Nowy edytor
Autor
RE: Nowy edytor
Andre Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Amsterdam
Dodane dnia 22-12-2013 18:50
Sagit, ja mam Safari 7.0.1, czyli niby najnowsze i nie hula. Za to na innych przeglądarkach wszystko działa bez problemu.
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 19:35
U mnie na żadnej przeglądarce nie można pozbyć się tych koszmarnych interlinii.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 19:52
Problem rozwiązany. Zaznaczamy tekst, klikamy na przycisk i voila!

1.
wiktororzel.portal-pisarski.pl/internety/usuwanie1.png

2.

wiktororzel.portal-pisarski.pl/internety/2.png
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 20:12
Nie mam takiej opcji, i co teraz?
Jest "interlinia", ale też pewnie to nie to.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 20:15
Ctrl + f5, odśwież sobie stronę.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 20:18
Odświeżyłem sobie stronę i mamy to:

Urodzony w trumnie Gdzieś w środku października M. poczuł się strasznie samotny. Nagle odniósł wrażenie, jakby zobaczył rzeczy od środka - maska opadła. Nie miał pojęcia, że krępowała go od lat, stając się z biegiem czasu twarzą.. Przestał się odzywać do niedorzecznego świata, który, gdzieś za oknem, dalej istniał. Na stoliku, przy łóżku miał kilka starych czasopism, jakąś zapomnianą książkę, długopis i zapałki. Czasem siadał na moment, jakby odpoczywając po długich marszach po mieszkaniu, kiedy to palił papierosa za papierosem i bezwiednie rysował na gazetach. Były to mało ważne gryzmoły, figury geometryczne, twarze, kłębowiska linii i kresek. Pewnego razu już chciał zmiędlić zabazgrane czasopismo, lecz coś go nagle tknęło - nie zrobił tego. Jego spojrzenie powędrowało na zapisane strony. Z niemałym zdziwieniem dostrzegł wśród morza bazgrołów cyfry, ciemne jak zagadka, napisane z ogromnym naciskiem. Był to numer telefonu. Zadrżał przejęty dziwnym uczuciem. — Co to? — szepnął. — Czemu to zrobiłem? Natychmiast zaczął sprawdzać w swoim spisie ów numer, lecz bezskutecznie. Nie było go tam. Czyj więc był? Tknięty nagłym imperatywem, podjął desperacką decyzję: zadzwonić. Tylko wtedy wszystko się wyjaśni. Ochoczo chwycił za telefon. Po chwili w słuchawce odezwał się męski głos: — Przyjdź jutro. Podaję adres — tu nieznajomy udzielił najważniejszych informacji. — Godzina szesnasta, bądź punktualnie. Zapadła demoniczna cisza. Czuł, że to nie przypadek. Gdy nadszedł czas, M. ruszył na spotkanie. Grały nerwy, biło serce, ale gwałtowna chęć wypełnienia tego nakazu, była silniejsza niż cokolwiek – za późno już było, by zawrócić z tej drogi. Tuż przed szesnastą stanął przed podanym adresem. Po krótkiej chwili dało się słyszeć kroki i drzwi otworzył starszy, siwy mężczyzna. — Wejdź — powiedział matowym głosem. — Idź do pokoju i usiądź — słowa nieznajomego dochodziły jakby zza odległej


Zlało się i tyle.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 20:20
Krok po kroku. Było jasno napisane jak wygląda raportowanie błędów w tym temacie. I najlepiej prześlij mi na pocztę ten plik, który wrzucasz do edytora. Zerknę na niego, bo mam pewną wątpliwość co do tego, czy w ogóle umiesz korzystać poprawnie z edytora.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 20:24
Widzę, że dodałeś funkcję "usuń nadmiar akapitów" - niestety klikanie na nią nic nie daje.
Wysłać plik?
Ja próbowałem już z kilkoma opowiadaniami, i jest jak jest.
Możliwe, że nie wiem jak to rozkminić.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 20:28
Wyślij mi plik. Fundamentalne pytanie. Zaznaczyłeś tekst, z którego chciałeś usunąć nadmiar akapitów, tak jak pisałem to w instrukcji??
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 20:30
Jasne, miękki enter działa, ale to nie robota, jak opko ma 30 000 znaków.
Z wielu przeglądarek się próbowało, i efekt żaden.
Mam Ci wysłać Worda z opowiadaniem?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 20:32
Piszę po raz trzeci żebyś mi wysłał ten plik. Nie pisałem nic o miękkim enterze, wyślij ten plik, bo mi już ręce opadają. Nie umiesz w ogóle czytać ze zrozumieniem i zaśmiecasz tylko ten wątek.

