Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-04-2015 20:09
alkestis napisała:
łeeeeeeeee i Krakus się wymiksował, labedz???


No właśnie jak na złość muszę się oddalić w tym czasie z Krakowa.

Wasinka napisała:
Choć do soboty jeszcze parę dni, więc wszystko się zdarzyć może. ;)


Też mam jeszcze nadzieję. Pracuję nad tym, ale marne szanse...
Pocieszę się tylko myślą, że beze mnie może nawet będziecie się bawić lepiej, bo ciesząc się Krakowem, nie będę Wam marudził o tysiącu jego wad. :D
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
romantyczna Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Zakopane
Dodane dnia 21-04-2015 08:44
ale dajesz popalić łabędziu ! :p a fe
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-04-2015 16:20
Z listy wynika, że mamy 25 osób zapisanych na zlot. Wstępnie potwierdziłem rezerwację, jutro idę wpłacić zaliczkę. Osoby, które nie wpłaciły, myślę że mogą spokojnie pojawić się w Drukarni, ale zagwarantować miejsca przy wspólnym stole nie jestem w stanie, tak jak było mówione i ustalane, na wpłaty było sporo czasu. :) Jako, że jest nas mniej, zaliczka wynosi 10 zł, które będziecie mogli wykorzystać na barze. Z przelewami będę się ogarniał po zlocie i wtedy na wskazane rachunki będę odsyłał nadpłaty.

Nasza rezerwacja obowiązuje od godziny 20:00

Pozdrawiam,
Wiktor
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 21-04-2015 20:59
Bry, wpadłem potwierdzić swoja obecność. Do ostatniej chwili milczałem, bo mój deadline był nie do obejścia. Przewrotnie, to pech zdecydował, że jednak przyjadę, a że bez rezerwacji stosownych... cóż trudno. Czeka mnie kilkanaście godzin podróży w jedną stronę, czyli może się tak zdarzyć, że nawiedzi was zombie. Uprzedzam, po co komu jakieś krzyki, czy rozlewanie piwa.

Dość gwiazdorzenia. Mam bardzo konkretną propozycję. Ufundowałem nagrodę, przechodnią, literacką, roczną w postaci... płaskorzeźby smoka. Jakiś czas temu, w fazie projektu, wyglądała tak https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/.../10896151_705411346240324_3229006354455867934_o.jpg

Marzy mi się, by smok wędrował po świecie, stąd "nagroda przechodnia" doroczna. Miejsce spotkania kolejnego, to nasz wybór. Wręcz byłoby wskazane, by utrudnić życie lajkonikom.
Za co ta nagroda? Za twórczość, a jakże. Powiedzmy, że najlepszy autorski tekst poetycki, dostarczony na zlot przez uczestnika. Kapituła nagrody powoływana na miejscu. Głosowanie tajne, do kapelusza.

Jeśli podoba się wam pomysł, to proszę to jasno i wyraźnie napisać. Tak przy okazji, czekam dobę, czyli do 21:00 22.04.2015 z propozycjami nazwy dla nagrody, oraz krótkim uniwersalnym tekstem jaki dam do wygrawerowania na tabliczkę. Jednak nie dłuższym, niż coś w stylu: Nagroda przechodnia, idź dalej.

PS. fundator nie bierze udziału w konkursie (byłoby głupio wrócić ze smokiem)
PPS. jutro wrzucę zdjęcie gotowej nagrody.
PPS. Będę niezmiernie wdzięczny za podsumowanie informacji o zlocie (gdzie, i o której się widzimy( i podrzucenie mi tego na PW.
Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
romantyczna Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Zakopane
Dodane dnia 21-04-2015 21:17
Mnie się podoba pomysł, ale wykonanie już mniej, bo smok piękny i chciałabym go mieć, a nie mam szans przy Was i nawet nie będę próbować :p no ale chociaż popatrzę mu w oczyska :)

Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 21-04-2015 21:25
Nie oceniam tu możliwości. Proszę o pomysły na nazwę dla nagrody i tekst do wygrawerowania. :)
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 21-04-2015 21:42
Kochani, a pozostaje jeszcze jedna kwestia do ustalenia. Przypominam plan spotkania:
a) 15.00 - spotkanie na rynku; niech będzie pomnik Mickiewicza; czekamy troszkę na innych, po czym możemy się przejść, np. Wawel, Kazimierz, Rynek Główny z uliczkami wokół itp. (jak będziemy chcieli)
b ) 16.30. Chłopskie Jadło, ul. Grodzka 9
c) 20.00 - Drukarnia, ul. Nadwiślańska 1
d) potem może być zwyczajowo nocny spacer jeszcze, ale to już zależy od chwili, chęci, ogólnej ogólności.

