Hobby inne niż pisanie
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Hobby inne niż pisanie
prostownik Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 13-03-2014 16:45
Cześć! Jestem ciekawy czym zajmujecie się w przerwach między pisaniem, a pisaniem :) Ja na przykład gram na gitarze lub szkole się w programowaniu (tak bardzo nowoczesne hobby). A Wy? :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-03-2014 21:07
Tak się składa, że znam odpowiedź.

Czytanie i pisanie, to moje najnowsze pasje (hobby nie mam i nigdy nie miałem).

Sport:

Od długiego czasu i bez dłuższych przerw uprawiam karate (wyczynowo [jeszcze ze dwa lata pociągnę]) i pływanie (można powiedzieć - zawodowo).

Twórczość:

Audio: gram na gitarze, ale przechylam się na stronę instrumentów klawiszowych (większe możliwości). Komponuję i nagrywam.

Wizja: Fotografika, animacja, wideo, a ostatnio modelowanie 3D (kontra wobec tłumu fotografów).
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-03-2014 21:18
Ja odwrotnie niż ty w sumie: moje zajęcie - programowanie, w przerwach sobie piszę. :) Ale rzadko. A jak już będę mieć czas (bo na razie nie mam), to wrócę może do grania? Może w Europę Universalis II lub SimCity 4 : Deluxe Edition (obie kocham). Myślę jeszcze nad prowadzeniem bloga (o naturze raczej informatyczno-programistycznej), ale to trudna nawet nie decyzja, tylko wytrwanie w niej. Poza tym też chciałbym umieć grać - na czymś, ale nie umiem - nie mam cierpliwości, i nie będę mieć raczej ;). A lubię, jak ktoś umie dobrze grać na gitarze (vide Mumford and Sons, uwielbiam ich, to, jak oddają się muzyce podczas grania). Chętnie bym też więcej podróżował... (słowo 'więcej' nie znaczy dużo :) ) a w podróży programował. ;) Bo programowanie to na pewno jest też moje hobby, nie będę tego rozgraniczać - zajęcie czy hobby.

Ajajajaj - nie wspomniałem o czytaniu książek! Jak będę mieć czas, oczywiście będę nałogowo czytać. E... także o programowaniu. :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-03-2014 21:33
Wędkarstwo pochłania mnie w sumie przez większość roku.
Na gitarze gram już prawie 30 lat, więc idzie z tym w parze komponowanie własnych kawałków.
Śpiewam.
Sporo czytam.
Latem surfing na Mazurach, kajak, łódka, pływanie.
Jesienią i wiosną spacery z rodziną po parku i nad Wisłą.
Zimą objadam się z lubością.
Po drodze nic nierobienie :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 13-03-2014 21:58
Hm, dobre pytanie. Co robię w wolnym czasie, jeśli nie piszę? O hobby trudno tu mówić, więc skupię się na zajęciach dających radochę.
1. czytam (choć ostatnio zdecydowanie mniej na papierze, więcej na PP :))
2. rozgryzam podczas zabaw charakterek mojego synka
3. spaceruję z psem i kontempluję przyrodę
4. bywa, że maluję, lecz od ostatniego mojego obrazu minęło wiele miesięcy
5. słucham radia, jadąc samochodem, bo to najdłuższy nieprzerwany wolny czas jaki posiadam (dojeżdżając 70km do pracy)
6. pracuję nad życiem w zgodzie ze sobą i szukam radochy z życia (również ze sobą :))

Chyba to wszystko, co robię w wolnym czasie. Trochę inaczej niż Wy, panowie, nieprawdaż?
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-03-2014 22:04
70 km? 70 km?! A nie 7? Ech... współczuję. To godzina, jadąc 70 km na godzinę, a raczej nie, więc z 1,5.

No troszkę inaczej. Różnorodność jest fajna. :)

PS. Chyba jeszcze blog prowadzisz. ;)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 13-03-2014 22:49
Gdyby sam się umiał prowadzić byłoby fajnie, a tak raz na jakiś czas dostaję maile: "dawno nic u nie umieściłaś na swoim blogu. Tęsknimy" :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
prostownik Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2014 06:53
Akacjowa agness współczuje Ci, ja bym już chyba dawno rzucił taką robotę:)

Widzę, że trochę jest sportowców i programistów, którzy to lubią (a myślałem, że ze mną coś jest nie tak skoro to lubię).

Mike łowisz w przerębli? :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-03-2014 07:57
prostowniku, ty lepiej powiedz, jaki język wolisz? Albo i paradygmat? :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 14-03-2014 09:05
A ja to tak poleżeć lubię, przed telewizorem. Czasem wtedy pierdnę, a czasem nie.
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Ryszard Taxidriver Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 14-03-2014 09:16
Ja w wolnym czasie strzelam z kałacha, z beretty, z glocka, z glauberytu, a nawet z M60 albo z M4A1. Niestety nie robię tego tak często jakbym chciał bo amunicja sporo kosztuje.
Z czytaniem u mnie licho, kiedyś czytałem więcej, teraz staram się bardziej skupiać na pisaniu, więc na półce mam sporo książek, które leżą niedokończone.
Czasem robię też to co shinobi.
Zakładam drelich i idę na robotę,
ucieknę stąd kiedyś, narazie wciąż kopię...
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
prostownik Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2014 12:29
Ryszard, naprawdę ciekawe hobby, ale zapewne bardzo kosztowne (już sama broń kosztuje dużo i jeszcze trochę nie mówiąc zapewne o innych wydatkach)

