Dean Koontz
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Dean Koontz
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 18-06-2008 11:39
Wreszcie przeczytałem jedną z jego powieści, a mianowicie "Opiekunowie". Jestem pod wrażeniem, bo to dobrze napisana, ciekawa książka. Mam nadzieję, że będzie okazja na dalsze poznawanie twórczości Koontz'a. Co Wy o nim powiecie? Może ktoś poleci jakąś jego książkę?
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-06-2008 16:11
Ja czytałem jedną jego książkę. Niestety nie pamiętam tytułu, ale było to coś o takim domu, gdzie mieszkała samotnie pewna panienka, a dom był na skroś nowoczesny, bo całą elektryką, elektroniką, klimatyzacją, mikrowelą, alarmem... dowodził jeden robot (komputer). I temu botowi pewnego dnia zaczęło odbijać. No, jemu zaczęło odbijać, a ja skończyłem to czytać. Wydało mi się to takie hmmm... amerykanckie całe. Taka komercyjka wprost idealna do kina na sobotę, a raczej na ściągnięcie z torrenta. Może popełniłem błąd, nie wiem, już tak mam. I tak się skończyła moja przygoda z tym panem.



Cholera, a może to nie była jego książka :/ Nie wiem. <mysli>
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 18-06-2008 16:52
Nie mogę stwierdzić na sto procent, ale nie widziałem w jego bibliografii czegoś takiego. No cóż, na dzień dzisiejszy mogę tylko stwierdzić, że "Opiekunowie" to dobra książka. W każdym razie zachęca do sięgnięcia po inne książki Koontz'a.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-06-2008 23:12
Czytałem złe miejsce Koontza. Tu jest moja recenzja.

http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=757

Książka mnie zaintrygowała, przez jakiś czas chciałem coś więcej tego pana poczytać, ale chyba mi minęło bo stwierdziłem, że zabiorę się za nieco ambitniejsze lektury (Lot nad kukułczym gniazdem, Komu kije dzwon itp..) Ja ci mogę polecić Stephena Gallaghera, bo to według mnie jeden z najlepszych pisarzy na pograniczu gatunków prezentowanych przez Koontza i Kinga.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 20-06-2008 12:25
No recenzja zachęcająca. W pobliskiej bibliotece jest sporo książek Koontza, więc się tam jeszcze rozejrzę. To drugie nazwisko też zapamiętam, a w przyszłości skorzystam z okazji.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 20-06-2008 23:58
Valdens - Ziarno demona ;)
Czytałem. Liche. Dotrwałem do końca, ale męczyłem się.
Groza - facet śpieszy do żony, ale nie tylko on, bo jakiś czubek chce tam być pierwszy.
Zimny ogień - facet wiedziony przeczuciami kieruje się w jakieś miejsca np. do samolotu, i ratuje ludzi. Sprawę bada reporterka, zakończenie ciekawe, ale jakoś tak nie super :)
Może było i coś jeszcze, ale jego książki jakoś mi w pamięć nie zapadają.
Zostaję przy Kingu ;)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
Szejnis Użytkownik
  • Postów: 486
  • Skąd:
Dodane dnia 21-08-2008 10:57
Czytałem tylko jedną książkę Koontza. "Odd Thomas". Nie należy do najlepszych, ale wciąga.
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją.
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-09-2008 17:58
Czytałem Złe Mijesce - bardzo fajne. Jednak jakoś nigdy nie było czasu by sięgnąć po coś innego tego Autora...
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
weronikja Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 26-09-2008 21:59
Przeczytałam kilka książek... I i tak zawsze wracam do Kinga.
Jakoś Koontz mnie nudzi. Coś jest nie tak i nie mogę poprostu czasem doczytać do końca. Tak np. miałam z "Zimnym ogniem".
Jedyna jego książka która podobała mi się w 100% to "Głos nocy".
Może nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale fajnie się czytało. Jednym tchem. :D
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
marlip Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd: Słupsk
Dodane dnia 09-11-2008 11:29
A mnie się podoba. Fajnie pisze. Demon seed Jest całkiem fajna, nietypowa. podoba mi się świat z perspektywy sztucznej inteligencji.
Każdy dzień przynosi nowe dobro.Wystarczy nauczyć się je dostrzegać.
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
Firewarrior Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2008 01:28
Czytałam wiele jego książek, nic specjalnie ambitnego, ale w sam raz do zabicia czasu - w tramwaju, pociągu, na wykładach... Szybko się przyswaja, szybko zapomina :)
http://www.gosia-firewarrior.deviantart.com <- oprócz pisania także rysuję, zapraszam do mojej galerii.
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 27-01-2009 22:00
Bardzo lubię jego książki. Zaczęłam od "Opiekunowie" i byłam pod urokiem akcji, atmosfery oraz pomysłu. Później trafiłam na "Grom" i moje wrażenia jeszcze się spotęgowały. Zgadzam się, że niektóre pozycje są słabsze (np. Odd Tomas), ale i tak chętnie do niego wracam. Ostatnia pozycja to "Fałszywa Pamięć". Lubię jego historie, ponieważ oddziałują na wyobraźnię i podświadomość. Zawsze wprowadza wątek psychologiczny, często akcje rozwijają podejrzane eksperymenty naukowe.
Stanowczo King i Koontz, to moi ulubieni pisarze gatunku, który prezentują.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 05-02-2009 21:39
czytałem jednąksiążkę, "Cieniste ognie" znana również pod tytułem "Nieśmiertelny" :) powiem że po przeczytaniu tej książki bardzo chętnie sięgnę po jego kolejne pozycje gdyż ta książka nie była może lepsza od twórczości Kinga ale z zapartym tchem czekałem na zakończenie które mnie nieco zawiodło choć było pomysłowe, jednak King robi lepsze końcówki :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
klaus_bawoek Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Wilkanowo
Dodane dnia 21-01-2010 12:01
Koontz to jeden z moich ulubionych pisarzy, przeczytałam masę jego książek i najlepsze wg mnie to "Intensywność" i "Kątem oka"
"Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich".

Kubuś Puchatek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dean Koontz
monikaa86 Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2010 17:04
Drugi zaraz po Kingu, niemal z nim na równi:) "Opiekunowie" to rzeczywiście świetna książka. Ja osobiście polecam np. "Pieczarę gromów", "Ziarno demona" (ta książka mnie przerażała), "Dobrego zabójcę" i "Nieznajomych".
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
ArienneMD Użytkownik
  • Postów: 89
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Dodane dnia 20-02-2011 15:28
monikaa86 - święta racja. "Nieznajomi" to rzeczywiście jedna z jego najlepszych dzieł, a według mnie - najlepsza.
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu."
Do góry
Autor
RE: Dean Koontz
bio Użytkownik
  • Postów: 50
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2011 22:38
Koontza akurat czytałem od pierwszego przekładu w Amberze. Grom, to było super czytadło. Trochę już nie w czasie. Jego najlepsza powieść to Mroczne ścieżki serca. Uprzedzam, że źle przetłumaczone. Odbiera wiele frajdy.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.