia ogromne pieniądze,żeby im pomóc. W między czasie wiadomo-masa przygód.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-03-2011 16:17
Oke, to dawaj 70 :D poczekam cierpliwie :D
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 18:07
To będzie chyba mój najdłuższy post ;)

1. Yattaman (klasyk z mojego dzieciństwa ;) )
2. Spiral
3. Tsubasa Chronicles
4. Bakuretsu Tenshi
5. Yaiba
6. Ergo Proxy
7. Berserk
8. xxxHolic
9. Bravo Girls
10. Ultimate Girls
11. Kujibiki Unbalance
12. Library war
13. Yumeria
14. Samurai Deeper Kyo
15. Elfen Lied
16. Code Geass
17. Lost Universe
18. Ognistooka Shana
19. Fool moon wo sagashite
20. Tals of the Abbys
21. Mushishi
22. Kenshin
23. Earl and fairy
24. Kaze no stigma
25. Karas
26. Speed Grapher
27. Last Exile

I chwilowo mam problem ze zlokalizowaniem reszty listy... :uhoh:

A z obejrzanych, to oprócz tamtych wymienionych, to jeszcze Strawberry Panic, Hatenko Yugi (nawet fajne, chociaż niewiele zrozumiałam) i Fate/Stay Night, które wydaje m sie kompletną kichą. I jestem w trakcie Black Blood Brothers, ale jak na razie jestem strasznie zawiedziona...
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 18:30
O widzę wcześniej napisałaś o Durarara :D Wiesz mi Oke, to genialne anime :) Do samego końca ^^
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 18:41
Wierzę wierzę :) Do tej pory się śmieję, jak mi się przypomina moment z "komórką nastolatki" ;)
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 18:49
O tak! Hahah! ale w sumie wielkie wejście Shizu-chan też było dobre. To jak Izaya gadał, a w tele przeleciała zabójcza maszyna1 :lol::lol::lol:
Dalej stoisz z oglądaniem?
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 18:52
Dalej, ale teraz ruszę, bo znowu mam cały czas dla siebie :)



A Shizuo to mój animowy odpowiednik :D Nawet urodziny obchodzimy tego samego dnia :D
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 18:54
Tak Shizuo i Izaya rządzą *_* W sumie Walker z Eriką też są wielcy! :lol:
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 18:58
www.deviantart.com/download/155134801/Shizuo_by_roguefan.jpg
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 19:01
:lol::lol::lol:
fc04.deviantart.net/fs71/f/2010/293/9/4/durarara__izaya_by_ardemobile-d3160l7.png


fandemonium.pl/upload/file/237.png

Jego można się bać:smilewinkgrin: :p
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 19:03
Ja tam bym go ustawiła B)



Lodówką na przykład :D
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 19:04
To ja go poproszę w prezenciku, razem związanego z Shizusiem :shy::shy::shy:


Miałabym z nim coś wspólnego. Zaczynałaś ode mnie i patelni, zaraz potem Izaya i lodówka.
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 19:08
No wiesz, rozwijam się :D
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 19:12
Oż, miałam to napisać, że ,,się rozwijasz'' , ale jak widzę było to zbędne bo myślimy o tym samym:smilewinkgrin:
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-03-2011 20:12
a czytacie fanfiki jakieś fajne? bo z Durarara! jest ich pełno... niekoniecznie z tego uniwersum ulubione strony/autorzy czy raczej nic? :)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-03-2011 20:20
Z fanfików to tylko Akatsukiss, ale kooooocham :D
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 08-03-2011 21:47
Hmmm codziennie nawet i po 10 z każdego obejrzanego anime i przeczytanej mangi, po kolei o wszystkich ulubionych postaciach XD
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Manga/Anime
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-03-2011 23:25
gdzie co i kto? ;) linki proszę, linki, voice! :D
ja i tak teraz nie poczytam, ale na wakacjach/feriach/wolnych/czegokolwiek-chociaż-kilka-dni... ^^
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
CelinaDolorose Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Dziki Wschód. Miasto Bug/a
Dodane dnia 04-06-2011 13:00
Uwielbiam filmy anime! Zwłaszcza przemawiają do mnie produkcje Studia Ghibli, założonego m.in. przez Hayao Miyazakiego.

Z filmów pełnometrażowych Studia obejrzałam te pozycje (i na pewno z chęcią do nich wrócę) :
Nausicaä z Doliny Wiatru, Laputa – podniebny zamek, Mój sąsiad Totoro , Podniebna poczta Kiki, Szkarłatny pilot, Szopy w natarciu, Księżniczka Mononoke, Rodzinka Yamadów, Narzeczona dla kota, Ruchomy zamek Hauru, Opowieści z Ziemiomorza.

A pozycją, którą darzę największym sentymentem i sympatią jest Ponyo - mam fioła na punkcie tej bajuchy.

Inne produkcje, jakie znam to:

Appleseed, Ghost in the shell, Cowboy Bebop, Resident Evil: Degeneracja, Vampire Hunter D, Hellsing, Vexille, Metropolis.

Pamiętam, że gdy byłam w podstawówce z chęcią oglądałam odcinki różnych seriali, emitowanych na kanale Polonia 1 z włoskim dubbingiem i polskim lektorem, np. Anię z Zielonego Wzgórza, Czarodziejkę z Księżyca, Księgę Dżungli, Małą księżniczkę.

Pewnie oglądałam też inne długie i serialowe anime, ale teraz sobie nie przypomnę ;)
(...) noszę w sobie wielkie dzieła. Dzieła, które potrafiłyby sprawić, że Niebiosa załkają, a Piekło okaże skruchę. - C. Barker
Do góry
Autor
RE: Manga/Anime
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-06-2011 13:26
Ja mam teraz jazdę na Studio Ghibli :) Z wymienionych przez Ciebie oglądałam Szkarłatnego pilota, Ruchomy zamek Hauru, Opowieści z Ziemiomorza, a do tego jeszcze Spirited Away. Mam zamiar przez wakacje obejrzeć wszystko :) Wczoraj zaczęłam Nausicę i ciężko mi uwierzyć, że ten film ma tyle lat, co ja :) Po początku jestem pod wielkim wrażeniem, niestety wczoraj zaczęłam za późno i zasnęłam chyba po pół godziny, nie dlatego, ze było nudno, tylko że byłam strasznie zmęczona :bigrazz:

A wzięło mnie na Ghibli, bo w tym roku na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie główną gwiazdą był Joe Hisaishi, autor muzyki do filmów Studia. Polecam :) Mówią o nim "japoński John Williams", ale sam kompozytor nie lubi tego określenia. I w sumie słusznie, bo prezentuje najwyższy poziom umiejętności i nie ma sensu go w ten sposób porównywać :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]