Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
kalam Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2015 12:11
Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał.
Jakkolwiek banalnie brzmi ta prośba, jest to dla mnie trudny orzech do zgryzienia.
Nie mówię o wydawaniu czegokolwiek. Nie szukam wydawcy.
Szukam czytelnika obytego w literaturze, aby mógł ocenić mój warsztat. Podzielił się opinią. Zasugerował zmiany.
Możecie pomóc mi w tym zakresie?
Gatunek: dramat
Objętość: 40000 słów
Temat: dorastanie
Jest to pierwsza gotowa część z trzech. Druga i trzecia mają się ku końcowi.
Do góry
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 21-02-2015 13:23
Skoro tu się znalazłeś, to wrzucaj po kolei fragmenty i będziesz wiedział jaka jest reakcja czytelników. A są i tacy, co powiedzą czego brakuje lub co jest nie tak. :)

Dobrej zabawy na PP
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2015 15:02
Nalka31 napisała:
to wrzucaj po kolei fragmenty

Nalka dobrze radzi. :)
Tylko nie publikuj zbyt długich, bo na ekranie niezbyt dobrze się czyta i to może zniechęcić sporą część odbiorców.
No i trudniej wtedy wypunktować wszystkie potknięcia.

Miłej zabawy na pp. :)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
kalam Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2015 15:12
Dziękuję za radę. Niechętnie chciałbym jednak zamieszczać tekst publicznie.
Do góry
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2015 15:30
kalam napisał/a:
Niechętnie chciałbym jednak zamieszczać tekst publicznie.

Dlaczego?
Przecież nie musisz publikować całej książki, tylko fragmenty, by zorientować się w opiniach czytelników.
Poza tym portal gwarantuje prawa autorskie, no i jest ślad, że to Twój tekst.
Posyłanie książki komuś, o kim nie masz pojęcia, czy jest dobrym krytykiem, wcale nie stanowi lepszego rozwiązania.
Nie mówiąc o tym, że mało kto ma tyle czasu, by prywatnie analizować tekst kogoś obcego czy bawić się w darmową korektę.
I to niejedną, gdyż zazwyczaj trzeba ponownie sprawdzić tekst po poprawkach. A niekiedy wiele razy.
Taka zabawa to ciężka praca zarówno dla korektora, jak i autora, jeżeli ma przynieść efekt.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2015 16:11
kalam napisał/a:
Nie mówię o wydawaniu czegokolwiek. Nie szukam wydawcy.

Zatem nie widzę powodów, żeby nie zamieścić tekstu tutaj. Na początek małe fragmenty. Dostaniesz to, o co prosisz, czyli opinie i propozycje zmian, ale będą to opinie różnych osób, nie tylko jednej. A nuż sie spodoba i czytelnicy będą chcieli więcej? :)

I nie bój się publikacji na publicznym portalu. Nie ma co wstydzić się swojej twórczości. Zresztą pamiętaj, że tutaj teksty podpisujesz swoim nickiem, nie nazwiskiem.
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 21-02-2015 16:11
kalam napisał/a:
Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał.Jakkolwiek banalnie brzmi ta prośba, jest to dla mnie trudny orzech do zgryzienia.Nie mówię o wydawaniu czegokolwiek. Nie szukam wydawcy.Szukam czytelnika obytego w literaturze, aby mógł ocenić mój warsztat. Podzielił się opinią. Zasugerował zmiany. Możecie pomóc mi w tym zakresie?


Jeśli przychodzisz na taki portal, to większość może ocenić Twój tekst. Skoro chcesz opinii o swoim warsztacie, to tutaj ją dostaniesz, chyba że chcesz usłyszeć same superlatywy na jego temat. Takich na pewno nikt tu nie udzieli. Jeśli chcesz krytyki, zamieść fragmenty.

kalam napisał/a:
Niechętnie chciałbym jednak zamieszczać tekst publicznie.


Dlaczego w takim razie szukasz opinii na portalu pisarskim. Może lepiej nadal pisać do szuflady. Dopiero opinia wielu osób może nam coś powiedzieć o naszym warsztacie, jedna osoba może tylko ocenić tekst z własnego punktu widzenia, ale nie pomoże pracować nad nim. Tu masz taką możliwość jeśli tylko faktycznie chcesz to robić. Jeśli Twoje publikacje się spodobają znaczy, że nie jest tak źle, ale pojedyncza ocena nigdy nie będzie miarodajna.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2015 16:28
Nalka31 napisała:
ale pojedyncza ocena nigdy nie będzie miarodajna.

Owszem, będzie. :)
Jeżeli znajdziesz wiarygodną, znającą się na rzeczy osobę, która oceni tekst pod kątem nie tylko warsztatu, ale również wartości literackich. Czyli kogoś w rodzaju redaktora wydawnictwa czy krytyka literackiego.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 21-02-2015 16:42
Miladora napisała:
Jeżeli znajdziesz wiarygodną, znającą się na rzeczy osobę, która oceni tekst pod kątem nie tylko warsztatu, ale również wartości literackich. Czyli kogoś w rodzaju redaktora wydawnictwa czy krytyka literackiego.


Tak jeśli planujesz wydać książkę możliwe, że tak. Chociaż też bym polemizowała. ;) Na pewno może pomóc, ale jak Kalam sam mówi, on wydawcy nie szuka. :D Zatem nie widzę powodu, aby miał nie pokazać tego tutaj. ;)
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Napisałem książkę - potrzebuję by ktoś ją przeczytał
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2015 23:00
Jak wspomnieli poprzednicy, chcesz się przekonać, czy to co napisałeś/aś jest coś warte, opublikuj fragmenty i poczekaj na opinie.

Wątek zamykam.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.