Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Eugeniusz Znaczygienek Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2010 19:52
Czekam już 2 tygodnie na zamieszczenie zdjęcia. Czy to jest norma, czy jakiś korek? Nie dostałem żadnej wiadomości, że fotka została odrzucona.
http://tforymyslu.cba.pl
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 20-01-2010 20:12
W poczekalni nie ma zdjęć. Musiało zostać odrzucone. Użytkownik otrzymuje informacje o odrzuceniu tekstu, zdjęcia - już nie.
Wszelkie pytania kieruj do Rusmy, najlepiej na PW.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 16-05-2010 09:53
Nieśmiało zaproponuję.
Nie prościej byłoby, gdyby dodawanie opowiadań czy wierszy ograniczyć do wstawiania co trzy, pięć, czy więcej dni?
Nie byłoby zapchanej poczekalni, autorzy nie dopytywali by się co rusz kiedy i dlaczego.
Autorzy zajęli by się dopracowaniem swoich utworów oraz czytaniem
i komentowaniem już wstawionych, a Administracja odetchnęła.
Poezja wchodzi szybciej, bo wiersze są krótkie, przeczytanie opowiadania zabiera dużo czasu, więc nie ma się co dziwić, że oczekiwanie się wydłuża.
Powiedziałam, co pomyślałam, no i tyle.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 16-05-2010 10:11
Gdyby dodawać hurtem wszystko, co jest, nie zmieściłoby się w okienku "ostatnio dodane". Konieczne więc byłoby szukanie nowych tekstów po portalu, a znając umiłowanie do prostoty i lenistwo wielu uzytkownikow, skutkowałoby spadkiem ilości komentarzy.

Na razie musi zostać jak jest, w nowej wersji portalu będzie lepiej.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 16-05-2010 10:31
Ali chodziło chyba o to, żeby zamiast jeden tekst na dobę można było dodać do poczekalni jeden tekst na trzy dni.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-05-2010 10:48
To jest dość dobry pomysł. Mi się podoba. Lepsze teksty, więcej komentarzy, krótszy czas oczekiwania.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 16-05-2010 11:00
Aaaa... sorry. No, tak. Za wcześnie się obudziłem...

Tak, to jest myśl.

Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 11:30
Tak, to jest myśl, nawet kiedyś coś podobnego chodziło mi po głowie. Ale na pewno nie można też wprowadzić zbyt małego limitu.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-05-2010 11:34
Ale trzy dni to chyba nie jest źle :D Zobaczymy, jak to będzie działać. Trzeba by zerknąć ilu autorów dodaje teksty, dwa w ciągu trzech dni.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 16-05-2010 11:37
I autor, który dodaje tekst w odcinkach miałby troszkę czasu na poprawienie tekstu przed wrzuceniem kolejnej części. Może tak uniknąłby wytykanych już wcześniej błędów...
Mnie się to podoba.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 11:56
Ale też troszkę co innego poezja a co innego proza.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 16-05-2010 12:02
Co innego, racja, ale myślę, że zasypywanie PP rymowankami albo wierszami, które obok wiersza nawet nie stały też sensu nie ma i jeśli autor dowie się zanim wrzuci kolejną serię, że to, co uważał za poezję nie ma z nią nic wspólnego, może już sobie odpuści i spróbuje napisać wiersz?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 12:28
Cytat:
Elwira napisał/a:
Co innego, racja, ale myślę, że zasypywanie PP rymowankami albo wierszami, które obok wiersza nawet nie stały też sensu nie ma i jeśli autor dowie się zanim wrzuci kolejną serię, że to, co uważał za poezję nie ma z nią nic wspólnego, może już sobie odpuści i spróbuje napisać wiersz?


Pobożne życzenia, Elwirko ;) hehe

Kiedyś już chyba była poruszana kwestia limitu dodawania, ale stanęło na tym, że autor musi mieć możliwość dodania jednego tekstu dziennie. Teraz jest nas dwa razy więcej, więc można to rozpatrzyć po raz kolejny, ale decydujący głos ma Sagitarius ;) Myślę, że możemy przedyskutować to na zebraniu redaktorskim.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 12:57
Mnie osobiście kolejka nie przeszkadza, bo co za różnica czy będę czekać trzy dni, żeby dodać tekst, czy będę czekać trzy dni aż wyjdzie z poczekalni. Problem raczej polega na tym, że większość tego typu portali czy forum działa w ten sposób, że dodany tekst ukazuje się natychmiast i bez weryfikacji a u nas jest nieco inaczej, ale o tym nie wiedzą nowozarejestrowani. Tak więc to znowu kwestia informacji albo automatyczne pw albo komunikat po dodaniu tekstu, nie tyle o ilości tekstów oczekujących a właśnie o tym, że czas oczekiwania na opublikowanie może być do 7 dni.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 16-05-2010 13:23
Cytat:
Ali chodziło chyba o to, żeby zamiast jeden tekst na dobę można było dodać do poczekalni jeden tekst na trzy dni


