Audiobook
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Audiobook
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2008 12:12
Co o tym sądzicie? Jakie macie doświadczenie z audiobookami? Ja właśnie ściągnąłem Zieloną Milę (książkę właśnie kończę czytać), tak tylko, by spróbować. Przesłuchałem na razie krótki fragment z początku. Myślę, że to może być ciekawe, ale raczej wolałbym chyba słuchać książkę, którą wcześniej przeczytałem.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 04-07-2008 13:34
Ja nie mam zadnego doświadczenia z audiobookami... Wolę samodzielnie czytac ksiązkę, w takim tempie w jakim sama chcę. Ale uwazam, że czasami się przydają, np. kiedy mamy do czynienia z lekturą, do której kompletnie nas nie ciągnie ;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 04-07-2008 13:38
yyy. ja wolę czytać niż słuchać. mogę w każdej chwili przerzucć stronę do tyłu, by przypomniec soie jeden fagment, no i ogólnie, jakoś lepiej zapamiętuję to co napisane.. widać wzrokowiec ze mnie. ;)
więc jak czytam więcej do mnie trafia. i to lubię. :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Audiobook
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 04-07-2008 13:52
Tyler - czy na podstawie tej książki nie został zrobiony film?
też wolę czytać niż sluchać, wiecej rozumiem przynajmniej :D jak byłam młodsza słuchałam "101 dalmatyńczyków" i zrozumiałam tyle choby cale :p dopiero kiedy przeczytałam ją, ledwo składając sylaby, coś do mnie dotarło :p
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Audiobook
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2008 14:14
Powstał. I to bardzo dobra adaptacja, do tego bardzo wierna książce.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 04-07-2008 14:24
ogladalam go, piękny był... nawet się popłakałam :)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Audiobook
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2008 14:30
Ja sobie bardzo chwalę tę formę "czytania", mimo, iż przez to nie utrwalam ortografii (co widać), jest to wygodniejsze i praktyczniejsze. Zwykle wgrywam w mp4 czy inny nośnik, i słucham spacerując po mieście, malując itp.
Do góry
Autor
RE: Audiobook
marlip Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd: Słupsk
Dodane dnia 03-11-2008 13:21
Ja bardzo lubię taką formę książek. Często gdy jestem zajęty jakimiś czynnościami, sprzątaniem, gotowaniem, jak idę na spacer czy jadę gdzieś samochodem lub pociągiągiem słucham sobie książek, zresztą bardzo różnych. Przesłuchałem w ten sposób wiele bardzo ciekawych pozycji. Można je wypożyczyć w bibliotekach, tych większych. Dla mnie kapitalna sprawa. Ostatnio słucham "Złap mnie, jesli potrafisz" - przednia zabawa, tylko ludzie w pociągu dziwnie na mnie patrzyli. "Jakiś wariat" - myśleli - "śmieje się sam do siebie". :D:lol:
Każdy dzień przynosi nowe dobro.Wystarczy nauczyć się je dostrzegać.
Do góry
Autor
RE: Audiobook
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 03-11-2008 14:04
to chyba jechałem tym pociągiem :p bo widziałem jakiegoś smiejącego sie do siebie wariata w słuchawkach hihii

a co do audiobooków: bardzo dobre urozmaicenie. Zupełnie inaczej pracuje wyobraźnia - przynajmniej ja tak mam. :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-11-2008 14:14
Ja gorąco polecam program Expressivo. To taki beznamiętny czytacz, świetnie nadający się do wyłapywania błędów wszelakich. Ja nie odważyłbym się opublikować żadnego swojego opowiadania, bez takiego testu odczytowego.

Zauważyłem, że dobrze napisane teksty mają pewnego rodzaju rytm i melodię. Myślę, że na bazie tego odkrycia, potrafiłbym ocenić, czy książka jest dobrze napisana, czy słabo, nawet gdyby to była wersja Chińska. (a nie znam chińskiego)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 03-11-2008 14:38
waldens a co sądzisz o programie Unispiker?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-11-2008 15:27
Miałem go kilka lat temu, wtedy jeszcze nie pisałem. Ale pamiętam, że on gadał słabo - jak robot - więc by się nie nadawał. Nie wiem, może teraz są jakieś nowsze wersje i gadają bardziej po ludzku.



Tutaj można posłuchać, jak się sprawuje Expressivo (można przetestować różne głosy)

http://www.expressivo.com/pl/.../JacekTTS
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
marlip Użytkownik
  • Postów: 78
  • Skąd: Słupsk
Dodane dnia 05-11-2008 11:18
Expressivo chyba najlepszy program do czytania i za jaką cenę. Mam go i bardzo sobie chwalę. Czyta wszystko, ale nie wpadłem na to by posłuchać tego co sam napisałem, dzisiaj na pewno spróbuję. Valdens, dzięki za pomysł;)



Dzisiaj idę sobie na długi spacer nad morze. Pożyczyłem z biblioteki książkę "Szepczący wiatr" na MP3. Będę sobie słuchał.:lol:
Każdy dzień przynosi nowe dobro.Wystarczy nauczyć się je dostrzegać.
Do góry
Autor
RE: Audiobook
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-12-2008 12:47
Expressivo próbowałem ale nie spodobał mi się elektroniczny dziwięk głosu. Wolę audiobooki z prawdziwymi ludżmi
http://tamerlanm1a1.dzs.pl/
Do góry
Autor
RE: Audiobook
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 28-12-2008 13:55
ja jestem chyba skrajnym wzrokowcem, nie umiem zapisać/zrozumieć tekstu piosenki ze słuchu, czasem nawet po polsku, a co dopiero całą książkę przeczytać... tfu, przesłuchać.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Audiobook
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-04-2009 23:28
Trochę odbiję od tematu:
ostatnio w Wiadomościach było o audiobookach i puścili fragment Kronik Jakuba Wędrowycza Pilipiuka. Ot, ciekawostka ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Audiobook
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-04-2009 01:19
Wolę przeczytać, bo mogę sobie przeczytać coś jeszcze raz, albo wrócić na poprzednią stronę. Albo nadać książce mój własny rytm, nienarzucony przez lektora.

Ale oczywiście jeśli nie miałabym innego sposobu na czytanie, to przesłuchałabym książkę :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Audiobook
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-04-2009 10:44
Ja jestem słuchowcem, więc teoretycznie bardziej winna mi odpowiadać książka czytana. Z drugiej strony mam też jednak problemy z koncentracją - to niby w ogóle utrudnia odbiór książki, ale ponieważ mam większe doświadczenie z powieściami czytanymi własnoocznie, to jednak wolę tę formę.
Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. Nawet wzrokowiec, mógłby się przestawić na audiobooki, ale na to trzeba czasu.
W każdym razie treść powieści jest w obu przypadkach ta sama.:)
Do góry
Autor
RE: Audiobook
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2009 13:23
Wolę czytać niż słuchać ;)
Do góry
Autor
RE: Audiobook
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 17-12-2009 13:42
Czasem puszczam czytane bajki moim dzieciom ( z lenistwa, jak samej nie chce mi się czytać, wiecie 15 minut dziennie- codziennie ;))
Wiem, że mój tata słucha audiobooków gdy jedzie samochodem. Ostatnio gdy z nim jechałam, leciał Mały Książę :D

Ja sama nie próbowałam, ale jeszcze niedawno mówiłam że e-booków też nie byłabym w stanie czytać, a teraz tylko czekam kiedy e-book reader-y trochę potanieją ;)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.