Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-05-2010 14:46
Cytat:
Tak na dobrą sprawę, jakie znaczenie ma fakt, że czeka się parę dni na publikację?
Chyba żadnego. Naprawdę tak się wszystkim spieszy?

A możesz czytać ze zrozumieniem? Tutaj nie chodzi o to że czeka się parę dni ale o ten limit 5 dziennie...


A możesz nie być napastliwy i niecierpliwy? :D Czytam ze zrozumieniem i według mnie nie ma problemu, bo nigdy, jak długo jestem na portalu, nie czekałam więcej niż 6 dni na dodanie tekstu.
Codziennie ukazuje się 5 - 6 tekstów w prozie, tyle samo w poezji, czyli w sumie do 12-tu. Przy kilkudziesięciu utworach w poczekalni, czeka się parę dni i to wszystko.
A nie tygodniami czy miesiącami.
I lepiej jest poczekać, niż spaść z listy po dwóch dniach bez komentarza.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2010 14:55
Miluś, w poezji to pojawia się ok 20-tu dziennie.

Faktycznie dyskusja zrobiła się dość absurdalna i właściwie niczego nie wnosi. Myślę, że zamiast bezproduktywnie tu dyskutować warto skomentować czyjś tekst, który czeka na ciepłe słowo, wówczas czas oczekiwania na własną publikację nie jest tak drażniący a i można liczyć, że ktoś przyjdzie z rewizytą. ;)
Ludziki mniej postawy roszczeniwowej a więcej pokory. :)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-05-2010 16:56
Cytat:
Faktycznie dyskusja zrobiła się dość absurdalna i właściwie niczego nie wnosi.
Mhm. W każdym temacie w końcu ktoś mówi coś podobnego.

Cytat:
I lepiej jest poczekać, niż spaść z listy po dwóch dniach bez komentarza.
Tu się w pełni zgadzam.



Cytat:
Codziennie zlatuje pięć na prozę, na poezję chyba więcej.
to nie prawda. Często jest więcej niż pięć.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 20-05-2010 19:22
Cytat:
Tutaj nie chodzi o to że czeka się parę dni ale o ten limit 5 dziennie (którego co wiemy dzięki Tomaszowi zawsze nie ma - bywa mniej) czyli przy dużej ilości tekstów kolejki mogące ciągnąć się tygodniami, albo miesiącami. Rozumiem że trzeba czekać kilka dni, może tydzień ale nie miesiąc! A tak może być bo skoro wydajecie 5 dziennie (nie zawsze) to polcizcie przy 61 tekstach (było tyle wieczorem 16) ile to czekania.


Drogi Robercie, gdybyś czytał ze zrozumieniem, również to, co jak twierdzisz jest z mojej strony nie na temat, to byś nie ciągnął absurdu w nieskończoność.

Tłumaczę raz jeszcze: Poczekalnia jest jedna. Tam są wiersze, opowiadania i publicystyka. Wiersze wchodzą na portal niezależnie od opowiadań, a publicystyka, niezależnie od wierszy i opowiadań. Czyli jednego dnia na portal może wejść 15 wierszy, 5 opowiadań i 3 teksty publicystyczne. Czy do tego momentu jest jasne?

Dalej tłumaczę. Na portal nigdy nie wchodzi mniej niż 5 opowiadań, często nawet więcej. Tylko niektórzy nieodpowiedzialnie dodają tekst, a później usuwają, nie nasza wina.
Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktokolwiek czekał na publikację miesiąc, 8 dni to był max w sytuacjach kryzysowych. Kiedy w poczekalni jest dużo tekstów, dajemy na portal 7 do 10 dziennie, żeby rozładować kolejki.

