Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 12-06-2010 21:37
Tomku, bez urazy. :) To była wymiana poglądów (nie przeczę, dość ostra). Ale osobiście nic do Ciebie nie mam, wręcz przeciwnie, cenię sobie twoje kompetencje.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 13-06-2010 08:44
Proszę, nie usuwajcie listy komentujących, jestem nawet za jej wydłużeniem.
Z komentarzy można się nauczyć więcej niż z wierszy. Modlę się o to, żeby w nowszej wersji portalu była opcja ' wszystkie komentarze (posty, wiersze, opowiadania) tego użytkownika'
To ja bym sobie w dowolnym czasie poczytała kogo chcę.
Są tacy, którzy piszą lepsze wiersze od komentarzy, inni odwrotnie, lepsze komentarze niż wiersze. Chciałabym żeby można było pójść wybranym śladem, dzisiaj, jutro czy za rok.

I jeszcze bym chciała gwiazdkę z nieba :)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 13-06-2010 11:09
- a ja przeczytać wszystkie wiersze i komentarze Ali, dobrze dziewczyna prawi.

( z tą gwiazdką z nieba włącznie )
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Alicja Wysocka Użytkownik
  • Postów: 72
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 13-06-2010 11:57
Cytat:
Abi-syn napisał/a:
- a ja przeczytać wszystkie wiersze i komentarze Ali, dobrze dziewczyna prawi.

( z tą gwiazdką z nieba włącznie )


Abi, wszystkie wiersze łatwo znaleźć, nawet posty na Forum, a mnie chodzi właśnie o komentarze do wierszy czy opowiadań. Ktoś coś mądrego doradził, a ja za skarby świata po kilku dniach nie mogę tego znaleźć. Klikam jak nawiedzona po wszystkich wierszach, nabijając bez sensu liczbę odwiedzin.
Dokucza mi to jak diabli. Sorry, że tak marudzę, zastrzelcie mnie alboco.
;)
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-06-2010 12:19
Też jestem za zachowaniem listy komentujących i często się zdarza, że wchodzę za kimś, z ciekawości co skomentował.
Wiele razy udało mi się w ten sposób przeczytać nie tylko ciekawy utwór, ale i komentarz, co prawdopodobnie by mi umknęło z braku czasu.
Czytam komentarze pod tekstami - w ten sposób także poznaję ludzi.

A lista promocji to dobra rzecz. Między innymi także dlatego, że reklamuje i promuje osiągnięcia naszych użytkowników i osobiście cieszę się, że moja książka też się na niej znajdzie.
To dobrze świadczy o portalu, gdy jego użytkownicy wydają książki.
I chcę podkreślić, że bardzo dużo się tu nauczyłam.

No i zaglądam jak najbardziej na teksty z dołu listy, ponieważ często nie mam czasu, by wejść natychmiast, gdy się ukazują.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 13-06-2010 14:31
Miluś, to kwintesencja. Nic dodać nic ująć.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-09-2010 18:36
Cytat:
Chajot napisał/a:
Swoją drogą można by wyrzucić np. listę ostatnio komentujących, która wg mnie jest mało użyteczna i wydłużyć nieco ramki z ostatnio dodaną prozą i poezją. Pozwoliłoby to na jeszcze dłuższe przebywanie utworów na stronie głównej.


Też mam takie odczucie względem ramek - są zbyt małe (cały tytuł się czasem nie mieści, nie mówiąc o autorze). A może jakoś specjalnie wyróżnić te nowe utwory, dać na tytuły więcej miejsca, co automatycznie powiększy listę). Do portalu zaglądam w większych lub mniejszych interwałach - i trudno czasem się zorientować, co przybyło, bo już tego w ramce DODANE nie ma.

Środeczek na głównej stronie? Z tekstów ten Portal żyje...

Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
niemotylica Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Kuraszew
Dodane dnia 01-12-2010 09:36
Ale mam jeszcze jedno pytanko do tych wszystkich terminów oczekiwania na publikację. Rozumiem , że można czekać nawet kilka dni bo spływa dużo tekstów( mój jest dodany w sobotę i czekam cierpliwie). A jeżeli jest to tekst konkursowy z określonym terminem to co? liczy się data napisania czy data publikacji na portalu?
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 01-12-2010 12:44
Data dodania przez użytkownika tekstu do poczekalni.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
niemotylica Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Kuraszew
Dodane dnia 06-12-2010 18:37
dzięki za odpowiedź. mój tekst recenzji dalej w poczekalni . już dwa tygodnie:mad:
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-12-2010 20:26
Ja bym się na Twoim miejscu zapytała któregoś z adminów, czy na pewno go nie przeoczył... Za recenzje chyba odpowiada Sagitarius.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 06-12-2010 22:17
ja pytałam odpowiedzi jeszcze nie dostałam :( ale tekst już jest
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 07-01-2013 13:32
!
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
pani jeziora Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: września
Dodane dnia 19-12-2013 15:37
a ja mam takie pytanie, czy zawsze tak było, że była weryfikacja?? (ostatni raz byłam na portalu 3 lata temu - skleroza mnie już dopada)

a drugie pytanie, to... po co jest ta weryfikacja?? (jeśli to pytanie jest głupie, to proszę nie odpowiadać)
młoda żona.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 19-12-2013 16:20
pytanie jest zadawane, zapytowywana odpowiada ;)

po primo - od kiedy sięgnę pamięcią weryfikacja jest - od zawsze ;)

secundo - potrzebna, a i owszem, żeby odsiać ziarna od nieziaren i od ziaren kiełkujących :) a także po to, żeby każdy tekst miał szansę dorobić się komentarzy i grona wielbicieli ;) czyli, żeby nie zniknął w tłoku.

voila ;)
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
ajw Użytkownik
  • Postów: 162
  • Skąd: Puławy
Dodane dnia 29-12-2013 16:47
Dobrze by było, gdyby pod zweryfikowanym utworem był dopisek informujący użytkowników, który redaktor go dodał. Wydaje mi się, że w ten sposób redaktor bierze odpowiedzialność za swoje poczynania.
Do góry
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 29-12-2013 17:07
Myślę, że chodzi Ci o teksty wrzucane do wprawek. To nigdy się nie dzieje ot tak na czuja. Jeśl coś ma iść d wprawek, redaktor weryfikujący pyta innych, czy zgadzają się z jego decyzją. Często (w prozie tak bywało) jest głosowanie. Takie decyzje są podejmowane przez większość, na pewno nie przez jednostkę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 29-12-2013 17:11
Elwira napisała:
Często (w prozie tak bywało) jest głosowanie.


W poezji również tak to się odbywa.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 29-12-2013 17:33
ajw - czy nie chodzi tutaj czasem bardziej o urażoną dumę? Mój, czyjś tekst znalazł się we wprawkach, mimo że uważam, iż jest bardzo dobry? Każdy ocenia inaczej, to logiczne, ale ostatnie zdanie w tym temacie mają redaktorzy, bo to oni wpuszczają teksty. Są gatekeeperzy i muszą być, żeby to jakoś funkcjonowało. Gatekeeperzy to ludzie, więc logiczne, że czasem zdarzy im się popełnić błąd, ale może nie panikujmy z powodu umieszczenia tekstu w innej tabelce niż z założenia pozostałych osób miał być. Elwi mówi, że decyzja jest wspólna, więc nie ma takiej samowolki jednak.

W prozie na pewno jest łatwiej dokonać selekcji i zobaczyć, czy tekst się broni, czy jednak jest wprawką. W poezji pewnie trudniej, bo tam większa wrażliwość wchodzi w grę, jednak pomysł przerzucania (który teraz wpadł mi do głowy) tekstu z tabelki do tabelki, jest beznadziejny. Nie unośmy się więc może dumą i nie zacietrzewiajmy się artystycznie. Gdyby mój tekst wylądował we wprawkach, i byłabym przekonana, że jest dobry, pewnie napisałabym do redaktora i na spokojnie podyskutowała, ale na pewno nie obraziłabym się za to, że tam wylądował, ani też nie odebrała tego, jako ujmę na honorze, bowiem nigdy by mi nie przyszło do głowy, że redaktor czy to prozy czy poezji może to robić złośliwie. C'est la vie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Weryfikacja tekstów. Dlaczego tak długo?
stawitzky Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: .
Dodane dnia 13-07-2014 12:21
]
znajdź to, co kochasz i pozwól się temu zabić
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.