Jack Strong - prawda li to czy mit westernowy?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Jack Strong - prawda li to czy mit westernowy?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 13-02-2014 22:57
Oglądnąłem film - trzyma w napięciu, nie ma co. Dobry kawał roboty. Ale taki westernowy, jednotłowy, naiwny. I na dodatek nieprawdziwy?


http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/.../kuklinski-fakty-przecza-mitom


Co o nim (filmie, Jacku Strongu) sądzicie?

DoCo
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Jack Strong - prawda li to czy mit westernowy?
Marcingollub Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2014 11:53
Poukladajmy fakty. W 1939 Francja i Anglia nie przyszły nam z pomocą. Jeszcze w trakcie wojny
wielka trojka dogadala sie ze Polska bedzie w strefie wpływów radzieckich. Sprzedano nas bez
naszej wiedzy wladzy radzieckiej. Dla Usa my Polacy jestesmy nikim jakims beznadziejnym krajem
ktory lezy w ciekawym miejscu geopolitycznym. Cala polityka Usa to polityka dla dobra ich kraju a nie
naszego. I tak bylo zawsze. Dane ujawnione przez Kuklinskiego byla dla dobra Usa. Jeśli dla dobra
Ameryki i ich racji stanu, trzeba byloby zmiesc Polskę z powierzchni ziemi to by to rozbili. Jesli mieli
by nas ponownie sprzedać ZSRR bo bylo by to dla nich korzysne to by to zrobili. Anglicy przezornie
jak ZSRR napadl na Polskę nie wypowiadali im wojny. Zostawili sobie furtkę. Jest duzo narodow co
co przede wszystkim dba o siebie, ale nie my Polacy. My zawsze liczymy na kogos i w imie tego
robimy bohaterów, a inni maja nas gdzieś. Napoleon tez mial nas gdzieś a mamy go w hymnie.
Jesteśmy pajacykami bez zdania. Przysluga robiona obcemu mocarstwu bez gwarancji ze w razie
czego nie obróci tych danym przeciwko nam jest bohaterstwem. Glupi kraj.Glupi narod.





Kielce instalacje gazowe kurtki skórzane damskie
Do góry
Autor
RE: Jack Strong - prawda li to czy mit westernowy?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 05-03-2014 22:31
Filmu nie widziałam jeszcze. Ale historia Kuklińskiego znana jest od 20 lat. Nagłe zainteresowanie? Dałabym to do filmowego wątku.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Jack Strong - prawda li to czy mit westernowy?
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 06-03-2014 00:33
www.publio.pl/files/product/card/52/64/87/96226-szpieg-cia-w-polskim-sztabie-generalnym-franciszek-puchala-1.jpg

Szpieg CIA w polskim Sztabie Generalnym. O Ryszardzie Kuklińskim bliżej prawdy [RECENZJA KSIĄŻKI]

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,132860,15559671,Szpieg_CIA_w_polskim_Sztabie_Generalnym__O_Ryszardzie.html
Do góry
Autor
RE: Jack Strong - prawda li to czy mit westernowy?
portalSci-Fi Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 06-03-2015 18:08
to tak samo jak "służby specjalne" czy reżyser podkoloryzował, czy jednak wszytsko było prawdą?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.