Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 13:42
Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Komentowanie tekstów to inna para kaloszy. Niestety nie ma takiej siły by zmusić ludzi do tego i ani większa ilość w poczekalni ani mniejsza tej sytuacji akurat nie zmieni.


Dokładnie :yes:
Ci co postanawiają skomentować jakiś tekst widzą go (chyba) po raz pierwszy i nie mają pojęcia ile leżał w poczekalni. Ale mniemam iż to ile tam leżał ma znaczenie czy go skomentują? :)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-05-2010 13:45
Zmieni. Kiedy będzie mniej tekstów łatwiej będzie można większą ilość przeczytać. To znaczy, jak tekst, jest krótko bo go zaraz nowe wypychają, to ma mniejszą szansę, na komentarz np z mojej strony, ale nie tylko. Nie każdy wchodzi na PP codziennie.



Cytat:
Ale mniemam iż to ile tam leżał ma znaczenie czy go skomentują?
Jeśli tekst po tygodniu zniknie z nowych, autor musi mieć szczęście, aby dostać więcej niż trzy komentarze.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 13:45
Myślę iż czystka samej jakości tekstu będzie w stanie wywalić dość by stronę nie zasypywać co dzień setką nowych. Niektóre wystarczy lekko poprawić, ale niektóre po prostu nie spełniają wymogów publikacji.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 13:47
Cytat:
TomaszObłuda napisał/a
Zmieni. Kiedy będzie mniej tekstów łatwiej będzie można większą ilość przeczytać. To znaczy, jak tekst, jest krótko bo go zaraz nowe wypychają, to ma mniejszą szansę, na komentarz np z mojej strony, ale nie tylko. Nie każdy wchodzi na PP codziennie.


Więc to nie jest kwestia poczekalni a częstotliwości wpuszczania tekstów.



Cytat:
Robert napisał/a:
Myślę iż czystka samej jakości tekstu będzie w stanie wywalić dość by stronę nie zasypywać co dzień setką nowych. Niektóre wystarczy lekko poprawić, ale niektóre po prostu nie spełniają wymogów publikacji.


Na taką weryfikację to za mało zielonych mamy.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-05-2010 16:25
Cytat:
Więc to nie jest kwestia poczekalni a częstotliwości wpuszczania tekstów.
mhm :) Częstotliowość dodawania tekstów na główną, jest związana z częstotliwością dodawania do poczekalni. Jeśli będzie mniej tekstów w poczekalni, będzie tym samym mniej tekstów na głównej. Mniej tekstów w poczekalni to także, krótszy czas oczekiwania tych co swoje teksty zgłosili.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 22:39
Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Cytat:
Robert napisał/a:
Myślę iż czystka samej jakości tekstu będzie w stanie wywalić dość by stronę nie zasypywać co dzień setką nowych. Niektóre wystarczy lekko poprawić, ale niektóre po prostu nie spełniają wymogów publikacji.


Na taką weryfikację to za mało zielonych mamy.



Nie w tym rzecz. Jakby nisko poprzeczki nie ustawić, zawsze znajdzie się ktoś, kto po odrzuceniu tekstu będzie się upierał, że ten konkretny redaktor skrzywdził go i jest głupim głupkiem;)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 16-05-2010 23:01
Tomku, a ja się jednak będę upierać, że wydłużenie terminu dodawania nie zmniejszy ilości dodawanych tekstów.;)

Kabanosie, a niech się upiera i co z tego?;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-05-2010 00:07
Liczę na to, że w nowej odsłonie będzie jednak inaczej i w niektórych miejscach bardziej przejrzyście, będzie opcja: Ulubione, więc to w pewnym sensie też rozwiąże nieco problemy z odnalezieniem tekstów czy autorów. Myślę, ze wystarczy cierpliwie zaczekać ;)

Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-05-2010 17:29
Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Tomku, a ja się jednak będę upierać, że wydłużenie terminu dodawania nie zmniejszy ilości dodawanych tekstów.;)


