zlot 2015
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
zlot 2015
Olowiany Zolnierzyk Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2015 17:35
Ta entuzjastyczne przyjęta inicjatywa spotkania się jest zlotem, czy wieczornym chlaniem w towarzystwie o podobnych zainteresowaniach?

Na tym portalu brakuje animatora z prawdziwego zdarzenia, który potrafi nie tylko pierdzieć, jak administratorzy na wygodnym stołku, ale zorganizować prawdziwy zlot, wykraczający poza ramy kilkugodzinnego strzelania do siebie stłumioną przez gwar serią zdań przy biesiadnym stole.

Przecież owe coroczne spotkanie pepkowiczów, to jedna wielka tandeta oparta na improwizacji. Ba! Na ułańskiej fantazji pomysłodawcy.

Byłem na kilku z nich i pamiętam tylko słowa : cześć i do zobaczenia.
Gdzie tu jest sens spotykania się?
Szkoda na to czasu. Chyba, że ktoś ma blisko do wędrownego obozu prozaików i poetów. Wsiądzie sobie do pierwszego lepszego środka taniej komunikacji, a potem, po kilku godzinach wróci. I być może powie, że dobrze się bawił.

Podsumowując:
Jaki portal, taki zlot – to stwierdzenie może urazić tych, którzy twierdzą, że są zajebiście zaangażowani w odbudowie latarni w Faros.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: zlot 2015
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2015 17:56
Ołowiany, po prostu - spadaj.
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 26-03-2015 18:00
Byłam tylko na jednym zlocie, w Poznaniu w lutym ubiegłego roku i do dziś wspominam z wielką przyjemnością tamten wieczór. Czy zlot się uda zależy od ludzi, a nie od planu czy wyreżyserowanego scenariusza.

Jestem pewna, że w takim gronie znajdzie się mnóstwo pomysłów.

W każdym razie ja nie jadę tam pić, tylko zrelaksować, oderwać od rzeczywistości i poznać osobiście portalowych znajomych i nieznajomych :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Tenebris Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Świecie
Dodane dnia 26-03-2015 18:41
Osobiście jeszcze na zlocie tutejszym nie byłam, ale nie sądzę, żeby potrzebne były jakieś wielkie plany. Prawda jest taka, że im bardziej się planuje, tym mniej z tego zazwyczaj wychodzi. Takie bardziej spontaniczne spotkania są często najlepsze, ponieważ liczą się ludzie i ich nastawienie. Poza tym, uważam, że już samo zebranie ludzi, którzy chcieli by się "zlecieć" jest nie małym osiągnięciem, a Wasinka doskonale się spisała.
"I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-03-2015 21:29
Nie wiem, nie byłem na żadnym zlocie jeszcze, więc średnio opiniotwórcze mogę mieć zdanie. Jednak nie oczekuję wodzireja i serii konkursów dla uczestników, gier i zabaw integracyjnych czy tego typu "atrakcji". Samo w sobie spotkanie się przy piwku z tymi ciekawymi osobami, których tu nie brakuje, pogadanie o czymkolwiek i poznanie ich w rzeczywistości wydaje mi się wystarczająco rajcujące. Ale ja jestem dość towarzyską bestią, więc mnie takie klimaty kręcą.
A i tu dochodzę do sedna: myślę, że jacy zebrani na zlocie - taki zlot. Jeśli przybyłeś na niego (na nie) z taką energią i nastawieniem, jakie tu, Ołowiany, prezentujesz, to faktycznie - mogło być jedynie do dupy. Inna sprawa, że nie wiem, czy czasem nie było tak, że było do dupy tylko dla Ciebie.
I tak coś czuję, że jakbyś i teraz przybył na ten najbliższy zlot, jakbyś na nim spotkał mnie, to... ze spotkania ze mną zapamiętasz jeszcze mniej: najwyżej "cześć". "Do zobaczenia" bowiem, już pewnie byś pamiętać nie mógł, jeśli rozumiesz, co mam na myśli.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 26-03-2015 21:50
Ołowiany nie zauważyłam, aby na którymś zlocie Cie się nie podobało.

Na Portalu Pisarskim odkąd pamiętam zloty wyglądają podobnie. Ludzie się spotykają, poznają, rozmawiają, piją i żegnają. Jeśli komuś taka formuła nie odpowiada, to się nie pojawia :)

Wiem do czego pijesz. Wiem, że są portale, które organizują zloty kilkudniowe z "atrakcjami". Świetnie, też mi się to podoba.

