nieszczerość w komentarzach
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-01-2009 08:57
już ci mówiłam - gratuluję tolerancji. bo ja tak nie mam. jeśli ktoś mi powie, że jestem głupia i akurat mam dobry dzień, to to spływa, ale jak mam zły, to wtedy boli.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2009 09:03
mhm może to kwestia płci? Ok to żart był.Rozumiem Cie.Trzymam kciuki za twoje dobre dni.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-01-2009 09:08
tu nie ma co marnować kciuków, tak będzie i trzeba się z tym pogodzić, że ziarenka mają dwa dni w miesiącu, że wtedy lepiej te kciuki mieć zdolne do samoobrony...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 14-01-2009 09:12
ja w swoich - czasem przyznam zjadliwych - komentarzach kopię konkrety w tekście. Nigdy autora. Nic na to nie poradzę, jeśli autor przyjmuje moje uwagi do wiersza jako opisnię o sobie. A podejrzewam że czasem tak się dzieje, bo niekiedy w odpowiedzi na niepochlebną opinię o tekście, autor mi odpisuje że to ja jestem niefajny. Cóż, biorę to na klatę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2009 09:22
No ale ironia i złośliwość jeśli jest konkretna, sprawiedliwa, to nic w tym złego. To nawet fajne, dostać kopniaka w pomysłowy sposób :)
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 14-01-2009 09:36
Osobiście wolę takie w stylu Zapomina (on mnie akurat nie kopie, ale wszyscy wiedzą o co chodzi) kopniaki, niż stwierdzenie "do bani" i... tyle.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 14-01-2009 09:39
Tak szczerze mówić, to bardzo konkretne komentarze na PP zaczęły się wraz z pojawieniem Jacka de Nipper'a i amoryta na portalu. Wcześniej nikomu się nie chciało "rozbierać":) Ale to bardzo potrzebne. A skytykować zły tekst, a pochwalić dobry? Chyba przecież o to chodzi,po to ludzie piszą. A że oceny tekstów różnią się? Nic dziwnego, ile ludzi, tyle zdań. Trzeba przyjmować z pokorą zarówno te dobre, jak i te złe. Co innego, kiedy są naprawdę złośliwe. Ale na te zawsze można odpisać. Lub nie, jeśli zna się wartość swoich tekstów.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2009 09:43
To prawda. Ja przed chwilą czytałem Bibliotekarkę ginger, jeszcze nie widziałem tak skrajnie różniących się ocen. Pokora dobra rzecz. Trzeba mieć klasę, człowiek z klasą nie odgraża się, ani nie opluwa za szczerą krytykę. Wg mojej definicji oczywiście.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 14-01-2009 09:58
Trzeba mieć dystans i do siebie, i do swoich tekstów. Najgorzej, jeśli nie dostanie się żadnego komentarza - wtedy jest przykro. Kiedy same niskie oceny, no to znaczy, że tym razem nie wyszło i nie ma co dyskutować. Z samych wyższych należy się dziko cieszyć (miałam niewiele okazji, ale zawsze coś), a kiedy widzę wszystkie oceny... To zupełnie nie wiem co mam myśleć. Ale wtedy wmawiam sobie, że wszystkim i tak nie dogodzę :D

Nie jesteśmy doskonali, każdemu zdarzają się buble, i zamiast się obrażać, trzeba się zabrać do pracy. A czysta złośliwość...? Zdarza się, a jak. Ale to już nie mój problem ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2009 18:54
Faktycznie najgorszy jest brak jakiegokolwiek komentarza .
Ale z drugiej strony chciałbym żeby krytyka była rzeczowa tzn.
co źle i dlaczego a może byś mógł tak albo siak napisać
bo wiesz tak by było lepiej ponieważ gdyż że bo.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 14-01-2009 19:04
Mało kiedy mam cza, by coś skomentować, ale gdy już wezmę się do roboty jestem szczera. Piszę, co mi się nie podoba, a co według mnie jest plusem. Czasem o coś dopytam. Zdarza się nawet, że treść tak bardzo mnie wciągnie, ze nawet nie zwróce uwagi na błędy. Wtdy plus dla autora. Piszę i oceniam tylko treść (po co czepiać się czegoś, co nie przeszkadza w czytaniu?:D)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2009 23:35
Pierwszy słyszę o wycieczkach osobistych. Jeszcze nie spotkałam takiego komentarza pod utworami. Przeważnie kiepskie są rzetelnie krytykowane, do poprawy - poprawiane, dobre - wręcz chwalone.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 20-01-2009 02:14
Ano była taka osobista wycieczka w okresie Świąt, ale Valdi z Sanusiem zadziałali jak przystało na komandosów i "sprawa się rypła" bardza szybko... Teraz znów mamy błogi spokój, tylko czasem Smoczusia coś przypali żywym ogniem, albo jakiś tam Osioł przebryka po portalu... Ale ogólnie to sielanka i tylko potworek Hypuni na widok każdego stworzenia podskakuje z radością...:smilewinkgrin:
Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie urośnie w ciemności.
Friedrich Schiller
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
wlasnietam Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd:
Dodane dnia 19-03-2009 23:40
Cytat:
Hyper napisał/a:
Pierwszy słyszę o wycieczkach osobistych. Jeszcze nie spotkałam takiego komentarza pod utworami. Przeważnie kiepskie są rzetelnie krytykowane, do poprawy - poprawiane, dobre - wręcz chwalone.