Jeśli kroki będą duże, pomyślimy o zmianach. Na razie nie ma potrzeby. Nie reformujmy tego, co dobrze funkcjonuje.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, a nie szerzenie absurdu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-05-2010 19:29
Cytat:
Pozdrawiam i zapraszam do komentowania, a nie szerzenie absurdu.
Jest jakiś konkurs na najtrafniejszą wypowiedź miesiąca? To ja chciałbym tą wypowiedź zgłosić. Idę coś przeczytać i skomentować.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Piotrek Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: gdzieś na Kaszubach...
Dodane dnia 11-06-2010 13:10
Dodałem wierszyk. Czekam, czekam, czekam... Wiecie co? Już gdzie indziej zebrałem recenzje i pochwały. A wy sobie przerzucajcie go w Poczekalni...
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 11-06-2010 13:37
Nie przerzucamy, tylko w poczekalni jest kolejka, nie możemy dodawać wszystkich na raz, bo wtedy byś nie dostał żadnego komentarza, bo twój utwór by zniknął od razu ze strony głównej.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Piotrek Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: gdzieś na Kaszubach...
Dodane dnia 11-06-2010 16:47
Cytat:
kabanos napisał/a:bo twój utwór by zniknął od razu ze strony głównej.
Zawsze uważałem za błąd tego portalu brak listy wszystkich utworów. Przecie one nie nikną bo są dostępne w profilu każdego użytkownika. Czemu nie można więc zrobić do nich dostępu innego niż przez nowości? Pojęcia nie mam. Na "Poezja Polska" mają jedną ciągłą listę i to jest wygodne bardzo. W każdej chwili mogę wrócić do dowolnego momentu czasu i zobaczyć co tam napisano. A tutaj? Nie było mnie przez miesiąc bo chorowałem - jak mam przejrzeć chociażby co inni napisali?
I jeszcze mi piszesz, że to dla mojego dobra.:D
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-06-2010 16:55
Piotrku jest dostęp :lol: Zakładka "nasza twórczość" i czytasz co chcesz. Ja tak wchodzę na fantastykę i horrory i czytam sobie różne teksty. Polecam.



To jest nawet lepsze, bo nie musisz czytać wszystkiego. Wybierasz co lubisz.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Piotrek Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: gdzieś na Kaszubach...
Dodane dnia 12-06-2010 06:06
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Piotrku jest dostęp :lol:
Zawsze uwielbiałem strony, które pewne oczywiste funkcje ukrywają przed użytkownikiem pod nic nie mówiącymi lub (gorzej!) mylącymi hasłami... No i ta ilość kliknięć...
Ale dzięki za wskazówki.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Chajot Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: koło Koła
Dodane dnia 12-06-2010 14:39
Swoją drogą można by wyrzucić np. listę ostatnio komentujących, która wg mnie jest mało użyteczna i wydłużyć nieco ramki z ostatnio dodaną prozą i poezją. Pozwoliłoby to na jeszcze dłuższe przebywanie utworów na stronie głównej.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-06-2010 14:49
Cytat:
Zawsze uwielbiałem strony, które pewne oczywiste funkcje ukrywają przed użytkownikiem pod nic nie mówiącymi lub (gorzej!) mylącymi hasłami... No i ta ilość kliknięć...
Piotrze powiem ci tak, jestem zarejestrowany na kilku portalach, na tym nie najdłużej, i mi owe rozwiązania wydają się najsensowniejsze. Nie są doskonałe, ale wg mnie to dobre. Lepsze to niż teksty po kolei wg daty. Nie mam ochoty czytać dramatów. Wchodzisz do Empiku, masz nowości, ale reszta książek jest poukładana wg kategorii, mi to pasuje. I mam nadz, że PP sie pod tym względem nie zmieni.



Cytat:
Swoją drogą można by wyrzucić np. listę ostatnio komentujących, która wg mnie jest mało użyteczna i wydłużyć nieco ramki z ostatnio dodaną prozą i poezją. Pozwoliłoby to na jeszcze dłuższe przebywanie utworów na stronie głównej.
To ma sens, i jest to jakiś pomysł.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2010 19:59
Cytat:
Chajot napisał/a:
Swoją drogą można by wyrzucić np. listę ostatnio komentujących, która wg mnie jest mało użyteczna i wydłużyć nieco ramki z ostatnio dodaną prozą i poezją. Pozwoliłoby to na jeszcze dłuższe przebywanie utworów na stronie głównej.


Jak dla mnie ramka z komentarzami jest całkiem użyteczna, bo niektóre osoby piszą komentarze bardziej pomocne niż inni i lubię je śledzić, a nie mam innej możliwości, bo nigdzie nie są odnotowywane. Myślę, że nie jestem jedyną osoba, która tak robi.