[Dodano 22-12-2013 20:46]
Wszystko działa jak należy. Wklejasz tekst, klikasz w tym wypadku ctrl+a (zaznacz wszystko) i wciskasz przycisk Usuń nadmiar akapitów.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 20:48
Nie znam się na wszystkim, a piszę, bo trza mi pomocy, a to nie zaśmiecanie, a coś, co chyba mogę uzyskać od fachowców :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 20:52
Ale Ty w ogóle nie czytasz moich wypowiedzi. Pisałem wyraźnie, że po wklejeniu tekstu do edytora trzeba zaznaczyć fragment, z którego mają zostać usunięte zbędne entery. Dołączyłem do tego jeszcze skrinszoty. Prościej wytłumaczyć takiej czynności się nie da. Tak jak pisałem wyżej. funkcja działa, wklejałem Twój tekst, zaznaczyłem całość (ctrl +a, lub ręczne zaznaczenie tekstu), kliknąłem na przycisk i wszystko się poprawnie ułożyło tak jak w pliku wzorcowym.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-12-2013 20:58
Wiktor, ja jestem tylko laikiem, mało wiem, stąd pytam do skutku, aż uzyskam odpowiedź.
Już wszystko wiem.
Po wklejeniu trza raz jeszcze dać ctrl + A i wtedy, jak się zaniebieszczy, puknąć na te akapity i całość zbiera się jak koń do biegu :)
Już nie mam tych interlinii.
Dzięki za pomoc.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 21:02
Cały czas o tym pisałem ;) Chodzi tylko o to, żeby dokładnie czytać moje wypowiedzi. Mówiąc, że coś nie działa, oczekuje, że funkcja została sprawdzona i wszystko zostało wykonane zgodnie z instrukcją.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Bozena B Redaktor
  • Postów: 764
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 21:52
U mnie już wszystko działa jak trzeba. Jest super :) Wielkie dzięki, Sagit, dla Ciebie, i dla Maxa.
Uprasza się o niedokarmianie trolli.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Troll_internetowy
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-12-2013 22:43
Kłaniamy się nisko ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 22-12-2013 22:52
Sagit, dzięki! :) Teraz to już bułka z masłem :)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nowy edytor
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-12-2013 00:31
O kurczę, ale testowanie. :) Lubię testować. Ale jakoś przekpiłem sprawę.

Dziś więc tylko wklejałem (na Firefoxie) z Notepada++, Notatnika oraz LibreOffice Writer (Worda nie mam u siebie na komputerze). Pliki .doc, .docx oraz .txt. Próbowałem także to usuwanie nadmiaru akapitów. Ale nie zauważyłem różnicy, bo nie miałem za bardzo takich miejsc. ;) Jeżeli jeszcze zostało coś do testowania, to u mnie wszystko wyglądało ok, przynajmniej na przykładowych tekstach (bez różnych udziwnień specjalnych). Nawet tabelki ładnie wyglądają dobrze. :)

Jutro spróbuję zobaczyć różne jakieś inne opcje formatowania tekstu, i Worda także spróbuję.
Do góry
Autor
RE: Nowy edytor
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-12-2013 12:55
Testy właściwie zostały już zakończone. Edytor nie będzie dostępny tylko dla przeglądarki Safari działającej na oprogramowaniu apple - do czasu, aż ten błąd zostanie oficjalnie naprawiony (przez Apple / autorów edytora).
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.