Silvus, skupiam się na programowaniu sterowników PLC i robię to zazwyczaj w drabinkowym LAD-zie. A Ty w czym się specjalizujesz? :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Ryszard Taxidriver Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 14-03-2014 12:36
Haha. Nie to, że z niej strzelam, to nie znaczy, że ją posiadam. Rozbawiło mnie, jak sobie wyobraziłem, jakbym miał w domu taki arsenał. :)
Zakładam drelich i idę na robotę,
ucieknę stąd kiedyś, narazie wciąż kopię...
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
marukja Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2014 12:51
I tak zaczynam się Ciebie bać, Ryszard. ;)

Ja lubię sadzić kwiatki w ogródku, a potem je podlewać. Patrzeć na koty i z nimi gadać. ;)
Zasłuchuję się w muzyce, czytając teksty piosenek. Latem - najchętniej rower.
Omóżdżam się z przyjemnością przy grach komputerowych typu Match3, a zatracam się przy Diablo, aktualnie Diablo II. :)
...może zamiast szukać zaginionych kotów, powinieneś się poważnie zająć szukaniem drugiej połowy swojego cienia. - H. Murakami
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-03-2014 13:20
prostownik, to to? http://automationzz.blogspot.com/p/fbd-functional-block-diagram.html
Pierwszy raz słyszę o LAD-zie, i miło mi, że poznałem nową rzecz. :)
Ja... Nie skupiam się na niczym (w sensie jakiegoś zagadnienia do zaprogramowania - przynajmniej na razie), ale programowanie obiektowe to jest to, co mnie kręci (wokoło mojej osi). Polubiłem C++, z uwagi jednak na nowoczesność (i konieczność zaliczenia przedmiotów) przeniosłem się i polubiłem C#, starałem się Javę, ale jeszcze nie ten poziom poznania. ;) Jak trzeba, to zrobię coś w HTML/CSS/JavaScript (ten ostatni kocham - za kilka rzeczy, głównie prostotę). SQL jest dla mnie nudny, ale patrzę z podziwem, jak można zrobić dokładnie to, co się chce, za pomocą tak niewielu linijek. :)


Ryszard, też sobie pomyślałem, jakby trzymać to w domu. :p


Marue, ty i Diablo? Nasza długoletnia znajomość wzięła właśnie w łeb, bo za nic nie mogę powiedzieć teraz, że cię znałem przed przeczytaniem tego stwierdzenia...

...ale to... podoba mi się. Choć Diablo nie lubię akurat. ;) A match3 to troszkę mniej niż Diablo dla mnie, ale mam wrażenie, po spojrzeniu na screeny, że to jest połączenie bijatyki (wybacz za słowo) z, ee, "czymś podobnym do Bejeweled" (wybacz za porównanie) - jak określić ten ostatni gatunek?

A muzyka... to takie ogólne słowo. Coś czuję, że lubisz po prostu dobrą muzykę, zdecydowanie nie ciężką, no oczywiście z dobrym tekstem. ;)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
prostownik Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2014 17:45
Ryszard to może nawet lepiej, że nie posiadasz takiego arsenału bo Breivikiem łatwo podobno zostać ;)


Silvius tak to jest to.Podziwiam Cię za szeroki wachlarz języków którymi władasz, wolę EU III :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
marukja Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2014 19:12
Silvus napisał:
Marue, ty i Diablo?

Wiedziałam, że to może być szok. ;) Wiesz, jedna z moich postaci - zabójczyni, nazywa się Marue. :)
Jeśli chodzi o gry Match 3, uwielbiam Heroes of Kalevala, Fishdom 3, Chuzzle - polecam! Bejeweled grałam, ale coś mi nie podeszło. Lubię też gry typu management, np. Royal Envoy. W SimCity też chętnie spróbuję. Ale Diablo, no, moja pierwsza miłość. ;)

A muzycznie to krążę gdzieś w okolicach indie rocka.

Prostownik dobrze prawi, ja też podziwiam ten wachlarz, i nic kompletnie z niego nie rozumiem. :)
...może zamiast szukać zaginionych kotów, powinieneś się poważnie zająć szukaniem drugiej połowy swojego cienia. - H. Murakami
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-03-2014 19:48
prostownik napisał:
Podziwiam Cię za szeroki wachlarz języków którymi władasz, wolę EU III :)


Nie podziwiaj, bo to i tak niewiele, bo to nie jest gruntowna wiedza z każdego, i każdy by się tyle nauczył, a i więcej, jakby był troszkę tylko bardziej zdyscyplinowany ode mnie. :) Co do EU III, nie miałem okazji zagrać, bo póki miałem jeszcze czas na gry, miałem pod ręką za słaby komputer, żeby to w miarę płynne było (albo i się uruchomiło). :)

marukja napisała:
Wiesz, jedna z moich postaci - zabójczyni, nazywa się Marue.

:)

marukja napisała:
uwielbiam Heroes of Kalevala, Fishdom 3, Chuzzle - polecam!

Wiesz... pewnie nie zagram, bo nie lubię takich gier. Za to moja pierwsza miłość to... chyba... Warcraft III (ale pewien nie jestem, będę aktualizować, jak coś), może znasz (albo i nie). :) Coś a' la... Age of Empire czy Command & Conquer, ale uprzedzam, że to miłość, więc jestem przywiązany do jej indywidualności. ;)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
boryna Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 15-12-2014 21:02
Ja zajmuję się jazdą na rowerze i siatkówką. Tyle ze sportu ;) a tak lubię porobić za DJ'a w miejscowym ośrodku :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 16-12-2014 19:41
Oglądanie polskich filmów, i tych super, i tych gorszych, ale wszystkich, bo polskie kino miało i ma się całkiem, całkiem :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.