Ale z jakiegoś powodu swoje wiersze wrzucasz na Portal Pisarski, a nie na tamten portal:)
Z jakiegoś powodu tutaj zerkasz i czujesz sentyment do tego miejsca
WIĘC NIE MARUDŹ !!!
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: zlot 2015
Olowiany Zolnierzyk Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 13:03
No, właśnie! „Spadaj” - to jedyna odpowiedź, bądź co bądź, jednak wrażliwego administratora. Nie nie wiem, tylko po co w ten sposób okazywać swoją bezradność.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: zlot 2015
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 13:41
Olowiany Zolnierzyk napisał:
No, właśnie! „Spadaj” - to jedyna odpowiedź

To zupełnie naturalna reakcja, kiedy ktoś, zamiast zaproponować, jak chciałby, żeby było, skupia się na bardzo nierzeczowej krytyce. Nie wiem, co masz do zlotów, ale przedstawiłeś to w sposób napastliwy i nieprzekonujący. Jeśli oczekujesz, że ktoś za Ciebie odnajdzie pozytywy ukryte za krytykanctwem, to z całą pewnością jesteś w błędzie.

Pozdrawiam.
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 13:41
Powiem szczerze, że @Ołowiany opisał to, co 'czytam' na zlotowych zdjęciach i również z tego powodu się nie zlatuję. Zresztą, potencję towarzyską pepowiczów widać na forum. Szczególnie wówczas, gdy się porówna dzisiejszą aktywność (jej jakość) z dawną (polecam przejrzenie tematów forum).
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 15:16
Olowiany Zolnierzyk napisał:
No, właśnie! „Spadaj” - to jedyna odpowiedź, bądź co bądź, jednak wrażliwego administratora. Nie nie wiem, tylko po co w ten sposób okazywać swoją bezradność.

Odpowiedziałam tak dlatego, że nie chce mi się z Tobą gadać, Dziecko.
Odpowiedź jest na poziomie zarzutów, czyli zwykłej chęci pokrytykowania sobie.

Olowiany Zolnierzyk napisał:
który potrafi nie tylko pierdzieć, jak administratorzy na wygodnym stołku

Zapewniam, że nigdy w stołek nie pierdziałam.
Dziękuję Ci, Ołowiany.



Ekszyn Dupacycki napisał:
Powiem szczerze, że @Ołowiany opisał to, co 'czytam' na zlotowych zdjęciach i również z tego powodu się nie zlatuję.

No proszę.
Nikt nikomu nie każe się "zlatywać".


Najlepiej tylko gadać, a nic nie robić. Proszę, narzekajcie, marudźcie i nienawidźcie. Jeżeli nie szkoda Wam na takie rzeczy życia.

Ten wątek przestał mnie interesować.
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 27-03-2015 15:42
Olowiany, troszkę boli twoje gadanie, bo zlociłam się z tobą i ja i wielu ciekawych ludzi. a ty nam teraz, że nie było ok? :rip:
spotykamy się dla siebie. poznajemy, żartujemy, czasem też dyskutujemy na poważnie :p jest normalnie. bo jak inaczej? ktoś miałby nas wepchnąć w zabawy integracyjne? po co?

bywało tak, że łaziliśmy godzinami, zanim udało się znaleźć odpowiednie dla nas miejsce. ale co z tego? marudziliśmy razem! potem była już tylko radość ze spotkania ;)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 27-03-2015 16:08
Dlaczego się tak przejmujecie marudzeniem zblazowanego pana pisarza? Ja się też z nim zlociłam nie raz. Nie po to, Ołowiany, przybywałeś, by poznawać ludzi i cieszyć się nimi, ale by wianuszek wpatrzonych w Ciebie fanek wzdychał, spoglądając Ci w oczy. Jak ktoś ma takie podejście to wiadomo, że ze spotkania nic nie wyniesie.
Ale co, Ekszynie, można przeczytać po zdjęciach, to już zupełnie nie współgra z tym, co można wywieźć w duszy.
Więc nie dajcie się zniechęcić. W końcu nie po to tam jedziemy, żeby tańczyć na stołach, ale żeby sobie z tym i z owym miło pogawędzić.
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 17:07
Są różne typy ludzi, a najczęstszy z nich, to ten, który dąży do tego, żeby było miło. Inny typ, do którego np. ja należę, dąży do tego, aby było autentycznie (czyli zazwyczaj różnie ;> ). Prywatnie nie muszę jeździć w głąb Polski, żeby spotkać się z tym pierwszym typem ludzi. Mam ich na miejscu w każdym barze.
Nikogo imiennie nie oceniam, bo nikogo prywatnie nie znam, jednak tendencja jest widoczna i nie zachęca.
Wiem, że są na PP osoby czujące podobnie, a że milczenia w necie nie widać, to i wrażenie mylne.
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 17:38
Yyyy, Ekszyn, miło musi wykluczać się z autentyzmem? Nie sądzę. Ja się wybieram, poznać ludzi o podobnej wrażliwości jest świetną sprawą. Jedną Portalowiczkę miałam przyjemność poznać osobiście - niesamowita sprawa:) A tu tyyylu ludzi na raz można poznać! Nie starczy dnia...
Wasza strata chłopaki;) Moglibyście poznać kilka fajnych ludzi. Nie wspomnę o sobie - ja tam fajna nie jestem. A może jestem? Hmmm... Kto chce, będzie miał szansę ocenić;P
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 17:53
Miło jest wtedy, kiedy jest miło, a nie zawsze. @Ołowiany podzielił się wrażeniami, ukazał się w autentyczej skórze i został zdeptany. Gdyby skłamał, pisząc że było zajebiście, uznano by go za wspaniałego portalowicza.

