Co to jest? - definicje
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Co to jest? - definicje
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 06-12-2013 00:28
WINO - boski napój, który stąpił na ziemię.
BEZDUSZNOŚĆ
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Madame Chauchat Użytkownik
  • Postów: 103
  • Skąd: że znowu
Dodane dnia 09-12-2013 21:10
BEZDUSZNOSC - brak duszy, oj czesto spotykana przypadlosc.

CZLOWIEK
Nie, nie, nie!
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 09-12-2013 21:53
CZŁOWIEK - Homo sapiens istota, którą cechuje dwunożność oraz imponująco duży mózg. Niektóre osobniki rodzaju Homo uważają, że cechy te w zupełności wystarczą, by nazywać siebie CZŁOWIEK-iem, nie zdając sobie sprawy, że wielkość mózgu musi iść w parze z używalnością. Gatunek pleniący się we wszystkich zakątkach świata. Żre wszystko.

Dalej.
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2013 22:53
CZŁOWIEK - worek ze skóry skrywający konstrukcję kości oraz ścięgien oblepioną mięsem. Od zwierząt różni go dana wolność stanowienia o sobie. Niestety Natura zapomniała zaimplementować człowiekowi informację co to znaczy "sobie".


Dalej
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-12-2013 11:57
CZŁOWIEK - istota, która swoim bytem zaprzecza istnieniu ewolucji. No chyba, że z założenia prowadzi ona do zamozniszczenia gatunku.
MUTACJA
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Madame Chauchat Użytkownik
  • Postów: 103
  • Skąd: że znowu
Dodane dnia 10-12-2013 18:07
MUTACJA - inaczej rozmnażanie, multiplikowanie, pączkowanie jednakże w efekcie powstaje nie to, czego byśmy sobie życzyli.

IDIOTA
Nie, nie, nie!
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2013 21:29
IDIOTA - człowiek naturalny, obywatel świata nie podpięty pod żadną lokalną kulturę. Można go rozpoznać po uczciwości i prawdomówności. Idiota działa więc jak najbardziej na swoją niekorzyść, przez to wydaje się innym śmieszny i głupi.

Dalej.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Madame Chauchat Użytkownik
  • Postów: 103
  • Skąd: że znowu
Dodane dnia 11-12-2013 21:54
IDIOTA - to bardzo wygodne określenie, którego używamy zarówno w funkcji przymiotnika jak i rzeczownika. W tej pierwszej, gdy w pewnych środowiskach: szkolnych, pracowniczych rozmawiamy na czyjś temat, zaś w drugiej w pewnych określonych sytuacjach, najczęściej związanych z komunikacją ;)

Dalej
Nie, nie, nie!
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 11-12-2013 22:20
IDIOTA - współczesna odpowiedź na "everymana", który kiedyś poławiał szczupaki na Alasce i spożywał obficie banany w towarzystwie czarnoskórych tubylców śniących o miseczkach pełnych żółtego ryżu. Bywa... tu i tam... ale najczęściej tkwi przyssany pulchnymi policzkami rury wydechowej do wyświechtanej powierzchni siedziska, którą suto zapaca, gdy sam syty. Podobno o północy pojawia się w lustrze, jak portret w ramce.

DIABEŁ
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Wierszybajka Użytkownik
  • Postów: 184
  • Skąd: mam wiedzieć?
Dodane dnia 11-12-2013 23:14
DIABEŁ - wieczny winowajca. Uosabia najgorsze zapędy razy ludzkiej, pierwotny sprawca zła spadającego na niewinną ludzką duszyczkę, kusiciel. Nie jest jednak wszechmocny w tej dziedzinie, wiadomo, "gdzie diabeł nie może tam babę pośle."

Dalej
Zdobyć na wczoraj: Bezkresny kawałek nieba i dziurę pełną słońca.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Madame Chauchat Użytkownik
  • Postów: 103
  • Skąd: że znowu
Dodane dnia 15-12-2013 10:49
DIABEŁ - nieprzyjaciel człowieka, niestety ludzie o tym zapominają.

RADOŚĆ
Nie, nie, nie!
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 15-12-2013 11:09
Radość - stan wywoływany u mężczyzn: (w zależności od wieku) bliskością piersi matczynej, butelki z piwem bądź bliskością piersi kobiecej; u kobiet zaś gorącą czekoladą i seksem. Radość to stan chwilowy, do permanentnej radości (zwanej szczęściem) potrzeba ciut więcej.


LATARKA
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co to jest? - definicje
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 15-12-2013 12:01
LATARKA - używana do oswajania ciemności. czasem powoduje uczucie narastającego strachu, gdy oświetla coś, pozostawiając w cieniu większe coś. urządzenie wymaga wymiany źródła swojej mocy - pewnie też się boi.


TYŁ
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-12-2013 12:09
TYŁ - (w l. mn.) coś, czego baardzo nie lubimy mieć ;] ; (w l.p.) im "zdrobniejszy", tym piękniejszy :)


KORZEŃ
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 16-12-2013 19:38
KORZEŃ - coś czym przyrasta się do miejsca i potem trudno się od niego oderwać.
PRZESTWORZA
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Wierszybajka Użytkownik
  • Postów: 184
  • Skąd: mam wiedzieć?
Dodane dnia 17-12-2013 21:21
Przestworza - inaczej bezmiar związany z pojęciem nieba. Miejsce, w które lubimy się unosić i z którego upadek kończy się boleśnie.

POEZJA
Zdobyć na wczoraj: Bezkresny kawałek nieba i dziurę pełną słońca.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 19-12-2013 02:15
Poezja - unosi się jakieś dwie stopy nad prozą; niestety często jest tak nadmuchana, że wystarczy prozaiczna szpilka w przysłowiowy balonik, żeby z głośnym pierdem dotknęła dna. A proza nadal swoje...

SZCZAW
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co to jest? - definicje
pani jeziora Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: września
Dodane dnia 19-12-2013 15:41
SZCZAW - przysmak biednych dzieci, zwłaszcza ten rosnący na nasypach kolejowych, por. mirabelki.


OBRĄCZKA
młoda żona.
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 19-12-2013 18:44
OBRĄCZKA - alternatywa dla "obolałej rączki" :)

PISUAR
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Co to jest? - definicje
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2013 22:01
PISUAR - międzynarodowy symbol sztuki dadaistycznej (czy też antysztuki jak kto woli), wywrócenia wszelkich hierarchii do góry nogami, a także znak totalnej anarchii twórczej, synonim do ready-made.

KAFELKI
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.