Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
esere Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 20-04-2016 12:46
Elrondi, a ja uważam, że nie można generalizować. Na pewno duży odsetek homoseksualistów jest bardziej wrażliwy, bo być może w ich naturze jest większa wrażliwość. Tak samo się dzieje np. w przypadku osób chorujących psychicznie. Mówi się, że być może to wrodzona wrażliwość sprowadza na człowieka takie choroby jak depresja czy schizofrenia. Jednak nie każdy schizofrenik będzie urodzonym artystą. Tak samo nie każdy homoseksualista musi być urodzonym artystą. To może być tylko cząstka, która będzie wpływać na podatność na pewne grunty artystyczne, ale nie ma na to reguły.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 00:11
Ugryzę temat z trochę innej strony. Też uważam - na bazie obcowania z gay-zone'ą - że homoseksualiści nie wyróżniają się na terenie estetyki w sposób istotny. Natomiast zazdroszczę tego, że wolno im więcej, np. zupełnie naturalnie mogą rozwodzić się na tematy, które raczej nie pasują do facetów hetero. Geje mają większe terytorium działania estetycznego. Nie mają ograniczeń, nie mają granic w postaci "kobiecości" i "męskości", które wyznaczają przecież jakieś konwenanse. Oni są jak gdyby nieograniczeni i przez to wszystko im przystoi. Wrażliwość geja spełnia się - moim zdaniem - w 100%. Być może stąd tylu ich w świecie sztuki. Sztuka nie lubi ograniczeń. Nawet po sobie widzę, ilu tematów nie pozwalam sobie rozwijać w obawie przed posądzeniem mnie o homoseksualizm. Czuję się zamknięty w klatce męskości, chociaż definicji męskości nie znam.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-05-2016 00:51
To może warto wyjść z tej klatki? Nie gadać: "Panie, ja to bym się porzygał chyba", "Panie, ja to bym nie mógł", "Panie, mnie to aż mdli jak ja na nich patrzę", itd... Po prostu zamknąć oczy i spróbować? Przecież w Grecji dawniej takie były standardy. Ja zupełnie nie rozumiem, skąd się wzięła ta spirala niechęci i obrzydzenia. Przecież na skutek tego mamy wielu krypto homoseksualistów na wysokich posadach, którzy drżą, żeby się nie wydało. Jakieś hieny mogą ich szantażować i w ten sposób społeczeństwo ponosi klęskę swej "ideologii obyczajowej".
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 12:16
Trzymam się tematu, a on nie jest o ludziach zamkniętych w heteroklatkach. Zaproponowałem tłumaczenie niby lepszego odnajdywania się homoseksualistów w świecie sztuki. Rzekłem co rzekłem - i pod3muję - że więcej im wolno powiedzieć/pokazać bez niebezpieczeństwa utraty dotychczasowego status quo. Gej wciąż jeszcze jest kimś zamazanym w świadomości społecznej. Dosłownie zamazanym, bo w przeszłości był raczej figurą niepożądaną (wyjąwszy pewne okresy i środowiska) i obecnie zmuszony jest tworzyć swoją tożsamość oraz jej miejsce w społeczeństwie od nowa.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-05-2016 22:24
Ekszyn Dupacycki napisał:
Gej wciąż jeszcze jest kimś zamazanym w świadomości społecznej. Dosłownie zamazanym, bo w przeszłości był raczej figurą niepożądaną (wyjąwszy pewne okresy i środowiska) i obecnie zmuszony jest tworzyć swoją tożsamość oraz jej miejsce w społeczeństwie od nowa.


A ja myślę, że geje i mniejszości seksualne, bądź też innego rodzaju mniejszości, niczego nie muszą. To społeczeństwo musi pojąć, że takie rzeczy były, są i będą. Jak na razie to społeczeństwa wybrały opcję "zamiatania takich rzeczy pod dywan". A to rodzi pewne konsekwencje. Często patologiczne.
Powiedzmy, że ja bym się przyznał publicznie do kilkudziesięciu partnerów obu płci. Społeczeństwo odebrałoby mi prawo do wypowiadania się w kwestiach moralnych i innych. Ale załóżmy, że jestem moralistą i nagle ktoś zaczyna mnie szantażować, bo udało mu się zrobić mi zdjęcia w dwuznacznych sytuacjach. Co robię? Spełniam życzenia szantażysty. Kto cierpi? Ja? A jeśli szantaż ma inne niż materialne podłoże? A jeśli chodzi o lobbing, jakiś śmieszny zapis w ustawie, jakiś przetarg, decyzję urzędniczą, decyzję personalną, itd... Kto wówczas cierpi?
Myślę, że niejawność mniejszości i odium związane z ujawnianiem się jednostek z nimi związanych prowadziło i prowadzi do nadużyć.

