Redaktorzy prozy poszukiwani
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-01-2015 19:09
Bardzo chciałbym podziękować Wam, którzy wysunęli moją kandydaturę, odbieram to jako zaszczyt i wyróżnienie.
Jestem gotów uczestniczyć w byciu redaktorem, a tym samym w rozwoju tego miejsca.
Na ile życie i czas pozwoli.

:)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 19:22
mike17 napisał:
Jestem gotów uczestniczyć w byciu redaktorem


No i super!
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 19:22
O, proszę - mamy chęć zgłoszoną na forum. Mam nadzieję, że Naczelny nie pominie jedną z najsilniejszych kandydatur wysuniętą przez Użytkowników, wszakże sam zarządził konkurs.
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 28-01-2015 19:46
Ooo, czekamy zatem na zazielenienie się Mike17 :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 20:13
Gratuluję, Heisenbergu.
Cieszy mnie, że proza będzie mieć w końcu redaktorów. Zawsze bowiem na PP miała się dobrze, więc pora na powrót. :)

Powodzenia na zielonym pokładzie.
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-01-2015 21:07
Ale fajnie! Mike, Heisenberg! Ale fajnie. :)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-01-2015 21:38
amsa napisała:
Mam nadzieję, że Naczelny nie pominie jedną z najsilniejszych kandydatur wysuniętą przez Użytkowników, wszakże sam zarządził konkurs.

Amsia - z postu Szefa wcale nie wynika, że to miał być konkurs. :)
A nawet wręcz przeciwnie, skoro napisał, cytuję:
Cytat:
W tym wątku można zgłaszać własne kandydatury, użytkownicy także mogą polecać osoby, których widzieliby w tej roli. Można także kontaktować się ze mną w tej sprawie przez prywatną wiadomość.
Ostateczna decyzja należy do mnie ;)


Czyli czekamy na wybór dokonany przez Naczelnego. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 21:58
Miladoro - jakkolwiek formuła tego castingu nie jest konkursem - użycie takiego wyrażenia było eufemizmem, skoro Naczelny zaproponował Użytkownikom wysuwanie propozycji, rozumieć chyba przez to należy, że jako człowiek poważny, weźmie pod uwagę kandydatów zaproponowanych, inaczej jaki miałby sens wciąganie w nabór Użytkowników? Obojętnie czy sami startują, czy też są proponowani, jest to jakiegoś rodzaju rekrutacją, w którą, przy takiej formule, ludzie angażują się emocjonalnie i z nadzieją - zawsze na lepsze. Rzecz jasna, że decyzja należy do Naczelnego, nikt tego nie poddaje w wątpliwość, jednakowoż lepiej się pracuje redaktorom, mając wsparcie, że się tak wyrażę, nie tylko od górne ale i oddolne. Zresztą, osobiście popieram też inne kandydatury wymienione przez "frywolną zakonnicę", ale skoro Mike17 zgłosił akces oficjalnie, jestem ciekawa, co na to Naczelny, bo o innych nic nie wiadomo. W końcu Heisenberg również został, i słusznie, zaproponowany.
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 22:22
Mam nadzieję, że redaktorami zostaną ludzie szczerzy, potrafiący się wypowiedzieć, nieuwikłani w gierki i po prostu pomocni w rozwijaniu się nam tutaj talentów. No, tacy mądrzy po prostu, że tak banalnie to nazwę. :)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 28-01-2015 22:31
Kochani,

jako już były, ale jednak ze sporym stażem redaktor pozwolę sobie się wypowiedzieć.
Sagitarius od lat prowadzi ten portal i ufam, że mimo wszystko wie, jakie cechy powinien pełnić dobry redaktor. Wśród tych cech, owszem, jak najbardziej pojawia się empatia i podejście do innych użytkowników, ale jest to przede wszystkim kompetencja i duża ilość czasu, cierpliwości.
Głos ludu zawsze był na PP ważny i na pewno jest brany pod uwagę. Mimo wszystko dobrze, że nie decyduje demokracja, a osoba, która najdłużej obserwuje działalność portalu i wie, w jakim kierunku PP ma się rozwijać.