Za to wydłużenie nowo dodanych tez za wiele by nie dało, bo po dwóch-trzech dniach do tekstów z dołu ramki i tak mało kto zagląda.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2010 20:03
Oj nie, w życiu, nie usuwajcie list ostatnio komentujących. To ramka, z której korzystam najczęściej. Ja bym chętnie ją nawet rozbudował, a tu pada propozycja z usunięciem.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2010 20:06
Ja to bym wyrzuciła ramkę "promujemy" :)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-06-2010 20:08
Cytat:
Za to wydłużenie nowo dodanych tez za wiele by nie dało, bo po dwóch-trzech dniach do tekstów z dołu ramki i tak mało kto zagląda.
Ja zagladam. Zawsze sobie myślę, o jakis tekst zaraz spadnie, warto zajrzeć, bo później może nie być okazji :)



Cytat:
Ja to bym wyrzuciła ramkę "promujemy"
:mad: Tam jest reklama naszego "Przedświtu" nawet nie waż się myśleć o takich propozycjach.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2010 20:09
Ale wydaje mi się, że większość komentujących czyta tekst pierwszego dnia, ewentualnie drugiego. Potem już komentarze są naprawdę sporadyczne.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-06-2010 20:20
Cytat:
Ale wydaje mi się, że większość komentujących czyta tekst pierwszego dnia, ewentualnie drugiego. Potem już komentarze są naprawdę sporadyczne.
Bardzo możliwe. Nie mam pojęcia. Można by to prześledzić. W każdym razie, mi się wydaję, że tak jak jest, jest całkiem dobrze. Nie wiem, czy jest jakiś poważny powód, aby coś zmieniać.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 12-06-2010 20:24
Solidaryzuję się z apelem o nieusuwanie ramki z ostatnio komentującymi - także z niej często korzystam. zgodzę się z Tomaszem, że rozwiązania na naszym portalu są najsensowniejsze. Problem tkwi tylko w tym, iż nowi użytkownicy często nie zadają sobie trudu poznania topografii portalu. Chcąc do czegoś dotrzeć nie ruszą dupska, tylko żądają podania tego na srebrnej tacy.
Drodzy nowi użytkownicy, powiem jak ja zrobiłem. Zanim mój pierwszy tekst wyszedł z poczekalni na światło dzienne spożytkowałem ten czas na zapoznanie się z portalem. Dziś nie mam większych problemów z poruszaniem się i znajdowaniem różnych rzeczy, czego i Wam życzę.
Jeżeli mi tu czegoś brakuje to właśnie historii moich komentarzy, bo nieraz chciałbym zajrzeć do jakiegoś dawniej komentowanego tekstu i dowiedzieć się czy autor skorzystał z moich uwag. Niestety, ludzka pamięć jest zawodna i przy dużej ilości wystawianych przeze mnie komentów nie jestem w stanie wszystkich spamiętać.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-06-2010 20:30
darxx1 święte słowa ( a pomyśleć, że kiedyś się nawet pokłóciliśmy), mi też nikt nic nie pokazywał, a jak nie wiedziałem, to grzecznie zadawałem pytania. Portali jest wiele, chcę aby tu pojawiali się najlepsi, ale nie da się wszystki zadowolić. :D Ruszcie dupska, poznajcie PP.

Cytat:
dowiedzieć się czy autor skorzystał z moich uwag
Wierz mi, że nie ma co się łudzić. W większości nie poprawiają nic. I wiesz, ja rozumiem, że można mieć inne zdanie, nawet Elwira czasem się myli, ale literówki można poprawić, albo orty. Wchodzę, na stary tekst, czasem tak robię, i widzę długie komentarze, z zaznaczeniem wyraźnych błędów, sprawdzam czy autor poprawił, a wiem, że miał czas. Jak nie poprawił, to mu piszę, żeby dał znać jak to zrobi, lub coś w ten deseń i nawet nie czytam. Bo, jeśli ktoś się napracował aby mu pomóc, móglby z tej pomocy skorzystać.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]