Wczoraj wieczorem wysłałem pierwszy...
Zobaczymy czy przy czytaniu ich przez zielonych znaczenie ma ''kto pierwszy ten lepszy'' czy też jego długość - teksty do przeczytania w 5 minut na początek, dłuższe aż zmniejszy się kolejka. Według mnie ta druga opcja jest lepsza, no ale...
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 18-05-2010 18:08
Dobrze Esy. Ale wytłumacz mi jedną rzecz. Ktoś napisał pięć tekstów, chce dodać wszystkie. W tym przypadku dodaje pięć w ciągu pięciu dni, gdyby mógł dodawać co trzy dni, to dodałby je w ciągu 15 dni. 15 > 5 Czy też może 15 jest równe 5? Jeżeli 15 jest większe od pięciu, to autor doda w ciagu pięciu dni tylko 2 utwory miast pięciu, czy to nie zmniejszy ilości dodawanych tekstów w jakimś odcinku czasu? Dwa utwory zamiast trzech. Matematyka tak działa.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 19-05-2010 16:53
Moim zdaniem nadal głupotą jest że np. króciutkie wiersze muszą tyle czekać na publikację. Czy w poczekalni nigdy nie padł pomysł żeby teksty krótkie (skoro czyta się je w kilka minut) były wydawane szybciej?

PS: No dobra, chodzi o moją recenzję :) Pierwszy raz wystawiam i te dwa dni to nieskończoność, no ale chyba muszę się zacząć przyzwyczajać.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-05-2010 17:27
W przypadku wierszy długość nie ma nic do rzeczy. Staramy się dodawać wg kolejności zgłoszeń. Dlaczego ktoś, kto dodał tekst wcześniej ma czekać dłużej? Dla mnie to bezsens jakiś i pewnego rodzaju dyskryminacja.

Poza tym po wejściu do poczekalni nie widać, czy tekst jest długi czy krótki, nawet nie widać autora, widoczne są jedynie tytuły, a to oznacza, że trzeba kliknąć po kolei na każdy tytuł i sprawdzić czy to długi czy krótki tekst. Proszę nie wypowiadać się w kwestiach, o których nie ma się pojęcia, naprawdę.

Będą zmiany w nowej wersji, niedługo już, więc cierpliwości.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 19-05-2010 17:35
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Dobrze Esy. Ale wytłumacz mi jedną rzecz. Ktoś napisał pięć tekstów, chce dodać wszystkie. W tym przypadku dodaje pięć w ciągu pięciu dni, gdyby mógł dodawać co trzy dni, to dodałby je w ciągu 15 dni. 15 > 5 Czy też może 15 jest równe 5? Jeżeli 15 jest większe od pięciu, to autor doda w ciagu pięciu dni tylko 2 utwory miast pięciu, czy to nie zmniejszy ilości dodawanych tekstów w jakimś odcinku czasu? Dwa utwory zamiast trzech. Matematyka tak działa.


Tomaszu - a kto dodaje codziennie tekst? ;)
Chyba tylko tulipanowka.
Większość użytkowników, w tym poeci, zadowala się jednym utworem raz na jakiś czas.

Robercie - Nie wiem, czy jest osobna kolejka w prozie i w poezji, ale długość tekstu nie ma tu nic do rzeczy. Gdyby tak było, nikomu nie opłacałoby się pisać bardziej obszernych utworów i nastąpiłby zalew miniaturek.
Dodawanie tekstów w kolejności ich napływania jest najbardziej rozsądne.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 19-05-2010 17:54
Cytat:
Proszę nie wypowiadać się w kwestiach, o których nie ma się pojęcia, naprawdę.


Mam pojęcie i dlatego też się pytam czy jest tak jak mówisz, czy tak jak pisałem w tamtym poście. No ale skoro kolejność zgłoszeń ma znaczenie (chociaż nie wiem czy dyskryminacją było by dać jeden tekst godzinę później od tego co wysłał później skoro ten drugi miałby 1 stronę, a ten drugi 50). Oczywiście, żeby zobaczyć długość tekstu trzeba w niego wejść, a że 5 dziennie się dodaję myślę że kolejność od jednego dnia w dół to już nie ma takiego znaczenia niż tekst dany dzisiaj, a tekst dany tydzień temu.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-05-2010 18:18
Cytat:
Tomaszu - a kto dodaje codziennie tekst?
Chyba tylko tulipanowka.
Większość użytkowników, w tym poeci, zadowala się jednym utworem raz na jakiś czas
To może ograniczyć liczbę tekstów do jednego na tydzień? :lol:

Co to znaczy pięć dziennie? Dzienna ilość dodanych tekstów zależy od moczy przerobowej adminów. Ktoś mi mówił, że jest najczęściej pięć, ale przejrzałem ostatnie dni, i pięć jest chyba najrzadziej ;)
To tyle.

