Hobby inne niż pisanie
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
korki30 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 23-12-2014 16:38
Gry MMO i piłka nożna
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
a.bombola Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 25-12-2014 03:21
Wędkarstwo.
Lecz nie siedzenie przy kijach gdzieś w zatłoczonym miejscu. Niedaleko mam na północne Mazowsze, na Podlasie, ciut dalej na jeziora. Te ciche, jeszcze niezadeptane.
Zwykle w towarzystwie podobnych sobie miłośników ciszy, przyrody i totalnego spokoju. Gdzie do rana się gawędzi przy ognisku. Gdzie w niedzielne południe ludzie się pakują i od razu zaczynają tęsknić do powrotu w te miejsca, do takiego towarzystwa.
Lub samotnie. Na dwa - trzy dni. W bagażniku i plecaku zapas jadła. Mały namiocik, karimata plus śpiwór. Naprzód, gdzie oczy poniosą.
Po spokój i odetchnienie.
Prawie zawsze pod ręką notatnik i coś do pisania. Przy ogniu we łbie aż huczy od skojarzeń czy innych metafor. Rodzą się tematy. Też do poezjowania.
Czasem przy ognisku właśnie zrobi się coś, z czego autor bywa zadowolony. Kiedy indziej przez parę lat poszukiwał będzie jednego słowa. Stanowiącego.
Taka dola:)
Pozdrówka łączę
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Jan Pawel Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 25-12-2014 23:40
Generalnie studiuję Geologię (obecnie na specjalizacji geochemia, mineralogia i petrologia). Ale prócz pisania i czasu poświęconego nauce, lubię gotować, grać na gitarze, śpiewać, czasem coś namaluję. Prócz tego kocham sporty zespołowe, ostatnio głównie w piłkę nożną gram. Lubię też podróże, najlepiej z przyjaciółmi, ogniska w środku lasu i inne zwariowane przygody.

Zapomniał bym w tym wszystkim, że lubię także czytać mądre rzeczy.
Dzisiaj znowu ogniem świeci Abrahama wieczny ród,
a wyznawcy jego dzieci modlą się, by stał się cud.
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
szuflarz Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-12-2014 05:40
Ja oprócz pisania uprawiam dużo sportu ,.in pływanie biegi, piłka nożna.
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Jan Pawel Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 26-12-2014 11:46
Nie uważacie, że żeby pisać dobre książki, trzeba mieć dużo zainteresowań, dużo wiedzieć i dużo czasu spędzać z ludźmi?
Dzisiaj znowu ogniem świeci Abrahama wieczny ród,
a wyznawcy jego dzieci modlą się, by stał się cud.
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-12-2014 21:09
Jan Pawel napisał:
Generalnie studiuję Geologię

o boshe.... kiedyś, jak byłam mała też chciałam... teraz mi się priorytety zmieniły.
Oprócz pisania... czytam.. oprócz czytania rysuję...oprócz rysowania śpiewam (amatorsko)... oprócz tego wszystkiego się uczę (przynajmniej się staram uczyć) no i najczęściej wkurzam ludzi. :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Roza_Kowalczyk Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-12-2014 10:59
Kiedyś była astronomia, ale coraz rzadziej mam okazję być poza miastem i zaplanować jakieś obserwacje. Poza tym ktoś włamał mi się do piwnicy i zaiwanił rower oraz teleskop. Mam nadzieję, że ma dużo frajdy z oglądania kosmosu.

Teraz sporo fotografuję, głównie na ulicy. W stopce jest adres strony ze zdjęciami. Fotografowanie nieznajomych spotkanch na mieście daje okazję do pogawędek - to może przydać się przy pisaniu.
Spaceruję, fotografuję - zapraszam na stronę:
http://krzysztof.poltorak.waw.pl/
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
agora Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2015 17:55
moim hobby jest jeszcze słuchanie muzyki !
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-01-2015 21:05
O, moim też <chyba>. W każdym razie uwielbiam muzykę. Chyba nie mam na nią czasu.


Roza_Kowalczyk napisał:
zaiwanił rower oraz teleskop

Niefajnie.
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-01-2015 21:32
Gotowanie, uspokaja, bo chcąc schudnąć, muszę wciąż szukać nowych diet.
To piękna sprawa - mięsko na parze/wodzie, rybka w folii wcale nie smakuje gorzej niż tradycyjnie.
Kurczaczek w chudym rosołku.
A do niedawna pogardzany makaron i ryż wracają do łask :)

Polecam spokojne jedzenie :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 16-01-2015 00:44
łomatko!

