NWO - New World Order
Autor
NWO - New World Order
kozik Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2014 18:26
Witam.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat idei Nowego Porządku Świata.
Co o nim wiecie, sądzicie, jaki macie do tego stosunek? hmm.

Jeśli ktoś nie wie, czym jest ta idea, niech lepiej poszpera w internecie, bowiem każdy z nas jest, lub będzie częścią tego nowego systemu i dobrze było by wiedzieć coś na ten temat;)

Zdążyłem zaobserwować, że na tym forum jest wielu inteligentnych ludzi, a z takimi właśnie lubię rozmawiać na takie "górnolotne" tematy, zatem pytam was o opinię ;D
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2014 19:30
Inteligentni raczej nie pociągną tematu teorii spiskowej.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
kozik Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2014 20:01
Dlaczego ? Teorie spiskowe to jakis glupi temat czy co ?

Nie rozumiem dlaczego ludzie jasno myslacy, mieliby nie interesowac sie takim tematem. Tymbardziej mam na myśli to, ze inteligentni predzej znajdą związek pomiędzy tym, co sie obecnie dzieje na calym swiecie, a tym o czym jest ta rzekomo teoria spiskowa.

Ludzie inteligentni zadaja pytania, szukaja odpowiedzi, prawdy a tacy sa niebezpieczni ;)

Przyjrzyj sie blizej tematowi ;) myślę ze ogarniesz o czym myślę. Chyba, ze czerpiesz wiedzę o otaczającym Cie świecie tylko z tv, prasy i największych witryn "informacyjnych" . (cudzyslow celowo) Przez co slowa "teoria spiskowa" wywoluja u Ciebie reakcje raczej niezbyt pozytywne xd. Ale nie martw sie. Media juz o to zadbaly, aby ludzie, ktorzy nie chca pochlaniac medialnej papki zostaly zidentyfikowane jaki "zwolennicy teorii sposkowych" czyli ludzi, którzy szukaja podstepu, kiedy wszystko jest ok. Np katastrofa 9/11. Też myslisz ze to byl tylko glupi zamach terrorystow?

Prawdy trzeba szukać głębiej. Duuuuzo głębiej niż by sie mógło zdawać xd ;) jak wejde na kompa to poszukam i rzuce jakies linki ;)
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2014 23:19
Błagam o nie podrzucanie linków!!!

Mój najbliższy przyjaciel zwariował na punkcie jezuitów rządzących światem, syjonistów (tym określeniem obdarza równo każdego, kto się z nim nie zgadza, w tym mnie :> ) i tak dalej. Obejrzałem tysiące filmików i wysłuchałem setki wykładów niezależnych historyków. Telewizji nie oglądam, bo nie dysponuję odbiornikiem TV już ponad 10 lat. Także ten.

Wiem, że to fajne hobby, ta cała historia alternatywna, bo daje ona to, czego nigdy nie da rzetelna nauka humanistyczna, a mianowicie odpowiedzi na pytanie "po co?". To jest pytanie o intencje, a te są - czy się to komuś podoba, czy nie - nieznane i niepoznawalne. Historyk bada przeszłość, aby zrozumieć teraźniejszość, natomiast "historyk alternatywny" bada przyszłość, aby poznać przeszłość. To błąd w sztuce. Pomyśl o tym i nie marnuj czasu. Wierz mi, mój kolega zwariował naprawdę, wywrócił mu się świat do góry nogami i wszystko postrzega na opak.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-10-2014 00:10
A to, że postrzega na opak, jest dla niego złe? Może po prostu tak woli...
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2014 00:32
Dziwi się, dlaczego nikt z nim nie rozmawia. Jest absolutnie sam i niezdolny do jakiejkolwiek integracji z towarzystwem. Raczej nie jest mu z tym dobrze.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-10-2014 00:42
Ok, jeśli taki skutek, to rzeczywiście jest racja w tym, by przemyśleć jeszcze raz.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
kozik Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2014 19:14
Rozumiem,że wszyscy postrzegają go jako wariata, ale "tym na górze" właśnie o to chodzi. Oni chcą, aby ci ludzie, którzy widzą co się dzieje, byli wyśmiewani i marginalizowani przez swoje "chore" urojenia.
Mi się jednak wydaje, że każdy powinien w miarę swoich możliwości szukać drugiego dna.