Może zezwolić na nieograniczoną liczbę tekstów dziennie i dodawać wszystkie jak leci? Bez weryfikacji adminów? Wtedy tekst po dodaniu od razu znajdowałby się na głównej?



Cytat:
Tomaszu - a kto dodaje codziennie tekst?
Ale tak z ciekawości, źle policzyłem? Zawsze byłem słaby z matmy. Dobre równanie?



A teraz sobie pomyślałem, że część tekstów ma dużo mniej komentarzy, pewnie też dlatego, że są krótko na głównej. Może powinno być tak, że z głównej spada tekst dopiero jak ma conajmniej trzy komentarze? Ale to wszystko skomplikowane co? A punkty jak na opowiadaniach.pl Punkty dodaje autor aby jego tekst był na głównej, a punkty są zdobywane za komentarze, komentatorzy misięca mają podwójną stawkę, za dodane teksty, i np za zwycięstwo w konkursie na najdowcipniejszą wypowiedź?
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2010 12:25
Cytat:
To może ograniczyć liczbę tekstów do jednego na tydzień? :lol:

Co to znaczy pięć dziennie? Dzienna ilość dodanych tekstów zależy od moczy przerobowej adminów. Ktoś mi mówił, że jest najczęściej pięć, ale przejrzałem ostatnie dni, i pięć jest chyba najrzadziej ;)
To tyle.


Czyli jeśli w poczekalni jest 100 tekstów i doda się maksymalnie 5 dziennie (oczywiście, innych będzie przybywać) to na publikację możemy liczyć za... kilka miesięcy? A jeśli to prawda co piszesz Tomaszu że żadko nawet 5 dziennie to ja... No cóż... kiedy ja dałem recenzję do publikacji było 61 w poczekalni czyli jednak jest to nie ''czekanie świadczące o świetnym serwisie'' ale za jakiś czas może nawet miesiace czekania na byle wiersz :lol:
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 20-05-2010 12:48
Słuchajcie, to zakrawa o absurd. Długość tekstu nie ma znaczenia w poczekalni. Liczy się data dodania i jego wartość literacka.

Poczekalnia jest jedna dla poezji i prozy, więc podawana ilość tekstów jest wspólna. W poczekalni jest tyle wierszy, opowiadań i tekstów publicystycznych.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-05-2010 13:05
Tak na dobrą sprawę, jakie znaczenie ma fakt, że czeka się parę dni na publikację? :D
Chyba żadnego. Naprawdę tak się wszystkim spieszy? ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2010 13:16
Cytat:
Elwira napisał/a:
Słuchajcie, to zakrawa o absurd. Długość tekstu nie ma znaczenia w poczekalni. Liczy się data dodania i jego wartość literacka.


Przecież o tym nie pisałem teraz!

Cytat:
Tak na dobrą sprawę, jakie znaczenie ma fakt, że czeka się parę dni na publikację?
Chyba żadnego. Naprawdę tak się wszystkim spieszy?


A możesz czytać ze zrozumieniem? Tutaj nie chodzi o to że czeka się parę dni ale o ten limit 5 dziennie (którego co wiemy dzięki Tomaszowi zawsze nie ma - bywa mniej) czyli przy dużej ilości tekstów kolejki mogące ciągnąć się tygodniami, albo miesiącami. Rozumiem że trzeba czekać kilka dni, może tydzień ale nie miesiąc! A tak może być bo skoro wydajecie 5 dziennie (nie zawsze) to polcizcie przy 61 tekstach (było tyle wieczorem 16) ile to czekania.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 20-05-2010 13:54
Cytat:
Robert napisał/a:
Rozumiem że trzeba czekać kilka dni, może tydzień ale nie miesiąc! A tak może być bo skoro wydajecie 5 dziennie (nie zawsze) to polcizcie przy 61 tekstach (było tyle wieczorem 16) ile to czekania.


Codziennie zlatuje pięć na prozę, na poezję chyba więcej.

Nie wiem, czy dotychczas zdarzyło się, żeby ktoś czekał miesiąc. Ja na opublikowanie swoich tekstów czekam zawsze około tygodnia.

Wolę poczekać, niż zniknąć z głównej strony po jednym dniu.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.