Książki
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Książki
medicareexmoor Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Myszyniec
Dodane dnia 14-07-2015 10:05
Ja właśnie się obroniłam i szczerze powiem, że chętnie powracam do starych książek jeszcze z liceum typu Ferdydurkę? Przepiękna książka, co myślicie o powrotach, znacie jakieś ciekawe książki, jeszcze z czasów liceum?
Do góry
Autor
RE: Książki
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 14-07-2015 11:09
Gratulacje :) Ja próbowałam wrócić do Quo Vadis, ale po parudziesięciu stronach zawróciłam ;)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Książki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-07-2015 19:48
Przeczytałam W pustyni i puszczy. Przemogłam się. Obym nigdy nie musiała wracać do Ferdydurke... co druga strona to ziewnięcie, wytrwałam do końca i jedyne co pamiętam z tej książki to "Słowacki wielkim poetą był" oraz "pupa, gęba i łydka". Często wracam do książek Coelho, i jakoś nigdy nie mogę wytrwać do końca, jedyne co przeczytałam to Zahir i Alchemik i to tylko dlatego, ze byłam chora. Reszta do połowy.
Do góry
Autor
RE: Książki
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 17-07-2015 19:36
Ja wracam, ale nie do książek, tylko autorów. Np. kiedyś byłem zmuszany do przeczytania "Lalki", czego nie mogłem ukonczyc w obawie o własne zdrowie, w strachu przed odwodnieniem się przez ciągłe wymiotowanie tendencyjnością utworu. A innym razem sięgnąłem po "Faraona" tego samego autora i czytało mi się świetnie
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Książki
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 18-07-2015 15:46
Ferdydurke to jednak z moich ulubionych książek z liceum :) Sądzę, że warto wracać, po czasie bardzo wiele się zapomina, a jeśli czytanie jakiejś pozycji sprawiło nam przyjemność, to dlaczego by jej nie powtórzyć?;)
Właśnie jestem w trakcie ponownego czytania Mistrza i Małgorzaty, a potem znów zabieram się za Króla szczurów, to książki wyjątkowe i dlatego do nich wróciłam. Jestem z tych osób, które cały czas muszą coś czytać i kiedyś pomyślałam sobie nawet, żeby zrobić sobie taki "rok książek powtórzonych" i czytać tylko te, do których chciałabym powrócić, jednak ciągnie mnie też ku nowemu, a jak to mówią zawodowi mole książkowi: Tak wiele książek, a tak mało czasu;) Cierpię właśnie na ten problem ;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki
matimek Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 03-11-2015 15:07
Uwielbiam Tolkiena. Hobbit to już w ogóle mnie zafascynował. W matrasie znalazłem kolorowy album przedstawiający historię tworzenia Hobbita w oparciu o dzieła malarskie i graficzne Tolkiena i opisuje kulisy powstawania poszczególnych scen powieści. Chciałbym kiedyś się znaleźć na miejscu gdzie kręcili ten film :)
Do góry
Autor
RE: Książki
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-11-2015 16:55
To chyba w Nowej Zelandii.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Książki
inka28 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2016 12:41
jak dla mnie to jeden z najlepszych autorów, bardzo lubię jego książki :)

[Dodano 11-02-2016 12:43]
ja bardzo lubiłam czytać Romeo i Julia i Małego Księcia
Do góry
Autor
RE: Książki
natalia30 Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2016 13:21
też kupiłam ten album z Hobbitem, świetna rzecz, teraz odkładam kase na jakąś fajnie wydaną kolekcję wszystkich dzieł Tolkiena
Do góry
Autor
RE: Książki
Sithori Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 27-03-2016 10:50
Jak już rozmawiamy o książkach (chętnie się przyłączę, pierwszy mój dzień na tym portalu), to ja ostatnio wróciłam do trylogii ''Achaja'' Ziemiańskiego. Pamiętam, że czytałam ją dawno temu, na początku gimnazjum, gdzie pochłaniałam książkę za książką i chyba właśnie z tego powodu nie zostało mi do dziś wiele poza przebłyskami fragmentów fabuły i wrażeniem, że całość była zaje...sta. :)
Hobbita też czytałam nie raz, no i nieśmiertelny Harry Potter, na którym jako rocznik '94 się wychowałam (przemaglowany milion razy).
Do góry
Autor
RE: Książki
indygo_girl Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 26-09-2016 10:51
Czasem faktycznie fajnie jest wrócić do książek, które kiedyś sobie odpuściliśmy, bo można je w pewnym sensie odkryć na nowo. Sama jednak bardzo chętnie chłonę nowe pozycje i uwielbiam, kiedy książka mnie zaskakuje. Tak właśnie było z Nieważcy Valerii Luiselli. Jest to niezwykle ciekawa opowieść o rodzinie, takie dość przeciętnej, ale główna bohaterka- matka i żona z niezwykłą lubością oddaje się obcowaniu z duchami. W książce ich nie brakuje, co więcej mamy nawet do czynienia z metrem, którym podróżują. Jest wśród nich jeden, wyjątkowy byt. będący poetą. Mnie osobiście pozycja ta bardzo przypadła do gustu.
Do góry
Autor
RE: Książki
mazak Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2017 15:04
A nie macie tak, że się zawodzicie, kiedy wracacie do starych książek? Ja parę razy gorzko się zawiodłam, bo książka, którą kiedyś uwielbiałam, okazała się wcale nie taka dobra. Jednak człowiek się zmienia, rozwija, i jego gusta czytelnicze też.
Do góry
Autor
RE: Książki
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 19-02-2017 11:58
Niektóre książki czyta się tylko raz. :)
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Książki
phoenixia Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2017 13:53
Albo ich nie doczytuje, bo się nie da. :)
Do góry
Autor
RE: Książki
ewamyszka Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-04-2017 12:38
Ja mam tak z Harrym Potterem - gdy miałam 13 lat, czytałam z zapartym tchem. Teraz, będąc dorosłą, nie chce mi się do niego wracać. Boję się, że mogę się rozczarować, a chcę zachować w pamięci tamten zachwyt :)
Do góry
Autor
RE: Książki
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-04-2017 14:02
Mam takie uniwersum literackie o geometrii Dostojewsko-Kafkowsko-Mannowskiej i w nim, co pewien czas, lewituję.
Do góry
Autor
RE: Książki
sarita Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2017 13:31
Harrego Pottera to ja mogę czytać non stop, ale w szkole nie miałam tego jako lektury. Późniejsze roczniki miały. Z takich lektur to zdecydowanie Lalka czy Mistrz i Małgorzata.
Do góry
Autor
RE: Książki
felekmis Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 10-07-2017 21:12
Też wracam do starych lektór z czasów podstawówki ,, Dzieci z Bulerbyn",,Ten Obcy" itp
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]