Z drugiej strony mnie osobiście i wiele innych osób, które znam osobiście, najbardziej podniecają owoce zakazane. Jest z tym związany pewien rodzaj ekscytacji wyrosłej na bazie lęków i strachów. To bardzo podniecające. Zakazany owoc smakuje zdecydowanie lepiej.

Dlatego kierując się egoistycznymi pobudkami, pragnę by homoseksualizm stanowił tabu. Jak też i wiele innych mniejszości, czy dewiacji jak to woli to słowo. Natomiast patrząc oczami całego społeczeństwa wolę, żeby był jawny - bo wtedy wiem z kim mam do czynienia i mogę podjąć decyzję zgodną z moimi przekonaniami (czy obdarzyć taką osobę zaufaniem, czy nie).

W sumie jest śmiesznie, bo Biedroń jest prezydentem Słupska i jakoś nic złego się nie stało. Nie biją go, nie upokarzają itd. Z drugiej strony dzieci na podwórkach ubliżają sobie wołając: "pedale", "cioto", "cwelu". Czyli w domach mają odpowiednie przeszkolenie. A z kolei wystarczy wejść na któryś z czatów erotycznych i w ciągu godziny umówić się w dowolnym miejscu w Polsce, z osobą dowolnej płci. Największe fora i portale są związane z erotyką, a homoseksualiści, to tylko wycinek rzeczywistości. Rozpasanie seksualne w Polsce przybrało monstrualne rozmiary, o czym może nie wszyscy wiedzą, bo przecież nie każdego seks zaprząta, ale są Google. Ja coś wiem o forach, tak na marginesie.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 22:51
Szczepan Gender napisał:
A ja myślę, że geje i mniejszości seksualne, bądź też innego rodzaju mniejszości, niczego nie muszą.

Teoretycznie nie muszą, a praktycznie muszą. Niestety, musi kilka pokoleń Biedroniów uświadomić masie swoją naturalność, swój "kolor" człowieczeństwa. Podobne to jest do oswajania ucha z dysonansami w muzyce. Prosty człowiek ze wsi do tej pory nie akceptuje trytonu popularnego w jazzie i innych blue notes. Jakby nie patrzeć, gej nie harmonizuje z tradycyjną nutą polską. Więcej Biedroniów (mądrych gejów) trzeba nam.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 22:53
tak się zastanawiam, jakiś czas temu środowisko LGBTQWERTYiresztaalfabetu twierdziło, że homoczłowiek taki się rodzi i już i niema na to żadnego wpływu i nic nie poradzi, a teraz okazuje się, że jednak można wybrać sobie płeć, czyli kurde jednak mamy wpływ...
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 22:59
Slavek napisał/a:
jakiś czas temu środowisko LGBTQWERTYiresztaalfabetu twierdziło, że homoczłowiek taki się rodzi i już i niema na to żadnego wpływu i nic nie poradzi, a teraz okazuje się, że jednak można wybrać sobie płeć, czyli kurde jednak mamy wpływ...

Ale co nazwałbyś płcią?
1. Cechy fizyczne: frędzel, psita, cycek (pardon)
2. Cechy psychiczne: w jakiej "heteroklatce" człowiek czuje się sobą?
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:05
Ekszyn Dupacycki napisał:
heteroklatce
a może homoklatka..?
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:12
Dodajmy "homoklatkę" do punktu drugiego. Odpowiesz na pytanie?
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-05-2016 23:19
Slavek napisał/a:
a teraz okazuje się, że jednak można wybrać sobie płeć, czyli kurde jednak mamy wpływ...


Tak. Mamy wpływ. Jeśliby istniała odpowiednia technologia, to ja bym zmieniał płeć dwa razy w roku. Niestety jeszcze takiej nie ma, ale w Chinach robią już różne rzeczy, muszę Panu powiedzieć. Nie tylko robią rocznie 60 milionów aborcji, ale klonują i inne takie rzeczy. Kto wie, co nam jutro przyniesie. Ja tam wierzę w naukę, a Polska to wioska na tle świata. Przykładowo społeczeństwo amerykańskie wydaje rocznie na samą kokainę co najmniej 100 mld USD - czyli więcej niż nasz roczny budżet na wszystko! A gdzie inne dragi? Liczby obrazują skalę. A w takim targanym rewolucjami i wojnami karteli narkotykowych karteli Meksyku jest 9 legalnych miliarderów. W Polsce jest jeden, bo miliardy się w dolarach liczy, a nie w pieniądzu, który wkrótce będzie makulaturą. I dochód Meksyku jest kilkukrotnie wyższy.

