Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Elrondi Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 16:42
Jak w temacie: Niektórzy mówią, że osoby homoseksualne dysponują większą wrażliwością, estetyzmem. Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat. Sam nie zgodzę się z tym. Jestem gejem, ale nie sądzę, aby to miało wpływ na to, że zacząłem pisać. Ale każdy może mieć swoje zdanie, więc czekam na wasze opinie.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 03-01-2015 16:54
Elrondi, Ty lubisz panów, ja lubię panów, więc witaj w klubie :) A co do wrażliwości, to uważam, że orientacja nie ma najmniejszego związku z subtelnością, taktem, czy wyczuciem na piękno. Zatem hetero może być poetą a homo rzeźnikiem (choć nie wykluczam wrażliwych rzeźników :)) - tak sądzę.
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Elrondi Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 17:04
Idealnie to ujęłaś. *Podaję ciastko* Sam piekłem ^^
Znam pana rzeźnika i w pewnym sensie jest wrażliwy :)
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 03-01-2015 17:21
Ciastko pyszne, dzięki :) Tak naprawdę, czy my mamy prawo i wystarczająca wiedzę, by oceniać, czy ktoś jest wrażliwy, czy nie? Często jest tak, że wrażliwi są zamknięci w sobie i udają szorstkość, by nie zostać zranieni (ponownie). Generalnie nie lubię/nie uznaję szufladkowania, oceniania, przyprawiania metek. Uwielbiam za to stwierdzenie: Tylko głupiec jest na 100% pewien, mędrzec ma wątpliwości :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Elrondi Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 17:28
Ano dziękuję ^^ jakoś trzeba weekend wykorzystać ;) Znów muszę się z tobą zgodzić. Ocenianie ogranicza nas samych, bo nie potrafimy spojrzeć bezstronnie. Powiedzenie całkiem słuszne ^^
Zimno dziś... Wybacz offtop :(
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 03-01-2015 18:04
Elrondi napisał:
Zimno dziś...
Nie generalizuj, proszę. Mi ciepło :) A poza tym zima jest, to jak ma być?
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2015 18:54
akacjowa agnes napisała:
A poza tym zima jest, to jak ma być?

No raczej ciepło ;)
Uważam, że nie powinno być podziału na homo i hetero... wszyscy jesteśmy ludźmi, mam tylko różne gusta. A o gustach, jak wiadomo, się nie dyskutuje. Mam wielu znajomych, którzy wolą tęczę i jedni są wrażliwi inni zupełnie nie :) Orientacja nie ma wpływu na wrażliwość, aczkolwiek wiem, że homoseksualistom raczej pewnych rzeczy się nie mówi :)
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2016 14:03
Trudno jest tutaj merytorycznie argumentować, ponieważ wiele osób homoseksualnych nie ujawnia publicznie swej orientacji. Szacuje się, że odsetek osobników homoseksualnych utrzymuje się na poziomie 4% populacji, zaś biseksualnych dochodzi do 30%. Rewolucja obyczajowa w świecie cywilizowanym spowodowała, że coraz więcej osobników homoseksualnych ujawnia publicznie swą orientację. Ile tkwi w podziemiu, tego nie wiemy. Natomiast wiemy, że homoseksualizm istniał zawsze, a nawet kiedyś był powszechnie akceptowalny społecznie i szeroko praktykowany. Dopóki sekty religijne nie zepchnęły go do podziemia. Jednocześnie orientacja homoseksualna jest w środowisku pracowników sekt powszednia. Najbardziej znanym homoseksualistą był Leonardo da Vinci i nie sposób odmówić mu szczególnej wrażliwości. Jeśli chodzi o nasze podwórko, to co najmniej czterech monarchów, w tym Władysław Warneńczyk - niezwykle ponętny chłopiec, z całym dworem homoseksualnych pazi, znani pisarze za których jako murzyn niejednokrotnie pisywał Jerzy Urban (przyjdzie czas, to się Państwo dowiecie, które tytuły), arcybiskupi, aktorzy, lekarze itd... Niech heteroseksualni mężczyźni wyobrażą sobie tylko badającego ich lekarza urologa homoseksualistę! Homoseksualnego kelnera, masażystę, kapłana podającego do ust hostię! itd... Gejami bywają piłkarze, bokserzy, bramkarze i kulturyści, co już może przyprawiać o zawrót głowy, ale takie są fakty.

Niektórzy głośno mówią o tzw. lobby homoseksualnym. Wśród księży, wśród artystów, itd... I mają rację! Ale ja nie mam nic przeciwko, żeby jakaś prześladowana mniejszość lobbowała się wzajemnie, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że odsetek osób obdarzonych ponadprzeciętną wrażliwością jest znacznie wyższy w grupie osobników homoseksualnych, niż w grupie heteroseksualnych.
Na koniec podniosę, że nie jestem homoseksualny. Jestem Gender. Szczepan Gender.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-04-2016 14:42
Elrondi napisał:
Niektórzy mówią, że osoby homoseksualne dysponują większą wrażliwością, estetyzmem. Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.