(Sorry @Ołowiany, że tak sobie Ciebie instrumentalnie używam, ale sam się podłożyłeś)
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 27-03-2015 17:53
Oprócz skrajności są jeszcze ludzie złotego środka - czyli autentycznie mili (i oby Ci chcieli się zlatywać, nie zważając na malkontentów).

Edit: Zrobił więcej niż podzielenie się wrażeniami. Wywiesił transparent: będzie i tak do dupy, nie łudźcie się i nie jedźcie. Tak czytam słowa - szkoda na to czasu.
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 27-03-2015 17:59
Mieć swoje zdanie to jedno, ale negatywne nastawienie - drugie. Nie mieć oczekiwań - wygórowanych - cenna umiejętność. Klub "pisarzy" - ludzi o nadwrażliwym ego - ciężka sprawa. Nie każdy dobrze znosi bycie w cieniu. Zawsze można złapać doła i napisać kilka wierszydeł:p
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-03-2015 18:05
Osobiście szkoda mi, że nie dołączę, mam trzydniowe zawody w ten weekend kwietniowy.
Bo chciałbym poznać moich portalowych kumpli i kumpele, z którymi jestem w ciągłym kontakcie mejlowym i telefonicznym od lat, a tu taki wybór postaci, że szok, i tym bardziej Wam zazdroszczę :)

Jako uczestnik dwóch zlotów i jednego, gdzie gadałem z Wami przez telefon wiem, że to nie jest "bycie cool" na zawołanie, jakieś sztuczności i nieautentyczność - pewne rzeczy się czuje przez skórę, a zloty stanowią fajną formę poznania się i nikt tu nic nie robi wbrew sobie: ot, zwykłe naturalne spotkanie ludzi, którzy dotąd w realu nie mieli na to okazji.
Dlatego popieram takie akcje i odcinam się od smętnych, wątrobianych głosów na "nie", bo chyba to gadka "sobie a muzom", najpierw warto spojrzeć na siebie w kontekście takich spotkań - może trudno się w nich odnaleźć, hm?
A bratnie dusze w barach to chyba lipna opcja...

Tu, by pokazać, że na zlotach fajnie jest, ole!

http://www.portal-pisarski.pl/galeria/zdjecie/4518
http://www.portal-pisarski.pl/galeria/zdjecie/4784
http://www.portal-pisarski.pl/galeria/zdjecie/4773
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: zlot 2015
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 27-03-2015 18:25
Moi drodzy. Przecież Ołowiany jak zwykle prowokuje☺i teraz się cieszy, że udało mu się wywołać dyskusję. ☺
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: zlot 2015
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 27-03-2015 20:12
Ekszyn Dupacycki napisał:
@Ołowiany podzielił się wrażeniami, ukazał się w autentyczej skórze i został zdeptany. Gdyby skłamał, pisząc że było zajebiście, uznano by go za wspaniałego portalowicza.


Ekszyn, tu nie chodzi przecież o odczucia Ołowianego, bo te są jego i nie podlegają dyskusji. Moim zdaniem chodzi o to, że coś skrytykował, nie podając żadnego rozwiązania, alternatywy, nie rzucając żadną propozycją w stylu: słuchajcie, a może zrobimy to tak i tak, pomogę, wesprę... Coś, cokolwiek, co nie stawiałoby go w świetle krytykanta.

A swoją drogą, trudno, żeby ktoś miał dobre wrażenie, jak później połowy zlotu nie pamięta, bo zapił :) Sorry, nikt nikomu na siłę alkoholu nie wlewa. Jeśli woli pić, zamiast poznawać ludzi i rozmawiać z nimi na naprawdę ciekawe tematy, to jego wybór. Jeśli uważa, że poznawanie nowych ludzi i rozmowa z nimi jest gówno warta, to co ja poradzę? Pozostaje mi uszanować jego zdanie. Po prostu jak następnym razem do mnie napisze albo zadzwoni, nie odbiorę.
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.