Co robimy ze spacerem, jeśli będzie padać? Prognozy są mocno niepewne. Liczymy tu na głos Krakusów, musimy ustalić alternatywną wersję, gdzie się spotkać w razie deszczu. Wasinka proponuje sukiennice od strony Mariackiego. Ja nie mam zupełnie pojęcia, bo Krakowa nie znam ni trochę. ;) Więc ważne, żeby ustalić miejsce, które łatwo będzie znaleźć.
Jakieś propozycje?

PS. Łabędziu, łamiesz serduszko. Staraj się, liczę na spotkanie : )

[Dodano 21-04-2015 21:42]
I drugi PS. mój numer dostępny na privie.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 21-04-2015 22:02
W wypadku niepogody może tak w Pałacu Kultury? Jeśli o mnie chodzi, to się dostosuję. Mogą być Łazienki, tfu... Sukiennice.

Przypominam o potrzebnej nazwie dla nagrody. Zostały 23 godziny.
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 22-04-2015 00:28
Sukiennice to dobry pomysł. wciąż na Rynku ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 22-04-2015 10:43
obiecałem zdjęcie smoczej nagrody

https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/.../11182218_751337221647736_3922443226982886288_n.jpg?oh=07f63fcb585470dcc2c6150f54cfdabb&oe=55A4FD00


czekam na propozycje odnośnie nazwy, czas ucieka

*patrz poprzednie wpisy
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 22-04-2015 11:37
Uprzejmie proszę, pomysł namberuan:

BESTIA WĘDROWNA
Doroczna nagroda zlotowa
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2015 11:49
ten smok wygląda na skrzyżowanie konia z karpiem... ale kto kiedy widział smoka? może:
ZLOT-O-SMOK
towar przechodni
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 22-04-2015 15:58
@Izolda, uprzejmie dziękuję.
ps. Dlaczego my nie mamy pci, a insze majo?

@alkestis ić stont, koniokarp? Nazwać smoka smokiem, to chyba średnio pomysłowe.

Wiem, że moja propozycja mogła zaskoczyć, ale jeśli zostanie bez echa, to ja się nie będę narzucał.
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2015 16:19
Sisey, no właśnie oryginalne, skoro to karpio-koń:p
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 22-04-2015 17:14
Mam takie propozycje:

- sroczek przelotowy
- obieżyzlot
- walkin' drago
- rock'n'smok

Więcej grzechów nie pamiętam :)

Tylko, kto jest w stanie do soboty coś wymyślić, napisać i jeszcze poprawić, by mieć szansę na zwycięstwo?

PS. Sisey, a Twój smok jest cudny :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 22-04-2015 21:15
ok, rozumiem to nikłe zainteresowanie, dobranoc państwu
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 22-04-2015 21:38
Sisey, nie obruszaj się.
Nie wszyscy śledzą wątek codziennie.
Ja na przykład przez ostatnie dwa dni miałam problem z netem.

Pomysł fajny. Ale w tej chwili na nazwę przychodzi mi jedynie myśl: Z LOTEM BAZYLISZKA (że zlot, że lot (bo latać będzie z miejsca na miejsce i że lotny umysł, że poczwara/bestyjka itd.)
A poezji nie pisuję, więc niestety w szranki liryczne nie stanę.
Ale mamy tutaj cudnych Poetów, którzy na zlot przybędą, tylko że czasu mało, a i pewnie nawet nie wiedzą o propozycji.







Jeśli chodzi o niepogodę, to na razie niech zostaną te Sukiennice. Chyba że pojawi się jakiś inny pomysł.
Ciekawam, czy dużo ludzi w ogóle przybędzie na 15...
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 22-04-2015 22:01
Dopiero zajrzałam, chociaż jestem pewna, że dopiero tu byłam. :( Dzień to mgnienie, mam nadzieję, że w Krakowie czas działa jak dawniej. Smokoń Sisya jest alefajny! A w Krakowie pojawię się dopiero na drugi punkt programu, chociaż teoretycznie bym zdążyła, tylko zanim się "do" i "z" hotelu spokojnie wybierzemy, to piętnasta minie. Czyli do planowanego obiadku. :)
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
Tenebris Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Świecie
Dodane dnia 22-04-2015 23:38
Smoczysko pierwsza klasa ;)
Niestety mózg odmawia posłuszeństwa i pomysłu żadnego na nazwę nie mam.
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
Do góry
Autor
RE: Poprzeplatamy wspólnie kwiecień? Zlot w Krakowie. Chętni?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-04-2015 11:05
No, nienajlepiej się czuję, choć już dobrzeję od wczoraj, ale myślę sobie, że mogę jednak nie móc przyjechać, więc uprzedzam. Jakby mnie nie było, moje pieniądze niech posłużą komuś innemu na przykład, albo jako napiwek. :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]