Dokładnie o to.
Na konkurencyjnym portalu (nie wiem czy mogę podać nazwę) jest limit sześciodniowy. Autor nie musi liczyć ani pamiętać, jakiś tam zegar informuje go w momencie wstawianie ile musi poczekać. Jeśli czas minął, nie pyskuje i pozwala.
Wspomniany portal istnieje od dawna i liczna uczestników jest imponująca.
PP się rozrasta i rozwija dość prężnie jak widać, więc nie ma się co obawiać, że zabraknie tekstów.
Mnie się widzi, że wydłużony limit oczekiwania podnosi nie tylko poziom,
ale i prestiż portalu.
Na rozkręcenie działalności krótki czas oczekiwania pasuje, ale PP rośnie w siłę i za niedługo trudno będzie to wszystko ogarnąć.



Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Mnie osobiście kolejka nie przeszkadza, bo co za różnica czy będę czekać trzy dni, żeby dodać tekst, czy będę czekać trzy dni aż wyjdzie z poczekalni.


Esy, ale gdybyś tak była lekarzem, a w poczekalni zamiast pięciu pacjentów siedziało pięćdziesięciu, to pewno sama byś się rozchorowała :)

To wszystko też w trosce o Redakcję, ich czas, poświęcenie i zdrowie :)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 13:26
Alu, ale wydłużenie czasu oczekiwania nie zmniejszy ilości tekstów w poczekalni. Jak wspomniałaś portal się rozrasta, użytkowników przybywa więc koniec końców i tak dziennie będzie wpływało dziesiątki tekstów.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 13:26
Moim zdaniem czas oczekiwania w kolejce jest prosty: kto pierwszy wysłał, ten pierwszy ma prawo do tego żeby przeczytano jego tekst przed tym drugim. Drugim sposobem jest też patrzenie na długość danej poezji czy opowiadań. Głupotą było by gdyby autor krótkiego wiersza czekał nie wiadomo ile dni bo przed nim wysłano kilka dłuuuugaśnych opowiadań. Powinniśmy na tyle segregować przesyłane teksty żeby czas oczekiwania nie musiał się aż tak bardzo wydłużać. Jednakże dłuższy czas oczekiwania to też chwila dla autora, który może przemyśleć to co napisał i ewentualnie chcieć poprawić... Oczywiście mogą się trafić tacy, którzy już po jednym dniu zaczną na forum pyskować dlaczego jeszcze nie przeczytano ale wtedy postępowanie autora mogłoby mieć wpływ na tekst. Nie możemy przedłużać publikacji jakiegoś tekstu bo autor zły, brzydki i w ogóle bleee ale jeśli nie przeczytał zasad, nie wie ile się oczekuję ale mimo wszystko wrzeszczy czemu jeszcze nie ma i nie zachowuję się kulturalnie jako karę powinien właśnie dostać brak publikacji tekstu. Nie sądzę by jakieś dziecko neo żalące się na forum że czeka jeden dzień pisało jakieś nowoczesne Władca Pierścieni, który stanie się bestsellerem. Portal na tym nie straci, ale zyska opinię takiego, który wyraźnie stawia zasady i nie toleruję takiego zachowania.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 16-05-2010 13:30
Kiedyś istniał portal, na którym jeden tekst prozatorski pojawiał się raz na kilka dni, ale był dopięty na ostatni guzik, przez redaktora.
Nie jestem zwolenniczką poprawiania czyichś błędów, bo ludzie uczą się robiąc korekty, ale są tu dobrzy autorzy, którym opracowanie tekstu pomogłoby, a taki utwór mógłby być wizytówką portalu. Nie, nie jakieś zmiany stylistyczne, ale wyczyszczenie z literówek, dziwnej interpunkcji, nawet podreperowanie interpunkcji. Myślę, że warto i o tym pomyśleć. Mniejszy nakład tekstów = możliwość opracowania tych najlepszych.

Spisuję myśli trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że to jest jakoś logiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 16-05-2010 13:35
Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Alu, ale wydłużenie czasu oczekiwania nie zmniejszy ilości tekstów w poczekalni. Jak wspomniałaś portal się rozrasta, użytkowników przybywa więc koniec końców i tak dziennie będzie wpływało dziesiątki tekstów.


Esy, ale może przybędzie komentarzy, bo autorzy skupią się nie tylko na sobie.
Jeśli tak zostanie jak jest teraz, to przyjdzie moment, w którym nikomu nie będzie się chciało czekać jak zobaczy informację, że w kolejce czeka dwieście wierszy.
Odpowiednio wydłużony limit wstawiania sprawi, że kolejka będzie krótsza.


Poza tym, to tylko pomysł, a ja tu sprzątam :)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 13:37
Komentowanie tekstów to inna para kaloszy. Niestety nie ma takiej siły by zmusić ludzi do tego i ani większa ilość w poczekalni ani mniejsza tej sytuacji akurat nie zmieni.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.