Po co to piszę? Otóż jakie ma znaczenie, czy się polskiej grupie społecznej podoba zmiana płci, czy nie, skoro na polskiej granicy nie stoi mur jak chiński? Rozumiem, że odpowiedź może być tylko jedna - niech w takim razie jadą do Chin. No to pojadą.

Jednej rzeczy nie mogę zdzierżyć, bo jakie kto ma poglądy, to mi wcale nie rzutuje, ale jeśli ktoś chce mi czegoś zabraniać, co jest w cywilizowanym świecie przyjęte, to ja mu jestem gotów tę rękę odrąbać. Dlatego, że sam nikomu nie narzucam zmiany płci, genderyzmu, homoseksualizmu, aborcji itd... To są prywatne sprawy i każdy sam podejmuje decyzje. Pańskie zdanie Panie Slavku bardzo szanuję, o ile Pan nie zacznie zabraniać mi czegoś co dotyczy obyczajów i sfery prywatnej. My się po prostu pięknie różnimy, ale tak samo jak ja Panu nie będę zabraniał do kościoła chodzić, tak samo Pan mi nie będzie odbierał mojej wolności i indywidualności. Pozdrawiam.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:20
ale dlaczego do pkt drugiego, a nie pierwszego..? i dlaczego mam odpowiadać na Twoje pytanie?
i w sumie dlaczego akurat temat jest o wrażliwości, a nie np. o tym czy takie osoby jako osoby publiczne sa godne zaufania ..? I w sumie dlaczego tylko homo, dlaczego dyskryminujemy inne orientacje...?
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:25
Rozmazałeś temat jak dziecko czekoladę na buzi... co ja mam Ci teraz powiedzieć? Nie uciekaj, zostań z nami.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:36
Ekszyn Dupacycki napisał:
Rozmazałeś temat jak dziecko czekoladę na buzi... co ja mam Ci teraz powiedzieć? Nie uciekaj, zostań z nami.

jak będę chciał, też jestem wolnym człowiekiem (boli?) panie Ekszyn niech pan odniesie się do tego co napisałem w sposób merytoryczny, bo tekst o dziecku i czekoladzie trąci wiochą. Spadam chłopaki bo rano do roboty muszę wstać :(
Myślcie i piszcie ino mi tu bez żargonu, nara;)
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:44
Slavek napisał/a:
panie Ekszyn niech pan odniesie się do tego co napisałem w sposób merytoryczny, bo tekst o dziecku i czekoladzie trąci wiochą.

O jak ja nie lubię powtarzać się na piśmie...

Slavek, merytoryczny wielkoludzie, napisałeś:
Slavek napisał/a:
tak się zastanawiam, jakiś czas temu środowisko LGBTQWERTYiresztaalfabetu twierdziło, że homoczłowiek taki się rodzi i już i niema na to żadnego wpływu i nic nie poradzi, a teraz okazuje się, że jednak można wybrać sobie płeć, czyli kurde jednak mamy wpływ...

Chcąc się ustosunkować, musiałem dopytać (to konieczne doprecyzowanie), co rozumiesz pod pojęciem "płci". Wystosowałem więc pytanie zamknięte (dla ułatwienia) pod postacią dwóch punktów. Zrobiłem to dla merytorycznej ścisłości właśnie. A Ty mi tu z takimi o! Ja Cię błagam, rozważ to.
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Szczepan Gender Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 05-05-2016 23:45
Pan Slavek chyba jeszcze nie wie, że orientację seksualną można zmienić np w trakcie libacji alkoholowej? Albo że można się z taką zmianą obudzić i być bardzo zaskoczonym. Znam taki przypadek. Wszyscy świadkowie byli zaskoczeni. Bardzo.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Czy orientacja ma wpływ na wrażliwość?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-05-2016 23:56
Żarty żartami, ale nie trudno dojść do wniosku, że w absolutnej ciemności, pod kordłą (sic!) każde ciało ciału równe. Nawet z molicą książkową można się bez szkody "wyspać". Byle rano szybko uciec.
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]