A może taki przykład wam zaprezentuję:
Zapewne wszyscy znacie nazwisko: Nikola Tesla.
Co byście powiedzieli na fakt, że można wytwarzać nieskończenie wiele energii zupełnie za DARMO? Darmowy generator prądu, który zasili twój na dom na 100, 200 może nawet 500 lat.
Brzmi niczym scenariusz z filmu sci-fi, jednak jest to fakt!
Powiem więcej. Ludzkość zna taki patent od ok. stu lat i taki generator zbudował na początku XX wieku Nikola Tesla. Przerobił on nawet swój samochód tak, że był on zasilany naturalną energią Ziemi i mógł jeździć bez żadnego paliwa.
Chciał, aby jego patent poznał świat i wszyscy cieszyli się darmową energią. Jednak ludzie na wysokich stanowiskach nie dopuścili jego patentu do obrotu (nie wiem jakie tam są te procedury) i zgnoili Nikola Teslę tak, że największy geniusz naszych czasów umarł z ubóstwie. Radzę poczytać na ten temat.

Krótki filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ

Teraz pytanie: Dlaczego ten patent nie jest dopuszczony do światowego obiegu. Pomyślcie o pozytywnych skutkach dla ludzi, a przede wszystkim środowiska, w którym żyjemy - przyrody na całym świecie.

Dzisiaj cała energia elektryczna, którą produkują ludzie pochodzi: ze spalania węgla, z rozszczepiania pierwiastków, produkując tym samym ogromne ilości odpadów promieniotwórczych i szkodliwych gazów. Wszystkie mobilne urządzenia (samochody, samoloty) są napędzane paliwami kopalnianymi. Ludzkość jest uzależniona od tych paliw!
Jednak ludzie nie są tacy głupi i sami zaczynają budować takie generatory w garażach.

Pomyślmy jakie byłyby pozytywne skutki dla ludzi. Całe domy, miasta, państwa korzystałyby z darmowej energii: z oświetlania ulic, napędzania urządzeń, ogrzewania mieszkań i budynków. Jak wiele opłat odpadłoby, gdyby tylko ludzie przestali używać paliw kopalnianych, które zastąpiłyby generatory darmowej energii.
Dla środowiska: całkowite ograniczenie sztucznej emisji CO2, odpadów promieniotwórczych itd.

Czy ktoś mi powie, dlaczego tak banalny sposób na wytwarzanie energii nie wyszedł na światło dzienne, by zwykli ludzie mogli z niego skorzystać?

Ja znam odpowiedź na to pytanie, jednak chciałbym usłyszeć co wy sądzicie na ten temat.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2014 19:33
Bliższym przykładem jest genialny wynalazek Polaka. Wymyślił on (nie pamiętam nazwiska) zderzak, który pochłania energię uderzenia. Dawno temu widziałem jak to działa. Nie pamiętam szczegółów, ale jakieś lobby chyba samochodowe wykupiło patent i "zakopało pod ziemią" na wieki. Taki scenariusz powtarza się, gdy wynalazek uderza w to, na czym zarabia się miliardy.
Technologia jest na takim poziomie, że w zasadzie każda marka mogłaby produkować niepsujący się sprzęt, ale nie robi tego, bo nie ma w tym interesu. To pospolite reguły rynku, które są tajemnicą tylko dla najbardziej naiwnych. Nie trzeba dopatrywać się od razu NWO. Zwykłe ludzkie sku...syństwo małych gnojków siedzących wysoko.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
kozik Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2014 22:18
No masz rację. A wiesz na czym polega NWO ? Powiedz mi, wg Ciebie, na czym ma polegać Nowy Porządek Świata. :D

Liczyłem na to, że kilka osób wciągnie się w dyskusję, natomiast jak na razie to rozmawiamy tylko we dwóch :Oo :<
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-10-2014 01:11
NWO było hasłem zdaje się drugiej połowy XX w., kiedy to po wojnach we względnej stabilizacji światowej ustalano "nowe warunki współpracy" między państwami i oczywiście planowano co nieco. Mam też ebooka po angielsku o tym tytule, niby autorstwa Hitlera z roku 1928. Mogę Ci podesłać, jeśli umiesz po murzyńsku. Ja nie czytałem i raczej nie będę.

Oczywiście NWO kojarzone jest też z masonerią i rządem światowym, który istnieje od początku świata i jest autorem Biblii ;)
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-10-2014 21:42
Tak, tak, tak. A całe roztrząsanie tego NWO ogranicza się w gruncie rzeczy do straszenia się tymi złymi, tajemniczymi "onymi", którzy siedzą na wysokich stanowiskach, knują i spiskują, jak tu nas, masy, w kółko udupiać. I - oczywiście - chcą tylko rządzić światem. Kurde, żadnego Bonda nigdy by nie było, gdyby nie było tych "onych", którzy są szaleńcami i chcą rządzić światem...
A wielkiej, żydomaskońskiej czy iluminackiej tajemnicy, sorry, nie ma, na próżno szukasz tu idei. Po prostu - chodzi o interes. O duże, coraz większe, pieniądze. Koniec tematu. Może to smutne i nudne, ale właśnie o kasę chodzi.
Producenci w konsumpcyjnym świecie zachodu brną w najlepsze w zjawisko zwane Planowe Psucie Produktu, żeby ciągle zwiększać sprzedaż, a - co za tym idzie - zatrudniać ludzi. Którym sprzedają coraz to nowe produkty. I nie wystarczy już nawet coś, co Ci jest potrzebne. Czy nowa wersja tego, co było Ci potrzebne i już to masz, tylko nowsza, ładniejsza, mocniejsza, lepsza. Teraz jeszcze (od jakichś stu lat) kombinują (zatrudniając w tym celu wyspecjalizowanych inżynierów, tak nawiasem) jak tu produkty uczynić mniej wytrzymałymi, żeby szybciej się psuły niż powinny i żeby klient kupił nowy. Interes się kręci, rynki zbytu rosną, ludzie mają robotę, zarabiają, mogą kupować.

