Szukam lektur
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Czytelnia
Autor
Szukam lektur
Szekspir Użytkownik
  • Postów: 23
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2013 16:23
Hej,

Szukam autorów, którzy mówią o tęsknocie za czasem, który już nie powróci, o tęsknocie biorącej się stąd, że czas nieubłaganie przemija, a oni pragnęliby go zatrzymać. Literatura a' la proza Marcela Prousta.

Poszukuję również autorów, biorących na warsztat temat powołania artystycznego (przy tym niekoniecznie pisarskiego). O roli artysty w świecie, jego wrażliwości, nieszczęściu wynikającym z jego odmienności. Jak w Doktorze Faustusie. Proszę też, by nie polecać twórczości Stanisława Przybyszewskiego, tę bowiem znam.

Niekoniecznie ma to być klasyka, w grę wchodzi również proza współczesna (polska lub zagraniczna - bez znaczenia). Może być także poezja, podejmująca wymienione powyżej tematy.

Szukam jeszcze dobrej, prawdziwie zaangażowanej publicystyki w wykonaniu wybitnych autorów, takich jak Mackiewicz Cat, Żeleński. Lub też książek napisanych przez cenionych dziennikarzy - takich jak Melhior Wańkowicz czy Ryszard Kapuściński.

Oraz moja ostatnia prośba - książki o pisaniu. Proszę nie polecać Listów do młodego pisarza Llosy, Karafki La Fontaine'a Wańkowicza, Wyznania młodego pisarza Eco, Czym jest literatura Sartre'a, Sztuki powieści Milana Kundery, ponieważ te książki znam. Czy są jakieś inne?

Pozdrawiam serdecznie :)
Do góry
Autor
RE: Szukam lektur
krystekk1 Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2013 21:59
Schmitt Eric-Emmanuel - Kiedy byłem dziełem sztuki , książka raczej dosyć nowoczesna.
7 to sympatyczna cyfra
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]