Pozdrowienia! :))
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 28-01-2015 23:07
Obserwuję ten portal od dnia mojego tu zalogowania, a nawet jeszcze wcześniej.
I widzę kto tu się dwoi i troi.
Zauważyłam też, że sporo osób proponuje moją osobę.
Niestety, nie nadaję się: lewactwo komputerowe plus brak czasu.
Ale... Mike17 byłby świetny. Wiem, że jego zaangażowanie okazałoby się niezłomne.
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
amsa Użytkownik
  • Postów: 145
  • Skąd:
Dodane dnia 28-01-2015 23:12
Patrząc realnie - dopóki ktoś nie zostanie redaktorem, nikt nie jest w stanie zweryfikować jego kandydatury, kierujemy się osobistymi emocjami, w końcu nie znamy ani swoich kompetencji, ani umiejętności współpracy. Egzystujemy w świecie wirtualnym, a w nim wiele można ukryć lub też pokazać coś czego nie ma. Trudno oczekiwać innych wyborów poza emocjonalnymi. Nawet jeśli są one poparte wiedzą prezentowaną na forum lub też wydawanymi opiniami, bo i one wpływają na nasze postrzeganie. I zawsze może się zdarzyć, że zostaniemy zaskoczeni in plus albo też in minus, chociaż wszystko wskazywało na coś innego. Dlatego też osobiście podziwiam tych, którzy podejmują takie wyzwanie. To ciężki kawałek chleba, myślę że dość niewdzięczny czasami, nawet pewnie częściej, niż się nam wydaje. Bo kryje się za pięknym kolorem zieleni, owszem prestiż, ale jest za nim o wiele więcej tego co ważniejsze, a co jak zwykle niewidoczne i nie bardzo chcące być uznawane przez tych, co tego nie widzą. Umiejętność pogodzenia tych wszystkich niuansów to wielka odpowiedzialność. Jako człowiek doszczętnie leniwy z podziwem patrzę na zazielenionych, zawsze żałując jednej rzeczy - otóż będąc na "zielonej trawce" przestają pisać. Wg mnie to jeden z głównych mankamentów. Być może należałoby zastanowić się nad zwiększeniem redakcji, chociaż domyślam się, iż większa ilość osób też powoduje komplikacje.
Niezależnie od wyboru Naczelnego, mam nadzieję, że każdy da z siebie wszystko co najlepsze, a mądrość o której pisała Wasinka jest chyba najważniejsza. Ale jak ją wyłuskać i ocenić, że właśnie ta osoba ma? Tylko praktyka to wykaże.
Dlatego mam też nadzieję, że Al-szamanka bierze udział w rekrutacji, bo akurat o niej możemy powiedzieć, że ma ku temu zdolności wypraktykowane;).


Och, Al-szamanko - pisałyśmy w tym samym momencie... Dlaczego nie?! Z drugiej strony doskonale rozumiem, szkoda, szkoda...

I jeszcze jedno... Do wszystkich chcących... Rozważcie Boromira. On tez mówił, że mu nie zależy i źle skończył... Wnikliwie wpatrzeni w sam środek siebie sprawdźcie, co Wami kieruje...
Maniak tolkienowskiego śródziemia, z którym podróżuje przez Gwiezdne Wrota, zafascynowany Wraith i Todd'em (czy te oczy mogą kłamać...), odpoczywam na Babilonie 5, czytając portalowe utwory...
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
romantyczna Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Zakopane
Dodane dnia 29-01-2015 09:56
Jak miło ! :) Nie zaglądałam tu ostatnio, a tu takie zmiany! Gratuluję Wybrańcom i cieszę się razem z nimi :D
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 01-02-2015 13:14
Kiedy zapadną kolejni Redaktorzy? Jeden chyba nie da rady. Dwoi się i troi, goni od tekstu do tekstu, zadyszki biedak dostanie :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-02-2015 13:38
akacjowa agnes napisała:
zadyszki biedak dostanie :)

Pewnie nawet już dostał. :)))
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2015 15:48
Amso, masz rację, że pewne rzeczy dopiero muszą wyjść "w praniu", natomiast myślę, że dużo można jednak wywnioskować po sposobie, w jaki dana osoba komentuje. Jeśli komentarze są merytoryczne, świadczą o posiadaniu dużej wiedzy, zawierają konstruktywne uwagi, które mają pomóc piszącemu, to taka osoba z dużym prawdopodobieństwem sprawdzi się w roli redaktora.
Natomiast jeśli ktoś jest co prawda aktywny, ale jego aktywność polega bardziej na schlebianiu wszystkim i tworzeniu kół wzajemnej adoracji, albo wręcz przeciwnie, wyszukiwaniu najsłabszych tekstów po to, by zmieszać z błotem debiutanta, czy też sam reaguje na krytykę własnych dzieł agresywnie, wdaje się w kłótnie, to prawdopodobnie wybór takiej osoby na redaktora spowoduje więcej złego niż dobrego.
Nie wiem, czy wypada krytykować niektórych z kandydatów, dlatego nie piszę tego personalnie, po prostu wskazałam na kryteria, które moim zdaniem są ważne.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2015 18:11
akacjowa agnes napisała:
zadyszki biedak dostanie

Heh, młody jestem, kondycję mam dobrą, więc zadyszki tak szybko nie łapię ;)
Niemniej uważam, że jeszcze 1 - 2 osoby by się przydały. Ale to już zależy od chętnych i Sagita.
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-02-2015 18:23
Vanillivi napisała:
po prostu wskazałam na kryteria, które moim zdaniem są ważne.

Moim zdaniem bardzo słuszne kryteria, Vanillivi. :)
Jestem przekonana, że Sagit również kieruje się podobnymi.

I że już niedługo inni zieloni nieboracy podzielą się zadyszką z Heisenbergiem. :)))
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
puma81 Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 04-02-2015 09:02
Mike17 - zawsze rzetelne wyczerpujące komentarze, pełne zaangażowanie.
Do góry
Autor
RE: Redaktorzy prozy poszukiwani
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-02-2015 20:58
Niestety, na razie Heiseberg samodzielnie stawia czoła wyzwaniu ;) Osoby, na których mi zależało nie chciały redaktorować. Temat jest nadal otwarty.
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.