Tak nawiasem - zastanawiałeś się, ile ludzi idzie na bruk, gdyby nagle wszystkie miejsca pracy związane z sektorem paliwowym okazałyby się zbędne, bo energię można mieć za darmo?

Masz pomysł jak tych ludzi nakarmić? Darmową energią?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: NWO - New World Order
kozik Użytkownik
  • Postów: 31
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2014 15:52
Witam. Sorry, za tak długą nieobecność, ale długo byłem bez komputera, bo stary się zeebał a zanim zdążyłem zebrać środki na nowy to minęło trochę czasu :)

Zostaję jednak przy swoim:)

Pierwsze odpowiem na pytanie, czy pomyślałem o ludziach którzy pracują przy produkcji energii i o tym, że straciliby źródło utrzymania. Cóż... Fakt nie pomyślałem o tym wcześniej, ale czy teraz ktoś myśli o ludziach, którzy tracą pracę, przez jakieś bzdurne urzędnicze przepisy? Otóż NIE!
Rozumiem też, że w tym przypadku liczba takich ludzi byłaby niezmiernie duża, jednak pomyślmy o pozytywach dla całej ludzkości. Ileż regularnych wydatków odpadło by przeciętnemu człowiekowi ? * Energia elektryczna - odpada, * ogrzewanie budynków - odpada, * paliwa, które zasilają samochody czy inne urządzenia - odpada. O pozytywnych skutkach dla przyrody nawet nie wspominam.

Poza tym, jeśli ludzie nie musieliby przejmować się "wydobywaniem" energii, mogliby skupić się na innych gałęziach przemysłu, inżynierii czy nauki, które stworzyłyby nowe miejsca pracy. Możliwości są ogromne. Dodatkowo źródła energii, które stosujemy teraz, że się tak wyrażę, są trochę przestarzałe. Koncerny blokują rozwój technologii nowych źródeł energii i powodują stagnację rozwoju przez zmuszanie ludzi do korzystania z tych nieodnawialnych źródeł.
Natomiast, jeśli ludzie uniezależniliby się w kwestii energetycznej, koncerny (i ci źli "oni";) straciliby część kontroli nad ludzkością. A tak to wszyscy są zależni od paliw kopalnianych, od elektrowni. Po co by to było komu, jeśli każdy mógłby mieć swoją własną elektrownię domową w piwnicy?

Wracając do tematu NWO. To nie jest tak, że ja sobie przeczytałem jeden, czy dwa artykuły na ten temat i ślepo uwierzyłem w tą teorią. Po prostu widzę to, co się dzieje na świecie, widzę związki i zależności pomiędzy różnymi wydarzeniami, które rzekomo nie mają ze sobą nic wspólnego. To naprawdę niesamowite, jaka jest skala tego procederu.
Czy naprawdę te wszystkie kłamstwa, którymi faszerują nas media i światowe organizacje nie mają jakiegoś głębszego podłoża niż tylko pieniądze? W końcu nawet same pieniądze zostały stworzone po to, by móc sterować światową gospodarką.

Odnośnie pieniędzy. Dawniej każdy papierowy banknot miał pokrycie z złocie. Każdy człowiek mógł udać się do banku i wymienić swoje banknoty na złoto. A teraz co? Nic. Nasze pieniądze są nic nie warte. To zwykłe papiery.
Centralne banki (hmm, a ciekawe kto stoi za tymi cientralnymi bankami) emitują pieniądze i w ten sposób sterują gospodarką państw i świata: poprzez podaż pieniądza, poprzez stopy procentowe itd. Jeszcze do końca nie rozumiem tych mechanizmów, gdyż o rynku finansowym się dopiero uczę, a jest to rozległa dziedzina ekonomii i potrzeba jej poświęcić dużo czasu.

Czekam na odpowiedź. Argumentów mam mnóstwo i chciałbym je z wami skonfrontować :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]