coby skrócić ,hobby takie se, zwykłe, powszechne i plebejskie:

fotografia

aparat kompaktowy, bez bajerów, mały zoom i piksele, w związku z tym duże wyzwania. Parę fotek wkleiłem, są w galerii, próbuję przesłać inne, wierzcie, PP zamknięte, za słabe (miejsca lub bajtów brak)
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 16-01-2015 02:53
Siłownia (chociaż to nie hobby, raczej styl życia, obsesyjny nałóg... )
Gotowanie (związane z tym pierwszym, no bo dieta) Mike - jak chcesz schudnąć, polecam popularną ostatnio "jedz co chcesz, wyglądaj jak chcesz" (średnio w to wierzyłem, póki nie wypróbowałem - poziom tkanki tłuszczowej poniżej 10% przy codziennym jedzeniu czekolady i laysów z pieca - fajna sprawa ;) )
Wędkarstwo (sezonowo, kiedyś miałem obsesję na punkcie wędkarstwa, teraz już raczej okazjonalnie. Ale fakt, miejscówa nad jeziorem to świetne miejsce do wpadnięcia na literacko apetyczny pomysł)
Seriale (Breaking bad, Spartakus, Wikingowie, Sherlock... )
Czytanie dziwnych rzeczy związanych z filozofią, psychologią, ewentualnie historią.
Piłka nożna, ale tylko jako widz (CHELSEA!!!)
Oglądanie programów politycznych (odmużdżające, ale jakże ciekawe zajęcie ;) )
Słuchanie rapu (nie mylić z pseudomuzyką polskiego gangsterskiego mainsteramu)
Walka z bezsennością

Niedawno interesowałem się ekonomią, ale jak poszedłem sobie na studia, to jakoś tak mi przeszło...
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Macaronic Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2015 09:41
ja gram czasem sporo w gry i bardzo lubie jezdzic na rowerze :)
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
euterpe Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2015 11:04
Jazda konna (nie zawsze mogę sobie na to pozwolić, ale gdy mogę, to z przyjemnością płacę parę groszy, by tylko móc obcować z tymi zwierzętami i galopować w stronę zachodzącego słońca:p).
Jogging.
Dietetyczne posiłki (ostatnio z pasją wypiekam bułki grahamki, zwykle przygotowuję ciasta o obniżonej kaloryczności).
Taniec, zwłaszcza latino.
Przeszukiwanie dawnej kinematografii w poszukiwaniu perełek (polecam "młody frankenstein" , "Ewa chce spać", "rzeczpospolita babska", "my fair lady", "funny girl", "funny face", "yentl", "jak ukraść milion dolarów"itd.)
Techniki zdobienia decoupage, quilling, ozdoby choinkowe, odnawianie mebli, ubrań, takie robótki ręczne, jakkolwiek to brzmi:)
Zatrzymywanie czasu - nie mogę zasnąć, gdy zegar tyka, więc chętnie wyciągam z niego baterie:)
Zakupy na targowiskach.
Kawa i herbata - uwielbiam komponować i przebierać w nowościach.
Wino, nalewki, likiery - produkcja.
Śpiew, choć nie nazwałabym go słowiczym, jednak nie umiem czasem zamknąć buzi, gdy muzyka jest cudna, a słowa mi znane.
Tworzenie depresyjnej atmosfery w domu, która czasem sprzyja pisaniu, a czasem tylko spaniu.
To chyba tyle.
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 21-01-2015 01:20
Widzę, że jest różnorodność. Ja niestety nie będę bardzo oryginalna.
1. Rozgryzanie lustrzanki, bo kompakt to już ciut za mało - fotografia
2. Popłyńmy więc... - żagle i to co się z nimi wiąże
3. Graj skrzypku graj... - muzyka
4. Poczytaj mi mamo... - nie na to jestem za duża, ale na książki na pewno nie

I coś tam jeszcze :)
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-01-2015 16:30
Coverowanie moich ulubionych hitów z lat 50. i 60. i wrzucanie na YT :)
Śpiew z gitarą lub bez.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Tenebris Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Świecie
Dodane dnia 22-01-2015 23:07
Hobby i nie pisanie? Hm...
To począwszy od moich studiów (położnictwo), które jest poniekąd pasją, bo właśnie mogę poznawać wielu różnych ludzi. Pacjentki chętnie opowiadają różne historie ze swojego życia. To bardzo fajne, kiedy ktoś ma do nas tyle zaufania, żeby coś tak opowiadać.
Oprócz tego rysowanie, od mangi po portrety.
Muzyka, w tym gitara, a przynajmniej rzępolenie na niej, bo grać wciąż nie umiem. Śpiew. No i przede wszystkim samo słuchanie muzyki. Przynajmniej jedna piosenka z rana. Rock i podobne klimaty. Np. Coma, Hunter, Three Days Grace.
Ezoteryka, lubię czytać różne artykuły, ciekawostki. Też wiele różnych pomysłów do pisania w ten sposób znalazłam. Nawet zahaczając o różne teorie spiskowe.
Fotografować lubię, nie umiem, więc nie wiem czy liczy się jako hobby.
Obowiązkowo czytanie książek, głównie kryminałów, ale jak coś innego wpadnie w łapki, też dobrze.
Psychologia ^^ W końcu kiedyś miałam być psychologiem, toteż mam kilka książek z tego zakresu. Jest to, moim zdaniem, dziedzina bardzo interesująca.
Szycie różnych rzeczy. Pancerne szwy to moje motto :)
Na koniec chyba jeszcze gotowanie. Polubiłam, gdy zaczęłam studiować. Idzie mi coraz lepiej.
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
fors100 Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: dabie
Dodane dnia 27-01-2015 20:57
Ja na przykład lubię dużo czytać ,uwielbiam to
lubie sporty motocyklowe
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-01-2015 21:33
Pasuje więc nauczyć się również pisać. Przed przecinkiem nie stawiamy spacji.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Hobby inne niż pisanie
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-01-2015 22:53
Ależ to wynik szybkiego pisania! Zauważ, że za przecinkiem brak.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.