O proszę, a komentarze pod dziełem "Listy wampirzycy"?
:D
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 00:46
Są tam jakieś osobiste wycieczki? Sprawdzimy, sprawdzimy. B)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 20-03-2009 04:53
Chyba muszę tu się wytłumaczyć ze swoich komentarzy .Wiem ,że nimi za bardzo twórcom nie pomogę ,bo nie czuję się jak to można by określić technicznie rozwinięta, aby pomóc w tworzeniu ,ale zawsze staram się teksty czytać w skupieniu i rozumieć je -nie próbuję nikogo obrazić ,po prostu zaczytuję się oglądam i tyle - mam nadzieję ,że mi na to przyzwolicie ,a że czasem pozwalam sobie na osobiste refleksje to tylko dlatego ,że szukam zawsze coś dla siebie (chyba nikogo tym nie krzywdzę),a jeżeliby ktoś poczuł się urażony to umiem przepraszać.:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 10:39
Jeszcze raz przytoczę tutaj pewien tekst:
Cytat:
Lidka -

zauważ czy pod moimi testami i zdjęciami nie ma przypadkiem złośliwych, ośmieszająch mnie komentarzy ze strony jednego z portalowiczów,

Wiem, że pijesz do mnie. Ale sama sprowokowałaś mnie do podpisania się pod Twoimi pracami w dosadny sposób. Dobrze wiesz, co wcześniej pisałaś na forum pod moim adresem.

Niezależnie od tego, jestem tu jedną z nielicznych osób, która jeśli przeczyta jakiś tekst, to pisze co myśli na jego temat i nie owija w bawełnę.
Moja ocena jest oczywiście subiektywna. Ale za to jest prawdziwa!

Nie zawsze być może mam rację. Nie jestem specjalistą w dziedzinie krytyki literackiej, ale kto nim tu jest - tak naprawdę?

Często, gdy wieczorami i nocą siedzę sobie przy laptopie, popijam winko do momentu, gdy nie zasnę. Zapewne generuje to pewne zachowania z mojej strony oraz wyostrza język. Ale jeśli wydaje mi się, że coś jest kiczem, to wybacz nie napiszę, że to jest piękne.
ALE NIE ROBIĘ TEGO ZŁOŚLIWIE !
Gioconda też wszystkim się nie podoba!

Niezależnie od tego co piszesz na mój temat -
pozdrawiam Lidziu i życzę sukcesów!
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Carista666 Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 20-03-2009 17:41
Cytat:
Nie rozumiem też, jak ktoś daje bardzo dobry tekstowi, do którego nie ma zastrzeżeń a świetny, jak w utworze są literówki, błędy i tak dalej

wsatwianie słabej oceny za literówki jest trochę głupie... a co do błędów? może w prozie. moim zdaniem w wierszu nie da się popełnić błędu jako takiego pod względem sensu i spójności. włąsnie dlatego poezja jest taka piękna, a ocenianie to sprawa subiektywna, nie powinniśmy więc mieć do nikogo pretensji...
"Tak dobrze iść z odkrytą głową i mieć włosy zapruszone niebem"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 17:51
Co mnie natomiast boli, to całkowite niezrozumienie tekstów niebanalnych, poszukujących nowej formy, które komentowane bywa w ten sposób: "Sorry, ale mnie to znudziło, usnęłam" i ocena - "słabe". Za co ta ocena, pytam? Za to, że tekst nie jest łatwy, miły i powierzchowny? Jeśli czytam coś, co nie odpowiada memu gustowi, to - jeśli już koniecznie coś mi się narzuci - ograniczam się do komentarza, wytykam stylistykę itp. Nie wstawiam oceny za to, że "kurna, ale skomplikowane słownictwo". Takie podejście (moim zdaniem to wygląda jak zwykła, prosta zazdrość) sprawia, że teksty ludzi, którzy poszukują, a nie tylko powielają - kończą z notowaniami słabe, złe i a fee... Przecież nie o to chodzi, żeby pisać "pod publiczkę", tylko żeby rozwijać i kształcić swój odrębny styl.

Cytat:
Natomiast ocena powinna wynikać z komentarza, a nie być czymś ot tak. Nie rozumiem też, jak ktoś daje bardzo dobry tekstowi, do którego nie ma zastrzeżeń a świetny, jak w utworze są literówki, błędy i tak dalej.


Rzepusiu dzieje się tak i nie ma w tym nic złego z tej przyczyny, że pisanie nie kończy się na umiejętności wstawienia przecinka. Oceniamy więc nie tylko poprawność gramatyczną, ortograiczną i stylistyczną, ale także wartość literacką (artystyczną). Ktoś może bezbłędnie napisać opowiadanie funta kłaków warte i wtedy, za ortografię mu piątki nie wstawię.
Do góry
Autor
RE: nieszczerość w komentarzach
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 20-03-2009 18:07
Kmkmk - myślę ,że mądrze tu prawisz ,każdy ma prawo do swoich myśli dopóki nie dotyka nimi myśli drugiego człowieka ,więc warto ważyć słowa i szanować się wzajemnie:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]