Chciałbym wiedzieć, czy istnieją jakieś dowody na tę tezę, z czystej ciekawości, jako że środowisko LGBT jest mi zupełnie obojętne.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2016 16:32
mike17 napisał:
Chciałbym wiedzieć, czy istnieją jakieś dowody na tę tezę, z czystej ciekawości, jako że środowisko LGBT jest mi zupełnie obojętne.


Bóg nie dopuści. Nawet jeśli istnieją, a to dlatego że LGBT są w mniejszości. Badania, które tę tezę obalą, lub potwierdzą, będą możliwe i wiarygodne wówczas, kiedy wyginą bogowie - czyli nigdy. Niemniej jednak transseksualna Gioconda, Dama z łasiczką, czy zwroszony koń na zapomnianym fresku są dziełem pedała. To symptomatyczne. Sam ojciec chrzestny Don Vito Corleone, pułkownik Apokalipsy i tańczący ostatnie tango w Paryżu, przyznał się w podeszłym wieku do ciągot homoseksualnych! Kto by pomyślał... Największy szef mafii w historii nadstawiający kitniaka... Z drugiej strony mamy wypinającego tyłek w okopach, w czasie pierwszej wojny światowej Adolfa Hitlera, który już chyba przesadnie wrażliwy nie był.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-04-2016 16:38
Elrondi napisał:
Niektórzy mówią, że osoby homoseksualne dysponują większą wrażliwością, estetyzmem.

Bo coś takiego po prostu nie istnieje.
W każdej religii, rasie i orientacjach płciowych znajdą się geniusze i ludzie nic niewarci.
Tu nie o krocze chodzi, a o to, co w głowie, sercu, umyśle.
Więc moje pytanie było raczej retoryczne.
A że "niektórzy" tak mówią, to tylko o nich świadczy...
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2016 17:10
Mnie się wydaje, że jednak istnieje pewien, subtelny związek krocza z gospodarką hormonalną organizmu, która się przekłada na stopień "uwrażliwienia". Ale może mnie się tylko wydaje...
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-04-2016 17:27
A mnie się zdaje, że orientacja seksualna nie ma nic do wrażliwości, tu liczy się wychowanie, wrodzona osobowość, rodzinny dom, nawet znak Zodiaku oraz środowisko rówieśnicze, miejsca, gdzie dorastaliśmy.

A kwestia popędu płciowego nie generuje żadnych zachowań z tej wyższej półki.
Czyli tych, które oceniamy najwyżej moralnie.
Bo ani homoseksualiści, ani hetero nie muszą być lepsi/gorsi od siebie.
Ciągle mówię, nie w kroczu to tkwi, a w psychice.
We wszelakich kręgach znajdą się diabły i anioły.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2016 17:52
Ale Mike, ja dla przykładu wychowywałem się w bogobojnej i katolickiej rodzinie. Co niedziela do kościółka, rekolekcje, pierwsze piątki itd... Znam na pamięć liturgię, wiele pieśni religijnych, obszerne fragmenty Ewangelii, a nawet posiadam maturę z religii i mogę nauczać katechezy! A Ty wiesz coś nie coś o mnie, bo zaglądasz czasem do mojego wychodka. Jestem cham i prostak, mimo wychowania we wrażliwości. Znak zodiaku najostrzejszy z możliwych, a środowisko niczym sagan grochu z kapustą. Powinienem być wrażliwy, a tu masz babo placek... Przypuszczam, że gdybym dał się spedalić oddając swój anus w posiadanie innemu mężczyźnie, to ujrzawszy szerszą perspektywę nie byłbym już takim kanalią... Osobiście uważam jednak, że homoseksualizm jest pyszny do pewnego wieku, zaś pozbawiony młodzieńczej estetyki staje się odpychający i żałosny.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-04-2016 18:08
Szczepan, zupełnie z zaskoczki dałem się wciągnąć w tę rozmowę.
Z założenia unikam tematyki LGBT, bo to środowisko mi po prostu wisi, w żaden sposób nie interesuje mnie jako zagadnienie, choć znam tego i owego.
Dopóki nie wejdzie na mój teren, dopóty ma bezpiecznie :)

Idziesz trochę za daleko w tym wszystkim.
Ja chciałem tylko powiedzieć w temacie to, co powiedziałem, i żadne inne dywagacje mnie nie interesują.
Miałem zamiar odpowiedź na treść tego posta i to uczyniłem.

Jestem katolikiem, mam rodzinę i jestem dumny z tego, że Jezus jest moim przyjacielem.
Nawet nie wiesz, jakim :)
Codziennym.

Miło było pogadać.
Myślę, że wszystkie poglądy wyłuszczyłem.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2016 18:29
Nie musisz się obruszać. Tylko gadamy. Nie o Twojej rodzinie, czy Twojej matce. Nie o Tobie, ani tym co robisz i jak żyjesz. Gadamy o czymś, o kimś. To znaczy ja chlapnąłem o sobie, ale to przecież Ciebie ani nie dotyczy, ani na Ciebie nie wpływa. Ty chlapnąłeś o sobie, ale to w żaden sposób nie wpływa na moją opinię o Tobie, której notabene nie posiadam. Dla mnie Jezus to jedno, a to co na jego legendzie powyrastało, to drugie. Ja to oddzielam, ale nie będę argumentował, ponieważ jako niedoszły katecheta rozumiem, że wszystkie niewygodne dla sekty fakty są herezją dopóki nie zostaną zdjęte z indeksu. Mam tu na myśli wszystkie sekty, bo każda ma swój indeks. Odnoszę nieprzeparte wrażenie, że Jezus był przyjacielem wszystkich ludzi, nie tylko Twoim, o czym jego najwierniejsi przyjaciele czasem zdają się zapominać, Mike... Ty też jesteś moim przyjacielem, bo jestem przekonany, że jeślibym leżał na ulicy w kałuży krwi, to Ty byś mnie nie kopnął, tylko próbował coś pomóc. Nawet jeślibym miał na czole wypalone: Szczepan Gender! No to jak?

Postanowiłem coś dodać jeszcze w tym topicu, niepersonalnie.
Otóż w tym, że homoseksualizm jest w Polsce objęty swojego rodzaju odium przez znaczną część społeczeństwa, jest pewien smaczek. To perwersyjne, ale Polacy wbrew pozorom i fałszywej skromności uwielbiają wszelkiego rodzaju perwersje. Wstyd, strach przed potępieniem jest silnym afrodyzjakiem dla wielu kryptohomoseksualistów. Niektórzy z nich, z największą zaciekłością publicznie zwalczają homoseksualizm, pragnąc w ten sposób odwrócić od siebie uwagę, lub odpokutować własne piętno. Przyznam się, że mam dylemat, czy lepiej żeby w Polsce homoseksualiści mogli zupełnie wyjść z ukrycia i nie wstydzić się swej orientacji, czy może lepiej żeby istniała ta perwersyjna sytuacja z ukrytym lobby homoseksualnym i teoriami wyższości artystycznej, moralnej, ekonomicznej i duchowej homoseksualistów nad heterykami.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 18-04-2016 18:46
Szczepan Gender napisał:
Z drugiej strony mamy wypinającego tyłek w okopach, w czasie pierwszej wojny światowej Adolfa Hitlera, który już chyba przesadnie wrażliwy nie był.


Przypominam tylko, że Hitler swego czasu parał się malarstwem, a nawet próbował zdać do Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Kto więc wie, czy jego życie nie potoczyłoby się kompletnie inaczej, gdyby mu się udało i a nuż zostałby zapamiętany jako wrażliwy artysta.
Zaznaczam, że nie jest to argument popierający żadną tezę, ot, dygresja po prostu.
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-04-2016 18:48
Szczepan, wcale się nie obruszam, tylko uznałem, że już wszystko zostało powiedziane, a ja nie lubię się powtarzać.
Tak, Jezus jest w człowieku, a bywa tym, co inni z Niego zrobią.
I bez względu na twój światopogląd czy płciowość, pomógłbym Ci, gdybyś na tej ulicy leżał, bo tak się składa, że pomagam wielu w potrzebie.
Mało obchodzą mnie słowa, tylko czyny.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 18-04-2016 19:36
faith napisała:
Przypominam tylko, że Hitler swego czasu parał się malarstwem, a nawet próbował zdać do Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Kto więc wie, czy jego życie nie potoczyłoby się kompletnie inaczej, gdyby mu się udało i a nuż zostałby zapamiętany jako wrażliwy artysta.


To prawda, ale Hitler był przede wszystkim wziętym pisarzem. Jego "Mein Kampf" rozeszło się w kilkuset milionach egzemplarzy, a sam Hitler z tytułu praw autorskich zarobił fortunę. Biletem do sławy okazały się natomiast długotrwałe i wyczerpujące ćwiczenia gimnastyczne, jakie Adolf praktykował w Bawarii, w jednym z tamtejszych pubów piwnych, po jego zamknięciu. Otóż dzięki umowie z właścicielem odbywał na terenie hali specjalistyczne ćwiczenia. Wstępował na podwyższenie i ćwiczył. Wymachiwał, strzelał ramionami, gestykulował. Ćwiczył także mięśnia karku i język. Całymi latami... Opanował swe ciało, swą postawę do perfekcji, co widoczne jest na archiwalnych filmach dokumentalnych. No i mamy cząstkę genezy faszyzmu...
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 18-04-2016 20:25
Nie, wrażliwość wynika z ustroju psychofizycznego. Orientacja ma wpływ na demografię. Nie ma wpływu na smak czy wrażliwość. Znam niewrażliwych gejów, bez smaku i gustu i macho o wyczuciu smaku. Co to za pytanie wgl :p.
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?